tup bebekle hamile kalanlar gebelik haftasini nasil hesapladiniz???

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
kizlar tup bebekte uzun protolle tedavi olanlar bildiginiz gibi bazen adetinin 20. 25. embryon transferi icin gidiyor o halde kan testi yaptirdigimiz gun kac haftalik hamile oluyoruz???son adet tarihine goremi hesaplaniyor o da???

yani ben tüp bebekele hamile kalmıştım buna göre hesaplanıyor biraz hamilelik önde gidiyo gibi görünüyo ama normali bu sonra gelşimdende anlaşılıyo

Bu sorunun içinden bende çıkabilmiş değilim, normalde son adet tarihinden hesaplanıyomuş ama benim dondurulmuş transferiydi öyle hesaplamadı, transferim adetin 25.günü yapılmıştı, hamileliği transferden iki hafta öncesinden hesapladı mesela, ama bazı dondurulmuşları da yine son adet tarihinden hesaplamışlar anlamadım yani

kizlar tup bebekte uzun protolle tedavi olanlar bildiginiz gibi bazen adetinin 20. 25. embryon transferi icin gidiyor o halde kan testi yaptirdigimiz gun kac haftalik hamile oluyoruz???son adet tarihine goremi hesaplaniyor o da???

mehay hamilemisin ben senin uzun protokolle yeni başlayacağını sanıyordum

mehaycım transferden 16 gün geri gideceksin yani
benim adet olduğum tarih 10 mayıstı daha fazla yumurta oluşması için
birkaçgün daha iğne oldum fazladan
29 mayısta transferim olmuştu
dr 16 gün geri gidip o günü baz alıyoruz
yani 14 mayıs diyeceğiz demişti

haklısın mumudihaba
geçen gün arkadaşım transfer sonucunu öğrendi tahlili pozitif çıkmıştı, doktor hemen hemen 1 aylık hamile sayılırsın demiş ona
yani bu söylediğin formule göre doğru
tahlilden sonra takriben 27-28 günlük hamile sayılıyor

bana doktorum son adet tarihin dedi ben kısa protokol oldum ama uzunda olsa son adet tarihini baz alabilirsin

mehay hamilemisin ben senin uzun protokolle yeni başlayacağını sanıyordum

canim degilim ama bu soru aklima takildi kafamkaristi hamile kalirsam yani transfer adetin 23. gunu olucak sanirim sacma olur son adet tarihinden alinirsa gebelik haftasi... o yuzden sordum canim...

mehaycım transferden 16 gün geri gideceksin yani
benim adet olduğum tarih 10 mayıstı daha fazla yumurta oluşması için
birkaçgün daha iğne oldum fazladan
29 mayısta transferim olmuştu
dr 16 gün geri gidip o günü baz alıyoruz
yani 14 mayıs diyeceğiz demişti

o halde son adet tarihine gelmedi senin gebelik haftanin baslangici???CADIARZU

canim degilim ama bu soru aklima takildi kafamkaristi hamile kalirsam yani transfer adetin 23. gunu olucak sanirim sacma olur son adet tarihinden alinirsa gebelik haftasi... o yuzden sordum canim...

benim bildiğim transferden 14 gun geriye gidiliyor

kızlar benim bildiğim 12.gün kan tahlili pozitif çıkınca hemen hemen 1 aylık hamile sayılıyosun
öyle demişlerdi
zaten transferden 14 gün geriye gidersen transferden sonrada 12.gün netice belli olduğuna göre 14 + 12 = 26 günlük hamile sayılıyosun hemen hemen

son adet günü baz alınarak üzeriene 28 gün yani 4 hafta ekliyorsunuz.Gebeliklerde hafta söz konusu bu durumda test günü genelde 26 -28 güne denk geliyor 1 aylık oluyor bazı durumlarda tedavi uzun olanlarda test adetten 30 güne gelebiliyor yine 4 hafta 28 baz alınarak. hesaplanıyor.Dr genelde hafta +artı gün olarak hesaplanıyor .örnek: benim son adet günüm 6 mayıstı testim 4 hazirandı karşılığı 4 hafta 1 güne denk geliyor.1 aylık 1 günlük.bugün 17 haziram 6 hafta 0 günlük 6 . cı haftaya girdim.

son adet günü baz alınarak üzeriene 28 gün yani 4 hafta ekliyorsunuz.Gebeliklerde hafta söz konusu bu durumda test günü genelde 26 -28 güne denk geliyor 1 aylık oluyor bazı durumlarda tedavi uzun olanlarda test adetten 30 güne gelebiliyor yine 4 hafta 28 baz a-lınarak. hesaplanıyor.Dr genelde hafta +artı gün olarak hesaplanıyor .örnek: benim son adet günüm 6 mayıstı testim 4 hazirandı karşılığı 4 hafta 1 güne denk geliyor.1 aylık 1 günlük.bugün 17 haziram 6 hafta 0 günlük 6 . cı haftaya girdim.

Aktüelcim sen tahlilden kaç gün sonra keseyi görmeye gittin.Bi de kalp atışlarını duymuşmuydun

ayın 13 gel bakalım demişti dr um o zaman 5+3 oluyordu.fakat biz işimiz olduğu için gidemedik.pazartesi 5 haftalık+6günlük ( ayın 16 da) gittik .Bu durumda normalde kalp atışı beklenmiyordu ama kalp atışları başlamış dr büyük ihtimalle dün başlamış dedi.Açılıp kapanan kal i gördüm.atışlar normaldı.sanırım hızlı büyüyorlar.o yüzden bhcg yüksekti.normal günlerinden 2-3 gün ilerdeler.dr normal olduğunu söyledi.genelde 6+1 veya 6+3 arası kalp atışları başlamsı gerekiyor.
başlamazsa yavaş gelişim deyip haftaya yine çağrıyorlarmış .( yada2 gün sonra)

şu anda senin kesende görünür.kesenin şekli büyüklüğü yerleşim yeri falan onlara bakılıyor.kalp atışları 2-3 gün içinde başlar.göreceğin ve duyacağın en müthiş görüntülerden biri.şimdilik herşey yolunda umarım hep böyle devam eder.

kese için tahlliden 9 gün sonra çağrıldım ama ben12 sonra gitmiş oldum.

X