Nakış Punch tekniği ile nakış yapımı

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.
springtime.jpg

bu teknik oldukca zevkli arkadaşlar umarım sizde beğenirsiniz!!!

Son düzenleyen: Moderatör:
19052008140.jpg

19052008145.jpg

19052008145.jpg

20052008146

arkadaşlar umarım beğenirsiniz ben cok beğendim ve yapmaya calışıyorum ve oldukcada kolay

umarım bilgiler rim yeterli gelir

yapacağınız işlere göre iğne boyunu iplik kalınlığını çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Temiz bir iş için sık sık önyüzüne bakılmalı, gerekirse sökülmeli. Henüz ben yapmadım ama Nur'un belirttiğine göre motif tamamen bitince mutlaka arkasına tekstil tutkalı sürülmeliymiş, bu çok gerekli. Yoksa o kadar emeğiniz bozulup sökülebilir. Deseni işlediğiniz taraf (örtünün arkası) çok kolay sökülüyor

gördüğüm andan beri büyük ilgi duyuyorum ama bulunduğum şehirde melzemeleri bulamıyorum ve hangi malzemeler ipliği nedir biri bana yardımcı olabilirmi iipliği nedir

Çok güzel çalışmalar bunlar. İğnesi 20 YTL idi sanırım.Bizim kursta da yaptılar.Bu kış ben de deneyeceğim!...

evet canım ben takım olarak aldım biraz denedim elimde işim var bitince bende yapmayı düşünüyorum

selam cok guzeller ben bunu derya baykalda gormustum ordada cok begendım.
ıgnesını aramaya koyuldum ama bulamadım bana ırı bır ıgne gosterıyolar. ben nasıl temın edecem. ben samsundayım buraya gelmedı herhalsenağlama
bı denıyecektım ama olmadı nekadar kı puch ıgnesı CADIARZU

makine nakışındaki astragan işine benziyor görüntüsü

zevkli bi iş olsa gerek denemek lazım

sağol canım paylaşımın için

bulamayanlar internet alışveriş sitelerinden bulabilir 15ytl..

ben de alıcam sıkılıyorum evde ilk gördüğüm andan beri çok hoşuma gitti aklımda ne zamandır derya baykalda görmüştüm ben de..

çok zevkli ama büyük işler için de sabır gerektiren bişey gibi... kafa mesgul eder baya alıcam muhakkak

iğne iplik dergisi aldım bu ay, hediyesi bu iğnedendi, çok ilgimi çekti ama nasıl yapacağımı bilmiyorum, buradaki fotoğraflardan da bir şey anladığımı söyleyemeyeceğim.. yapılanlar çok sevimli görünüyor, eğer öğrenebilirsem yeğenime bir şeyler yapmayı düşünüyorum.. (1.5 yasında daha :)) eğer bilen varsa anlatmaya çalışabilir mi birazcık??? :)

bebeklerimize ördüğümüz örgüleri ..kaç no iğne ile yapıcaz bilen varsa cevaplasın lütfen..

bende daha denemedim ,merak etmedim desem yalan olur
brezilya nakışı gibi buda baya ilgimi çekiyor elimde işlerim var hele bi bitireyim
gelecek kışa inşallah bende başlarım :)

bende daha denemedim ,merak etmedim desem yalan olur
brezilya nakışı gibi buda baya ilgimi çekiyor elimde işlerim var hele bi bitireyim
gelecek kışa inşallah bende başlarım :)

tijencim şiddetle tavsiye ederim hayatım ortaya nasıl harikalar çıkıyor şaşırırsın mutlaka dene
buda benim klozet takımı çalışmam

Son düzenleyen: Moderatör:
efet tatlım bunu incelemiştim ,yanlış hatırlamıyorsam yorumda bırakmıştım :)
çok hoş duruyo yaa

çok güzeller.yapılışı zor mu arkadaşlar?kolaysa hemen iğnesini aramaya çıkayım :kedi:

Merhaba ben de eskiden nakış punçı yapmıştım ama bu şekilde değil.Bilgisayarda punç yapmıştım.Bunlarda çok ilginç geldi.

X