Gebelikte Mide Bulantisi Yaşayanlar Yardim Lütfen

EYXSXAN0066

Oğluşunun Annesi
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
191
0
arkadaşlar 6 haftalık hamileyim acayp çok mide bulantım var ne yesem çıkararıyorum progestan içiyorum onu bile çıkarıyorum tecrübeli arkadaşlar acil yardım edin neolur

arkadaşlar 6 haftalık hamileyim acayp çok mide bulantım var ne yesem çıkararıyorum progestan içiyorum onu bile çıkarıyorum tecrübeli arkadaşlar acil yardım edin neolur

hayırlı olsun bebek canımm.keşke hamile olsam da benim midem bulansa....canım ya benim bugün 28.günüm hasta olmadım hala ama...işallah bakalım artık..bişiy soracam.benim bu ay ilk defa 4-5 gün önce karnımı sol alt köşesine bi ağrı girdi.ben yumurtalıklarım mı üşüttüm naptım dedim ama hamile olabileceğimi söledi arkadaşlar..dün akşam da ağrı sağ alt köşeye geçti.bu sabah da ayaklarım ağrıyo..göğüslerimde ağrı var biraz.başka da bi belirti yok.sence erken mi daha belirtiler için.sen 3 haftalıkken nasıldı?

canım bende 7. haftamdayım..bendede aynı şekilde mide bulantısı var.3 aydan sonra gecer dıyorlar..bakalım..her yedıgımı cıkarıyorum..serum taktırdı doktorumuz..o bırazcık iyi geldı..en azından direnclı oluyorum serum takılınca....zor bır durum

sen daha cok yenisin dur bakalım anne olmak kolay değil hem onunda güzel yanları var ,hamilesin işte kız daha ne istiyosun,benimde 6. haftada başlamıştı 1 ay falan sürdü şimdilerde hafifledi 12. haftanın içindeyim.Bu arada çubuk kraker yiyebilirsin ben bi onu çıkarmıyodum birde mideni fazla doldurma açlığını kesicek kadar yee bırak birde mideni sakın boş bırakma 2 saat arayla kraker haşlanmış patates yada peynir ekmek ve ekşi elma yemeyi dene.aynı şeyide arka arkaya tüketme hemen çıkarırsın.geçmiş olsun

merhaba arkadaşlar benimde bulantılarım 4,5 ay sürdü yediğim herşeyi çıkarıyodum ama şimdi çok şükür geçti ne kadar kötü olduğunu çok iyi biliyorum benim dr bulantı için dramamine diye bir hap vermişti onu kullandım ve yağlı salçalı yemeklerden uzak durup kuru gıdalar yemeğe çalıştım ama yinede kusmam geçmedi aslında ne yaparsanız yapın fayda etmiyo o yüzden yememezlik yapmayın çünkü mide boş kalınca daha çok bulanıyo az ve sık yiyin midemizi boş bırakmayın merak etmeyin bebeğiniz iyi kusmalar onları etkilemiyo ilk üç ay bebekler annedeki stoktan besleniyolar unutmayın elinde sonunda geçecek bebişlerimiz için herşeye değer

canım benim hamileliğimde böyle çıkarmalarla geçti tam 5 ay sürdü mide bulantılarım ve çıkarmalarım ikiz gebelikti birde benimkisi.Ama doktorum bana bir ilaç verdi hamilelikte kullanılabilen bu bulantıları azaltıcı onu kullandım çok da rahat ettim.Tam anlamıyla geçmiyor belki ama beni rahatlatmaya yetmişti.

