Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ellerimde pıtır pıtır bişiler çıktı, çok kuruduu, burnum çok tıkanıkkk nefes alamıyorummm üüüü :KK5:

Kızlar merhaba ..
Ben bu ilacı geçen sene 5 ay kullandım . Sivilce sırtımda çoktu. Sırtımda hiç bir şey kalmadı . Yüzüm azdı zaten tek tük .. Bu ilaçtan 3 ay sonra kadar yüzüm de sivilce arttı . Sırtımda yok hiç .. Şimdi sağ yanağımda biraz fazla çıkıyor diğer yerlerde çok değil, iz bırakıyor . Doktor zoretanin başlayacağını söyledi .
Yüzüme ne kullansam ?

ben zoretanine başladım ve ilk ay olmsına ragmen artık hiç çıkmıyor tenimdeki lekelerdede açılma var daha yeni rinoplasti ameliyatı ggeçirdim iyleşmeyi bekliyorum 2. aya başlamak için :KK52:

Ya ben ilk 4 ay 30 mg bu ayda 40 mg kullandim 5. Ayim biticek ama yuzumde halen sivilceler var ve cikmaya devam ediyor kizlarr ne zaman biticek bu cile 5. Ayim pazartesi gunu bitiyo 5 aydir hicbir gelisme yok ya lutfen yardim edin morelim cok bozukk

İlk ilaca başladığımda çenem felaketti şimdi bişey kalmadı. Kızarık sadece. Geçen ay yüzüm çok sivilcelendi. Şimdi sönük haldeler. Ne çok iyi ne de çok kötü.. Bakalım daha 2 ayımız var sonuçlar nasıl olacak.. Senin nasıl?

bnmdee ayneen senin gbii izler kaldıı kırmızı kırmızı sönük bi şekilde kaldı :KK43: sadece sağ yanağmda sivilce izleri kaldı o kdr bşka bi yerimde yook :KK43:( geçmiyolr ya çook üzülüyomm yaa sanki geçmick gbi :KK43:(

bnmdee ayneen senin gbii izler kaldıı kırmızı kırmızı sönük bi şekilde kaldı :KK43: sadece sağ yanağmda sivilce izleri kaldı o kdr bşka bi yerimde yook :KK43:( geçmiyolr ya çook üzülüyomm yaa sanki geçmick gbi :KK43:(

Daha 2 ayımız var geçer heralde:) Geçmezse iz tedaviside oluruz.. Benim şimdi korkum tekrar çıkarlarsa ilaç bittikten sonra burda çok okuyorum bittikten 5-6 ay sonra tekrar çıkıyormuş diyee.. Onca zahmeti boşuna çekmiş olmaktan korkuyor insan..

Arkadaşlar merhaba, ben yarın Roaccutane la 3.ayımı bitiriyorum ve yarın dr kontrolüm var.Çarşamba günü tahlillerimi yaptırdım.Bugünde sonuçları aldım.Sonuçların hepsi iyi fakat biraz kolesterolüm yüksek ve birde Monosit 3.00 - 8.00 arası olması gerekirken 9 çıkmış.Biraz telaş yaptım bu konuda bilgisi olan var mı? Teşekkürler...

Kızlar merhaba ..
Ben bu ilacı geçen sene 5 ay kullandım . Sivilce sırtımda çoktu. Sırtımda hiç bir şey kalmadı . Yüzüm azdı zaten tek tük .. Bu ilaçtan 3 ay sonra kadar yüzüm de sivilce arttı . Sırtımda yok hiç .. Şimdi sağ yanağımda biraz fazla çıkıyor diğer yerlerde çok değil, iz bırakıyor . Doktor zoretanin başlayacağını söyledi .
Yüzüme ne kullansam ?

Ben avenenin güneş kremini ve clean ac serisini kullanıyorum tavsiye ederim :)

Senin ki ne kisti doktor henüz bir şey söylemedi bana :/ boyutu falan ne kadar ? :/ çok geçmiş olsun sana da ..

cok tesekkür ederim sana da gecmis olsun.. folikül kistiymis benimkiler fakat bana verilen test sonucu kağıdında boyutu benim anlayacağım şekilde verilmemiş ama 25 mm 'nin altında oldugu yazıyor :/ polikistik over oldugumu söyledi doktor dogum kontrol hapı verdi onu kullanıyorum.

cok tesekkür ederim sana da gecmis olsun.. folikül kistiymis benimkiler fakat bana verilen test sonucu kağıdında boyutu benim anlayacağım şekilde verilmemiş ama 25 mm 'nin altında oldugu yazıyor :/ polikistik over oldugumu söyledi doktor dogum kontrol hapı verdi onu kullanıyorum.

Folikül kisti ile polikistik over farklı diye biliyorum . Folikül kisti kayboluyormuş genelde kendiliğinden . Peki cilt doktorun roaccutane kullanmanın faydası olur dedi mi kist varken ?

