gebelik için progestan diye ilaç vardi ya bebeğe zarar verirse kullanan var mı acil

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar ya bana gebelik için progestan diye bir ilaç verdi doktor ama ben korkuyorum ya hamile kalırsam bebeğime birşey olursa diye ne olur zarar olur mu yardım edin gerçi doktor verdi vardır bir bildiği ve ne için kullanacam dedim kızdı bana sordum diye üzerinde hamileler kullanabilir diyor ama ben çıkan son haberlerden sonra aryık güvenmiyorum yardım edin ne olur bazen içmeyeyim diyom içindede düşük tehlikesi için kullanılır diyor yardımmmmmmfisfisfis

canım bi arkadaşım kullandı ve hemen hamile kaldı progestan hamile kalırsan düşüğü engelliyor ve rahmi kalınlaşmasını sağlıyor böylece gebe kalman daha kolay oluyor benim arkadaşım kullandığı ay hamile kalmıştı şimdi 3 aylık oğlu var... :))

teşekkür ederim sağol ya çok korkuyorum ben sağlıksız olacak diye ondan panik yapıyorum

canım benim ben geçen ay aşılama yaptırdım sonrasında bana da verdi progestan bu ilaç bebeğin kolay tutunmasını sağlıyor hiç korkma burdaki birçok arkadaşta kullanıyor zaten hatta hamile kaldığında dahi 1-2 ay devam edebiliyorsun duruma göre boşu boşuna sıkma canını

teşekkürler neredeyse dokunsanız ağlayacam valla öyle tedavi oluyorum bir kaç aydır Allahım hayırlı sağlıklı evlatlar versin hepimize valla bir kaç hamilelik belirtisi görüyorum ama eşime söylemiyorum benden daha çok üzülüyor sonuç negetif çıkınca içimde yaşıyorum hep kesin olunca söyleyeceğim ona

bencede öyle yap canım ama bu kaygıların bile bir hamilelik belirtisi olabilir bana göre

bende bebek istiyorum ve geçen ay kullandığım ilaç sayısı 6 belki inanmıycaksın ama 6 kutu ilacım vardı şimdi adet olunca 2 tanesini kullanıyorum yani hamilelikte her ilaç zararlı diye bir şey yok hele ki doktorun verdiyse zaten hiçbirşey takılmasın kafana

canım progestan düşük tehlikesi olanlar sürekli kullanıyor.endişelenmene gerek yok.zararlı olsa zaten doktorlar vermez.işallah bebişini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın.darısı bana ve tüm istiyenlere.

mrb arkadaşlar yeni konu nasıl açıyoruz bende adet düzensizliği hakkıda konu açmak istiyorum benim sorunum var adet düzensizli ile ilgili konuşmak danışmak istiyorum teşekkürler

mrb arkadaşlar yeni konu nasıl açıyoruz bende adet düzensizliği hakkıda konu açmak istiyorum benim sorunum var adet düzensizli ile ilgili konuşmak danışmak istiyorum teşekkürler

canım sen jinekoloji bölümü varya.orayı aç.alt tarafta yeni mesaj yazıyor onu tıkla.yaz yazını.

kızlar ya bana gebelik için progestan diye bir ilaç verdi doktor ama ben korkuyorum ya hamile kalırsam bebeğime birşey olursa diye ne olur zarar olur mu yardım edin gerçi doktor verdi vardır bir bildiği ve ne için kullanacam dedim kızdı bana sordum diye üzerinde hamileler kullanabilir diyor ama ben çıkan son haberlerden sonra aryık güvenmiyorum yardım edin ne olur bazen içmeyeyim diyom içindede düşük tehlikesi için kullanılır diyor yardımmmmmmfisfisfis

doğru düşük için bende kullandım bu ilaçla birlikte bir ilaç daha vardı adını unuttum şimdi 3ay kullanmıştım doktorun verdiyse niye endişe ediyosunki korkmana gerek yok umarım herşey dilediğin gibi olur.a.s.

progestan hem hormon sevyiseni arttırdığı için daha kolay gebe kalmayı sağılyor hemde düşükleri önlüyor özellikle tüp bebeklere ve aşılamalara ilk 3 ay sürekli progestan veriliyor hiç bir korkun olmasın sadece kabızlık yapma olasılığı çok yüksek başkada bi zararı yok için rahat olsun

canım ben hamileyken verdi doktor bana düşmesini engellesin diye hiç bir zararı yok :1hug:

evet bende senle aynı durumdayım kalamıyorum doktor banada verdi ilişki günlerini falan söyleyecek ve içicem korkma bu ilaçla kalırsan hatta daha iyi inş hmen kalırız cnm

Arkadaşlar benim kan testim de 2.07 yazıyordu sonucum birde yan tarafta verilmiş 2 değeri vardı akşam aldığım için doktor yoktu bana orda bır kız sınırda dedi kızılayda yaptırdım kanda gebelik testi.aşılama yaptırmıştım ben 13 ünde olmuştu aşılamam doktorum eşinizle de 2 gün beraber oldun dedi 14 15 temmuz biz eşimle 14 ve 17 sinde beraber olduk 30 unda hastalanmam gerekiyor olmadım daha doktoruma söyledim işte sonuç negatif diye bana adet oldunmu dedi hayır dedim bu değer sınırda dedi 0 çıksaydı kötü 2.07 tutunmaya çalışmış dedi ama belki eşimle benimki tutmuş olabilirmi o yüzden bana bu hafta hasta olmazsan tekrar gebelik testi yap dedi benim normalde hasta olmam gerekiyor değilmi sonuçta yumurtam çatladı hamile değilsem adet olmam gerekir ben şeyden korkuyorum ben adet göremiyordum ilaç almadan ama bana iğneler vuruldu aşılama için yumurta çatlatıldı benim adet olmam gerekir değilmi olmazsam gebelik testimi yaptırayım acaba yine doktorumun dediği gibi gebelik sonucu 50 falan çıkması gerekşyordu herhalde ilk günler kaç çıkarki 17 sindeki tutmuşsa belki bu hafta belli olur hamileysem değiilmi inş. öyle olmuştur eşimle benimki tutmuştur hayırslısını versin alalhım hepimize

Ben hamileliğimin ilk 3 ayında dusuk tehlikesi nedeniyle progestan kullandım ..Yani hamileykende verilen bir ilaç progestan

canım şuan bende bu ilacı kullanıyorum.günde 6 tane içiyorum.çatlatma iğnesinden sonra içmeye başladım.iki kutu iççem.benimde kaygılarım var .umarım sağlıklı bebeklerimiz olur.ilacın yan etkileri çok belirgin bende baş dönmesi yapıyor ,yürüyemiyorum bile birde uyku yapıyor.snde yan etki yaptı mı?

ben dört ay kullandım nerdeyse ve bebeklerim sapa sağlam iciniz rahat olsun kullanmasanız bebek düsebilir bu ilac düsükleri önlemek icin

X