Emziren Anneler?

JAANSEET

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
8
0
naniknanikMERHABALAR ANNE ADAYLARI EĞER SÜTÜNÜZ YETMİYRSA MÜKEMMEL BR İÇECEK KEŞFETTİM.SİZİNDE FİKİRLERİNİZİ BEKLİYRM..:emir_bebek:

merhaba janset nedir bu içecek?benimde 4,5 aylık oğlum var.önceden sütüm hep taşardı.şidi azaldığını düşünüyorum.

slm cnm VİTAMALT dye br içecek eczanelerde satılıyr
ama mükemmel etkili 1.5 aylık br oğlum var sütüm çok az geliyrdu ezc.tanıdığım önerdi araştırdım hiç br yan etkiside yok.

Teşekkürler Canim.stilltee çayini Denedin Mi Peki? Vitamaltin Bebeği Kabz Ettiğini Duymuştum...

onuda denedim ama hiç faydasını göremedim ya gerçekten kabız mı yapıyr çünkü oğlum kakasını çok zor yapıyor.ama sütümüde çok arttırdı.

slm cnm VİTAMALT dye br içecek eczanelerde satılıyr
ama mükemmel etkili 1.5 aylık br oğlum var sütüm çok az geliyrdu ezc.tanıdığım önerdi araştırdım hiç br yan etkiside yok.

Ben de VİTAMALT'ı kullandım. Sütü arttırdığı doğru ama doktorumuz kesinlikle içmemi söyledi. Çünkü sütü yağlandırmıyor sadece sütün içindeki su miktarını arttırıyormuş. Sadece suyu bol süt veriyorsun ve sağlıksız dedi. Bilgilerinize...

benim oğlum 4. ayına girdi ilk 2.5 ay hergün düzenli olarak kullandım vitamaltı ondanmı bilmiyorum ama sütüm çok olmasına rağmen bebeğime kilo aldırmadı mecburen 15 günlükken mamaya başladık bu durumda xeno dediğin doğru olabilir bu sadece bir deneyim ben çok kullandım vitamaltı

Humana Iciyorum Ben . Iyi. Ama Asil Sorunum Gogus Uclarimm Artik Kaniyorr Dayanamiyorum Bugun Mamaya Basladim Ara Ara Da Aci Ceke Ceke Memei Veriyorumm Cunku Baska Turlu Uyumuyorr. Napmaliyim Kizlar..???

Humana Iciyorum Ben . Iyi. Ama Asil Sorunum Gogus Uclarimm Artik Kaniyorr Dayanamiyorum Bugun Mamaya Basladim Ara Ara Da Aci Ceke Ceke Memei Veriyorumm Cunku Baska Turlu Uyumuyorr. Napmaliyim Kizlar..???

tatlım benimdebaşlarda öyleydi ama şimdi düzeldi oğlum sadece göğüs ucunu alıyodu kahverengi kısmın çoğunu ağzına alması gerekiyomuş yanlış emzirmekten yara olmuştu göğüs uçlarım sonra emzirmek için aldığımda göğüs ucunu dudaklarına değdirip vermiyodum memeyi ağlamak için ağzını açtığında tıkıyodum ağzına şimdi öğrendi çok şükür nasıl emmesi gerektiğini hem o rahat ediyo hem ben

ben stilltee kullaniyorum ilk zamanlar dkkat etmemistim arasira iciyordum kizim 3.5 aylik azalir gibi oldu sutum caya devam ettim cok sukur simdi iyi ginde 3 bardak sicak soguk farketmez tavsiye ederim herkese duzenli icmek cok onemli arkadaslar

cnm garmastan diye bi krem var ben onu kullanmıştım bi günde geçirdi..

