Silikon kek kalıbı hakkında...

arkadaş migrosta görmüş markası ne bilemem ama ben thupper diye bir marka kullanıyorum iki sene önce 50 ytl ye almıştım çok kullanışlı herkeze tavsiye ederim mutlaka alın ilk kullanırken yaglıyorsun ondan sonra yıkandıgı halde bile birdahaki kullanışa yaglamak istemiyor memnun bir kullanıcı olarak herkeze tavsiye ediyoruma.sa.sa.s

ben sıradan teflon kullanıyorum yapışmıyor fırından çıkarır çıkarmaz ters çeviriyorum ikinci bir hamleye bile gerek yok hemen çıkıyor. o silikonlar banada bi tuhaf geldi. plastik kaplarda satılan yiyeceklere bile önyargıyla yaklaşıyorum onu hiç kullanamam herhalde

silikondan çok memnunum ben kek rahatlıkla çıkıyor valla sıcaklıkta bi zarar görmez bu arkadaşlar çünküm biz silikon kauçuk maddesini yıldırımdan korunmak için kullanılan elektriksel bir aparatta kullanıyorduk yani o ısıya dayanan buna da dayanır cam kadar sağlıklı olmayabilir tabi emin değilim

ben tupper marka almıstım... hem kanserojen içermiyor oldukça sağlıklı ama elimde kaldı kullanmak istemiyorum. tamam kek kolay çıkıyor yapışmıyor ama damak zevki işte ..... hani kek pişince dışı kabuk tutar ya. kıtır olur bunda öyle olmuyo. o yüzden ben pek ısınamadım bu kek kalıplarına.. arkadaşlara biraz muhalefet yaptım bu benim görüsüm. dısı kızarmıyo beyaz kalıyo...yinede tercih sizin kızlar.

bende kullaniyorum her modelinide kullandikca hosuma gittigi icin aldim hepside var neredeyse bende mevcut gercekten harika degil mi??....:KK66:)

ben de alıcam ya, keklerimin tadı çok güzel oluyor ama kalıba yapışıp kalıyorlar bazen, en iyisi bu kalıp galiba.

ben de kanserojen diye duymuştum nihayetinde silikon sağlıklı bir madde değil, az miktarda da olsa ısındığında içindeki yiyeceğe sirayet etmesi iyi olmayabilir..

Arkadaşım ben de bebeğime kullandığım herşeyin silikondan olmasına özen gösteriyorum. silokon sağlıklıymış diye biliyorum. kaşığı bardağı vs herşeyi silikon...

fırın için de en sağlıklısı borcamlar her türlü kalıpları var. sağlık arıyorsanız yüksek ısıların hepsinde borcam...

Arkadaşlar ben de çeyizime aldım bikaç şekilinden valla çok kullanışlılar :lepi: ama herşeyde olduğu gibi bunlarında kalitelisi ve kalitesizi var. Arkadaşımın biri pazarda 10 ytl'ye satılıyordu ve pis kokuyordu yazmış, doğrudur... mesela ben tefalden aldım tanesi 35,00 YTL ve hiç kötü kokmuyor... Anlayacağınız arkadaşlar herşeyin kalitelisi ve kalitesizi olduğu gibi bu kalıplarda da var, dikkat etmek lazım

teflona yapıştırmayı nasıl beceriyosunuz şaştım valla ben yağlıyorum sonrada unluyorum pişiriyorum hiç yapışmıyo..10 dakika ılındıktan sonra pıt diye çıkıyo aynen.ayrıca bi silikon kalıba 20-30 lira veremem valla.

yaa arkadaşlar bn aldım ii hoşgüzel ama velakin
ogün kek yaptıım ve yandıı çok az da kladı oysa ki
sarı renktii şimdi içi kararık karardı yanii
bu geri nasıl sarı olur acil yardım lütfeeeeeeeeeeeeen

dün kek yaptım normal alüminyum yada çelik kek kalıbı kalıbı yağlamayı ve unlamayı unutmuşum biraz işim vardı kek soğudu sonra çıkardım hemen çıktı boştan yere kalıbı yağlayıp unluyormuşum bence keki hemen çıkarmayın biraz sağusun o zaman kolay çıkıyor

işyerinden bir arkadaş 75 YTL ye bu silikonlu kek kalıbından aldı ertesi gün kek yapıp getirdi çok güzel olmuştu kafam bir şeye takıldı arkadaşımızın biri migrostan 19 YTL ye aldığını söyledi arada çok büyük bir fiyat farkı var bu neyden kaynaklanıyor kalite bile olsa bu kadarı çok fazla

bende alıcaktım ama iyi olmassa diye cesaret edemedim bu övgülerden sonra bende alim 1dene

bende aldım silikon kek kalıbı.süper bişey.artık kekim daha düzgün şekilde çıkıor ve güzelde kabarıyor.süpermarketten aldım orta boy 5 ytl ye aldım.:KK70: :) :KK70:

Son düzenleme:
X