ayrıntılı ultrason

mysever

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
541
7
37
arkadaşlar çogumuzun gebelik haftası aşşa yukarı aynı bidahaki kontrolde ayrıntılı ultrasonamı gircez doktorunuz bişi dedimi mesela ben bidahaki kontrolumde 21 haftalık olcam ayrıntılı ultrasona girme hangi haftalar arasında bi bilginiz varmı:bbo:

canım ben en son c.tesi günü yani haziran 14 de gittiğim de bir sonraki muayene ayrıntılı usg dedi.ve 5 temmuza randevu verdi..yani 20. haftam olacak hemen hemen o haftalarda bakılıyor..

canım ben 30 haziranda ayrıntılı ultrasyona gireceğim 20+2 olacağım herhalde senide alabilir yada yönlendirecektir çünkü radyolog bakıyor biliyorsun inşallah güzel haberler alırız canım

sağolun kızlar bide bişi sorcam bu bu ayrıntılı ultrason diemi geciyor 4 boyutlu diemi şimdi hastaneyi arayıp fiyat öğrenmek istiyorumda 4 boyutlu ile ayrıntılı birbirinden farklımı acaba

sağol cnm bu site ii oldu.buarada ben medicalparka gidiyorum şimdi aradım ücretini sordumda ayrıntılı ultrasonda ssk gecmiyo dedi fiyatıda 226 ytl profösör bakıcagı için profösör ücretide 200ytl toplam 426 ytl dedi bana sanki biraz çok geldi.sizin gittiğiniz hastanede fiyatlar nasıl bi fikriniz varmı

Canım ben ayrıntılı ultrason için neredeyse üç ay önce nişantaşından bir profesörden, alanının en iyisinden randevu almıştım 3 temmuza. Toplam 350 YTL idi. Bana o yüzden seninki biraz fazla geldi.

Bu arada ben aldığım randevuya gitmeyeceğim çünkü kendi doktoruma çok güveniyorum o da profesör. Randevu aldığımda daha kendi doktorumla da tanışmamıştık.

bende 28 haziranda gitcem de bakalım 4 lü ultrasona göndercem dedi dışarda yapılcak dedi. Ne kadar olacağını hiç bilmiyorum ama fiyat olarak.

ben şimdi fiyat aldım benim hastanede ssk geçiyor fiyat 75 ytl miş çok uygun geldi sizin fiyatların yanında..

sağol cnm bu site ii oldu.buarada ben medicalparka gidiyorum şimdi aradım ücretini sordumda ayrıntılı ultrasonda ssk gecmiyo dedi fiyatıda 226 ytl profösör bakıcagı için profösör ücretide 200ytl toplam 426 ytl dedi bana sanki biraz çok geldi.sizin gittiğiniz hastanede fiyatlar nasıl bi fikriniz varmı

Ayrıntılı ultrason diye mi randevu aldın nasıl oldu?

Bende Üniversite hastanesine gideceğim de randevu alırken belirtecekmiyim acaba bilmiyorum?Doktorum bişey demedi.Sadece 22. haftada gel dedi.
Canım ben bu ayrıntılı işini çok araştırmıştım.15. haftadan sonra istediğin zamn gidebilirsin.
Ben 16+4 de ankaraya profesöre gitmiştim.
Ücretleri 500 dü.Ama ben başka bir ilden burdaki doktorumun ismiyle gittiğim için 250 ytl vermiştim.
Tabi yol parası,araba tamiri derken benim masrafım 500 ü çoktan geçmişti.

Önemli olan bebeğim dedim hep.Yeter ki onlar iyi olsunlar.
İyi bir doktor bulmak önemli.Bazı doktorlar isim yaptığından fiyatları biraz yukarda sanırım.

ya bu fiyatlar neden bu kadar yüksekki anlamadım ..benim hastanemde 75 ytl allah allah şaşırdım şimdi

ben temmuzda 21 haftalık iken gideceğim. neredeyse her bir organı net olarak göruyorlarmış. allah korusun kalpde delik vb bi şey varsa onu bile teşhis ediyorlarmış.

