Kulak Akupunktur... Okuyun şaşıracaksınız...

h_i_s

OĞLUM BERKİN'İM <3
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2007
8.325
36
Kulak​

noname.jpg

Kulak ceninin ana rahmindeki duruşunun şematik olarak aynısıdır. Ve tüm akupunktur noktaları kulak üzerinde bu esasa göre yer almıştır.

Şimdii... başınız,boynunuz, beliniz, sırtınız, bacaklarınız, kalçanız, ayaklarınız, omzunuz ağrıdığında yapacağınız tek şey kulaklarınıza masaj yapmak.

Kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arasına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj yapın.

image002.jpg

İlk anda bazı noktalar acıyacaktır. ( bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır ).

Kısa bir süre sonra bu ağrılar kaybolacaktır.

2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. İsterseniz uzatabilirsiniz de. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklıklığın yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun ardından ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da...

Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamayı herzaman her yerde kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz.

Yorulduğunuzda, uzun otobüs yada araba yolculuklarında oturmaktan ağrılara maruz kaldığınızda, çok üşüdüğünüzde ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için mucize benzeri bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Dört tane ağrı kesici aldım. Hala ağrıyor diyerek baş ağrısından kıvranan taksi şöförünün ona yaptığım iki dakikalık kulak masajının ardından yaşadığı mutlu şaşkınlıkla benden ücret almadan teşekkürlerle uğurladığını hala hatırlıyorum.

Önemli olan kulağın her noktasına dokunun. Kulağınız size hemen yanıt verecektir. Kulaklar bedeni hisseder, görür ve duyar. Siz de şefkatli ellerinizi esirgemeyin.

* Alıntıdır....

Evet Daha öncede Duymuştum Hatta Eşim Yapayim Dedi Ama Orali Olamiştim Fakat Inaniyorum Ve Kendim Deneyeceğim çünkü Belimden Bacağima Vuran Ağrim Var Bakalim Ne Kadar Faydasini Görürüm :KK43:)(

Tamam canım dene bakalım inşallah bir faydası olur....

bende duymuştum bunu hatta ,heni gençler kulaklarına birsürü delik deldiriyorlarya küpe takmak için.kulakta her bölgenin vücutta biryeri etkilediği için bunun son derece sakıncalı oldugunuda duymuştum

ben 1 sene akapuntura gittim kilo vermek için 90 küsür kilodan 64 e düşmüştüm. diyet destekliydi tabi. ben faydasını gördüm. doktorumda çok iyiydi. bunun yanında lazer akapunturda yapıyordu. tekrar kilo aldım. yeni evliyiz malum herşeyden cannımız istiyor. evlenene kadar almamıştım.tartılmak bile istemiyorum. sakıncalı mı bilemem. ilk burda duydum sakıncasını. ama maddi imkanım olsa hiç durmam gene giderim.çünkü seansı baya pahalı. bundan 2 sene öncesi kadar 6 seansına 240 ytl veriyordum. şimdi ne oldu acaba fiyatlar? bu benim görüşüm ama sizi bilemem tabi. bilemeyiz ki ne sakıncalı ne sakıncasız.

bende 6 yıl önce akapunktur ıle kılo vermiştim verdiğim kıloyu tekrar almamak için gittiğim dr. kulağıma taktığı küçük bir bilye şeklinde bir şeyle kılomu sabitlemişti.herşey mükemmeldi 3 ayda bir kulağımdakı değişiyordu daha sonra yaşadığım üzücü sebeplarden dolayı ıhmal ettım gıdemedım ağır bır depresyon geçirmiştim aldığım ilaçlar çok kılo almama sebep oldu.tekrar gıttığım dr. gıttım 4 seans için 350 ytl ıstedıler ödedım.içeri girdim sadece dıet lıstesı verdı dr. dedım akapunktur için gelmiştim artık akapunktur yapmıyoruz dıet lıstesı verıyoruz dedı şok olmuştum.ve.. bu dr. ünlü biri tv de çıkıyoradını vermek ıstemıyorum.sitede belkı sakıncası vardır dıye bu konuda uzman biri büyük bir hayal kırıklığı yaşadım ne kadar ısrar ettıysemde akapunktur yapmadı.lıste verıp yolladı bu konudakı yorumu sızlere bırakıyorum???

