Anne Karnindaki Bebeğin Canliliğini Yitirmesi

canım aynı seyi ben yasadım bebeğim 10 haftalıktı.dr gittiğimde kalbi durmustu hatta 1 hafta olmus kalbi duralı ama hiç bir belirti yok ne kanama ne sancı..sadece canım butun hamilelik belirtilerin yok oluyor gögusunde ki sislik ne bileyim cayı canım hiç istemezdi onu bile içmeye baslamıstım bundan bıraz süphe duymustum ve öylede olmustu.. neyseki suan 21 haftalık hamileyim hersey yolunda Allah hepimizin gönlune göre versin canım.......

Son düzenleme:
ben 25 haftalık bebeğimin karnımda öldüğünü öğrendim.hiç ama hiç bir belirti yoktu ne mide bulantısı ne kanama.tekme atışlarını hissedemedim dr. gittim ve kalbinin atmadığını söylediler bana içim yandı hala yanıyo Allah kimsenin başına vermesin...

ben 25 haftalık bebeğimin karnımda öldüğünü öğrendim.hiç ama hiç bir belirti yoktu ne mide bulantısı ne kanama.tekme atışlarını hissedemedim dr. gittim ve kalbinin atmadığını söylediler bana içim yandı hala yanıyo Allah kimsenin başına vermesin...

merhaba canım yazalı uzun zaman olmuş ama bu konuyla ilgili araştırma yapıyorum merak ettim sormak istiyorum.ben 18 haftalık hamileyim ama sürekli bir korku içerisindeyim bebeğime birşey olacak diye doktora gitmek için can atıyorum bi rahatlayamadım.senin neden bebegin o kadar ileri haftada ölmüş yani hiç anlamamışmıydın .

canım 9 haftalıkken bende bebeğimi kaybettim ve bunu 12 haftalıkken kontrolüne gideceğim zaman kanamam başladı ve öyle öğrendim. bebeğin gelişimi anne karnında durduğu zaman bulantıların geçiyo yani bebeğin bütün bağı seninle kopuyo eski normal haline dönüyosun. ben bulantılarım geçince ve akıntılarım normale dönünce şüphelenmiştim ama kabullenememiştim :KK43: çok zor Allahım kimsenin başına vermesin

Bn 8 haftalik hamileyim es tasicam hic yardim edenim yok dun ablamla temizlemek zorunda kaldik bn bisey yapmadm pek ama agir olmasada kova kaldirdm yere egilms sekilde biraz durdun smdi endiseliyim kanamam yok am korkuorum genede bn bebek icin korktukca esime saldiriyorm anesine saldiriyorum kontrlede dha var yeni gtmstm dha

dayımın kızının 7 aylık bebeği ölmüştü karnında ..bebek aşağı yığılıyormuş,bir de ne tarafa yatsan o tarafa akıyormuş su dolu balon gibi demişti..allahım evlat acısını kimseciklere yaşatmasın

Mrb arkadaşlar, şu an bu msj ağlayarak yazıyorum. 8 haftalık gebeyim. dün doktora gittim doktor bebeğin kalp atışlarını duyamadı ve yaklaşık 1 ya da 2 hafta önce ölmüş olabileceğini söyledi. Fakat kese haftasına göre normal görünüyordu. sadece bebek 1 hafta küçük görüünüyordu. Daha önceki kontrollerde bebek hiç görünmemişti. bana göre gebelik belirtilerimde değişiklik yok. Hala kokulara karşı hassasiyet, ara ara bulantı, gaz problemi ve gögüste şişkinlik devam ediyor. ben doktora beklemek istiyorum dedim ama korkuyorum. gerçekten bebek ölmüşse ve beni zehirlerse :KK43:

canım 9 haftalıkken bende bebeğimi kaybettim ve bunu 12 haftalıkken kontrolüne gideceğim zaman kanamam başladı ve öyle öğrendim. bebeğin gelişimi anne karnında durduğu zaman bulantıların geçiyo yani bebeğin bütün bağı seninle kopuyo eski normal haline dönüyosun. ben bulantılarım geçince ve akıntılarım normale dönünce şüphelenmiştim ama kabullenememiştim :KK43: çok zor Allahım kimsenin başına vermesin
Akıntı normale dönünce derken ne demek yani. Akıntın fazla mı oluyordu.

