Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba canim,
tamamen ayni durumdayiz..Ben de lazer epilasyona devam ediyordum ve cildim dolayisiyla 10 gun once ilaca basladim, her gun 40mg alicam bi aksilik cikmazsa 6ayda bitecek..
Duyumum su yonde dusuk dozlarda uygulanabiliyor lazer ama cogu yer uygulamamayi tercih ediyor, sanirim bir sknti var bu konuda ilacla ilgili en iyisi yaptirmamak..Lazer yaptirdigin yerle konus, tedavin bittikten 2 ay sonra devam edebilirsin, sen de benim gibi butun paket aldiysan o sekilde devam edebilirsin eminim sana da kolaylik saglarlar merak etme, ayrica yarim birakmamiz tuylerimiz arttacagini gostermez kaldigi yerden devam ederiz ilac bitince bu konuda meraklanma..
Sivilcelerimizden kurtulacagiz insallah, hormon problemin de yokmus benim gibi bence tereddutte kalma kullan ve kurtul..
Gecmis olsun!!!

bloguma beklerim ayrica sen de yeni baslamissin yorumlarini beklerim sen de ne yan etkiler olacak (belki de olmayacak) ya da hangi urunleri kullanacaksin falan takipte kalalim..

Blogum:

zoretanin tedavi surecim

Gorusmek uzere, acil sifalar!!!

cevabın için cok tesekkur ederim..arada kaldım resmen...yeni başlayacagım bende..lazer epilasyon için ugrastım ugrastım tüylerimin yüzde 70 i bitti...cok güzel gidiyordu...ama şimdi cidlim kötüleşti...bende öle belirgin büyük sivilceler yok..ama cok kızarık ve hassas arada sıraada cıkan ama iz bırakıp giden bir cildim var...doktor eger lazere devam edersen ilaçla birlikte cildin yanar ve iz kalır dedi..peki sen yaza denk gelmesınden korkmuyormusun ?

ben de o zaman gittiğimde diane35 kulladım 2 ay kadar. doktor adet ağrılarına iyi gelir sivilceleri de geçirir dedi ama daha çok sivilce çıkmıştı bende :)
hap kullanmaya başlamadan önce 2-3 doktora gözük bence kimseye güven olmuyo

cevabın için cok tesekkur ederim..arada kaldım resmen...yeni başlayacagım bende..lazer epilasyon için ugrastım ugrastım tüylerimin yüzde 70 i bitti...cok güzel gidiyordu...ama şimdi cidlim kötüleşti...bende öle belirgin büyük sivilceler yok..ama cok kızarık ve hassas arada sıraada cıkan ama iz bırakıp giden bir cildim var...doktor eger lazere devam edersen ilaçla birlikte cildin yanar ve iz kalır dedi..peki sen yaza denk gelmesınden korkmuyormusun ?

ikiaradabirderede

Benim de ayni sekilde, ne kadar benzeriz bu konuda..benim de oyle belirgin asiri sivilce yok ama arada cikiyor ve acik renk tenimde belli oluyor iz birakiyor zaten bugunlere boyle geldim hep gecer nasilsa cok asiri degil diye yaklasmadim bu ilaca keske onceden baslasaydim hep ayni sorun cunku kizarikliklar lekeler ve arada da olsa cikan sivilceler..

yaza gelmesinden biraz korktum arastirdim bu konuyu soyle bisey var kisin da hava sartlari cok sert oldugundan soguk ve ruzgar cildi asiri yipratiyor, bu surecte cilt cok kuruyor cunku, cogu kisi ruzgar yuzunden cildi kipkirmizi olmus, ellerinde egzemalar kuruluktan..ama yaz sadece gunesten korunmamiz gerek, iyi bir korumayla herhangi bir sorun olacagini sanmiyorum..
Bol nemlendirici ve kendimize iyi bakarsak, sabredersek sonunda guzel bir cilde kavusacagimizdan suphem yok!!
Gecmis olsun canim!
zoretanin tedavi surecim
Gorusmek uzere

diane 35 ilk 2-3 ay sivilcelerde artis yapiyor evet bu zaten beklenen bir sey ama sonrasinda hormonlari kontrol altinda tutarak hormonal sivilceyi ciddi sekilde azaltiyor eskiden 5 tane cikarsa diane 35 ile 1 tane cikiyor regl zamanlarinda...
yine de ilaci tavsiye etmiyorum, regl agrilariniz cok siddetli oluyorsa iyi bir cozum ya da sivilceleriz hormonalse ama bu bir tedavi degil sadece kullandigin sure boyunca cildin iyi oluyor biraktiginda garantisi yok..hormonlarina bagli