Folikül kisti ile polikistik over farklı diye biliyorum . Folikül kisti kayboluyormuş genelde kendiliğinden . Peki cilt doktorun roaccutane kullanmanın faydası olur dedi mi kist varken ?

Ben de tam tersine bağlantılı diye biliyorum :) Doktorum başlamışken yarıda bırakmayalım yine de etkisi olur dedi bende devam ediyorum o yüzden ve azaldığı gözle görülmeye başladı.Bence kist yok olmadan kökten bir cözüm değil yinede...

Selam arkadaslar.. Benim cildimde sivilce azken doktora gittim ve bu ilaci verdi bende bu konunun baskndaki urkutucu yazilari okudum ve kullanmaktan vazgectim.. Yaklasik 1yil kullanmamaya calistim surekli melhemlerle care arabdi ama butun doktorlar ilaci onerdi .. Baktimki artik yuzum sivilceden gecilmiyor ve bunlar derin izler birakmaya basladi ilaci kullanmaya basladim.. Haftada4gun enginar yedim her aksam balli sut ictim kendimi mumkun oldugunca korumaya calistim nekadar korumusumdur bilemicem.. Fakat simdi diyorumki keske bu ilaca ilk gittigde baslasaydim en azindan bukadar delik desik olmazdi cildim.. Bu arada biteli 10ay oluyor ve tektuk sivilcelenme var .. Daha da artarmi bilmiyorum.. Tum olanlari objektif olarak anlattim artik kendinize guveniyorsaniz baslayin derim..

ben roaccutane ın bi muadili olan aknetrent kullanıyorum. ilacı öpe öpe içiyorum. bu kadar mükemmel bisi daha yok sanırım yaklasık 4 aydır kullanıyorum cildim bebek cildi gibi oldu. saçlarım çok çabuk yaglanırdı artık 5 günde 1 yıkıyorum o da yaglandı diye degil toz is kapıyo dışarda diye :KK70: genelde görülen yan etkisi kuruluk. kurulugu kremlerle önleyebilirsiniz eger düzenli bakım yaparsanız kuruluk size zarar vermez. ben dudaklarıma blistexin minik beyaz kavanozdaki dudak balmını kullanıyorum bazı geceler de bepanten merhem surup yatıyorum hiç kimse anlamadı bu ilacı kullandıgımı. kullandıgımı söyledigimde de 'eee dudaklarına bise olmamıss??' diyolar :) en çok gördüğüm bi başka yan etkisi de ellerimdeki minik nokta nokta çatlaklar,bi sure sonra minik kabuklar olup geçiyo dönem dönem olan bi sey bu sürekli var degiller. gördüğüm son yan etki de kas agrısı sadece yogun gecen günlerde oluyo bunun sebebi de ilacın vucuttaki kalsiyumu kaslarda toplaması ve kasların tam olarak gevşeyemeyip kısmen kasılı kalması. bunun dışında prospektuste yazan yan etkiler illa çıkacak yan etkiler degil.bir kişide görülse bile o yan etkinin oraya yazılması gerektiginden ordalar. mutlaka kan testi yapılmalı düzenli olarak ve doktorun yönlendirmelerine uyulmalı. ben çok memnunum bu ilaçtan kesinlikle dikkatli olunması gereken bi ilaç ama korkulmamalı :)

kadın hastaliklarindan (biraz da genetik) ziyadesiyle muzdarip olan ben, pko ile folikul kistin farklı şeyler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim :p bir de biyologum onun da bu bilgimde etkisi var tabii ama tecrubeyle sabit :) arkadaşın dediği gibi folikul kistleri genellikle kendi kendilerine kaybolurlar.

Ben de tam tersine bağlantılı diye biliyorum :) Doktorum başlamışken yarıda bırakmayalım yine de etkisi olur dedi bende devam ediyorum o yüzden ve azaldığı gözle görülmeye başladı.Bence kist yok olmadan kökten bir cözüm değil yinede...

Evet kistler geçmeden çözüm değil ..

kadın hastaliklarindan (biraz da genetik) ziyadesiyle muzdarip olan ben, pko ile folikul kistin farklı şeyler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim :p bir de biyologum onun da bu bilgimde etkisi var tabii ama tecrubeyle sabit :) arkadaşın dediği gibi folikul kistleri genellikle kendi kendilerine kaybolurlar.

Umarım folikül kistidir benim ki . Sadece son ay Regl olmadım öyle aşırı tüylenmesi olan biride değilim . Kilom hiç yok . Nasıl oldu bilmiyorum ..

kizlar size bir şey sormak istiyorum. Regli zaten ağrılı geçen arkadaşlarım, ilaçla birlikte regl sancilarinizda artış oldu mu? bugün canımı teslim ediyordum agridan:KK43:

İlacı kullananlar yediklerinize dikkat ediyomusunz özellikle çikolata yiyormusunz? Ben her gün en fazla 3 tane yiyorum çok sevdiğim için vazgeçwmiyorum acaba ondanmı izler geçmiyo diye düşünüyorum

X