Saç Rengi ve Saç Boyama Koleston Yoğun Renk Açıcı Hakkında bilinenler

-xixxsxxixk-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
517
1
38
bayanlar hemen hemen hepimiz palette yogun renk açıcı hakkında fikir sahibi olduk peki koleston yoğun renk açıcı hakkında kim neler biliyor... oda palette kadar etkili bir açıcı mı?? bildiklerimizi burada paylaşalım...a.s.

EVET arkadaşlar saçlarımı acmadan once cook aramıstım kolestonu ancak ılk deneyenlerdenım sanırım:KK70: oncelıkle sacı turunculastırma oranı cok daha az eger duzgun sekılde uygulanırsa cok basırılı sonuclar alınabılıyor ancak boya tupunun ıcıne koydugunuzda topaklanıyor sısenın ucunu tıkıyor yanı boyle onemlı bır durumda cok sınır edıcı bır durum belkıde nemlenmısmıydı banamı denk gelmıstı bılemem ondan sonra al onları bı kaba dok falan ugrastırdı baya ama dedıgım gıbı az turunculuk ıstenılen sarı tonları ıcın harıka paletteyı kullandıgım zamanlarda saclarımın kıpkırmızı oldugunu bılırım:KK70::KK70: soylede bırsey varkı palette de yıpranma daha azmıs gıbı hıssettım:KK70: tabı sunuda unutmamak gerekır dogal boyasız bır sacta yıpranmamıs bır sacta sonuclarf her zaman cok cok daha guzel duruyor..

tatlım,

ben ikisini de kullandım.pallette ile çok ama çok az yıprandı.
koleston ile açtığımda ise yanıkları kuaför temizlemişti.paletteyi 2 aya arayla kullanmış olmama ve saçımda 4 kat boya olmasını rağmen yıpranma yok denecek kadar azdı.
koleston daha çok açıyor ama bir o kadar da yıpratıyor tatlım.

bende paletteyle açtım saçımı yıpranma olmadı..kolestonda öyleyse onu deniyim dedim ama palette daha iyimiş devam ozmn :)

tatlım,

ben ikisini de kullandım.pallette ile çok ama çok az yıprandı.
koleston ile açtığımda ise yanıkları kuaför temizlemişti.paletteyi 2 aya arayla kullanmış olmama ve saçımda 4 kat boya olmasını rağmen yıpranma yok denecek kadar azdı.
koleston daha çok açıyor ama bir o kadar da yıpratıyor tatlım.

peki kolestonu kullanmadan önce sacında ne renk boya vardı gectiği işlemleri yazarmısın öncesinde.a.s.. bide kac dakika tuttun sacında.. paletteyi ben ilk kullandıgımda siyah sacımdan önce röflenin üstüne 30 dakka tutmustum siyah boyalı sacta 40 dakka tuttum.. ama her ikisindede turuncu oldu.. röfleden sonra yapınca cok acık turuncu.. siyah üstüne yapıncada malum resimleri koydum hatta bi daha koyucamm ama bi detay varki üstüne küllü sarı yaptım tabi..

my.php
tabi dipler biraz siyahca cıkmıs ama ışıktan.. onlarda turuncu :emir_bebek:

cnım bu rengı nasıl elde ettın kullu sarımı kullu kumralamı boyadın benım sorunum ıse sacım boya tutmuyo bundan 3 boya oncesı bakırkahve boyatmıstım sonra hep kullu kumral yaptım ama halaaa aktıkca turunculasıyo ben nasıl kurtulabılırım kuaforlerede guvenmıyorum artık paletteyle acsam sonra ne renge boyasamda acık orta kumrl arası bısey olsa aslında sacımın rengı koyu degıl sorun turuncu kızılımsı olusu:KK43:(

cnım bu rengı nasıl elde ettın kullu sarımı kullu kumralamı boyadın benım sorunum ıse sacım boya tutmuyo bundan 3 boya oncesı bakırkahve boyatmıstım sonra hep kullu kumral yaptım ama halaaa aktıkca turunculasıyo ben nasıl kurtulabılırım kuaforlerede guvenmıyorum artık paletteyle acsam sonra ne renge boyasamda acık orta kumrl arası bısey olsa aslında sacımın rengı koyu degıl sorun turuncu kızılımsı olusu:KK43:(

ya siyah boya vardı bende actım garip bi renk oldu dipler cok acık sarı olunca koyu küllü sarı yaptım.. simdi kolestonla acıcamm sonra küllü sarıya boyucam turunculuk gecsin diye...

