İlk tedavisinde hamile kalan varmı?

melexgximmm:):)

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2008
72
1
slm arkadaşlar bende bu ay ilk kez tedaviye başladım.1 yıldır olmadı çocuğumuz ve 1 yıllıkta evliyim.yumurtlama problemim varmış.bu ay gannophen ve ovitrelle iğne kullandım merak ettim ilk ay hemen hamile kalan varmı yoksa beklemekmi gerekiyo çok.

Merhaba Bende Bilmiyorum Bu Ay Basliycam Klomene Ama Merak Ettigim Bisey Var Benim Doktorum Ilk Ay Oldugundanmi Adetin 12ci Gunu Yumurtlamaya Bakicaz Demedi Sana Baktimi Doktorun

canım banda dr adetimin 14, gün gel dedi.bana ganophen verdi adetin 5.günü başla 5 gün kullan ve 5 gün ilişki yok sonra gel dedi oda 14,güne denk geliyodu.gittim tam olmamaış 2 gün sona dedi 16,günü gittim çok güze dedi iğneyi vurdu bakalım bekliyorum ayın 13,ünde vurundum iğneyi.

sanırım daha önce neden çağırmadı diye düşündün.bende öle düşündüm ama haklıymış doktor birazda güvenmek gerek sanırım:)

evt canım.ben tam anlayamadım sanırım seni hiçmi çağırmadı kontrole.çağırması gerekiyodu kontrol etmesi ve oluşup oluşmadığına bakması gerekti.ve şayet gekli ise iğne vurması ki bu iğne yumurtan çatlamazsa vuruluyosun.benim ilk tedavim beni çağırdı 2 kez kont.gittim.

Ya Banada Ilaci Ayni şelilde Kullanmamai Söyledi Adet Olmayi Bekliyorum Ama Sugun Gel Falan Demedi öbür Ayi Bekle Adetin Olmazsa Gel Dedi Bende Ilk Kullandigim Icin öyle Dedi Diye Dusundüm

bilemiyorum canım ama genelde bu ilacı kullanan herkesten duyduğum kadarıyla kontrole gidiyolar.bilmiyorum belki doktorunun bi bildiği vardır.sorun yumurta tembelliğimi acaba senin. benimki öle çünkü.
eğer adet olmazsan 10 gün sonra adet olursan da adetinin 2, günü gel tekrar tedaviye başlayalım dedi.

selam canım.benimde sorunum seninle aynı..yumurtlama problemi yani.ben geçen ay başladım tedaviye gonaphene kullandım senin gibi ama sonuc alamadık.bu ay oldu ama şükür.çatlatma iğnesini yeni yaptırdım bende..bende senin gibi ilk ayında sonuc alanlar var mı merak ediyorum.ben bu ay çok umutluydum ama okudugum kadarıyla çatlatma iğnesinden sonra bile hamile kalan cok az.bu biraz moralimi bozsa da hayırlısı demekten başka çare yokk.napalım daha büyük dert vermesin allah demek lazım.inş. senin bu ay olur canım.

merhaba canım.demekki aynı kaderi paylaşıyoruz.umudumuzu kaybetmeylim cnm belkide olur neden olmasın sonuçta olanlar var.bunlardan birde biz olabilirz bu konuda moral çok önemli 1 yıldır çok sıkıntı yaşadığım zamanlar oldu moralimi ve umudumu kaybettiğim ama bu sadece kendimizi değil eşlerimizide yıpratıyo.bence biz moralli olalimki bebeklerimizde bir an önce gelsin.senin ilk ay iğne olmadı sanırım benim bu ilk 16,günde yumurtaların çok ii dedi iğne vurdu bakalım beklicez başka çare yok.hepimiz için hayırlsıı

canım birde ban doktorum ilk yumurta oluşmadığını öğrenince ben bi anda yıkılmıştım sanki çok kötü bişi gibi gelmişti.ama doktorum bunun ii bişi olduğunu söledi bende şaşırım hatta kızdım bile ne diyo bu adama diye ama onu sonra anladım .bu tıpta en kolay çözüm bulabildiğimiz ve ii sonuç elde ettiğimiz bi olay dedi.(sonuçta yumurtanda gelişmiş seninde ilaca cvp vermiş) asıl problme hiçbir sorun olmadığı halde hamilelik olmazsa işte bu daha zor bi durum dedi.yani bi yönden en azından problem belli ve bu zamana kadar hamiş olmamamızın sebebi belli.yani arkadaşım herşeyden ii bişi çıkarmak gerek.olumlu düşünelim olumlu olsun.(bugünden pek bi iyimserim nedense)

