Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
hormonlarda bişey yokmuş çok şükür. neden kaynaklanıyo bu sivilceler bilmiyorum.
doktor söylemedi ama artık güneş kremi kullanmamız lazım. ben de almayı düşünüyorum da karar veremiyorum. sebamed ya da la roche güzelmiş diye okudum. ikisinden ibrini alcam

aramıza hoşgeldiniz buraya düzenli yazanların çoğu 4-6ay arasındalar bende 5buçuk aylığım :)

30yaşındaysanız ve sivilce hala çıkıyorsa ultrasona girip yumurtalıklarınıza bi baktırın derim. 5.ayımda girdim ultrasona ve pko sendromu olduğunu öğrendim. Bu ilaç yarıyor şükürler olsun ki. bittikten sonra kistler için ayrı bi hap mı kullanırım bilmiyorum

aa sen baktırıcaktın hatırladım yeni mi öğrendin bende de pko var

bu cuma 5.ayım bitiyor benimde. 3.aydan itibaren sivilce çıkmadı ellerimde egzama gibi bişeyler olmuştu kremlerle vs geçirdim.
iz konusuna gelince sabah kalktığımda bembeyaz bi yüz görsem de yanaklarımda (eskisi kadar olmasa da) kırmızı izlerim var ama onlarda geçecek biliyorum.

5 ay bitiyor vay be nasıl da geçirmişim bu kışı bu ilacın 5ayını. daha dün gibi aklımda hastaneye ilk gidişim o_O

kesinlikle zaman hemen geçti zaten o ilk üç ayı atlatınca devamı geliyor :)

aa sen baktırıcaktın hatırladım yeni mi öğrendin bende de pko var

öyle mi :/ zaten 10kadından 7sinde olan bişeymiş bende belirtisi adet düzensizliği olmadı.sanırım sivilce ve biraz tüylenme oldu. Kafamı kurcalayan tek şey acaba roactan başka bişey denesem geçer miydi bunlar mesela doğum kontrol hapı.

ha bide gulsuy

ben kist olduğunu duyunca soğan kürü denedim İbrahim Saraçoğlu tarif ediyordu. 15gün sabah akşam içtim öyle akıntı falan olmadı ama inşAllah etki etmiştir bu ay yine baktırıcam ultrasondan

aramıza hoşgeldiniz buraya düzenli yazanların çoğu 4-6ay arasındalar bende 5buçuk aylığım :)

30yaşındaysanız ve sivilce hala çıkıyorsa ultrasona girip yumurtalıklarınıza bi baktırın derim. 5.ayımda girdim ultrasona ve pko sendromu olduğunu öğrendim. Bu ilaç yarıyor şükürler olsun ki. bittikten sonra kistler için ayrı bi hap mı kullanırım bilmiyorum

teşekkür ederim hoşbuldum.. evet ben yeni başladım polikistikover heralde pko dediğin şey, ben 3.5 yıl nce doğum yaptım adet düensizliğimde yok öyle olasa doğumdan önce farkedilrdi gebelikte başladı benim sivilcelerim dediğim gibi öyle kocaman içi dolu değil kızarıklık isilik gibi hep aynı yerde çıkıyo suratımda geçmiyor ve bölgesel kızarıklık gibi duruyor esasında görsel olarak çok rahatsız etmiyor fondotenle falan kapatınca ama pürüzsüz olsun istiyorum umarım kısa sürede sonuç alırım bu ilaçtan günde 20 mg alıyorum akşamları bi tablet.. bakalım..

ha bide şunu söyleyim polikistikoveri olan bi arkadaşımda bi süre rouacutten kullandı bekardı o dönem geçirdi ama sonra tkrar çıktı polikistikovere de iyi geldiği için doğu kontrol hapına başlattı doktor şimdi evli hem korunma hem de sağlık için kullanıyor ve tüzüde gayet iyi durumda bilgniz olsun doğum kontrol haplarıda işe yarıyor.. bebekleride var şimdi pko ile ilgli bi sorunu kalmadı ..

Bende 4ay gibi bi süre roaccutane kullandım yaptığı tek yan etkisi dudak kuruluğuydu. Ben lens kullanıyorum ama göz kuruluğu gibi bi yan etkisi olmadı. Sivilcelerimi geçirdi ve sivilce izlerimide yok etti fakat kullanımdan sonra yüzüne gerekli bakımı yapmassan tekrar çıkıyor. Eğer kullanıcaksan daha sonrasında yüz bakımını yapman gerekiyor :) Dediğim gibi çok bir yan etkisi olmadı depresyon gibi kullanan birçok arkadaşım var onlardada sadece dudak kuruluğu yada gözde kuruma olmuş. Yinede iyi bir doktora sormanda fayda var tabiki ama doktor kullanmanı istiyorsa rahatlıkla kullanabilirsin :)

ha bide şunu söyleyim polikistikoveri olan bi arkadaşımda bi süre rouacutten kullandı bekardı o dönem geçirdi ama sonra tkrar çıktı polikistikovere de iyi geldiği için doğu kontrol hapına başlattı doktor şimdi evli hem korunma hem de sağlık için kullanıyor ve tüzüde gayet iyi durumda bilgniz olsun doğum kontrol haplarıda işe yarıyor.. bebekleride var şimdi pko ile ilgli bi sorunu kalmadı ..

