Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Bebeğim son zamanlarda çok uyuyor.

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

sevhan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
1.448
10
Yaklaşık 10 gündür bebeğim gece gündüz uyur oldu.Acıkınca uyanıyor emiyor tekrar uyuyor yada en fazla bir saat uyanık kalıyor.Daha önce bu kadar uymuyordu.Sizlerede bir danışmak bilgi almak istedim.Sizinkilerin uyku düzeni nasıl arttımı?Azaldımı?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

benim kizim ilk dogdugunda oyle uyurdu gece gunduz gunun tamaminda nerdeyse uyurdu.Sonra sonra azaldi tabi.simdi aksam saat 10 da yatiyo sabha 10 da kalkiyo gece 2 kere kalkiyo.Sonra 12 gibi bir daha uyuyo ama 1 saat anca.ve butun gun oyle geciyo yani 1 saat uyuyu kalkiyo.Ama toplasan yani gunduz 3 saat yada 4 saa anca uyuyo.gece uykusu cok duzenlide gunduzleri hala ayarliyamadik.bazen iyi uyuyo bazen az.

senin bebegin kac saat uyuyo gunduzleri ?

2 saat uyuyor sonra acıkınca uyanıyor sonra yarım saat en fazla bir saat içinde tekrar uyuyor.ama bu akşam yedide dışarı çıktık uyumaya başladı saat onbuçuk hala uyuyor.uyandırmaya kıyamıyorum aç kalacak diye korkuyorum.Gecede dört saatte bir kalkıyor artık.eskiden gündüzleri bu kadar fazla uyumazdı. üç dört saat hiç uyumadan kalırdı.

benimki gece 12 de uyuyo 3 te 5 te 7 de uyanıyo. sonra 10 a kadar uyuyo ondan sonrası düzensiz. günü gününü tutmuyo yani. bazı gün çok uyuyo sadece acıktığında kalkıp emip uyuyo. bazı günler de emiyor yatağına koyuyorum uyanıyo. bütün gün böyle devam ediyo. yani gündüzleri benimki de çok tutarsız. Seninki de normaldir bence.Şu devam eden uyku düzenini bir günlüğüne bozsan uyutmasan ertesi günde uyumaz bence.

Gunduzleri disari cikariyorsan ondan olabilir acik hava cocugu yorarmis.

peki gunduz bu kadar uyuyorsa gece nasilo uyuyo?

Benim bebişiminde sağı solu hiç belli olmuyor akşam 4den 5 den sonra uyumuyor saat 10 da uyuyor 1 de uyanıp emiyor 3 de uyanıp emiyor 5 de uyanıp bir daha uyumuyor taki sabah 8-9 a kadar oda kuş uykusu gibi bende 12 civarı banyo yaptırıp biraz masaj ve kollarını bacaklarını hareket ettiriyorum spor yapıyoruz teyzeleri sonrasında birkaç saat uyuyor ama dediğim gibi akşam üzeri 4den 5den saat 10 a kadar gözünü kırpmıyor.sabah 5 de uyandığındada uykusunu almış kendi kendine gülücükler atıyor öle yatakda uyanık duruyo ağlaması huzursuzluğu olmuyor..maşallah...

AHH AHH KIZLAR SİZLERE NAZAR DEGMESİN BİZİM TONTİŞ EN ERKEN GECE 2:00 YADA 2:30 DA YATIYOR SABAH 6-8-10 DA 2 SAAT ARAYLA KALKIYOR EMİYOR VE GÜNDÜZ 12 DE UYANIYOR SONRA KISA ARALIKLARLA UYUYUP UYANIYOR.kafamçokkarıştı

benim minik te 2 3 gündür değişti uyku düzeni eskiye nazaran. bi rahatsızlığı yoksa uyku saati fazla uyur bebekler.benim kızım gündüz düzensiz bir uyur 2 kalkar hesabı akşam 9 dedimi yatar sabah 4 gibi kalkar emer yatar ama bu saat dilimi arasında her kalktığımda bebeğim uyanmasada emziririm.sizlerde öyle yapın uykusundan uyandırmamaya kıyamıyosanız memenizi ağzına dayayın ister istemez ağzına alacaktır benim alıyor ve uykulu uykulu emiyo tekrar yerine yatırıyorum bi sorun olmuyo yani. ..............maşallahhhh

