Çocuk Hastalıkları ateş düşürücü şurup kullananlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

devit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
142
2
42
bebekleri için ateş düşürücü şurup kullananlar, acaba hangi markayı kullanıyorsunuz ?a.s.mesela ben calpol u kullanmıştım ama o yabancı ülkelerde kaldırılmış lütfen bilgisi olanlar bana bi yardımm lütfen eğer marka söylemek yasak ise özelden yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Bizde calpol kullanıyoruz canım ama hiç bi yerde kaldırıldıgı felan yok sadece başka bi ilacla adı anıldıgı için basında asparagas haberler cıktı.
Yoksa ben cocuklugumdan beri bizim ailede kac cocuga kullanıldı hiç birine bişey olmadı
oda yetmedi doktorlara sordum ve kesinlikle bu gune kadar hiç bir yan etki gormediklerini ve en cok kullanılan agrı kesici ateş düşürücü oldugunu söylediler.
zaten üstünü okusaydın içinde parasetamol oldugunu parasetomul un da bebeklere ve emziklilere verilen tek agrı kesici ateş düşürücü oldugunu bilirdin.
İçini ferah tut yani yurtdişindaki ark larımda cocuklarına bu agrı kesici ve ateş düşürücü yü kullanıyorlar..yerimseniben

çok teşekkür ederim canım saol kararsız kaldım hiç bir faydası yok diye duydum o yüzden karamsarlığa düştüm.dolven kullandınmı hiç onu tavsiye edermisin peki onda parasetamol yok yani ne biliim böbreklere parasetomol zarar veriyor diye biliyorum

canım dolvende çok iyi geliyo.yalnız dolveni 6 aydan küçük çocuklara vermiyorlar galiba.
şimdi ben onu kullanıyorum.

en iyisi hiç kullanmamak diyeceğim ama mecbur kalıyoruz allah hastalıklardan korusun tüm yavrularımızı(ya aslında ben pek şuruptu ilaçtı mecbur kalmadan vermem ama işte elim ayağım dolaşıyor yavruma birşey olacak diye)

yok canım parasetamol ün zararı olsaydı
anneler le bebeklere yazılırmıydı.
minoset de cok iyidir.
hem anne hemde bebek için.
Sen doktorun la konuş canım
benim kızımın suan diş agrıları var
inanırmısın gece uyumadı bi kaşık calpol verdim şak diye gitti
hala uyuyor..
Yani ben epeey faydasını goruorum.

bizim şidilik bir rahatsızlığımız olmadı ama elimizin altında bulunsun diye dolven verdi doktorumuz

bende calpol kullanıyorum.Ayrıca doktorumun dediğie göre hiçbir ülkede o ilaç kaldırılmamış.Tamame felaket senaryolarıymış

bende calpol kullanıyorum suan arkadasım....
ama ipufen ve pedıtus ta iyi gelıyor........

ben de calpol kullanıyorum canım. hem dr umuzun hem de 2 çocuk annesi ablamın tavsiyesiyle...

merhabalar
çocugunuzun ateşi çıktığında calpol verebilirsiniz yasaklandığı haberleri asparagas ayrıca çocuk çok ateşli ve ateş düşürücü verdiğiniz halde ilk dört saatte tekrar çıkmışsa ateşi içeriği farklı bir ateş düşürücü şurup vermelisiniz
yani ilk calpol verdi iseniz sonraki dolven olmalı ikisinin içeriği farklı çünkü

yasaklanan calpol night die bir ürün türkiyeye hç girmemiş zaten bu.bende calpol veriyorum ama ateş inatçı ise dolven ile dönüşümlü veriyorum daha etkili oluyor

calpol ilgili haberlerden sonra yasaklanmamasına rağmen ben kullanmıyorum.pedifen,dolven veriyorum.ayrıca peditus 2yaş altındaki çocuklarda ani bebek ölümleri yapıyor dedi doktorumuz ben artık onuda vermiyorum.

bende dolven kullaniyorum ama hastalık ateşioldugu durumlarda..aşının ateş yaptığı calpol veriyorum..ama suanda dolven kullanıyoruz..6 aydan küçük cocuklara verilmiyor benim kızım 13 aylık o yüzdne veriyoruz..çok etkili ateşi baya yüksekoldugunda 15 dk düşürüyor veayrıca paranox fitil kullanıyorum..ama onu dolven vermedgimde 2.tercihim olarak veriyourm

X