Silikon kek kalıbı hakkında...

biopelin

Hayat akan bir sudur..
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
1.387
16
images

Arkadaşlar kek, pasta ve diğer kalıp kullanarak yaptığımız işlerde başarısızlığa son..değişik boy ve ebatlarda silikon kek kalıpları kullanarak yapışma riski ortadan kalkıyor..
Ne denersem deniyim ister altna ıslak bez koyup bekleteyim, ister unla yağla kalıbnın içini bulayayım yine de yapışıyordu yaptıklarım..
Ama bu kalıptan sonra sadece fırından çıkardıktan 5-10 dk. içinde pat diye çıkıyo kek..
silikon olduğu için yer dekaplamıyor mutfağımda..katlayıp koyuyorum çekmeceme..
tavsiye ederim..ben Migrostan 19 ytl'ye aldım..a.s.

Ben de migrosta gormustum hatta kucuk kek icin olan kaliplari da vardi;
esimle alalim dedik ama ben erir hemen bir sorunu cikar diye vazgectim..
Kullanisli oldugunu soyluyorsun; peki kac dereceye kadar dayanikli?
Eriyip gitmesinde firinin icinde:roflol:

yok canım erimiyor..240 dereceye kadar dayanıklı
a.s.

Hem de daha sağlıklı..biliyosundur teflonu önermiyolar kesinlikle kanserojen olduğu için..

a.s.a.s.a.s. Paylaşımlarınız için sağolun arkadaşlar ben de almayı düşünüyorum . fiyatı da uygunmuş . Bu silikon kalıplar bulaşık makinesinde yıkanıyormu ? Görüşmek üzere sevgiler :1hug:

kizlar en iyisi bir seferlik kullanilan ve sonra atilan folyo kaliplarini kullanin kekler ne yapisiyor ne kokuyor nede korkarak firinda erime korkusu endisesi yasamadan .hemde cok ucuz.hesapli yaptigin kekide kalibiyla sevdiklerine goturebilirsiniz.

bende çok merak ediyordum nasıl bişi diye alayım bakayım nasıl oluyo ben çok severim kek pasta yapmayı kendi kalıplarım baya eskidi

Epeydir önünden geçip bakıyorum silikon kalıplara. Sağlıklı olduğu konusunda endişelerim var. Biri beni ikna etsin de koşup alayım. Çünkü kalıptan çıkarırken parçalanan keklerden bıktım, borcamda ısrrarlıyım.şakkıdı

AY bu kek kalıpları cok kullanışlı erımıyor fırında yuksek sıcaklıga dayanlıklı adı ustunde kek kalıbı yani.Ben kullanıyorum eşimede yapıyorum hıc bozulmuyor seklıde alın kullanın tavsıye ederım :)

evt bende duymustum cok kullanıslı oldugunu ama denemedım almayı dusunuyorum bakalım

kızlar ben de tavsiye ediyorum akmıyo kokmuyo yapışmıyo,kolay temizleniyo,yer kaplamıyo vs.vs inanılmaz kullanışlı...

ben de kanserojen diye duymuştum nihayetinde silikon sağlıklı bir madde değil, az miktarda da olsa ısındığında içindeki yiyeceğe sirayet etmesi iyi olmayabilir..

Aylar sonra edit:

Arkadaşlar ben geçen sene bu zamanlarda almıştım silikon kek kalıplarından çeşit çeşit..
Başta çok memnundum harika bir buluş diyordum ; hatta buraya da yazdım yorumumu..
Lakin sonraları canımı sıkmaya başladı ; iki - üç kez kullandım sadece..
Çok zor pişiyor saatlerce bekletiyor beni deli ediiyoorrrr :)
Tezcanlı ve heyecanlı olduğumdan tahammul edemiyorum..
En iyisi bildiğimiz borcamlar yahut klasik tepsiler..

Bu kalıpları sadece - salata pilav v.b şeylere şekil vermek amaçlı kullanıyorum o açıdan süper oluyor hakkını yemeyeyim şimdi:)

Alacaksanız - minik renkli muffin kalıpları alın- onun dışındakilerden -fırında pişirme raddesinde - memnun kalmadım..

Belki de markasından dolayıdır bilemiyorum..

Sevgiler

Son düzenleme:
Kizlar nasil kullaniyosunuz onu yaaa...Ben gormeye tahammul edemiyorum o pis plastik seyde nasil iciniz alarak kullaniyosunuz?
Almayanlar,sakin almayin.!!!!.guzel teflon olanlari var guzel guzel sekilli onlardan alin...
kek4büyük.jpg

kek5bbüyük.jpg

kek4bbüyük.jpg

kek3büyük.jpg

X