Kapalı teknik lazerle burun ameliyatı olan varmı?

lavinya34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2008
31
0
Arkadaşlar ıkı kere kulak burun boğazcıya gittim ikisi de burnumda sağa doğru hafif kemik eğriliği olduğunu söylediler.burnum onden guzel duruyor ancak güldüğümde hafif burnumun kemiği belli oluyor.Yani kemik fazlalığım var.Burnum küçük.Burun sırtı çok hafif kemerli.Açık teknik yaptırmayı düşünmüyorum ancak kapalı teknik lazerle kemik yok ediliyormuş sanırım.Kapalı teknik olan varsa tecrübelerini paylaşabilirmi?Ben de yaptırmayı düşünüyorum.Sadece kemiği inelttirmek amacım..

Arkadaşlar ıkı kere kulak burun boğazcıya gittim ikisi de burnumda sağa doğru hafif kemik eğriliği olduğunu söylediler.burnum onden guzel duruyor ancak güldüğümde hafif burnumun kemiği belli oluyor.Yani kemik fazlalığım var.Burnum küçük.Burun sırtı çok hafif kemerli.Açık teknik yaptırmayı düşünmüyorum ancak kapalı teknik lazerle kemik yok ediliyormuş sanırım.Kapalı teknik olan varsa tecrübelerini paylaşabilirmi?Ben de yaptırmayı düşünüyorum.Sadece kemiği inelttirmek amacım..

ben bu persembe kapalı teknikle burun ameliyat oldum ama lazer kullanıldıgını sanmıyorum.
suan brnum alcida.yani sonucu goremedim.pazartesi cıkartıcam(evet ben cıkartıcam cunku sehir dısında olucam:) )
sorularini elimden geldigince yanıtlamaya calısırım

öğretmenim eğer fotolarını koyup tecrübelerini bana aktarırsan sevinirim.Birde ne kadara kime olsun?

benim burnum epey problemliydi yanii kemik egriliği, konkanın fazla buyuk olması, kemer yani seninki ile sanirim kıyaslanmaz
ben erdem tezele oldum

Son düzenleme:
bende de ne tam açık ne de tam kapalı bi teknik kullanılcakmış,öle bi teknik var mı ?kafam karıştı dr.uma güveniyorum ama,yani,ya kapalı yada açık teknik biliorum ben,ortası nasıl oluyorki:KK43:kapalı teknikle burun ameliyatı olan arkadaşlar bana tecrübelerinizi yazın lütfen,benim ameliyat günüm 12mayıs,burnumda kemer falan çok ucu sarkık.hepinize sağlıklı günler diliyorum...

kapalı teknikle oldum burnumda yamukluk vardı hala çok hafif var olduğunu söyledi doktorum ve bana masaj önerdi

merhaba kapali teknikle lazerle burun estetigi oldum 6 hafta önce actigim konulara bakarsan paylastigim tüm bilgiler ve resimler oradadir.sevgiyle kal.

merhaba,
ben 10 gün önce lazer destekli burun ameliyatı oldum.hem ameliyatın hemde geçirdiğim on günlük sürenin son derece rahat olduğunu söyleyebilirim.2 yıl gibi bir süredir yapmayı düşündüğüm ve araştırdığım bir konuydu.bende internette bu konuyla ilgili yazılardan ve forumlardan lazerle yapılan ameliyatları öğrendim.sonuçta kendim için ne kadar doğru bir yola başvurduğumu şimdi görüyorum.

hiç bir şekilde burnumun kırılıp dökülmesini, haftalarca morluklar acı ve şişliklerle uğraşmak istemiyordum ama sağlıklı ve kalıcı bir sonuçta olmalıydı.ameliyatımı dr.coşkun levent taşçı yaptı.

ameliyatın ertesi gününü göz kapağımda ve altında çok az şişlikle en ufak morarma olmadan geçirdim.bunu takip eden günde zaten onlarda azaldı.konforum dan hiç bir şey kaybetmedim.işin en muhteşem tarafı en ufak ağrı yada acı duymadım.burnumun kemer kısmında ufak bir alçı vardı.tampon yapılmıyor ki ben arkadaşlarımdan tamponun çıkarılmasının çok can yaktığını duymuştum.1 hafta sonra alçıda çıktı.ve sonucun ne kadar doğal olduğunu size anlatamam.burnumun sadece sağ iç kısmında 2 tane dikiş var.görünmüyor ve bir ameliyat yapıldığını anlamak çok zor :)