Hayırlı olsun canım sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın inş. bende çok çektim o mide bulantılarından halada çıkarıyorum 25. haftamdayım ara ara devam ediyor ben çaresini bulamadım ne yaptıysam olmadı ne yapalım bebeğim sağlıklı olsunda

walla bulanacağı varsa çoğu zaman bir çaresi olmuyor...
ben 4.ayıma girdim bıcak gibi kesildi cok şükür..
az sabır ....

benim hafif bulantılarla başlamıştı yemek düşündüğüm zaman midem bulanıyodu şimdi 12 haftalık hamileyim azalır diye düşünüyodum ama tam tersi şimdi yemek gördüğüm zaman kokusunu aldığım zaman midem bulanıyo ilk hamileliğimde böyle şeyler yaşamamıştım şimdi tuhaf geliyo sanki ilk defa hamilelik yaşıyo gibiyim

6. haftada baslayan bulantılarım hıc kusmadan ama hıc de yemek yıyemeden 14.haftaya kadar surdu :çok üzgünüm:
herkes gıbı yedıklerımı cıkaramıyordum ama 24 saat devam eden bulantılarım hıc kesılmedı :çok üzgünüm:
cubuk kraker, yesıl eksı elma, lımonlu yagsız salcasız corba ıcmeye cok zorladım kendımı ama nafıle 1,5 ay ac gezdım :çok üzgünüm:
ılac dahı kullanamadım ve bıldıgımız ıcme suyu herseyden cok mıde bulantısı yapıyordu
15.hafta ıtıbarıyle kıraz yememle beraber kustum ve bır daha ne kıraz yedım ne de kustum :çok üzgünüm:

benimde minik kalimero gibi 24 saat bulantım var. her an içim dışıma cıkacakmış gibi. 6 haftadayım ama cok erken başladı bulantılarım sanırım. annem bunun psikolojik olabileceğini söylüyor ama bence alakası yok. en ufak bi yemek kokusunda falan midem bulanıyor öğürtülerim başlıyor. kusma yok ama şu mide bulantısı beni cok fena yaptı arkadaşlar gecelerim şimdiden uykusuz geçiyorrrrrrrr

benimde minik kalimero gibi 24 saat bulantım var. her an içim dışıma cıkacakmış gibi. 6 haftadayım ama cok erken başladı bulantılarım sanırım. annem bunun psikolojik olabileceğini söylüyor ama bence alakası yok. en ufak bi yemek kokusunda falan midem bulanıyor öğürtülerim başlıyor. kusma yok ama şu mide bulantısı beni cok fena yaptı arkadaşlar gecelerim şimdiden uykusuz geçiyorrrrrrrr

canım erken de degıl psıkolojık oldugunu da sanmıyorum
benımde 6.haftada basladı ve 8.-9.haftalarda hat safhaya cıktı :çok üzgünüm:
hıcbır sekılde mutfak ortamına dahı gırmedıgım halde cok zorlandım bende
annem de dahıl olmak uzere benden kacıyorlardı sıkıntıdan fırtına estırıyordum heryerde Kötü Kazen
ama nane lımon kaynatıyordu ısyerı caycımız cubuk krakerle yutmaya calısıyordum ıyı gelıyor ve maden suyu tabıı kı super rahatlatıyor ama kısa surelı tabıı

saol canım ya . duydunmu Eyşancım bak bizde böyle yapalım .saolsun minik kalimaro tiyolar verdi bize. bende mutfağa giremez oldum bide hamileliğimi öğrenmden önce yağlı boya yaptım mutfak dolaplarımı. ozamanda bulantım vardı ama ben hep boyadan sanıyordum. şimdi her dolapları açtığımda banyoya koşuyorum. boyamaz olaydım. mutfaktan soğudum. seni dinleyip tavsiyelerini yerine getiricem canım saol tekrar

Benimde midem çok bulanıyordu o zamanlar bilmiyordum ama ZENCEFİL mide bulantısına iyi geliyormuş..Benim hem aşermem hemde mide bulantılarım oldu bulantılarımın kesilmesine yakın kusmaya başlamıştım ama sonra birden kesildi ve ondan sonra iştahım tavan yaptı..İnşallah en kısa zamanda iyileşirsin..