evet zaten oh ilaç bitti yüzüm geçti diye kistlerinde çaresine bakmazsam benimkilerde tekrarlayabilir. o yüzden hayırlısıyla bitse bi roac.ama şöyle bi durum var doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum ki ben. evli değilim ama diane kullanan arkadaşlarım şişiyosun resmen hemde ilacı bıraktığında yine tekrarlıyo kist+sivilceler diyolar. ki 7 yıl kullananlar bile var buraya yazmıştı geçenlerde. Ne deyim Allah yardımcımız olsun

Bende 4ay gibi bi süre roaccutane kullandım yaptığı tek yan etkisi dudak kuruluğuydu. Ben lens kullanıyorum ama göz kuruluğu gibi bi yan etkisi olmadı. Sivilcelerimi geçirdi ve sivilce izlerimide yok etti fakat kullanımdan sonra yüzüne gerekli bakımı yapmassan tekrar çıkıyor. Eğer kullanıcaksan daha sonrasında yüz bakımını yapman gerekiyor :) Dediğim gibi çok bir yan etkisi olmadı depresyon gibi kullanan birçok arkadaşım var onlardada sadece dudak kuruluğu yada gözde kuruma olmuş. Yinede iyi bir doktora sormanda fayda var tabiki ama doktor kullanmanı istiyorsa rahatlıkla kullanabilirsin :)

açıkcası yüze bakıp bakmamakla sivilcenin alakası olduğunu düşünmüyorum. Yüzüne krem sürmez bakım yapmaz ama sivilcesi de çıkmaz çoğu tanıdığımın. Ben zamanında kil maskesiydi o kremdi bu kremdi ooo neler kullandım ama sonuç => roac kullananlar başlığı
İçten gelen birşey bu

açıkcası yüze bakıp bakmamakla sivilcenin alakası olduğunu düşünmüyorum. Yüzüne krem sürmez bakım yapmaz ama sivilcesi de çıkmaz çoğu tanıdığımın. Ben zamanında kil maskesiydi o kremdi bu kremdi ooo neler kullandım ama sonuç => roac kullananlar başlığı
İçten gelen birşey bu

Cilt yapısıyla alakalı olan bir şey tabiki bu mesela kuzenimin 1 tane bile sivilcesinin çıktığını görmedim ama benim cildim herzaman sivilceliydi bakım kremleri killer bende çok kullandım ama hiç bir sonuç elde edemedim roaccutane kullanmamı tavsiye eden doktorda bana sabah aksam cildimi temizlemem ve sonrasında gözeneklerimin temiz kalması için bi tonik yazdı ayrıca evde tek başıma kullanarak bi sonuca varamıcagımı çünkü herkesin cilt tipinin farklı olduğunu söyledi o yüzden ilacın yani sıra cildin dışardanda korunması gerekmekteymiş tabiki herkes için farklı olduğu için doktora görünmek çok önemli birinde işe yarayan diğer kişide olumsuz sonuçlara neden olabilir :)

merhaba arkadaslar bn 29 gundur kullanıyorum dun doktar kontrolm vardı hıc bir şeyım yoktu ama bu sabah elımde bas parmağıma dogru bole kırmızılılar olusmus sankı bı yere surtmusum gıbı pütürtülü bole isilk dökmüşüm gibi böle şeyler normal mi?

merhaba arkadaslar bn 29 gundur kullanıyorum dun doktar kontrolm vardı hıc bir şeyım yoktu ama bu sabah elımde bas parmağıma dogru bole kırmızılılar olusmus sankı bı yere surtmusum gıbı pütürtülü bole isilk dökmüşüm gibi böle şeyler normal mi?

krem sür sabah öğle akşam bişey kalmaz evet normal bende de oldu ama geçti =)

ellerde egzma olabiliyormuş bi ilaç verdi bana doktorum ama ne zaman çıkmaya başlıyor bunlar 1 ay sonra falan mı şimdi ullanmıyorum elim için kremi kullanmalımıyım şimdi de ??

Yarın 6.ayıma giriyoruum, ilaçlarımı ve güneş kremimi de alıcam inşallah :) Hepimiz için sivilcelerin hiiç çıkmadığı,güzel bir ay olur umarım.

Yarın 6.ayıma giriyoruum, ilaçlarımı ve güneş kremimi de alıcam inşallah :) Hepimiz için sivilcelerin hiiç çıkmadığı,güzel bir ay olur umarım.

vatana millete hayırlı uğurlu olsun benimde cuma gunüüüüüüüüüüüü 5.ay bitiyor vay be =)

İçten gelen birşey bu

katılıyorum bence de bakımla alakası yok asla. banyodan banyoya yüzünü yıkayan adamların kaymak gibi ciltleri olabiliyor.

ellerde egzma olabiliyormuş bi ilaç verdi bana doktorum ama ne zaman çıkmaya başlıyor bunlar 1 ay sonra falan mı şimdi ullanmıyorum elim için kremi kullanmalımıyım şimdi de ??

ellerde egzama olmasını asla bekleme, sen DÜZENLİ bi şekilde nemlendirmeni yap. eğer doktorun verdiği ilaç kortizonluysa egzama çıkınca sürersin, ama eğer iyi bir nemlendiriciyse sadece şimdiden sürebilirsin.

bir de bana bişi olmaz deme, temizlik vs yaparken mutlaka eldiven kullan.

X