Merhaba ymerve,
Ben de Coşkun beyi düşünüyorum. Ama sen de bilirsinki buna karar verebilmek çok zor bir süreç ve şu an o sürecin içerisindeyim. Bu süreçte bana yardımcı olabilirsen çok sevinirim.Mailime ameliyat öncesi ve şimdiki fotoğrafını göndermeni rica etsem??? janserey79@hotmail.com

3 yıl geçmiş mesajı yazalı. Ne yaptınız? İnternette hala çok bir bilgi yok bu kapalı teknik lazer ile ilgili. Siz ameliyatınızı oldunuz mu?

merhaba kapali teknikle lazerle burun estetigi oldum 6 hafta önce actigim konulara bakarsan paylastigim tüm bilgiler ve resimler oradadir.sevgiyle kal.

Ah syigit bir cevap versen. Birkaç farklı konuda iletişime geçmeye çalıştım cevap vermedin. Açtığın konunu ve mesajlarını okudum. Nasıl oluyor ameliyat? Kemiğe lazerle nasıl müdahale ediyorlar? kesip çıkarıyorlar mı? Sende morarma ve şişlik nasıl oldu? Yaşadığın şişlik problemi kemikten dolayı mı? Ben burun kemerimden şikayetçiyim. 1 saatten az bir sürede lokal altında bu ameliyatı oldun sen. Daha detaylı bir anlatsan?
Ameliyat esnası nasıl? doktor nasıl?
Kullanılan aletler nasıl?
lazer burundan kemeri kesiyor mu?
Lokalde yarı baygın mıydın yoksa sadece burnun mu uyuştu?
İğne yöntemiyle mi uyuşturdular, solüsyon mu uyguladılar?

Ah syigit bir detaylı açıklma yapsan. İnternette çok bilgi yok bu konu hakkında.

merhaba,
ben 10 gün önce lazer destekli burun ameliyatı oldum.hem ameliyatın hemde geçirdiğim on günlük sürenin son derece rahat olduğunu söyleyebilirim.2 yıl gibi bir süredir yapmayı düşündüğüm ve araştırdığım bir konuydu.bende internette bu konuyla ilgili yazılardan ve forumlardan lazerle yapılan ameliyatları öğrendim.sonuçta kendim için ne kadar doğru bir yola başvurduğumu şimdi görüyorum.

hiç bir şekilde burnumun kırılıp dökülmesini, haftalarca morluklar acı ve şişliklerle uğraşmak istemiyordum ama sağlıklı ve kalıcı bir sonuçta olmalıydı.ameliyatımı dr.coşkun levent taşçı yaptı.

ameliyatın ertesi gününü göz kapağımda ve altında çok az şişlikle en ufak morarma olmadan geçirdim.bunu takip eden günde zaten onlarda azaldı.konforum dan hiç bir şey kaybetmedim.işin en muhteşem tarafı en ufak ağrı yada acı duymadım.burnumun kemer kısmında ufak bir alçı vardı.tampon yapılmıyor ki ben arkadaşlarımdan tamponun çıkarılmasının çok can yaktığını duymuştum.1 hafta sonra alçıda çıktı.ve sonucun ne kadar doğal olduğunu size anlatamam.burnumun sadece sağ iç kısmında 2 tane dikiş var.görünmüyor ve bir ameliyat yapıldığını anlamak çok zor :)

1) Nasıl oluyor ameliyat? Lokal anestezi ile yaklaşık yarım saat sürüyormuş. Ameliyat esnasında ne hissettin? Yarı baygınmıydın? Yoksa sadece burunun mu uyuşuktu?

2)Kemiğe lazerle nasıl müdahale ediyorlar? kesip çıkarıyorlar mı? Daha detaylı bir anlatsan?

3)Önce lazerle kemiği yumuşatıyorlarmış. Sen bu işlemleri hissettin mi? Gözünün önürde oluyor hepsi sonuçta.