off offf bende aynı dertten muzdaribim:KK43: 12 haftamdayım hatta bitti sdayılır 6.haftadan beri ciddi anlamda midem bulanıyo.bende tatlı yiyemiyorum sigara dumanı ve sıcak yemeklerden nefret ediyorum.ayrıca çay ve nescafe içenleri bile seyredemiyorum.birde su tabi oda çok midemi bulandırıyo. ama naparsın bunada şükür allah beterindne saklasın inşş. nede olsa kalıcı bi rahatsızlığımız yokya. geçiçi allahın izniyle. allah hepimize hayırlı bebişler ve hayırlı doğumlar nasip etsin inşş.bu arada aranıza yeni kaltıldım. başımdan ocak ayında bi düşük geçti ama bu bebeğimçok sağlıklı çok şükür. sevgiler...

Bende 6. haftama kadar midem bulanıyor sanıyordum kendimi ne bileyim 6. haftama girdikden bir iki gün sonra anladımki o zamanki bulantı bulantı değilmiş.24 saat midem bulanıyor ne iştah kaldı ne birşey eskiden sevdiğim herşeyden tiksindim herkes herşeyler bana kokuyor bu kadar keskin koku alınabileceğini hiç bilmezdim.Hamileler çok uyur derler benim uykum iki saatte bir bulantı ve mide gazıyla kesiliyor kalkıyorum bir kaç saat oturuyorum sonra bitap düşüyorum uyuyorum iki saat şu an 9. haftamdayım sanki birazcık daha iyi gibiyim ama yine 24 saat süren bulantım var sadece biraz birşeyler yiyorum gerçi çoğu zaman çıkartıyorum ama bazende kendim kusturuyorum kendimi çünkü ozaman midem biraz rahatlıyor öğürüp kusamamak daha kötü.Bende sabırla 3 ayın sonunda bitmesini bekliyorum.

kizlar ben de cok cektim bu bulantilardan herkes gecer diyor ama ben 10+5 oldum hala gececek...cok fazla olmasa da yine de beni rahatsiz etmeye yetiyor..
kusmuyorum ama yine de varr...
benim bulantilarim tatli seyler yeyince geciyor..ama tuzlu seyler de geciriyor diye duymustum...

arkadasim seninki coksa dr a söyle sana ilac versin dr bana vereyim ama kusmuyorsan gerek yok dedigi icin ben almadim...
sen yine de bir dr a danis..

hamileliğimin 4. ayındayım
benim hala kusmalarım var
şiddetini yitirdi ama kusuyorum
daha bu sabah koca bi bardak süt içeyim dedim içtim
beş dakika sonra çıkardım
inat ettim bi bardak daha içtim
yemekten sonra kustuğumda hiç üşenmiyorum hiç hayıflanmıyorum tekrar yiyorum mutlaka yiyorum
doktora söylüyorum olur olur diyor
ben de önemsemiyorum artık kusuyorum yiyorum
kafaya taka taka eline bir şey de geçmiyor insanın
bebekler nasıl olsa bi şekilde besleniyor (annem bana hamileyken 7,5 kilo almış. 7 kilosu doğum sırasında gitmiş. Annem iki dişini kaybetmiş doğumdan sonra :) yaş olayı da var tabii) neyse önemli olan sizin deponuzu dolu tutmanız öyle ya da böyle bebişleriniz illa ki besleniyor..

canım bende sabah kalkar kalkmaz grissini yiyorsum ve sonrasındada gün içerisinde leblebi yedim. çalıştığım için servis vs. beni mahvediyodu ama allah şükür hiçbir zaman rezil olmadım serviste yada işte

yiyebilirsende sabahları kahvaltıdan sonra limon ye bana çok iyi geliyordu

benimde çok bulantım oldu fakat sadece ayva yedim tek o bana iyi geldi 3 ay boyunca ayva yedim ilaç hiç kullanmadım çünkü hiç fayda etmiyor hemde kullanma bebegin için zararlı olabilir allah kolaylık versin ben çalışıyorum birde iş yerinde daha kötü oluyor..

X