Silikon kek kalıbı hakkında...

kızlar tamam kalıp gibi çıkıyo yanmıyo falan doğrudur ama kesinlikle sağlıksız silinkon buuu!!hele biri bebişinin herşeyinin silikondan olduğunu yazmış yapma ablacm sakın çok sağlıksızz:KK43: teflonda ayrı bir hikaye borcam yine en sağlıklısı derim ben.

kizlar ne silikon ne de teflon. ikisi de cok sagliksiz. ben zeten tencerede de teflonlarimi pilav haric kullanmamaya karar vedim. kendi ellerimizle zehirliyoruz kendimizi.

toprak kap kullanacam:)

borcama %100 katiliyorum. tum saklama kabi vs hepsi cam olmali. bundan sonra plastige son.

nasıl kullnıyorsunuz ..bana hediye geldi silikon muffin kabından ama nasıl kullanırım bır fıkrım yok..

icini bir kerelıgıne yağlıcam sanırım sıvı yağ ıle mi margarinle mi :)

bir de tel aparatı var ya fırının onun ustune oylece mi koyuyorsunuz yoksa baska bırseyle mı..

yanmaz dimi ya

Canım bende memnunum ama dikkat edin kızlar bazı yerlerde çook ucuza satıolar onlardan almayın sağlığa ço kzararlı biraz kalitelisinden alın mesela ben mudo dan aldım çok pratik bişey

nasıl kullnıyorsunuz ..bana hediye geldi silikon muffin kabından ama nasıl kullanırım bır fıkrım yok..

icini bir kerelıgıne yağlıcam sanırım sıvı yağ ıle mi margarinle mi :)

bir de tel aparatı var ya fırının onun ustune oylece mi koyuyorsunuz yoksa baska bırseyle mı..

yanmaz dimi ya

CANIM BEN DİBİNİ HAFİFÇE YAĞLIORUM SIVIYAĞ İLE TELİN ÜZTÜNE KOYUYORUM YANMIO MERAK ETMEşutarafagitti

arkadaşlar marka yazar mısınız? ben keklerimi kalıba yapıştırmayı becerenlerdenim :KK43:
silikon sağlıksız diye alamıyorum korkudan. pazardaki 10 liralıklara hiç güvenim yok. tupper da çok pahalı :KK43:

tuppervare :1closedeyes:

kalıbı yağlamaya,piştikten sonra ters çevirmeye gerek yok
ve güvenilir tabii ki cokacimcoook

süper bir buluş :) Bende aldım boyner evde den cunku artık pazara kadar düştü bu ürünler ama sağlıklı değiller.Alacaksanız eğer ılla kı marka olsun.

tantitoni diye bir site var çeşitli markalarınkini satıyor sanırım çok güzel şekilli kek kalıpları da var google a yazarsanız tantitoni diye çıkar bir bakar mısınız , bu markadan silikon alacağım ben sanırım

bir de gittigidiyorda fackelmann diye bir markanın kalıpları var teflon olanlar falan 10-15 tl ye çok uygun değil mi ?? bu markayı biliyo musunuz

pazarda gördüm 5 tl idi..ama teflon kalıbım ve ben gayet mutluyuz..hiç yapışmıyor..

Canım bende memnunum ama dikkat edin kızlar bazı yerlerde çook ucuza satıolar onlardan almayın sağlığa ço kzararlı biraz kalitelisinden alın mesela ben mudo dan aldım çok pratik bişey

gülüm sen mudodan aldın sağlıklımı oldu yaniii,mudonun bütün ürünleri çinden geliiyiiiiii,
ben fıydırdım attım silikonu, içime sinmedi.

bende coook uzun zamandan beri kullandığım teflon kalıbımındn son derece memnunum şekli son derece basit bile olsa

tantitoni şuan markafonide, silikon kek kalıpları da 15 tl'den 8.90'a inmiş. ama içime sinmedi,olumsuz yorumlar var ve de plastiği sağlıklı bulmuyorum hiç.

X