bebegim çok zayıf.........

S

sekreter18282

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sekreter18282
kıslar hepinize slm biliyorsunuz dün akşam üstü dr gittim hatta tavsiyenize uyarak çikolata bile yedim ki faydasını gördüm hepinize teşekkürler..ilk başta herşey yolundaydı kıpır kıpırdı bebegim 4 boyutlu ultrasonda izliyoruz her gittigimizde ve bu sefer yüzünü de gördük gayet net bi şekilde taki ben kilosonu sorana kadar herşey iyiydi..dr farketmiş ama beni sıkmamak için söylemeyekti sormasaydım.. normalde en az 280 gr olması gerekiyormuş ama benim oglum 220 gr mış yediklerin bebege gitmiyo sanırım dedi dr.vitamin ve magnezyum verdi.. kızlar canım cok sıkıldı akşamdan beri nasıl kilo almasını saglayacagım ben oglumun ya..sizin bebişler kac gramdı son kontroller de:uhm: ayrıca üçlü test için de kan verdim salı gelecek sonuçlar ve benim içim hiç rahat degil ya bi şey çıkarsa:1no2: çok korkuyorum

kaçıncı haftadasınız sıkma canını bebekler son ayda güzel kilo alırmıss

19 haftadayız artık ama insan yine tedirgin oluyo ne bileyim dr dan duymak istedigimiz tek bi şey var ki bu bütün anne adaylalı için böyle bebeginiz cok saglıklı cok iyi hiçbi sorun yok demelerini bekliyoruz aksi bi yanıtı kaldıramıyoruz işte çünkü her anne gibi bebeklerimizin saglıklı olmasnı istiyoruz.ama hayat insanı bazı süprizlerle ve sorunlarla karşılaştırıyo o zaman da kafamıza feci takıyoruz işte ben öyleyim bugün dokunsalar aglayacagım işte:çok üzgünüm:

Canım ya maşallah neresi küçük.Hayır doktorunu kötülemek ya da seni rahatlatmak için söylemiyorum ama ne şimdi bu. Yediklerin bebeğe gitmiyor :KK43: Küt diye tak diye hem de arada o kadar da büyük bir fark yokken böyle mi söylenir annenin yüzüne :KK43: Baksana birçok sitede 19. haftada en az 200 gram olması gerektiği yazıyor. Bence hiç telaşlanmana gerek yok. Haaa bak aklıma bir de ne geldi. Benim Cerrahpaşa'da yapılan ultrason muayenesinde 187 gram çıktı bebeğim. Sonra bir hafta sonra özele gittim ya ben cinsiyet öğrenmek için, o doktor 158 gram dedi. Hem de bir hafta sonra. ben şaşırdım kala kaldım. Hiçbir şey diyemedim doktora. Sonra ultrason kağıdına baktım - +30 yazıyordu. Yani 30 gram daha az çıkarabilirdi bebeğimi ve sanırım öyle olmuştu. Ama öyle olmasa bile dert etmedim çünkü bunlar ilk haftalarımız. Şu an bebeğimizin kilosunun yüksek olması onan doğumda yüksek kiloda olacağı anlamına gelmiyor canım. Hadi içini sıkıp bebeği daraltma annesi :)

sekreter canını sıktığın şeye bak.Ne bakıyosun dr un lafına daha 19.haftada bunu sölemesi çok saçma kötülemekde istemem ama benim arkadaşıma her ultrason muayenesinde işte şu kadar uzun bukadar kilolu dediler dediler çocuk doğdu geldi 3,5 kilo normal bi bebek o ultrason muhabbetine çokda inanmıyorum ben.daha 19.haftada nolacakki walla benim dr.um sölemiyo bende sormuyorum kilosunu normal diyor geçiyor.9.aya kadarda sormayacağım son aylarda bol kaşar ye bebeğe çok yarıyo diyor bizim ihtiyar kurtlar sıkma tamammı canını