benim anlamadığım roac kullanarak sivilcelerin gideceğine dair umut bağlıyoruz sonra nereden çıkıyor bu diane falan? :KK43:( 7yıl diane kullanan var yukarıya yazmış bu doktorlar için insan hayatı, psikolojisi ne kadar basit onlar insanlara en iyi hizmeti verebilmek için orda değiller mi? Allah'ın verdiği nimetlerle doğal çözümü ben de uygulayıp sonucunu alıcam İnşAllah

Allah herkese acil şifalar versin kızlar

ikiaradabirderede

Benim de ayni sekilde, ne kadar benzeriz bu konuda..benim de oyle belirgin asiri sivilce yok ama arada cikiyor ve acik renk tenimde belli oluyor iz birakiyor zaten bugunlere boyle geldim hep gecer nasilsa cok asiri degil diye yaklasmadim bu ilaca keske onceden baslasaydim hep ayni sorun cunku kizarikliklar lekeler ve arada da olsa cikan sivilceler..

yaza gelmesinden biraz korktum arastirdim bu konuyu soyle bisey var kisin da hava sartlari cok sert oldugundan soguk ve ruzgar cildi asiri yipratiyor, bu surecte cilt cok kuruyor cunku, cogu kisi ruzgar yuzunden cildi kipkirmizi olmus, ellerinde egzemalar kuruluktan..ama yaz sadece gunesten korunmamiz gerek, iyi bir korumayla herhangi bir sorun olacagini sanmiyorum..
Bol nemlendirici ve kendimize iyi bakarsak, sabredersek sonunda guzel bir cilde kavusacagimizdan suphem yok!!
Gecmis olsun canim!
zoretanin tedavi surecim
Gorusmek uzere

evet canım cok benzer durumdayız..seni takıp edıcem..bende haftaya baslıyorum ilaç almaya..umarım bu süreci sorunsuz atlatırız.

evet canım cok benzer durumdayız..seni takıp edıcem..bende haftaya baslıyorum ilaç almaya..umarım bu süreci sorunsuz atlatırız.

sana onerim haftada bir ya da yapamiyorsan yogunsan ayda bir, fotograf cekip yan etkilerini yazip bi kenara surecini takip etmen, gercekten faydali olcagini dusunuyorum hem de gelismelerimizi paylasiriz, bu zorlu bir surec, bu ilaci kullanmayan biri zor anlar halimizi sanirim, onun icin destege ihtiyacimiz olacak..
ben daha once foruma uye olmamistim, arastirma yaparken okur gecerdim, simdi anliyorum ki insan kendini yalniz hissedebiliyor, baskalarina yardim etmeyi, ayni yoldan gecen biriyle konusmayi istiyor, ileride de bu tecrubelerimizle skntiya dusenlere yardimci olacagiz insallah..
herkese tekrar tekrar acil sifalar, mutlu gunler!!!

sevgiler,
Duygu.

roaccutane a başlayalı 15-16 gün oldu.artık yan etkileri iyice ortaya çıkmaya başladı.eklem ağrısı,cilt kuruluğu ve dudak çatlamasını bekliyordum ama ellerimin üzerinde kırmızılıklar oluştu.değişik bir şey,tanımlayamadım,böyle sanki üzeri kabuk tutmuş gibi aynı zamanda tutmamış gibi :/ elleri üzerinde böyle kızarıklık olan var mı ? kızarıklıklar geçti mi ? herhangi bir krem falan kullandınız mı ? çok soru sordum ama gerçekten bu kızarıklıklar canımı sıkmaya başladı.

o lanet ilacın ne kadar yan etkisi varsa hepsini yaşadım ve doktor kontrolünde ilacı bırakmak zorunda kaldım. nefretle anarım kendisini. kaç kez karaciğer fonksiyon testi yaptırdım sayısını unuttum. kullanırken dikkatli olun geri dönülmez hasarlar bırakabiliyormuş doktorum söylemişti