Gunduzleri disari cikariyorsan ondan olabilir acik hava cocugu yorarmis.

peki gunduz bu kadar uyuyorsa gece nasilo uyuyo?
İşte geceleride uyuyor 3-4 satte bir emiyor tekrar uyuyor.Ben bu kadar çok uyumasından rahatsız oluyorum belki normaldir ama yarın bi konturole götürücem doktora.Uyanık kaldığı zamanlar son zamanlarda yarım saati geçmiyor ama iyi gözüküyor.O kendi kendine uyuyup gidiyor zaten.Uyutmak için çabada göstermiyorum.Bu sabah uyuduğu için dışarıda çıkaramadım.

sevhan canım gittiniz mi dr'a ? ne demişti>?şimdi okudum mesajları..
benimki de aynen seninki gibiçok uyuyor..uyanık kaldığı zaman çok az..emip emip uykuya geçiyor..acaba bi soruna mı işaret?

oh ne güzel işte sizde vurun kafayı yatın zorla dert mi arıyorsunuz ben 1saatlik uykuya hasretim o yüzden böyle yazıyorum kimse yanlış anlamasın oğlumdan ya-na dert yanmıyorum o benim küçük aşkım ama keşke bizdede uyuma gibi bir dönem başlasa da bende toplansam nerdeyse 6 ay bitecek hala gazımız bitmedi ayaklar havada tepine tepine uyuyor ne kadar uyuyabilir siz tahmin edin

arkadaşlar meraba kızım 3.ayın içinde ve çok geç uyuyor gece 12,1 bazen 1buçuk 2 yi bile buluyor uyuması gece sabaha karşı 5 buçuk altı gibi bazend e7 gibi emiyor 10 akadar sonra tekrar uyuyor 12 ye kadar bu normalmi?gece çok geç yatıyor sabahta öğlen 12de kalkıyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuzzzzzz

AHH AHH KIZLAR SİZLERE NAZAR DEGMESİN BİZİM TONTİŞ EN ERKEN GECE 2:00 YADA 2:30 DA YATIYOR SABAH 6-8-10 DA 2 SAAT ARAYLA KALKIYOR EMİYOR VE GÜNDÜZ 12 DE UYANIYOR SONRA KISA ARALIKLARLA UYUYUP UYANIYOR.kafamçokkarıştı

aynen benim kızmda öyle yapıyor arkadaşım kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum kızım 3ayın içinde şuan 12,1,bazen 2yi buluyor.seninki nezman düzene girdi yardımcı olurmusn bana lütfenn???

arkadaşlar meraba kızım 3.ayın içinde ve çok geç uyuyor gece 12,1 bazen 1buçuk 2 yi bile buluyor uyuması gece sabaha karşı 5 buçuk altı gibi bazend e7 gibi emiyor 10 akadar sonra tekrar uyuyor 12 ye kadar bu normalmi?gece çok geç yatıyor sabahta öğlen 12de kalkıyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuzzzzzz

canım 19 aylık tecrubeli anne olarak sana şunu söyleyebilirim kızının uyku düzenini ayarlaman lazım.bi bebek en geç gece 10 da yatakta olması lazım.gündüzleri onu sen uyandır öğleye kadar uyursa tabiki gece uyuyamaz kendinden pay biçsene geç kalktığı nda erken yatar mısın ?o yüzden sabah 9 veya 10 gibi kaldır gün içinde bebeğin daha küçük olduğu için 2 kez uyuması gerekir öğlen 12 gibi yatır 1,5 saat uyusun uyandır sonra 4 gibi bi daha yatır yine 1.5 saat uyusun ve gece 10 a kadar kesinlikle uyumasına izin verme.böyle böyle uyku saatlerini ayarlamış olursun.şuan benim oğlum 11de kalkar büyük olduğu için 1 tane öğle uykusu var 1 ssat uyuturum ve 10.30 gibi yatırırım.saatleri sen ve bebeğin daha güzel ayarlarsınız ben örnek verdim umarım düzene girer kolay gelsin..

arkadaşlar bebeğiniz ne kadarlık benim bebeğim 57 günlük son zamanlar sürekli uyuyor bu da beni endişelendiriyor

X