ya ben bu sacı napıcam anlamadım ama kendı sac rengıme yakın bısey tuttırıyım ve uzatıyım sacım beyazlayana kadar boyamıcam yaaa bı rofleyle basladık mavettık sacı yaaa... aslında sacımın acıklıgı ıyı ama su kızıllık olmasa tam olucak kullu renklerle olucak gıbı degıl senın sacını okadar acmıssa benımkını daha cok acar kızıllıgıda alırmı acaba sonrada acık kumrala boyasam nasıl olur off yaa deneme tahtası ldu sacım

ya ben bu sacı napıcam anlamadım ama kendı sac rengıme yakın bısey tuttırıyım ve uzatıyım sacım beyazlayana kadar boyamıcam yaaa bı rofleyle basladık mavettık sacı yaaa... aslında sacımın acıklıgı ıyı ama su kızıllık olmasa tam olucak kullu renklerle olucak gıbı degıl senın sacını okadar acmıssa benımkını daha cok acar kızıllıgıda alırmı acaba sonrada acık kumrala boyasam nasıl olur off yaa deneme tahtası ldu sacım

canım sen nasıl işlemlerden geçirdin ki sırasıyla bi anlatsana...benim kafam karıstı.. ona göre yardımcı olalım..

ılk rofle sonra beyenmeyıp duz sarı ama bayaa acık sonra begenmeyıp kahverengı koyu sonra aktıkca yesıllendı sonra bakırkahve sonra 2 defa kullu kumral anlıcann baya bı degısım artık kendı sac rengımı ıstıyorum tek ıstedıgım bu koyu sarı kumrak gıbı bı sac rengım var dogalda

canım daha önce palette kullandın yani.. ardından kolestonu ne kadar zaman sonra kullandın...

canım gec cevap verdım kusura bakma ben 2 hafta sonra kullanmıstım ama dedıgım gıbı palette cok kızıllık yapabılıyor ama daha az yıpratıyor .. aslında en ıyı sı dogal sacın uzamasını bekleyıp ardından ıstedıgın rengı boyamak en guzel sonuc boyle elde edılıyor.. ama ıste bende beklemeyı sevmeyenlerdenım sonra maffettım saclarımı kuafor sayesınde yenı yenı kendıne geldı..a.s

ılk rofle sonra beyenmeyıp duz sarı ama bayaa acık sonra begenmeyıp kahverengı koyu sonra aktıkca yesıllendı sonra bakırkahve sonra 2 defa kullu kumral anlıcann baya bı degısım artık kendı sac rengımı ıstıyorum tek ıstedıgım bu koyu sarı kumrak gıbı bı sac rengım var dogalda

acarsan olur aslında sonra üstüne kendi sac rengine en yakın renkte boyarsın.. eger boya akıp cok sırıtırsa tekrar boyaya devam edersin akmıs yerler için.. diplerden gelende boyalı kısımla uyumlu olur heralde.. diplerden gelene göre boyayı koyultur yada acarsın.. sonrasında bırakırsın:icecream: valla bukadar bişey söyleyebilirim.. daha ne diyebilirim bilmiyorum uzman arkadaslar cevaplarlar mutlaka...a.s.

offffffffff gun gectıkce yıne kızıllasıyo bakır kahve yaptıgım gune lanet edıyom valla:)) ne cıkmaz renkmıs dun banyo yaptım renk gene acılmıs:KK43:((

peki kolestonu kullanmadan önce sacında ne renk boya vardı gectiği işlemleri yazarmısın öncesinde.a.s.. bide kac dakika tuttun sacında.. paletteyi ben ilk kullandıgımda siyah sacımdan önce röflenin üstüne 30 dakka tutmustum siyah boyalı sacta 40 dakka tuttum.. ama her ikisindede turuncu oldu.. röfleden sonra yapınca cok acık turuncu.. siyah üstüne yapıncada malum resimleri koydum hatta bi daha koyucamm ama bi detay varki üstüne küllü sarı yaptım tabi..