Kızlar 1,5 sene önce ben de bu ilacı kullandım fazla yan etkisini görmedim dudak kuruluğu hariç :KK37:
Dudak çatlaması için bi tavsiye de bulunmak istiyoruuuuumm blistex dudak kremi eczanelerde ve gratis de bulabilirsiniz:KK53:

netten biraz hormonlara bağlı sivilce oluşumuna baktım. hiç öyle kistten filan bahsetmemiş. erkeklik hormonu olan testesteron fazlaysa sivilcelenme+tüylenme oluyomuş.
kaçıncı söyleyişim bilmiyorum ama bence sen bi benim dediğim testi yaptır :)
çünkü çoğu kadında az-çok kist olur. o zaman herkeste sivilcelenme olması gerekirdi. ben bu ay adetin 2. günü gitmeyi düşünüyorum. sonucu yazarım buraya.

roaccutane a başlayalı 15-16 gün oldu.artık yan etkileri iyice ortaya çıkmaya başladı.eklem ağrısı,cilt kuruluğu ve dudak çatlamasını bekliyordum ama ellerimin üzerinde kırmızılıklar oluştu.değişik bir şey,tanımlayamadım,böyle sanki üzeri kabuk tutmuş gibi aynı zamanda tutmamış gibi :/ elleri üzerinde böyle kızarıklık olan var mı ? kızarıklıklar geçti mi ? herhangi bir krem falan kullandınız mı ? çok soru sordum ama gerçekten bu kızarıklıklar canımı sıkmaya başladı.

Merhaba canim, hemen hemen ayni zamanda baslamisiz benim de bugun 12.gunum..
Egzema baslangici olabilir elllerinde, hidrokortizon kremleri iyi geliyor, 2-3 gunde gecirir eczaneden alabilirsin sonrasinda da duzenli nemlendirici kullanmani oneririm..
Ben de bnzer yan etkiler var, ozellikle 2.gunden itibaren artarak devam eden dudak kurulugu, zaman zaman eklem agrilari ve sivilce kusmasi basladi ilacin yan etkisi olan...bunlari yasayacagiz ilk 3 ay en zoru sanirim sonrasi hizlica cildimiz duzelecek gibime geliyor..

cilt gunlugumu tutuyorum, beklerim yorumlarini sayfamda..

blog adresim: zoretanin tedavi surecim

gecmis olsun! gorusmek uzere

netten biraz hormonlara bağlı sivilce oluşumuna baktım. hiç öyle kistten filan bahsetmemiş. erkeklik hormonu olan testesteron fazlaysa sivilcelenme+tüylenme oluyomuş.
çünkü çoğu kadında az-çok kist olur. o zaman herkeste sivilcelenme olması gerekirdi. ben bu ay adetin 2. günü gitmeyi düşünüyorum. sonucu yazarım buraya.

kist'in cok genel belirtilerinden biri yuzde sivilcelenme ve tuylenmedir. sadece testesteron fazlaysa degil, cesitli kadin hastaliklarinda ve hormonal degisime hassas olan kimselerde sivilcelenme en onemli belirtilerdendir, genelde bu sebeple doktora gidilir ve hastalik tespit edilir.Polikistik over' in onemli belirtilerinden biri sivilcelenme ve istenmeyen bolgelerde tuylenme olabilir. Bunlar olmayadabilir ama doktorlar sadece birinin yuzune bakarak bile kist olasiligini degerlendiriyorlar.

ya kesin sivilce kusması oluryormu herkesde..olmayan yok mu ? ben öğretmenım calısıyorum bu durum beni cok rahatsız edecek korkuyorum...birde kullandıgınız nemlendırı markaları neler ? benım cildim normalde de cok kuru ve hassasdır...sizce hangi nemlendırıcı kullanmalıyım ..hangi dudak kremı onerırsınız ?

ya kesin sivilce kusması oluryormu herkesde..olmayan yok mu ? ben öğretmenım calısıyorum bu durum beni cok rahatsız edecek korkuyorum...birde kullandıgınız nemlendırı markaları neler ? benım cildim normalde de cok kuru ve hassasdır...sizce hangi nemlendırıcı kullanmalıyım ..hangi dudak kremı onerırsınız ?