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim verdiginiz destek için işte insan ister istemez takıyo kafasına.iyiki tanıdım sizleri ben yoksa ben onu kafamda büyüttükçe büyütürdüm artık hepinize teşekkür ederim.allah hepimize saglıklı bebekler versin diye dua ediyorum bol bol

ahhh canımm dert ttiğin şeye bak..çok normal bence bu haftalarda 180 -260 arası oluyolar ve seninki gayet normal..bu doktorları anlamıyorum yaa adamı stresten öldürürler..banada daha 15.haftamda erken doğum yapabilirsin demişti.gelde şimdi bu saatten sonra ne zaman doğrucam diye bekle dur ..inanmıyorum böyle karamsar şeylere ben içimi ferah tuuyorum sende öyle yap canım hiiç üzülme...

canım üzülme sakın bende bugün gideceğim 3lü teste
seninle 1 gün var bebeklerimizin arasında bakalım benim ki ne kadar çıkacak

bende en son 18+2iken gittim biri 330 diğeri 320grdı.üzme kendini canım.hiç belli olmaz bir bakarsın bir anda kilo alır.sen düzenli ve dikkatli beslendiğine inanıyorsan senin elinde olan birşey değil.sağlıklı olsunlar yeterki.

Bebeğinin kilosunu takma şimdiden.Bol süt iç.Benim bi arkadaş süt içmediği haftadan sonra bebeğinin hafta olarak gerilediğini söyledi.Sonra bol süt içince bebeği bi sonraki kontrolde 2 hafta önde çıkmış

canım bencede üzülme sakın.ya ben geçenlerde doktoruma sormuştum.bebeklerin belirli bi zamana kadar kilolarını doktorlar tahmini sölüyolarmış..yani kesin değil.bide şimdiye kadar vitamin vermemişmiydi doktorun sana?
bence vermeliydi.ama şimdiden itibaren düzenli kullan vede beslenmene dikkat et..arkadaşların dediği gibi daha çok erken ve o minik kuşlar daha neler yiyecekler annesi..:asigim:

canım bebeğin kilosu gayet iyi istirahat ve yatarken sol tarafına yat bebek anne karnında kanla beslen diği için soltarfına yattığında kan akımı daha iyi oluyor.endişe etme canım

canım ben bugün gittim ya benim ki 240gr çıktı doktor gayet iyi dedi haftasına göre

kıslar hepinize slm biliyorsunuz dün akşam üstü dr gittim hatta tavsiyenize uyarak çikolata bile yedim ki faydasını gördüm hepinize teşekkürler..ilk başta herşey yolundaydı kıpır kıpırdı bebegim 4 boyutlu ultrasonda izliyoruz her gittigimizde ve bu sefer yüzünü de gördük gayet net bi şekilde taki ben kilosonu sorana kadar herşey iyiydi..dr farketmiş ama beni sıkmamak için söylemeyekti sormasaydım.. normalde en az 280 gr olması gerekiyormuş ama benim oglum 220 gr mış yediklerin bebege gitmiyo sanırım dedi dr.vitamin ve magnezyum verdi.. kızlar canım cok sıkıldı akşamdan beri nasıl kilo almasını saglayacagım ben oglumun ya..sizin bebişler kac gramdı son kontroller de:uhm: ayrıca üçlü test için de kan verdim salı gelecek sonuçlar ve benim içim hiç rahat degil ya bi şey çıkarsa:1no2: çok korkuyorum

'yediklerin bebege gitmiyor sanırım!'bu ne ilkel bir cümledir be!bunu bir dr.un söylediğinden emin misiniz?eger oyle ise ;neden bu bebek 220 gr.olmuş,peki bu kiloyu nerden almış?CADIARZUbak kardeşim inan ki kafaya takılacak bir durum yok,sen beslenmene dikkat et,sigara asla içme,rutin kontrollerine git tamaaaaaaaam,sonrada uzat ayaklarını keyfine bak:icecream:üstelik belki hamile kaldıgın hafta yumurtlama tarıhınden 1 hafta sonraydı.ya da belki minyon yapılısın vs.. vs... yani konuşmaya bile deymez.keyfimne bak,son haftalarda zaten çok kilo alacak bebiş,kaldı ki şu andada herşey normal.

Ooo Cnm Yeterki Sağlikli Olsun Ne Bebekler Büyüyor Allah Ona Sağlik Versinde Büyürr

Konu güncelliğini yitirdiğinden dolayı paylaşıma kapatılmıştır :emir_bebek:

X