Anti-Aging Noni meyvesi-Hint Dutu baklk sistemi glendirici, doal Anti-Aging

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.481
23
43
Bilimsel ismi Morinda citrifolia olan, ve halk dilinde Noni denilen Hint Dutu meyvesi sadece Fransız-polinez yağmur ormanlarının kenarlarında bulunur.

Noni meyvenin suyu enzimler, bağ besinler, vitaminler bakımından zengindir ve meyveye şöhret kazandıran bağışıklık sistemini destekleyici ve canlandırıcı, vücudu canlandırıcı özelliği sağlayan minerallere işaret etmektedir.

Hint dutunun faydaları :

Hint Dutu ; Bağışıklık sistemi güçlendirici, doğal anti aging, cilt ve saç problemlerinde etkili, kalp hastalıklarında tedavi destekleyici bir meyve.

Vücudumuzun hastalıkları ve enfeksiyonları yenme konusundaki doğal yeteneğini güçlendirerek bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini destekler.

Hint Dutu vücudumuzun DNA’ya zarar veren serbest radikallerden kurtulmasına yardım eden potansiyel bir antioksidandır.

Yüksek kan basıncını, kan damarları problemlerini, düzensiz kalp atışlarını ve kalp problemlerinin düzenlenmesini destekler.

Hücrelerin besinleri absorbe etme şeklini geliştirmesini sağlar.

Ağrılı mafsallara, arterite ve burkulmalara faydaları ispatlanmıştır.

Alerjik semptomların azalmasında faydalı olduğu ve cildin yaşlanmasını engellediği, yaşlanma görüntülerini azalttığı bilinmektedir.

Hint dutunun diğer faydalı olduğu alanlar:

Astım,

Yüksek tansiyon,

Böbrek rahatsızlıklarına,

Bas ağrılarına,

Depresyona,

Şeker düzensizliklerine,

Strese karşı etkili olduğu ve düşünme yeteneğini artırıcı kalbi destekleyici,

Kas gelişimi artırıcı,

Kadınlarda ve erkeklerde cinsel yasamı düzenleyici,

Zayıflatıcı,

Rahat uyku uyumayı sağlayıcı önemli etkileri görülmüştür.

(alıntıdır)

bunu bende duymuştum. internetten sipariş veriliyor galiba.

X