herkes de olmuyor ama bildigim kadariyla olasi bi durum bu, cildini nemlendirir gunes kremi surersen ustune bir pudra ya da ince bir kapaticiyla isi goturebilirsin bence, cok sivilcen yoksa cok asiri olacagini dusunmuyorum, benim sivilce kusmasi basladi ama hep problemli bolgelerimde cene ve alnimda yani..
cildi yaglandirmadan nemlendiren nemlendiricileri tercih et, cok fazla urun var..nemlendirici sart.neutrogena bu konuda iyi, watsons'tan cesitli urunlere bakabilir inceleyebilirsin..benim blogta var resmi, kullandigim urunun.iyi bir gunes koruyucu sart, la roche posay olabilir, hamilton olabilir, nivea bile olabilir yeter ki cildi yaglandirmasin su ilk asamalarda ozellikle..
bana dudak kremi herkesin aksine blistex yagli geliyor, yani dudaklarim yapis yapis rahat edemiyorum..neutrogena 20spf chapstickler var marketlerde, yogun nemlendirici olanlardan, onlar daha iyi, ben gece yatmadan dudaklarimi bepanthen ya da panthenollla kapliyorum herhangi bi catlama olmadi henuz sadece hafif kuruluk, gun icinde de vazelin kullanabilirsin vazelin gercekten cok iyi geliyor burun icine de surebilirsin yatarken..

ellerine ve banyodan sonra butun vucuduna nemlendiriciyi ihmal etme..

benim soyleyeceklerim bu kadar, ben de henuz yeniyim, cok tecrubem yok, bakalim gelecek gunler neler gosterecek..
ayrica yeni aldim sebamed gentle wash diye bir urun, cildi kurutmadan temizleyen kopuk, gunde bir kez kullanacagim, gelismeleri yazarim..
gorusmek uzere :)

zoretanin tedavi surecim her zamanki gibi herkes gorsun diye blog adresim :)))

herkes de olmuyor ama bildigim kadariyla olasi bi durum bu, cildini nemlendirir gunes kremi surersen ustune bir pudra ya da ince bir kapaticiyla isi goturebilirsin bence, cok sivilcen yoksa cok asiri olacagini dusunmuyorum, benim sivilce kusmasi basladi ama hep problemli bolgelerimde cene ve alnimda yani..
cildi yaglandirmadan nemlendiren nemlendiricileri tercih et, cok fazla urun var..nemlendirici sart.neutrogena bu konuda iyi, watsons'tan cesitli urunlere bakabilir inceleyebilirsin..benim blogta var resmi, kullandigim urunun.iyi bir gunes koruyucu sart, la roche posay olabilir, hamilton olabilir, nivea bile olabilir yeter ki cildi yaglandirmasin su ilk asamalarda ozellikle..
bana dudak kremi herkesin aksine blistex yagli geliyor, yani dudaklarim yapis yapis rahat edemiyorum..neutrogena 20spf chapstickler var marketlerde, yogun nemlendirici olanlardan, onlar daha iyi, ben gece yatmadan dudaklarimi bepanthen ya da panthenollla kapliyorum herhangi bi catlama olmadi henuz sadece hafif kuruluk, gun icinde de vazelin kullanabilirsin vazelin gercekten cok iyi geliyor burun icine de surebilirsin yatarken..

ellerine ve banyodan sonra butun vucuduna nemlendiriciyi ihmal etme..

benim soyleyeceklerim bu kadar, ben de henuz yeniyim, cok tecrubem yok, bakalim gelecek gunler neler gosterecek..
ayrica yeni aldim sebamed gentle wash diye bir urun, cildi kurutmadan temizleyen kopuk, gunde bir kez kullanacagim, gelismeleri yazarim..
gorusmek uzere :)

zoretanin tedavi surecim her zamanki gibi herkes gorsun diye blog adresim :)))

canım bloguna baktım cok güzel bir kızsın..bu halin bile cok güzel..sende cok kusma olmamıs..zaten cok da problemın yok gibi görunuyor...benım senın cildinden daha az problem var düşün..sende diane 35 kullanıp baslamıssın..ben de senın gibi diane 35 kullanıp bıraktm buna baslayacagım..senın yazdıgın urunlerı senın arastırmalarına guvenıp yarın alıcam..yalnız yüz yıkamak için sebamed sabun kullanıyorum..bıraksam mı acaba..sen paylaştıgın yüz yıkama jelinden memnunmusun..buarada bolguna yorum yazmaya calıstım ama gitmedi..

