Kulak Akupunktur... Okuyun şaşıracaksınız...

meraba arkadaşlar.bende 1,67 boyunda 90 kiloyum.akapunktur yaptırmak istiyorum.istanbul avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz biryer var mı? zayıflamak istiyorummm
doktor fevzı bey yapıyomus ben cumartesı baslıcam bende 170 boyunda 95 kıloyum karboksıpunktur denen bı yondem bı arastır bence benım aklıma yattı

doktor fevzı bey yapıyomus ben cumartesı baslıcam bende 170 boyunda 95 kıloyum karboksıpunktur denen bı yondem bı arastır bence benım aklıma yattı

arkadaslar slm, akupunktura ve karbonsipunktura baslayacagim diyen arkadaslar naptilar, basladilar mi? nasil sonuc alabiliyor musunuz? memnun musunuz? yazarsaniz biz de bilgileniriz?

akapunkturda iğnelerin takılma yerleri çok önemliymiş diye duydum yanlış takılırsa vücutta bazı yerlere zarar verilebilirmiş o yüzden iyi yerlerde yapılması lazım diyorlar. bende uygun bir yer var orda yaptıracaktım ama bu yüzden vazgeçtim bilmiyorumkismile acaba doğrumudur :uhm:

Allahım ne güzel yaratmış ne güzel numuneler koymuş bedenimize :asigim:
Deniyeceğim bu kulak masajını :eek:

Kulak​

noname.jpg

Kulak ceninin ana rahmindeki duruşunun şematik olarak aynısıdır. Ve tüm akupunktur noktaları kulak üzerinde bu esasa göre yer almıştır.

Şimdii... başınız,boynunuz, beliniz, sırtınız, bacaklarınız, kalçanız, ayaklarınız, omzunuz ağrıdığında yapacağınız tek şey kulaklarınıza masaj yapmak.

Kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arasına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj yapın.

image002.jpg

İlk anda bazı noktalar acıyacaktır. ( bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır ).

Kısa bir süre sonra bu ağrılar kaybolacaktır.

2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. İsterseniz uzatabilirsiniz de. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklıklığın yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun ardından ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da...

Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamayı herzaman her yerde kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz.

Yorulduğunuzda, uzun otobüs yada araba yolculuklarında oturmaktan ağrılara maruz kaldığınızda, çok üşüdüğünüzde ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için mucize benzeri bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Dört tane ağrı kesici aldım. Hala ağrıyor diyerek baş ağrısından kıvranan taksi şöförünün ona yaptığım iki dakikalık kulak masajının ardından yaşadığı mutlu şaşkınlıkla benden ücret almadan teşekkürlerle uğurladığını hala hatırlıyorum.

Önemli olan kulağın her noktasına dokunun. Kulağınız size hemen yanıt verecektir. Kulaklar bedeni hisseder, görür ve duyar. Siz de şefkatli ellerinizi esirgemeyin.

* Alıntıdır....

Evet rahatlatıyor. Bunu her zaman denicem. Teşekkürler

Kesinllikle kulak masajının rahatlatığını düşünüyorum başım ne zaman ağrısa hemen yaparım bütün vücudum rahatlıyo başımda ki ağrı birden hafiflemeye başlıyor...

akupuntur yaptıran varmı ii sonuç alıyomusunn verdiğin kilolar alınıyomuu):KK61:

akupuntur yaptıran varmı ii sonuç alıyomusunn verdiğin kilolar alınıyomuu):KK61:

yanında spor ve diyetle birlikte 3 ayda 10kg verdim maddi açıdan 1 ay önce bıraktım dikkat etmek gerekli yeniden eskisi gibi yemek yenirse kilolar geri gelir kendi açımdan....:21:

X