my.php
tabi dipler biraz siyahca cıkmıs ama ışıktan.. onlarda turuncu :emir_bebek:

tatlım,
geç cevap yazıyorum kusura bakma.
ben kolestonu kullandığım zaman saçımda kumral renkli 2 kat boya vardı ve sadece 25 dakika beklettim.
ama saçlarım yandı. uölarından 4-5 santim alınmak zorunda kaldı.
ama palette ile 4 kez saçlarımı açtım ben 2 yıl içinde ve hepsinde de saçlarım kızıl üzerine boyanmış koyu kahve idi ve de kat kat boya vardı.
ama saçlarım yanmadı ve istediğim gibi açıldı.
bence sen saçlarını bir kez daha küllü ile boya .renk otursun.sonra da istediğin rengi yaparsın.ama biraz sabır.
sonra istediğin renk daha kolay oturur canım.
umarım yardımcı olabilmişimdir.a.s.

tatlım,
geç cevap yazıyorum kusura bakma.
ben kolestonu kullandığım zaman saçımda kumral renkli 2 kat boya vardı ve sadece 25 dakika beklettim.
ama saçlarım yandı. uölarından 4-5 santim alınmak zorunda kaldı.
ama palette ile 4 kez saçlarımı açtım ben 2 yıl içinde ve hepsinde de saçlarım kızıl üzerine boyanmış koyu kahve idi ve de kat kat boya vardı.
ama saçlarım yanmadı ve istediğim gibi açıldı.
bence sen saçlarını bir kez daha küllü ile boya .renk otursun.sonra da istediğin rengi yaparsın.ama biraz sabır.
sonra istediğin renk daha kolay oturur canım.
umarım yardımcı olabilmişimdir.a.s.

canım çok saol... ben aslında sarı istiyorumda o nedenle bukadar cok soru soruyorum.. ben şimdi actım ya siyah sacı palette ile baya acıldı hemde biraz ara vereyim diyorum dinlensin sac sonra kolestonla tekrar acsam olmaz mı :sm_confused:.. sanki olur gibime geliyo jeyyar arkadasım açılır diyo çünkü.. siyah kırıldıktan sonra dahada açık renk olacağını söylüyo:sm_confused: tesekkür cevapladıgın için ayrıcaa.s.

canım çok saol... ben aslında sarı istiyorumda o nedenle bukadar cok soru soruyorum.. ben şimdi actım ya siyah sacı palette ile baya acıldı hemde biraz ara vereyim diyorum dinlensin sac sonra kolestonla tekrar acsam olmaz mı :sm_confused:.. sanki olur gibime geliyo jeyyar arkadasım açılır diyo çünkü.. siyah kırıldıktan sonra dahada açık renk olacağını söylüyo:sm_confused: tesekkür cevapladıgın için ayrıcaa.s.

tatlım,

olur tabiki. ama bence yine palette ile dene.ben kolestona tövbeliyim valla.saçlarım püskül püskül olup elimde kalmıştı.
palette ile 2.kez açınca istediğin renk olur bence.
sonra üstüne 9 veya 10 numaralı bir sarı yaparsın.
şimdiden güle güle kullan.a.s.

tatlım,

olur tabiki. ama bence yine palette ile dene.ben kolestona tövbeliyim valla.saçlarım püskül püskül olup elimde kalmıştı.
palette ile 2.kez açınca istediğin renk olur bence.
sonra üstüne 9 veya 10 numaralı bir sarı yaparsın.
şimdiden güle güle kullan.a.s.

ya babam beni ugurlamadan kolestonunkini almıs bana (yazokulu varda :p ).. ben palette demiştim yogun renk açıcı diye satan kız bu da açar demiş babamda almış..:smiley-cool: hemde saclarım cok uzun ve gür diye 4 kutu kullanıyorum anca yetiyo yani 4 kutu almışş :eek: ne yapcam şimdi? alacak olan varsa satayım bende palette alırım :icecream: a.s.a.s. (koleston yakar mı ya:sm_confused: yakmaz yakmaz demi:uhm:

X