4)İğne yöntemiyle mi uyuşturdular, solüsyon mu uyguladılar?

arkadaşlar yıllardır ameliyathanede çalışıyorum lazerle burun ameliyatı ne gördüm ne duydum.kanmayın böyle şeylere.açık ve kapalı teknik vardır.burun sırtındaki kemik veye kıkırdak çıkıntısını makasla-bistüri ile veya törpü ile şekil verilir her iki tekniklede aynı yöntem yapılır.burun geniş kalmasın diye yandaki kemikler kırılır(her hastada olmayabilir)çekiç yöntemi ile her iki tekniktede aynı işlem yapılır göz çevresinde falan morarma olur kemik kırıldığı için.kapalı teknikte burun ucu kesilmez açıkta kesilir 1 hafta sonra alınan erimeyen dikiş kullanılır yada kendiliğinden eriyen estetik dikiş kullanılır bunu hasta görmez.yani lazer yöntemi diye birşey yok burun etini falan yaktıkları cihazı diyebilirler bunun adıda lazer değil.yıllardır lazerle dikiş diye uydurdukları bir yalan vardı hala herkes inanıyor buda öyle birşey.burnunuzda fazla bir işlem yoksa kapalı teknik tercih edilebilir yoksa kesinlikle açık teknik derim ben.çoğu iyi doktorda zaten acık teknik kullanır.

ABD'de tip literaturunde micro invasive surgery adi altinda geciyor bu yontem. Ben de cok emin degilim hala arastiriyorum ama klasik yontemde sorunlu bolgeye ulasincaya kadar arada pek cok kikirdak ve dokunun kesildigi lazerli olan da ise hedef bolgeye direkt ulasildigi bu nedenle sonucun hem daha iyi hem de daha kisa surede iyilesmek oldugu yonundeki ilgili doktorlarin aciklamalari pek de mantiksiz gelmemisti bana. Keske dogru olsa ve deneyimleyenler aydinlatici birseyler yazsa!!!
arkadaşlar yıllardır ameliyathanede çalışıyorum lazerle burun ameliyatı ne gördüm ne duydum.kanmayın böyle şeylere.açık ve kapalı teknik vardır.burun sırtındaki kemik veye kıkırdak çıkıntısını makasla-bistüri ile veya törpü ile şekil verilir her iki tekniklede aynı yöntem yapılır.burun geniş kalmasın diye yandaki kemikler kırılır(her hastada olmayabilir)çekiç yöntemi ile her iki tekniktede aynı işlem yapılır göz çevresinde falan morarma olur kemik kırıldığı için.kapalı teknikte burun ucu kesilmez açıkta kesilir 1 hafta sonra alınan erimeyen dikiş kullanılır yada kendiliğinden eriyen estetik dikiş kullanılır bunu hasta görmez.yani lazer yöntemi diye birşey yok burun etini falan yaktıkları cihazı diyebilirler bunun adıda lazer değil.yıllardır lazerle dikiş diye uydurdukları bir yalan vardı hala herkes inanıyor buda öyle birşey.burnunuzda fazla bir işlem yoksa kapalı teknik tercih edilebilir yoksa kesinlikle açık teknik derim ben.çoğu iyi doktorda zaten acık teknik kullanır.

ABD'de tip literaturunde micro invasive surgery adi altinda geciyor bu yontem. Ben de cok emin degilim hala arastiriyorum ama klasik yontemde sorunlu bolgeye ulasincaya kadar arada pek cok kikirdak ve dokunun kesildigi lazerli olan da ise hedef bolgeye direkt ulasildigi bu nedenle sonucun hem daha iyi hem de daha kisa surede iyilesmek oldugu yonundeki ilgili doktorlarin aciklamalari pek de mantiksiz gelmemisti bana. Keske dogru olsa ve deneyimleyenler aydinlatici birseyler yazsa!!!

mayıs ayında chicagoda rinoplasti kongresi düzenlendi buyuk ve önemli bir kongre ve kongreye giden doktor tanıdıklarımın dediğini söyluyorum lazerle yapılan suanda bir yontem yok.micro kucuk invasive girisim surgery ameliyat demek yani kücük mudahalelerle ameliyat fazla dokuya zarar vermeden.klasik yöntemdede durum aynı sorunlu bölgeler duzeltiliyor fazlalıklar kesiliyor daha sonra gerekirse destek için kullanılıyor vs yani boşa yapılan bir mudahale yok yine kücük aletler kullanılıyor.burundan buruna kişiden kişiye ameliyat değisir az sorun varsa zaten kücük müdahale oluyor.lazer bana saçma geliyor görmedimde zaten türkiyede yapılanlarda lazer olduğundan süpelıyım her meslekte olduğu gibi saglıktada hasta çekme yöntemi kolay para kazanma olarak göruyorum.zaten boyle birsey olsa suanda kendisini rinoplastiye adamış doktorların hepsi bu yontemi kullanırdı daha az sorun daha kolay ameliyat deyip ama hepsi klasik yöntem kullanıyor.

X