bende bugün gittiğimde sordum kızlar
emekli sandığı karşılıyormuş sadece50ytl. fark vericem
iki hafta sonra gel dedi
o zaman 20+5 olcaz bizde

gunaydınlar kızlar bende cok merak edıyorum ayrıntılı usg yı sımdı benımde kendı doktorum bakıcak ek ucret verırmıyım bılmıyorum yalnızca 4usg yı bende ıstıyorum ama hastanedekı cıhaz 4d mıdır bılmıyorum onun ıcın ayrı hastaneye gıdecem artık bebıslerımızın ılk aylarından mıde bulantılarından bahsederken ayrıntılıya kadar geldık masallahhh hayırlısıyla saglıkla dogum yaparız ınsallahh
:nazar:

Canım ben ayrıntılı ultrason için neredeyse üç ay önce nişantaşından bir profesörden, alanının en iyisinden randevu almıştım 3 temmuza. Toplam 350 YTL idi. Bana o yüzden seninki biraz fazla geldi.

Bu arada ben aldığım randevuya gitmeyeceğim çünkü kendi doktoruma çok güveniyorum o da profesör. Randevu aldığımda daha kendi doktorumla da tanışmamıştık.
Bende bugün siteye üye oldum. 17+4 günlük hamileyim. İnşallah oğlumuz olacak ve herkese iyi bir hamilelik geçirip, sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı dilerim.
Julianne bugün ultrasonla ilgili yazıyı okurken Nişantaşında bir dr dan 3 temmuza randevu aldığını ve gitmeyeceğini yazmışsın. Randevu aldığın kişi acaba Prof Dr Atıl Yüksel'mi?? Ben dr'umu yeni değiştirdim ve ultrason için Atıl Yüksel'den randevu almaya çalışıyorum ama maalesef eylül sonuna kadar dolu. Eğer aynı dr sa ve randevuna gitmeyeceksen randevunu ben kullanabilirmiyim. Aynı kişi ise bilgi vermeni ve evet dersen bir e-mail adresi bildirmeni rica ederim. Bu şekilde haberleşebiliriz. Şimdiden yanıtın için teşekkür ederim.

bende yarın doktora gideceğim bakalım ne zamana verecek
pardon ya yarın değil cuma günü

Kızlar ben de yarın gidiyorum doktora kısmetse. Doktorum ayrıntılı ultrason apılacağını söylemişti. Ama benim doktorum yapmıyor hastanede ki prof. doktor bakıyormuş ben de ondan ayrı bir randevu aldım. 360 ytl ssk karşılamıyor burda da. Ayrıca tetanoz aşısı da yapılacak bu gittiğimde. Niye bazı yerler karşılıyor ssk yı bazı yerler karşılamıyor anlamadım karşılıyorsa hepsini karşılaması gerekmez mi?

Ececem, evet canım gideceğim doktorun adı Prof. Dr. Atıl Yüksel. Ben de üç ay önce randevu almıştım. Bugün doktorumla konuşacağım telefonda bu ayrıntılı ultrason işini. O nereye gönderecek, ne yapacak bilmiyorum. Eğer o kendi bakacaksa gitmeyeceğim doktora. O zaman seve seve sana veririm randevumu. Ama eğer dışarıda bir yere gönderecekse sanırım giderim Atıl Yüksel'e. Sana özel mesaj yazarım. Eğer onu yapamazsam bu konudan yine sana cevap yazarım.

Saat: 14.12 (düzeltme)

Ececem, şimdi doktorumu aradım. Önce senin randevu aldığın bir yer vars mı. Yoksa ben seni göndereceğim dedi. Atıl Hoca'yı söyleyince sen ona git sonra da bana gel dedi. Ben doktorum bakacak sanıyordum canım. Eminim sen de alanında iyi bir doktor bulacaksın canım. Allah korusun herhangi bir risk falan yok değil mi gebeliğinde? Eğer öyle bir durum varsa Atıl Hoca'nın muayenehanesinde bazen öne alabiliyorlarmış randevu tarihini. Umarım böyle bir şeye ihtiyaç duymazsın...

Son düzenleme:
İlgilendiğin için çok teşekkür ederim..
Allah'a şükür bebeğimde bir sorun yok sadece dr atıl yüksel'i çok önerdiği için ona gitmek istedim ama 3 ay önceden randevu almam gerektiğini bilmiyordum.
Yarın doktorumla konuşacağım o başka bir yer önerecektir..
İlgin için tekrar çok teşekkürler
Ece

X