Beyaz peyniri nasl muhafaza ediyorsunuz?

saral

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2008
314
0
Kahvaltıda yazın yeşillikler çıktığı için beyaz peynir bizde az tüketilir.Azar azar alıyorum ama yine de bozuluyor.Evden eksik de etmek istemiyorum,Peyniri muhafaza etmek için ne yapıyorsunuz arkadaşlar.

Son düzenleme:
ben genelde plastik kutu da olanından alırım.suyunu asla dökmem.içinden kesdiğim birparça peyniri çıkarıp yıkar ve kahvaltı tabağına koyarım.zaten çıkardığım peynir yiyeceğimiz kadar olur bu arada peyniri de çok severim.kutudaki peynir bitene kadar asla dökmemelisin.içine de başka su katmamalısın.ben bu şekilde yaparım ve bozulmaz.umarım fikir verebilmişimdir.

valla aynı dertten ben de muzdarip olduğum için artık beyaz peynir almıyorum. Tulum peyniri alıyorum daha dayanıklı.. Gerçi ezinenin yerini tutmuyor o ayrı...

ben genelde plastik kutu da olanından alırım.suyunu asla dökmem.içinden kesdiğim birparça peyniri çıkarıp yıkar ve kahvaltı tabağına koyarım.zaten çıkardığım peynir yiyeceğimiz kadar olur bu arada peyniri de çok severim.kutudaki peynir bitene kadar asla dökmemelisin.içine de başka su katmamalısın.ben bu şekilde yaparım ve bozulmaz.umarım fikir verebilmişimdir.

arkadaşıma katılıyorum yerimseniben

Bende erzincan tuluk peyniri aldım ama yinede kokuyor, suyu olmuyor bizim tükettiğimiz peynirlerin,
dolabın taze tutan gözüne koyduğum halde bozuluyor.
Kağıt havluya sarın öyle koyun diyor bazı arkadaşlar ama kaşardan başka peynir nasıl sarılır ki kağıt havluya, kaşarı denedim hiç bozulmadı ama diğerleri olmaz herhalde.....

valla ben streç fılme sarıyorum .sucukları kasalarıda felan ...bozulmuyor.

Bende erzincan tuluk peyniri aldım ama yinede kokuyor, suyu olmuyor bizim tükettiğimiz peynirlerin,
dolabın taze tutan gözüne koyduğum halde bozuluyor.
Kağıt havluya sarın öyle koyun diyor bazı arkadaşlar ama kaşardan başka peynir nasıl sarılır ki kağıt havluya, kaşarı denedim hiç bozulmadı ama diğerleri olmaz herhalde.....

canım buzlukta sakla kullanacağın kadarını kullanmadan 10 dk önce çıkar erzıncan tulumu böyle sallanıyor

aldıgınız peyaz bpenırın suyunu dokmeyın eger daha da uzun sure saklayacaksanız arada suyunu dökup ızıne tuzlu su karısımı dokun peynırı kapatana kadar bisey olmuyor ozaman. kadar peynırlerınde paketını tamamen acmayın paketten kesın almak ıcın ve sıkıca bir posete agzını kapatıp koyun.

kendi suyu fazla olmuyor çıkan suda ancak dibinde falan oluyor
üst kısımlar yine bozuluyor
bende tuzlu su yapıp içine koyuyorum
yemeden yarım saat önce çıkartıp suda bekletip tuzunu alıyorum
birde böyle dene ben yıllardır böyle yapıyorum

eğer peynirinizi açık alıyorsanız ve suyu yoksa yoğurdun suyunu ayırın yoğurt suyunda saklayın peynirinizi.

Peynirimi açık alıyorum Mratbeyin Eminönündeki mağazasından ve vakumlattırıyorum...
Vakumlanmış şekilde 2 ay kalabiliyor..
Vakumlamadan önce peynirin suyuna batırılmış bir kağıtla sarıyorlar, dolaysıyla peynir vakumlu poşetten çıktıktan sonra bile bozulmuyor...

ben plastık kaptan cıkarıp yıkayıp kucuk borcama alıyorum bozulma olmuyo ama bızde peynır cabuk tuketılıyo o yuzden boyle bır sorunla karsılasmamız olabılırım

Peyniri suyuyla beraber alabilirseniz o şekilde muhafaza edin. Aksi takdirde kapalı hava almayacak şekilde bir kapta saklayın. Daha uzun süre dayanacaktır.

X