selam kızlar şu an tam 5 aylık bir kızım var henüz anne sütü harici hiç bir şey vermedim ama artık 6, aya girdik bugün 5 bitti yavaş yavaş başlayacağız ek gıdalara .şimdi sütü olmayanlara göğsü yara olanlara müjdelerim var.önce şunu belirteyim benim kadar göğsü yara olan benim kadar sütü az olan yoktur aranızda ama hepsini hallettim ki kızım hala sütle besleniyor.denemediğim uygulamadığım hiçbir formül kalmadı.şimdi:
1)süt salınımını ve miktarını tamamen anne kendi ayarlıyor.nasıl mı beyinde bitiyor olay.öyle acılar çektiğim öyle ağlayarak emzirdiğim anlar oldu ki ama inandım ki ben bu işi yaparım sütünüzün bebeğinizi doyurmadığını asla düşünmeyin!
2)bol sıvı ama şekerli olması şart değil su yeterli ama bol....
3)eğer illaki sütü neler artırır derseniz:ısırgan otu çayı,kimyon(yemeklere serpin),tahin helvası,havuç.
4)gelelim yaraya lansınoh isimli krem mucize bebe mağzalarında var.
asıl ben yarayı avent yada chicconun da var "gögüs kalkanıyla" geçirdim.tam 2 ay göğsümde çıkarmadım bu ürün bir harika ben bu ürünü duyduğum kişiye minnet borçluyum emin olun siz de beni anacaksınız.bir kase düşünün göğsünüze kapatılmış hava almak için delikleri var meme başını sürekli yumuşak tuttuğu kurutmadığı için yara olmuyor+en güzeli bu kaselere göğsünüzden gün içinde sızan sütler birikiyor ve bu sütleri de bebeğinize kaşkla verebilir veye 6 ay derin dondurucuya atar ilerde cici bebe süt karışımı yapabilirsiniz.

SİZE BAŞARILAR KIZLAR UNUTMAYIN BEYNİNİZDE BİTİYOR HERŞEY EMZİRMEYİ ÇOK İSTEMEK İNANMAK GEREK...
AYRICA ÇOK KEYİFLİ TADINI ÇIKARARAK EMZİRİN O ÇAKMAK GÖZLERİ GÖZLERİNİZE DAYAYIP EMİŞİNİ İZLEMEK SÜT SALINIMI İÇİN YETER BİLE...

Doğuma 2 haftam kaldı. Emzirme ile ilgili kaygılarım, sütüm yeter mi endişelerim var. Ancak asıl önemlisi emzirmek bana çok garip bişeydir gibi geliyor. Utanırım diye düşünüyorum. Yapışmış bi bebek hissi..Düşündükçe garip oluyorum.

Zaten normalde de utangaç biriyim. Ne bileyim hayatımda hiç epilasyona falan gidemedim bu yüzden. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Bebek sahibi olmadan önce benim gibi hisseden var mıydı?

,

Lütfen emzirmeyi bırakmayın. Ben çok ağlaya ağlaya emzirdim. Benim sıpam geçen gün öyle bir ısırdır ki kanattı. Size tek önereceğim chicconun göğüs tesmizleme ıslak mendilleri ve lansinoh krem. Her emzirmeden sonra mendillerle temizleyip lansinoh sürün. Göğüslerinizin yumuşadığını ilk birkaç sürüşte farkedeceksiniz. Ben lansinohu hamileliğimin son döneminde kullanmaya başladım. Tüm hamişlere tavsiye ederim.

Doğuma 2 haftam kaldı. Emzirme ile ilgili kaygılarım, sütüm yeter mi endişelerim var. Ancak asıl önemlisi emzirmek bana çok garip bişeydir gibi geliyor. Utanırım diye düşünüyorum. Yapışmış bi bebek hissi..Düşündükçe garip oluyorum.

Zaten normalde de utangaç biriyim. Ne bileyim hayatımda hiç epilasyona falan gidemedim bu yüzden. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Bebek sahibi olmadan önce benim gibi hisseden var mıydı?

Emzirmek müthiş bir duygu. Bebekle aranızda öyle bir bağ kuruluyor ki. Emerken çaresizce size bakması, gülümsemesi.... Bence bebeğinizi doyurmak için can atacaksınız. Şimdiden güle güle büyütün

gögüs kalkanı mı alsam acaba???netten baktım ama bişey anlamadım valla..uçlar açıkta mı kalıor?anneme söyledim izmirde eczanelere sorcak.bulundugum yerde satılmıyor da..

Ben Still Tee kullandım evet sütü artırıyor bunun yanında bol su içiyorum..Rezene çayı tüketiyorum (Doğadan marka içinde anasonda var) Faydasını gördüğümü düşünüyorum..Ayrıca tahinli helva ve tavsiye üzerine burçak bisküvi denedim ama onlarında mantığı sanırım çok su içmeye sebep olmaları olsa gerek..

X