Sezeryan Dikişleri :(((

avebru

Guru
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2007
1.154
20
Sezeryan olan arkadaşlar,

32 gün oldum sezeryan olalı ve estetik dikiş atılmıştı.. 2 gündür sezeryan kesisinin olduğu bölge hem şiddetli ağrıyor hemde dikişlerimin üstü şişti.. Aranızda böyle bir durumla karşılaşan varmı ? Kendimi çok zorlamıyorum ama korse kullanmıştım birde bebeği emzirirken özellikle geceleri pek düzgün oturamıyorum..Cumartesi doktora gitmeyi düşünüyorum ağrım geçmezse hafta içide olabilir :KK43:(

geçmiş olsun ebrucum..benim de 33.günüm ama hala ağrılarım var ve kesinin üzeri sertleşti..ve hala kırmızı bir şerit şeklinde sanki arası açılacakmış gibi bir görüntüsü var..ben sebebini biliyorum, çünkü kendimi çok zorladım ..

Ebrucuğum Geçmiş Olsun Hala Ağriyor Demek Benim Olmadi öyle Bişey Ben 15 Gün Kesin Istirahat Ettim 20 Gün Başladim Yemek Filan Işlerine Kendimi Yormadan. Kimse Ollmasa Bile Yanimda Ben Kararliydim Istirahate Sonradan Acisi çikmasin Diye Aç Kalsin Kociş Zaten Beklemezdide. Bende 15 Günden Sonra Bitti Ağri Zaten Ara Ara Az Vardi Yattiğim Için Devamli. Sonrasinda Hiç Olmadi.halada Yormuyorum Kendimizaten Emzirdiğimden Heralde Bitkin Düşüyorum. Sen Bi Git Biran önce Ilaç Filan Verir Belki.

ebrucum arada bir bendede oluyor gecen gün sıcaktan açık giyindim 2 gün dikişlerim ağrıdı dikkat et özellikle ayaklarını üşütme canım

Ebrucum öncelikle geçmiş olsun...Söylediğin sıkıntıyı ben fazlasıyla yaşadım...Şöyle anlatayım...Hastaneden itibaren bebeği hep kendim kaldırıp indirdiğim için dikişlerimi zorlamıştım...Bir hafta sonrasında dikişlerin üzerinde iki parmak olacak büyüklükte şişmeler başladı ve bir iki gün sonunda dikişlerimden pembe bir sıvı gelmeye başlamıştı ben kanama olduğunu düşünerek doktoruma gitmiştim...Baktı ve yağ nekrozu olduğunu söyledi ve açıklama olarak çok nadir görülen fakat yanlızca kilolu insanlarda görülebilen bir sıkıntının bende nasıl olduğunu anlamadığını çünkü yapı olarakda kilo olarakda benim gibi birinde olmaması gereken bir durum olduğunu söyledi...Ben düşünüyorum ki kendimi hiç esirgemedim aslında bana hiç bakan olmadı esirgesen ne fayda bebeği hep kendim indirip kaldırdım geceleri ters yatmalar ters oturuşlar emzirmeden dolayı yani..Batikon ile pansumanlardan sonra doktorum bir hafta sürer demesine rağmen 3 hafta kadar dikişlerimden pembe sıvı geldi ve hep pansumana devam ettim..Şişliğin sebebini doktoruma sorduğumda bebeği indirip kaldırmamamı en azından kısa bir süre kadar sonra ayakta fazla kalmamamı söyledi...Dikişlerimden sıvı gelen yerlerde kabuk bağladı ve o şekilde sıvı dışarı akamaz oldu...Şimdilerde ise ayakta çok kalırsam ve istirahat edemezsem gün içerisinde dikişlerim yine şişiyor...Anlıyacağın ben uzun bir süre dikiş ağrısı sonrasını sorunlu yaşadım ki halen de geçmiş değil...Dün bebeğim hiç durmadı gece dikişlerim hem şişmişti hemde çok ağrıyordu...Ne yapayım yanlızlığın gözü kör olsun...Cnm geçmiş olsun zor olduğunu biliyorum ama istirahat edersen rahatlayabilirsin çünkü doktorlarda bunu söylüyor endişe etme...öpüyorum seni iyi bak kendine....

canım benimde vardı ama dikişin sadece belli bir kısmına tuz basmış gibiydi ben 7 günü dr gittim dikişlerim açılmış içten tekrardan ameliyata alındım bence ihmal etme bir an önce git saglıkla kal