ben de gıdıyorum her gıttıyımde 20 tl para oduyorum bende 92 kıloydum 14 kılo verdım hala da devam edıyorum herkese de tavsıye ederım....

bende bornovada oturuyorum öğrenciyim ve sanırm 20 kg fln fazlam var.. sizden ricam bilenlerin izmirde uygun fiyatlı akupunktur tedavisi yapan yerleri yazabilirlermi buraya.. öğrenci olunca herseyi hesaplamak şart:)

Bende akupuntura yeni gitmeye başladım. İlk seans için 50 tl verdim. Bundan sonraki seanslar 20 tl. Benimki diyet destekli ama. Sadece 5 kilo fazlam var zaten.

meraba arkadaşlar.bende 1,67 boyunda 90 kiloyum.akapunktur yaptırmak istiyorum.istanbul avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz biryer var mı? zayıflamak istiyorummm

Bende gitmeyi düşünüyorum ama yeni bir şey çıkmış karboksipunktur çok etkiliymiş bir de onu araştırın derim ben istanbulda varmış ama izmrde bulamadım

kelevre ve alin gittiğiniz merkezlerin ismini verebilirmisiniz fiyatları cok uygun geldı bende dogum sonrası kılolarımı veremedım onlardan kurtulmak ıstıyorum

sevgili magrenta benim lazere gittiğim yerde yapılıyor..izmirde şu anda tek bu sistemi uygulayan merkez.......dermalife güzellik merkezi....türkiye iş bankası karşısı hatayda canım...ben çok memnunum

Bende gitmeyi düşünüyorum ama yeni bir şey çıkmış karboksipunktur çok etkiliymiş bir de onu araştırın derim ben istanbulda varmış ama izmrde bulamadım

canım,izmirde bunu yapan şu anda tek merkez var oda hatayda benim lazerede gittiğim güzellik merkezi.dermalife güzellik merkezi....kendimi şanslı hissediyorum....giderekte sonuç alıyorum.....tavsiye ederim..5 seans 350 ytl.....

bende bornovada oturuyorum öğrenciyim ve sanırm 20 kg fln fazlam var.. sizden ricam bilenlerin izmirde uygun fiyatlı akupunktur tedavisi yapan yerleri yazabilirlermi buraya.. öğrenci olunca herseyi hesaplamak şart:)

canımcı,5 seans karboksipunktur 35o ytl....ve izmirde yapılıyor.....

Merhaba arkadaşlar;
Ben de karboksipunktura başladım. ılk uygulama çarşamba güün yapıldı. Cumartesi ikinci uygulama yapılacak. Sonuçları merakla bekliyorum. ınşallah bu defa gerçekten bu kilolardan kurtulacağım.
Eylül35 sen bu uygulamayı yaptırıyorsun. Senin için bir mahsuru yoksa biraz bahsedebilir misin, kendini nasıl hissediyorsun? Sonuçlar nasıl?

benim bir tanıdığımda akupuntura başladı...ist..ünlü bir akupunturcaya gidiyor....vücudundaki rahatsızlıklarıda söylemiş.. kan tahlilleride yaptırılmış ..fiyatı yüksek..10 kür 750lira...

babam bundan yıllar once bır kaza gecırdı .kazadan sonra kulagında devamlı olan bır kulak cınlaması baslamış doktorun onerısı uzerıne akapuntur tedavısı gorsu fakat kulak cınlaması gecmedı. akapunturun faydası babam tedavıden sonra hiç bas agrısı cekmedı .

X