Bir Ayda 5 Kilo...

kalimero_gxuxlcan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
22
1
38
merhaba arkadaşlar;
ben bu diyeti diyetisyenden aldım ve uyguluyorum 1 ayda 5 kilo verdim gercekten ac kalmadan sağlıklı ve kalıcı bir sekilde kilo verebiliyorusnuz .bu beş kiloyu 10 kiloya cevirmekte sizin elinizde ben calıştığım için spor yapamadım ama sporla beraber bunun 10 kiloya kadar cıkabildiğini benimle aynı diyetisyene giden arkadasımda gördüm. vereeğim listede önemli olan öğünleri kaçırmayıp saatlerine dikkat etmek...

SABAH
08:00 08:30 - sınırsız domates salatalık 2 kibrit kutusu kadar beyaz peynir(yada bir haşlanmış yumurta) 5 adet zeytin 1 dilim kepek ekmeği (uno lıght)

10:00- bir porsiyon meyve

12:00 13:00- 6 kaşık sebze yemeği, yoğurt veya corba salata

15:00- bir porsiyon meyve

16:00- bir porsiyon meyve

19:00- iki köfte büyüklüğünce ızgara et yada sebze yemeği bol salata

ve yatana kadar bir porsiyon meyve ve bir bardak süt hakkınız var.(bu meyve ve sütü meyveli bir kase dondurmaylada değişebilrisniz:)
:icecream:

benim diyetisyenimin verdiği diyet listesini sizlerle paylaşmak istiyorum bir ayda hiç zorlanmadan 4-5 kilo verebilirsiniz.
aç karnına bir bardak limonlu su ve yanında 1-2 kuru kayısı
sabah: 7.30-8.30: 2 fincan yeşil çay
2 dilim beyaz peynir veya
1 dilim beyaz peynir ve 1 adet haşlanmış yumurta
2 dilim esmer ekmek
salata(1/2 limonlu ve 1 tatlı kaşığı yağ ile yapılmış)
3 ceviz
kuşluk:10-10.30
ikindi3.00-4.00
gece 21.30-22.00:
bu ara öğünlerdeki liste herhangi biri seçeneği istediğiniz ara öğünlerde yiyebilirsiniz
1:1 çaybardağı süt-2 porsiyon meyve
2: 1 kuru incir-1 kuru kayısı-2 tam ceviz
3: 1/2 paket diyet bisküvi-1 porsiyon meyve
4: 3 top sade dondurma
5: bir orta boy haşlanmış mısır
6: yarım simit ve ayran
7: 2 adet yağsız gevrekve bir kase yoğurt
8:1 çay bardağı leblebi ve 2-3 kuru kayısı
öğle 12.00-13.30:
akşam 18.00-19.30:
seçenek listesi
1: 8 kaşık sebze yemeği-1 kase çorba-2 dilim esmer ekmek-salata
2:8-10 kaşık yağsız makarna-1 kase yoğurt-bol yeşil salata
3: 2 adet orta boy dolma-1 dilim esmer ekmek-1 kase yoğurt
4: salata tabağı beyaz paynirli ya da ton balıklı
5:200 gr balık kızartılmayacak buğulama mngalv.s 2 dilim esmer ekmek-salata
6:100 gr. kırmızı et yada 150 gr tavuk göğsü-2 dilim esmer ekmek-salata veya cacık

doktorun verdiği meyvelerin porsiyon miktarlarınıda yazayım size
elma- 1 küçük boy
ahududu- 1/2 su bardağı
muz- 1 küçük boy
greyfurt- yarım
portakal- 1 orta boy
mandalina- 1 büyük boy
turunç- 1 orta boy
limon- 1 orta boy
ayva- ceyrek orta boy
armut- 1 orta boy
üzüm- 15 iri tane
nar- yarım küçük boy
kavun- ince bir dilim
kiraz- 12 adet
vişne- 14 adet
şeftali- 1 orta boy
kayısı- 3 adet
çilek- 12 adet
dut- 8 adet
avakado- yarım
mürdüm eriği- 3-4 adet

meyve sularınıda bir cay bardağı şeklinde içebilir meyve yerine su kuru meyveleride yiyebilirsiniz

kuru incir- 1 adet
kuru erik- 5 adet
kuru kayısı- 4 adet
kuru üzüm- 1 yemek kaşığı dolusu

cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

Son düzenleyen: Moderatör:
buarada size kendi uyguladığım bi taktiği önerim herkes dayanabilrmi bilmiyorum bu sok diyetlerden ve 1 hafta yapılması gereken bir diyet sadece tartıda yüzünüzün gülmesini sağlamak için devamı zararlı uyarıyorum . uyguladığınız diyet listesini 1 hafta yapıp arada 1 haftadada bunu uygulayın daha sonra tekrar verdiğim düzenli beslenme diyetine geri dönmek sartıyla

cicibebe diyeti
eti cicibebenin kızarmış ekmekleri satılıyor etimek gibi olanlar günde 8 tane sabh 3 öğlen 3 akşam 2 dilim olmak üzere üzerlerine kahvaltılık yağ sürüp yiyor ve günde 2 litrede su içiyorsunuz yağ sürdüğünüz ekmeklerin üzerine baharat sevenler kırmızı biber(pul biber) serpebililer damak tadına göre değişir ancak güzel oluyor.bu ekmeklerin dışında abartmamak sartıyla meyve ve salatada yiyebiliyorsunuz.

tekrar sölüyorum bu sok diyetlerden biri sadece 1 hafta uygulayıp diyete devam edin:teytey:

Son düzenleme:
Ramazan ayı boyunca uygulayabileceğini bu diyetle iki hafta içinde 5 – 10 kilo vermeniz mümkün. İftar menüsü için ilave edebilecekleriniz: 1 adet yağsız pastırma, 5 zeytin, yağsız peynir, çökelek ya da lor, 2 dilim pide. RAMAZAN DİYETİ

Hedef kilo : İki haftada 5-10 kilo
Hedef kalori : 1300 Kcal

Günlük Menüler

1. Gün

Sahur: Bir porsiyon pilav (az yağlı) Kayısı komposto

İftar: Pastırmalı veya kıymalı yumurta (3 yumurta ile) 1 kase salata, ½ kilo meyva

2. Gün

Sahur: Az yağlı pilav, kayısı komposto

İftar: Etli kuru fasulye (1 tabak) 1 tabak bulgur pilavı (az yağlı olacak) diyet güllaç

3. Gün
Sahur: Peynir veya kıymalı az yağlı makarna, 1 bardak ayran

İftar: 4 adet biber, kabak, domates veya patlıcan dolma, 1 kase yoğurt, ½ kilo meyva

4. Gün

Sahur: 3 dilim börek, çay

İftar: 8 adet ızgara köfte yarım porsiyon, yağsız pilav, 1 kase cacık, 1 porsiyon diyet muhallebi

5. Gün

Sahur: 3 dilim börek, çay

İftar: Kıymalı ıspanak, 1 kase yoğurt, ½ kilo meyva

6. Gün

Sahur: Az yağlı pilav, kayısı komposto.

İftar: ½ tavuk (haşlama ya da ızgara olacak) 1 tabak haşlanmış patates, 1 porsiyon diyet sütlaç

7. Gün

Sahur: Yumurtalı domatesli, biberli, az yağlı, patates salatası

İftar: 1 tabak lahana sarma, 1 kase yoğurt, ½ kilo meyve

Önemli Uyarı : Doktorunuza danışmadan diyete başlamayınız! cokacimcoook

X