Mutfak Püf Noktaları Pandispanya

S

sensiz olmaz

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sensiz olmaz
arakdaşlar bana acil pandispanya tarifi lazım bilen varmı

benim tarifimi yazayım sana
6 yumurta, 6 kahve fincanı un, 6 kahve fincanı şeker, 2 fincan su
bu malzemeleri karışıtırıp 2 ye bölüyorum öyle pişiriyorum 2 katlı oluyor yani

Benimkisi çok pratik, bir o kadarda ucuz!!
5 yumurta
1 su bardagi un
1 su bardagi seker
1 kabartma tozu

Yumurtalari ve sekeri mikserde köpürüseye kadar çirpiyorsun. Sonra ununu ve kabarta tozunu ilave et tekrar çirp. Yaglanmistepsiye dök 150 ° ¨¨ustü kizarana kadar pisir (30-40 dakika civari) Pistikten sonra ikiye bölüyroum oratadan, ve nefissssss

Afiyet olsunn

ölçüsü bire bir..kalıbına göre ayarlayabilirsin..mesela 4 fincan un 4 fincan şeker 4 tane yumurta...kabartma tozu falan yok.yalnız yumurtalar oda sıcaklığında olmalı ve ilk olarak yumurtayla şekeri uzun uzun çırpmalısın...
kolay gelsin...

bende size bir pandispanya tarifi vereyim arakadaslar.cok güzel oluyor.4 yumurta ,8 kaşık şeker 8 kaşık un ,1 paket kabartmatozu ve1paket vanilya.hafif ve cok güzel kabaran br pandispanya oluyor.kelepçeli kalıpta pişiriyorum ben arkadaslar..

ben de vereyim bari 4 yumurta
4 kahve fincanı şeker
4 kahve fincanı un
isterseniz vanilyada ekleyebilirsiniz

arkadaşlar sitedeki bir tarif üzerine(şimdi aradım bulamadım) akşam pandispanya yaptım kızım yaş pasta istedi. gece istediği için hazır pasta keki alamadım. ama çok çok kötü oldu. gerçi tarifin asıl sahibinin sitesindeki yorumları okudum sonra kimse memnun değil sorun ne olabilir fikir verirmisini
tarif
4 yumurta
4 fincan şeker
4 fincan un
2kaşık yağ
3 kaşık kaynar su
1 k tozu
sorun. dışı kabuk gibi ortası çökük pişmemiş hamur gibi yapış yapış bir kek. hazırla ilgisi yok. uğraşmama değil ama 12 ye kadar bekleyen kızımın hayal kırıklığına yanarım. tarifi kelimesi kelimesine uyguladım oysa. kelepçeli kalıba koydum 40 dak hiç açmadım ama sonuç fiyasko
şimdi diğer pandispanya tariflerini denemeye korkuyorum neyi yanlş yapıyor olabilirm yardım lütfen

ayrıca 4 fincan şekerle hatta ben 35 fincan koydum çok tatlı oldu.pandispanya kekleri çok az tatlı olmazmı. zaten ballı suyla ıslatıyoruz krema yada krem şanti tatlı zaten

X