Örgü Eşyaları yeniden değerlendirelim

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
neckti10.jpg

alıntı

eskiyen kravatları çanta yaparak değerlendirmişler

denizyıldızı bu konuyu aradım bir ara bulamadım ayy ne iyi yapmışsın yeniden bende bulayım birşeyler..

Kavanozdan vazo yapımı

Her evde büyükçe bir kavanoz mutlaka vardır. Peki ya böylesine bir değişim geçirmiş bir vazo?

08062007164927_358_482297vaz.jpg

Yapımı çok basit olan bu çalışma için, beğendiğiniz deseni taşıyan bir peçete edinin. Gerisini uygulamak son derece kolay...

Malzemeler

Büyük boy cam kavanoz (kahve ya da konserve kavanozu olabilir), desenli peçete, makas, peçete tutkalı, beyaz akrilik boya, sünger ve fırça.

Uygulama

• ışe başlamadan önce kavanozun içini ve dışını iyice temizleyip, yağ ve kirden arındırın.

• Ardından akrilik boyayı, sünger yardımıyla tamponlayarak, kavanozun dış

• yüzeninin tümünü beyaza boyayın.

• Peçeteden kullanmayı düşündüğünüz motifi keserek çıkartın. Peçetenin iki katını resimli olan üst katından ayırın.

• Peçete tutkalı ve fırça yardımıyla, peçeteyi zemine, hava kabarcığı kalmamasına dikkat ederek yapıştırın.

• Tüm zemini bu biçimde bezedikten sonra kurutup sprey vernikle tüm zemini koruma altına alın. Verniklemeyi açık alanda, 45 derecelik açıyla dairesel hareketlerle yapmayı ve koruyucu maske takmayı unutmayın.

• Size özel vazonuz hazır. Balkonunuzda keyifle kullanabileceğiniz vazonun içine, dilerseniz peçetenizdeki çiçeklerin aynısını koyarak, görsel anlamda bir bütünlük de yakalayabilirsiniz.

• Aynı uygulamayı kullanmadığınız cam servis tabaklarınızın üzerine de yapabilir ve eviniz için şık ve dekoratif aksesuarlar elde edebilirsiniz.
kaynak:evim

2004112071404490321_rs.jpg

Eski kotlar kolye oldu

Gerekli malzemeler
* Kolye ucu için iri delikli çiçek motifli metal aparat
* Parça kot kumaş
* 30-40 adet alüminyum beyaz para
* 1 boy 1'lik zincir
* Değişik renklerde kesme boncuk
* ığne, iplik ve yapıştırıcı
* Kapsül, kapama ve kilit

Yapım aşamaları

1. Kolye ucu için iri delikli çiçek motifli metal aparatın altına güçlü bir yapıştırıcı ile kot kumaşı yapıştırın.

2. Kesme boncukları metal kolye aparatının arazından görünen kot kumaşa istediğiniz şekilde işleyin.

3. Kolyenin askısını oluşturmak için 2 cm x 6 cm'lik kumaşı dikip çevirin ve yerine dikin.

4. Arkadaki dikişleri kapatmak için tekrar bir parça kot kumaş daha yapıştırın.

5. Kolye askısına boru boncuk işleyin.

6. Boyun bandı için 6 cm x 40 cm'lik kumaşı boyuna dikip çevirin.

7. Hazırlanan bu boyun bandını kot askının arasından geçirin ve iki ucuna kapsülleri silikon ile yapıştırın.

8. 1'lik zinciri boyun bandına aralıklarla dolayıp arkasından dikerek sabitleyin.

9. Yapılan bu dolama işleminden sonra, alüminyum beyaz paraları bantta görünen kısımlara halka yardımı ile takın.

10. Son olarak halka ve kilidini takarak kolyenizi tamamlayın.

Elif ALCI/Sabah

Son düzenleme:
:))) ben bunları 2-3 yıl önce eski kasetleri kullanarak yapmıştım.. pekte kullanışlı olmamıştı belkide onlar daha nce olduğu içindir, bide kalın filmle denemek gerek.

X