haklısın cnm hemde çok büyük bi sabır gerektiriyo olmazsa tüm umutlar bir ay sonraya kalıyo.bir ay,bir ay derken yıpranıyosun bi yandanda iğne ilaç yüklemesi.ama umutlarıda kaybetmemek ve morali yüksek tutmak lazım.herşey allah tan napalım yapcak bişi yok şükür etmek ve dua etmekten başka.

meleğimmm:):) bana moral verdin çok sağol.sahiden de ilk ay doktor yumurtlamanı begenmedim hiç dediğinde yıkıldımm.evet geçen ay iğne olmadım.çünkü yumurta geliştiremedik ilaçlara ragmen..bu ay 4 tane yumurtam oldu.5-6 gun önce iğnemi oldum.çok agrım oldu benim sende de öyle oldu mu??iğneden sonraki gün özellikle..geçmişti ama şuan yine sol kasıgımda agrım var.kist olabiliyomuş yumurta çatlamazsa..umarım bi de kist tedavisi görmek zorunda kalmam.söylediğinde haklısın..allahtan ki daha büyük bi problem cıkmadı.benim sağ tüpümde de yapışıklık vardı rahim filmi de cektirdim bu ay o da açıldı.bu ay olmaması için bi neden yok.tabi verene bakmak lazım.herşeyin hayırlısı.gönlümüz tabiki olsun istiyor.ama vakti zamanı gelmedikçe hiçbişey olmuyor ne yazıkki..inş.sen de meleğine en kısa zamanda kavusursun..bütün isteyenlerde tabiki..

ben okumuştum daha önce ilk tedavisinde hamile kalanları ama genelde sabırlı bir yol bu sabredelim allah verecek olduğunda veriyo zaten

bende geçen ay ilk kez reglim 15gün gecikince gitmiştim doktora ve yumurtaların az çalışıyor folikül takibi yapalım adetinin 2.günü gel dedi söktürücü vermişti gitmedim ama gitmeyi düşünüyorum 1yıldır bebiş istiyoruz çünkü...klomenle hamile kalan çok okudum yani bu bizimki büyük bi sorun değil bence çatlatma iğnesiyle ve haplarla bile kalan var inşallah 2010da gelir bebişlerimiz...

slm arkadaşlar ben aranızda yeniyim ama uzun zamandır takip ediyordum. bende pko luyum ve ilk tedavim klomen ve ovitrelle iğnesiyle oldum ve ilk tedavimde sonuç aldım. ama malesef nasip değilmiş ki bebeğim 2 aylıkken düştü. şimdi tekrar 2.kez aynı tedaviyi gördüm sonucu bekliyorum. bakalım sanırım haftaya belli olur. rabbim inş herkese nasip eder.

canım banda dr adetimin 14, gün gel dedi.bana ganophen verdi adetin 5.günü başla 5 gün kullan ve 5 gün ilişki yok sonra gel dedi oda 14,güne denk geliyodu.gittim tam olmamaış 2 gün sona dedi 16,günü gittim çok güze dedi iğneyi vurdu bakalım bekliyorum ayın 13,ünde vurundum iğneyi.

sanırım daha önce neden çağırmadı diye düşündün.bende öle düşündüm ama haklıymış doktor birazda güvenmek gerek sanırım:)

benim bir kızım var fakat ikinciyi istiyoruz olmadı bende ikinci kez çatlatma iğnesini yaptım yani iki aydır tedevi görüyorum sağ yumurtam büyümüş diğeri inatçı,kızım doğal yolla olmuştu,şu an regl olup olmayacağımı bekliyoruz,arkadaşım günü doktor yumurtlama dönemine gör belirler ve çağırır ben ikinci günü gidiyorum iki gün sonrs hapa başlıyorum beş gün içip beş altı gün sonra kontrole gidiyorum ve iğne veriyor

İki gebeliğim de klomeni kullandığım ilk ayda oldu,birinde oğlum geldi,diğerinde kızlarım :)
Allah herkese nasip etsin inşallah :)

X