hamilelik ve diyet....hamileyim ve kilo vermem lazım....yardım lütfennnn

nestle76

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
4.046
20
arkadaşlar,

henüz çok yeni hamileyim yaklaşık 1 aylık...ama kullandığım hormonlar sebebiyle epey kilo aldım...ayrıca hipotiroid hastasıyım...metabolizmam zaten yavaş çalışıyor...sizden ricam ilk 3 ayda kilo vermek için neler yapabilirim?? aynı durumu yaşayanlar oldu mu? bu arada mide bulantısına güvenmeyin..midem filan katiyen bulanmıyo...rüyamda kıymalı pide filan görüyorum...düşünsenize daha şimdiden böyle olursa...boyum 1.65 kilom 80 e yakın...hiç olmazsa ilk 3 ayda 6 kilo filan verirsem biraz rahat ederim diye düşündüm...tabi bebeği de besinsiz bırakmamak kaydıyla...henüz doktorumla konuşamadım bunları...tecrübelilerden yardım rica ediyorum....

canım gebelikte rejim yapmak sakıncalı birşey. zaten tansiyon düşük seyreder gebelikte, daha kötü olursun yemezsen.

sana tavsiyem, fazla yağlı yememeye çalış, bol bol meyve ye, hamur işi yememeye çalış, süt içerken az yağlı olandan al.

yani sağlıklı beslenirsen, sadece bebiş kilo alır.

fazla kilolu anneler kendileri fazla almaz zaten.

ama yine de canım en güzeli, bir diyetisyene gidip hamile olduğunu söyle sana ve bebeğine göre uygun bir sağlıklı beslenme programı hazırlar. hem sen fazla kilo almazsın hemde bebiş bütün vitaminleri orantılı bi şekilde alır.

bol bol da yürüyüş yap, hamilelik için de kilo almaman için de iyi olur bence. kendini fazla yormadan tabii.

canim bende senin gibi kilolu hamile kaldim malesef hormon ilaclarindan 80 kiloya ulastim , suan 4,5 aylik hamileyim ve 1 kilo verdim ama rejim yapmadim sadece ekmek yemedim ve dr um bebek ve benim icin iyi olacagini soylediginden bol su iciyorum omrumde yemedigim kadar meyve yiyorum ( allahtan sadece meyveye as eriyorum) benim amacim kilo vermek degil tabi acikcasi dr unlada konussan oda sana dieti onermez eminim sadece fazla kilo almadan hamileligimi bitirmeyi istiyorum ,sanada tavsiyem bu olabilir zaten yaz ayindayiz kizartmadan ve yagdan uzak dur isteristemez kilo gidiyor , allah yardimcin olsun canim ,

bende biraz kilolu kaldım doktora dediğimde bu saatden sonra kilon için bişey yapmayız artık demişti canım benim mide bulantılarım 6. haftadan sonra başladı yaklaşık 2,50-3 kilo verdim ondan sonra bilinçli değil mide bulantılarından dolayı oldu şimdi toparlamaya calışıyorum ama 18 haftalık oldum hala devam ediyor yani sen pek güvenme o rüyanda gördüklerine canının istediğini bulantılar başlamadan yemeye bak benden tavsiye ben hiç birşey yiyemedim yemek yemeyi özledim resmen halada tam oturmuş değil
bebişinde hayırlı olsun bu arada

Canım benim durumumda seninkine benzer bende hamiş kaldığımda kiloluydum kilomun sebebide hipotiroidi olmam,hamişliğimin ilk zamanlarında kilo almıştım ama sonra düzenli beslenmeyle kilo vermiştim ama kesinlikle diyet yapmadım canım,şuan 6 aylık hamişim kilo almaya başladım tabi sende bol suyla ve bolbol meyve yiyerek kilonu kontrol altında tutabilirsin,ben kilolu bayanların hamişliklerinde çok kilo almadıklarını duymuştum inşallah bizlerde öyle oluruz

arkadaşlar,

Henüz çok Yeni Hamileyim Yaklaşık 1 Aylık...ama Kullandığım Hormonlar Sebebiyle Epey Kilo Aldım...ayrıca Hipotiroid Hastasıyım...metabolizmam Zaten Yavaş çalışıyor...sizden Ricam Ilk 3 Ayda Kilo Vermek Için Neler Yapabilirim?? Aynı Durumu Yaşayanlar Oldu Mu? Bu Arada Mide Bulantısına Güvenmeyin..midem Filan Katiyen Bulanmıyo...rüyamda Kıymalı Pide Filan Görüyorum...düşünsenize Daha şimdiden Böyle Olursa...boyum 1.65 Kilom 80 E Yakın...hiç Olmazsa Ilk 3 Ayda 6 Kilo Filan Verirsem Biraz Rahat Ederim Diye Düşündüm...tabi Bebeği De Besinsiz Bırakmamak Kaydıyla...henüz Doktorumla Konuşamadım Bunları...tecrübelilerden Yardım Rica Ediyorum....
şuan Mide Bulantilarinin Başlamamasi çok Normal 6. Haftada Görürüm Ben Seni Bir Başlasin Bulanmaya Kiymali Pide Görmeyi Birak Adini Telafus Etmek Bile Seni Lavoboya Koşturmaya Yyer şekerim. Ayrica Diyet Değilde Böyle Karbonhidratdan Daha Uzak Beslene Bilirsin Ekmeyi Fazla Tüketme Yani, Kalsiyum Ve C Vitamini Alabilirsin Ama Tabi Sen Yinede Muhakkak Bi Diyetisyenle Görüş Bence .hem Bebeğin Sağlikli Beslenir Hamde Sen Fazla Kilo Almassin.

Bende aynı durumdayım. 1.70 boyundayım bence 80, dr a görede 82 kiloyla hamile kaldım.Hayatımda ilk kez bu kadar fazla kilo aldığımdan zaten bunalımdaydım, birde hamilelik eklenince diyet yapma ihtimalide ortadan kalktı. Kızıma hamile kaldığımda 56 kilodan 82 ye çıkmıştım, şimdi doğuma gittiğim kiloyla hamile kaldım bu da demekki 100 ü görecem gibi, diye düşünüyordum ama pek de öyle olmayacak gibi. gayet güzel yemek yediğim halde yağlı ve hamurlu şeyleri pek midem almıyor.
Ekmek peynir ilk 3 ayımın nerdeyse tek gıdasıydı ve tabii bolca meyve. halada aynı diyebilirim. 18. haftadayım. şimdiye kadar bir kez canım karnıyarık istedi yedim ama nerdeyse bayılcaktım. karnım şişti, başım döndü sanki kollestrol komasına girmiş gibi oldum. Elmadan başka meyve pek sevmezdim. şimdi hergün markete gidip taze taze ne meyve varsa alıyorum, hepsinden yiyorum, hayatım boyunca hep kabızlık sorunu çektim ama şimdi allaha şükür meyvelerden dolayı günde 2 hatta 3 kez tuvalete çıkıyorum. ben bu yüzden kilo almadığımı düşünüyorum. hamileiğin başından beri 2 kilo verdim ama ağzım hiç boş durmadı. eskiden meyveler dolpta dururdu, şimdi sehpanın üstüne koyuyorumki daha çok tüketeyim. işede yarıyor doğrusu. istemedn elin onlara gidiyor. sakın ha diyet yapma, bu hem sana hemde bebişe zarar verir. dengeli beslen mutlaka işe yarayacaktır...

X