Canim Ihmal Etme Doktora Git Bugun Benim 28 Gun Oldu Boyle Bi Sorunum Olmadi

Korse Takmak Iyi Degilmis Bana Hastanede Soylediler Ve Takmadim Sende Takma Istersen
Allah Sifani Versin

bence bir an önce doktora git canım.dikişlerin o şekilde olması çokta normal değil.benim dikişlerimle ilgili öyle bir sorunum olmadı ama istirahat çok önemli.çok geçmiş olsun

evet arkadaşım haftasonunu bekleme hemen gıt bence bende 5 ay önce sezeryanla doğum yaptım ıkınıc gun kalktım bebekle hep ben ılgılendım yatmadım ama ben böle şeyler yaşamadım hiç cok şükür gıt sen doktora gecmış olsun

Ebrucuğum benimde dikişlerimin üstü parmak kalınlığında şişmişti..dr ayakta fazla kalmaktan dikişlerin üst kısmının su topladığını,dinlenmem gerektiğini yada ayakta kalacaksam cok zorlamamam gerektiğini söyledi...dediğini yapmaya çalıştım kısa bir süre sonra kendiliğinden geçti..

naze ye aynen katılıyorum nerdeyse 2 ay olacak doğum yapalı aynı sıkıntıları yaşıyorum bende hiç dinlenemedim daha kendimi toparlayamadan kızım 10 günlükken sarılıktan 4gün hastanede yattık herşeye ben koşturdum hastane ortamı işte çok zordu,eve gelince de rutin işlerime devam ettim otur otur kalk!! hala dikiş yerlerim cızır cızır yanıyo bendede akma oldu dikişim estetik ti ama küçük bi açıklık vardı sürekli aktı,şimdi o kısım içine oyulmuş vaziyette,göbek deliğime kadar ağrı var dr.gitmedim iyi olur akması içini temizler dediler bende ihmal ettim akarsa şişerse iyi değilmiş, doğumdan sonra 40 gün yatmak gerekmiş ama nerdeeeee,işte acısı sonradan çıkıyo geçen ay bukadar ağrım yoktu.
ihmal etme derim görün dr.a

nazecim ve ebrucum geçmiş olsun
ebru benimde o günlerde çok ağrıyodu hatta kardeşim dr ona göstermek zorunda kalmıştım(görmediği bi orası kalmıştı zaten)
bakmıştı bişiy yok demişti ama çok ağrıyodu bi kaç gün içinde geçti inş seninde geçmiştir canım dra gittinmi
nazecim akıntı iyi değil demişti drum akıntı gelirse bana gel demişti çok geçmişl olsun şimdi nasılsın

İlginize teşekkür ederim arkadaşlar doktora gitmedim henüz çünkü yavaş yavaş geçiyor ağrısı, şişlikleri de eskisi kadar hissetmiyorum. Sanırım hem ev işleri hemde bebek bakımı olunca zorladım kendimi biraz. Allah sezeryan olacak bütün arkadaşlara sorumluluk sahibi bir eş, becerikli ve sevecen bir kaynana yada evi yakın bir anne nasip etsin..Yoksa insan bakımsızlıktan bizim gibi böyle perişan oluyor işte..:çok üzgünüm:

arkadasim sezeryan icin en kötü olan seyi yani korseyi takmakla yapmisin kesinlikle korse takmaman gerekir benim doktorum öyle demisti birde dikis yerlerini papatya cayiyla silersen dikislerin daha cabuk iyilesecektir poset caylarindan bir posetini bir bardaga ilik kaynamis suya islat ve kulak cöpü ile islatip dikis yerlerini günlük silersen hem iltihaplanma olmaz hemde cabuk iyilesir bu arada bebeginin göbeginide papatya ile silersen oda ayni sonucu verir

Canım benim de öyle şişmiş ti ve çok sızı yapıyordu vücut şiş ödem var bebeğin hayırlı olsun oda yoruyordur seni iyileşiyor zamanla benim dikiş yerim hiç ağrımıyor dikkat et kendine bişeyin kalmaz inşallah

Son düzenleme:
Sezeryan olalı bir hafta oluyor ve dikisimin nokta kadar yerinden sarı kokusuz su geliyor bu durumu yasayan varmı

Sezeryan olalı bir hafta oluyor ve dikisimin nokta kadar yerinden sarı kokusuz su geliyor bu durumu yasayan varmı
Canım abimin karısına olmuşdu dikişlerinden sızıyordu doktorunuzu arayın yada gidin belliki bi sorun var iki sezeryan oldum ben hiçç böle bişey olmadı

Slm kızlar paylaşimlar eski ama 15gun oldu sezeryan olalı önce sarı su aktı doktora gittim sıktılar antibiyotik verdiler akıntı durdu ama şimdide sağ tarafta dik isin hemen üstünde parmak büyüklüğünde şişlik var ve sol tarafta sismeye başladı bu durumu yaşayan var mi

X