eşler kımı örnek almalı kendıne

rapunzel_2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
106
6
arkadaslar sızce esler bırbırlerını mı örnek almalı kendıne yoksa olduğu gıbı mı olmalı.sızın örnek aldığınız bırılerı veya bırısı var mı?ben hep etrafımdakı kısılerın ıyı olan davranıslarını almaya calıstım.

kimseyi örnek almıyorum,
birimizin hayatı diğerininkine benzemez ki,
eşimin bana olan tavrı esastır benim için,
referansım eşimdir.

merhaba bencede bir evlilkte oldugun gibi olmalisin yani sen sen olmalisin bir ömür böyu olmadim kisi olamam yoksa ben mutsuz olurum bence.

Ya oldugun gibi görün

Yada göründügün gibi ol

Örnek aldigim tek sey Kurani-kerimdir insallah orda yazildigi gibi bir insan olabilirim.

Bazen sorun yaşadığım konularda bu sorunu yaşamış ve gayet güzel bir şekilde sorunu aşmış kişileri örnek alırım tabii..
Mesela sinirlenince kalp kırmamanın yollarını bunu iyi başaran birileri varsa etrafımda örnek alırım, akıl alırım.. Bu çok doğal, kötü bişey göremiyorum bunda...
ayrıca şuna değinmek istiyorum "olduğumuz gibi görün"ürsek herzaman, çok kalp kırabiliriz sinirlendiğimiz anlarımızda.. Düşünün sinirlenen bir insan huyu bu olduğu için küfür ederse ve sonrasında da ben böyleyim kimse için kendimi değiştiremem beni böyle kabul edin derse ne kadar doğru olur

evlilik başkalarını örnek alarak yaşanmaz...yani ben 14 yıllık evliliğim süresince kimseyi örnek almadım,alamam da...belki yanlışlarımız oldu onuda eşimle ben tamir ettik..eşlerde birbirini örnek alamaz düşünsene aynı fikirde,aynı huyda olan iki insanın evliliğide çekilmez olur herhalde tabi bana göre...yani tencere kapak meselesi...kesinlikle olduğun gibi görünmek her zaman kazandırır diyebilirim...ama büyüklerimden yani ablamdan bazı yanlışlarım da ilk evlendiğim dönem akıl almışımdır ama buna örnek almak diyemem o çok farklı...ve bence örnek alınarak yaşanan evlilikler de yaşanılanlar insanın gerçek duyguları olmaz ,rol gibi gelir bana...
sevgiler...

eşleri birbirini örnek almalı diyemeyiz bu duruma ama daha çok bir birlerine yaklaşmalılar.
zaten zamanla da böyle oluyor.
Zamanla törpüleniyor bazı huylarımız eşimize göre..
yoksa zaten geçim de olmaz,olamaz ki...

evlilik başkalarını örnek alarak yaşanmaz...yani ben 14 yıllık evliliğim süresince kimseyi örnek almadım,alamam da...belki yanlışlarımız oldu onuda eşimle ben tamir ettik..eşlerde birbirini örnek alamaz düşünsene aynı fikirde,aynı huyda olan iki insanın evliliğide çekilmez olur herhalde tabi bana göre...yani tencere kapak meselesi...kesinlikle olduğun gibi görünmek her zaman kazandırır diyebilirim...ama büyüklerimden yani ablamdan bazı yanlışlarım da ilk evlendiğim dönem akıl almışımdır ama buna örnek almak diyemem o çok farklı...ve bence örnek alınarak yaşanan evlilikler de yaşanılanlar insanın gerçek duyguları olmaz ,rol gibi gelir bana...
sevgiler...

Allah herkese seninki gibi bir evlilik nasip etsin inşallah ablacım.Allah bozmasın mutluluğunuzu:nazar::nazar:
bende ablama katılıyorum evlilikde eşler birbirinin aynısı olmak yerine,birbirlerinde olmayan özellikleri tamamlasalar çok daha anlaşılabilir olur herşey..
ama biz değiştirmek istemiyoruz'u bile savunurken aslında istediğimiz o insanın biz istediğimiz gibi olup o kraterlere girmesi..bunu bulamayınca da gelsin boşanmalar,ayrı yaşamalar..
benneyaptımki

dusuncelerınız ıcın sagolun arkadaslar tabıkı ınsan kendı gıbı olmalı bende 1 yıllık evlıyım herzaman hep kendım olmaya calıstım esım bazı yonlerımı beğenmesede.

X