Mrb arkadaşlar, şu an bu msj ağlayarak yazıyorum. 8 haftalık gebeyim. dün doktora gittim doktor bebeğin kalp atışlarını duyamadı ve yaklaşık 1 ya da 2 hafta önce ölmüş olabileceğini söyledi. Fakat kese haftasına göre normal görünüyordu. sadece bebek 1 hafta küçük görüünüyordu. Daha önceki kontrollerde bebek hiç görünmemişti. bana göre gebelik belirtilerimde değişiklik yok. Hala kokulara karşı hassasiyet, ara ara bulantı, gaz problemi ve gögüste şişkinlik devam ediyor. ben doktora beklemek istiyorum dedim ama korkuyorum. gerçekten bebek ölmüşse ve beni zehirlerse :KK43:
Canim uzulme hakkina hayirlisi olsun.saglikli olmayan bebekler hayata tutunamayan bebekler.gebeligin ileri donemlerinde yasasaydin daha cok uzulurdun.Arkadasim 38 haftalik bebegini kaybetti bugun yarin dogmasini beklerken.doktorlar otopsi yapmak istedi arkadasim istemedi.ama bebegin esinde lekeler falan vardi.Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin herseyden once.:KK43:

Kızlar yardm 6+6 haftalık gebeyım ilk gıttıgımde 5 5 bck haftalık erken gebelık teşişi kondu gayet saglıklı dedi ama daha cok kucık kalp sesımı duyamayız dedı haftasonu cok az kanamam oldu dr.baktıgında 15 mm kese ama bi anormallık var dedı düzensiz dedi hemen acıl vajınal ultrasyon istedı ultarsyonda kalp sesı yok durmus ölmüş dedi dünya başima yıkıldı sankı ve nette bazı hamile arkadaslarin 6 ve 7 . Haftalarda kalp sesını duyamayanlar varmiş ve hatta öldü deyıp alınması gerektıgını soyleyen dr varmiş 8 ve 9 ncu haftalarda duymaya başlamişlar benimde oyle olabılrmi yoksa uarın kürtaj olucagım bi umut bir hafta daha beklesem birşey olurmu ne yapıcami bilmiyorum belkı de bnm de hemen kalp sesını duyamamıstır

5 bck haftalık ken gıttıgımde bana geç dollenme olmuş dedı belki o yuzden duymamiş midir bu kadar üzüldük agladık tekrar umut edıp de tekrar uzulmekte istemiyorum sizce yarın kurtaj olmalımıyım yoksa bır hafta daha beklemelımıyım yada yarın kan testı btahcg yaptırım bi gn sonra yıne yaptırayım yukselme var mi yokmu ona gore napım düşecelse kendi düşsün kürtaj olmayım

Cnm merhaba bebegın ne durumda aynı şey bgn bnm de başima geldı düştü mü yaşiomu

slm canim umarim erken davranmamissindir. 5 bucuk hafta cok ama cok erken kalp atisi icin. 7 haftalik genelde duyulmasi beklenir. 5 haftada kese anca görünür icinde bebek bile görünmez. burda almanyada ilk 3 ay hep vajinal ultrasyon yapilir ve yinede kalp atisi 7.haftadan önce beklenilmez. son durumun ne cok merak ettim.

slm canim umarim erken davranmamissindir. 5 bucuk hafta cok ama cok erken kalp atisi icin. 7 haftalik genelde duyulmasi beklenir. 5 haftada kese anca görünür icinde bebek bile görünmez. burda almanyada ilk 3 ay hep vajinal ultrasyon yapilir ve yinede kalp atisi 7.haftadan önce beklenilmez. son durumun ne cok merak ettim.
5 bck haftalık ken gıttıgımde bana geç dollenme olmuş dedı belki o yuzden duymamiş midir bu kadar üzüldük agladık tekrar umut edıp de tekrar uzulmekte istemiyorum sizce yarın kurtaj olmalımıyım yoksa bır hafta daha beklemelımıyım yada yarın kan testı btahcg yaptırım bi gn sonra yıne yaptırayım yukselme var mi yokmu ona gore napım düşecelse kendi düşsün kürtaj olmayım

Malesef cnm kürtaj oldum aldilar bebegı 8+2 gnluk olmus kürtaja gittimde de hala kalp sesı yoktu.. zaten ondan beri de bidaha cocuk yapmadık her şerde bir bayır var derler boşanma eşigindeyım eşimle

12. Hafta kontrolune gidecegim gun sabahi koyu kirmizi 1 damla lekem gelmisti ve öglenden sonra randevum var diye bekledim. 1 saat icinde siddetli kanamam basladi ve klozetten kalkamaz duruma geldim kanama sebebiyle, neyseki annem yanimdaydi ve esime ulasmaya calisiyordu hastaneye gitmek icin o esnada ben banyoda bayilmisim ve annem beni koridora cikartabilmis 5 dk sonra ayildim ve salona gectim gözumu acamiyorum karariyor ve uyumak istiyorum asiri usumeme ragmen sirtimdan ter akiyordu neyseki komsumuz yetisti hastaneye yetistirdiler beni , doktor bebek 15-20 gun önce ölmus dedi ve neredeyse bende zehirleniyormusum son anda yetistim. Demek istedigim hic bir belirti olmuyor öldugunu anlamak icin, koyu bayrak kirmizisi ufacik leke gördugunuzde hic vakit kaybetmeden hastaneye gidin. Allah korusun insan hayatini kaybedebilir böyle bir gecikmede. Herkese saglikli gebelik diliyorum..

X