bebeğin gazını tam olarak çıkarma yöntemlerini yazar mısınız kızlar

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
tv programındada izleyenler değişik çıkarma yöntemi varsa yazın da nolur belki yanlış yaptığım yada bilmediğim yöntemler vardır en sorunlu anne ve bebek bizmiyiz acxaba ne ararsanız var bizde kafamçokkarıştı:sm_confused:

yok tatlım en gazlı bebek bizim bebek
1- her beslenmeden sonra mutlaka omzuna yaslayıp pıt pıt sırtına vur
2- dizine yüzüstü yatırıp pıt pıt sırtına yine vur
3- yatarken ayaklarını karnına bastır çek
4- acı elma yağını topuklarına ve karnına sür masaj yap
5- zeytin yağını karnına sür sıcak havlu sar
6- sen yediklerine çok dikkat et
7- metsil(biz de işe yaramadı)
8- nurse harveys ve zinco işe yarıo
9- rezene çayı ver

yuzustu yatir ama yanliz birakma o sekilde sirtini sivazla o pozisyonda oyala bizde acayip ise yaradi birde altini alirken bacaklarini karnina it cek oyun seklinde ritmik arada kollarini yukari kaldir jimnastik tarzinda atak tabanarina masaj yap bebek yagiyla bildiklerim bunlar gecmis olsun

benim kızımda işe yarayan yöntem emdikten sonra omzuma yatırım sırtına ovuyorum bir süre sonrada sırtını kendime yaslıyorum kızım ön tarafa bakıyor bir elimi kollarının altından diğer elimide karnından tutup biraz bastırıyorum geziyoruz 10-15 dak hem alttan hem üstten çıkarıyor.

besledikten sonra karnı omuzuna gelecek şekilde veya oturup dizine karnı dizine gelecek şekilde yatır sırtına yavaşça vurarak veya bastıra bastıra ovalayarak gazını rahatça çıkarabilirsin.

her beslenmeden sonra mutlaka gazini cikarmaya gayret et dr 20 dk dik tutup gezdir demisti bizde ise yaradi dha iyi gaz cikardi birde aglama saatleri huzursuzlugu baslayinca ortam degistirebilirsin mesela disariya cikarabilirsin yada baska bir oda yada o anda baska biri ilgilenebilir bebekle gercekten ise yariyor dr onerdi hepsini.birde altini degistirir gibi altini acip ayaklarini basina dogru kaldirinca iyi gaz cikariyor.Allah kolaylik versin...

tv de izlediğimi aktarayım bende çok işe yarıyor...
bebişi sırt üstü yatırdıktan sonra ellerini göbek hizasından aşağı doğru iki elinle ard arda 6 kere sıvazla.bu işlem bittikten sonra bacakları yukarı kaldır 10 sn bekle.
sonra, yine aynı bölgeye saat 10 yönünden 5 yönüne doğru parmaklarınla sıvazla bırak tam 6 kere..sonra yine 10 sn ayakları yukarıda tut..
daha sonra, adı sanırım kitap sayfası hareketi idi..
iki elini bebişn karnının üzerine koyup yanlara doğru masaj yapıyorsun 6 kere..ve yine ayakları yukarı kaldırıp 10 sn bekliyorsun
bu arada kakasını yapıp gazını bile çıkarıyor deneyin..
birkaç kere aynı hareketi bebiş rahatlayıncaya kadar deneyebilirsiniz..

ilginç canım hiç duymamıştım hemen deneyecem çok gazlı benim bebeğim nerde izledin canım hangi programda onu da yazar mısın teşekkür ederim

bebeğin bacaklarını ayakları yüzüne gelecek şek,ilde mi kaldıracaz yoksa dik olarak yukarı mı kaldıracaz onu da eklersen sevinirim

ilginç canım hiç duymamıştım hemen deneyecem çok gazlı benim bebeğim nerde izledin canım hangi programda onu da yazar mısın teşekkür ederim

yeniden başlasın sabah programında izlemiştim canım.ama bu masajı her yaptığımda zorlanmadan kakasını yapıyor ve ard arda gaz çıkarıyor..bu da beni çok mutlu ediyor..işe yaradağını görmek çok güzel..

bebeğin bacaklarını ayakları yüzüne gelecek şek,ilde mi kaldıracaz yoksa dik olarak yukarı mı kaldıracaz onu da eklersen sevinirim

canım bebişin altını değişirken ayakları yukarı kaldırıyorsun ya o şekilde..zaten gazı olan bebek bacaklarını büküp kendine doğru çekiyor..dik tutamıyor.....

X