canım bloguna baktım cok güzel bir kızsın..bu halin bile cok güzel..sende cok kusma olmamıs..zaten cok da problemın yok gibi görunuyor...benım senın cildinden daha az problem var düşün..sende diane 35 kullanıp baslamıssın..ben de senın gibi diane 35 kullanıp bıraktm buna baslayacagım..senın yazdıgın urunlerı senın arastırmalarına guvenıp yarın alıcam..yalnız yüz yıkamak için sebamed sabun kullanıyorum..bıraksam mı acaba..sen paylaştıgın yüz yıkama jelinden memnunmusun..buarada bolguna yorum yazmaya calıstım ama gitmedi..

cok sevindim cevabina ve bloga bakmana, insan boyle guzel seyler duymayi cok istiyor sanirim bu surecte..bence sabunu kullanmaya devam edebilirsin ph5.5 nasil olsa cildini kurutursa ilerleyen gunlerde, degistirirsin bir dene bakalim..
ben yuz yikama kopugunu yeni aldim en azindan 1 hafta deneyeyim yorumlarimi yazacagim..senin cildin benden daha az problemliyse fazla kusma olacagini sanmam yine de herkes farkli farkli tepkiler verir bilemeyiz tabi genelde herkesin 1.ayin sonunda normalden daha kotulesmis cildi hatta 3.ay sivilce kusmasi yasayanlar, sivilcelerinin koloni halinde ciktigini gordugum insanlar var, yani bizim de oyle olabilir ama yine genelde 4.aydan itibaren cilt kurumayla birlikte surekli soyuluyor ve yepyeni bir cilt cikiyor, gozenekler ski ve tertemiz bir cilt,, puruzsuz yani ve kirmiziliklar kolayca kapatilabiliyor bu donemde, ilaci biraktiktan 2 ay sonra da lekeler oldukca azaliyor, bu sabir gerektiren boyle bir surec ama sonunda aydinlik gunler var..
eczacina danisabilir farkli ama ayni amacta urunler de deneyebilirsin hem de senin deneyimlerini gormus oluruz belki ben seninkileri denerim..
neden gitmedi acaba bilmem ki, ekleme yapiyordum bloguma urunu belki de ondandir, sanssizlik..

gelismeleri yaz bana lutfen :) grsrzz, sevgiler duygu.

nasıl ya şimdide hormon testi mi ufffff:KK43:((((( eğer erkeklik hormonu fazla calısıyo ne olacak yani... Allah başka dert vermesin ama bunlada uğraşmak zor yeter artık :KK43:((

elinin üzerinde kabarcıklar çıkan arkadaş üzülmesin bende de var şuanda. geçen hafta geçmişti ama yine geldiler. nokta nokta ve kırmızı bol krem süreceksin. ben hametan bile sürüyorum bioderma nemlendiricisini de.

zorateintedavim nickli arkadaşım;
benim 4.ayım bitti ama cildimde hala öyle bi sıkılaşma yok yüzümü yıkadığımda kızarık kızarık oluyor, siyah noktalarım var yüzümde bile var nokta nokta. Fondoten sürmeden asla çıkamıyorum sürmek istemiyorum ama yapacak bişeyim yok. İzlerin zaten geçeceği yok gibi. bide bunun için tedaviden sonraki ayları beklicem. hep olumsuz haberler verdim ama moralim bozuk ağlamamak için zor tutuyorum kendimi şuan

elinin üzerinde kabarcıklar çıkan arkadaş üzülmesin bende de var şuanda. geçen hafta geçmişti ama yine geldiler. nokta nokta ve kırmızı bol krem süreceksin. ben hametan bile sürüyorum bioderma nemlendiricisini de.

zorateintedavim nickli arkadaşım;
benim 4.ayım bitti ama cildimde hala öyle bi sıkılaşma yok yüzümü yıkadığımda kızarık kızarık oluyor, siyah noktalarım var yüzümde bile var nokta nokta. Fondoten sürmeden asla çıkamıyorum sürmek istemiyorum ama yapacak bişeyim yok. İzlerin zaten geçeceği yok gibi. bide bunun için tedaviden sonraki ayları beklicem. hep olumsuz haberler verdim ama moralim bozuk ağlamamak için zor tutuyorum kendimi şuan

Niye moralini bozuyosun sen bakiyim, şu kürü uygula sonra da bize haber ver inşallah güzel haberlerle! Allah başka dert vermesin.

X