Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Eveeeetttt 4.ayıma başlamış bulunuyorum.C.tesi dr kontrolüm vardı.Çok güzel gidiyo dedi dr.Yüzümde sadece 2 minik sivilce var o da regl olduğum için dr da söyledi bunu.40 mg ile devam ediyorum.Aslında 50 ye çıkarıcaktı ama kolesterolüm yüksek o yüzden 40 la devam edicez dedi.Şimdilik benden böyle :KK66:

5.ayımdayım sivilceler yok kırmızılıklar var inşallah onlarda geçer:KK43: Hiç diet yapmadım ben kolestrolum düşmüş yupiii :21: kansızlıkta yapabiliyormuş bazı kişilerde ben bu ay kan sayımıda yaptırdım hepsi normal çıktı çok mutluyummm...bide şu agrılar olmasa:KK43:

Herkese merhaba

Daha önce gittiğim cildiye doktorlarından memnun kalmadım. Roaccutane'a başlamak için iyi bir doktor önerir misiniz? İstanbul Avrupa yakasında..

Yumurtalıklarımda olan kistim su kisti olduğunu Regl olunca geçeceğini öğrendim ve Regl oldum nihayet . Roaccutane kullanmam için bir sorunum yok şimdilik :)

Peki kızlar ben bu ilacı ikinci kez kullanıcAm ve ilk kullandığımda nemlendirici kullanmıştım makyaj da yaptım ( bb krem sadece ) .
Sizce nemlendirici kullanmak ya da cilde bakım yapmak gerek mi yoksa kendi haline bırakılıp sadece yıkanmalı mı ?
Bir de makyaj yapıyor musunuz ?

Son düzenleme:
Yumurtalıklarımda olan kistim su kisti olduğunu Regl olunca geçeceğini öğrendim ve Regl oldum nihayet . Roaccutane kullanmam için bir sorunum yok şimdilik :)

Peki kızlar ben bu ilacı ikinci kez kullanıcAm ve ilk kullandığımda nemlendirici kullanmıştım makyaj da yaptım ( bb krem sadece ) .
Sizce nemlendirici kullanmak ya da cilde bakım yapmak gerek mi yoksa kendi haline bırakılıp sadece yıkanmalı mı ?

bende 3-4 yıl önce 7 ay kullandım bu hapı.cok iyi sonuc aldım fakat cildimi cok hassaslastırdı.ben makyajda yapıyordum ama asırı olmadan.dustan dusada yüz yıkama jeliyle yıkayıp nemlendirici sürüyordum

bende 3-4 yıl önce 7 ay kullandım bu hapı.cok iyi sonuc aldım fakat cildimi cok hassaslastırdı.ben makyajda yapıyordum ama asırı olmadan.dustan dusada yüz yıkama jeliyle yıkayıp nemlendirici sürüyordum

Şuan cildin nasıl sivilcen var mı ? Benim sivilcem çok değil ama iz bırakıyor .
Nemlendirmeden olmaz diye düşünüyorum nedense ..

kızlar ya tamam ağda yapamıyoruzda bıyıklarınızı nasıl alıyorsunuz cımbızla girişsem nolur ki ?:44::44::44::44::44::44::44::44:

Arkadaşlar ben şu an 3. ayımdayim tam olarak 75 gündür kullaniyorum ama son birkaç gündür yüzümde fazla sivilce çıkmaya başladı. İlacı kullanmaya başladığımdan beri hiç böyle olmamıştı açıkçası. Sizce bu normal mi ? Günde sadece 10 mg kullanıyorum üstelik :KK43:(

Merhaba.Bende bu ilacı kullanıyorum ve 4.ayıma girdim.Çalıştığım için makyaj yapmak zorundayım ve doktorumun tavsiyesiyle eczanelerde satılan mineralli makyaj ürünlerinden kullanıyorum.

Merhaba.Bende bu ilacı kullanıyorum ve 4.ayıma girdim.Çalıştığım için makyaj yapmak zorundayım ve doktorumun tavsiyesiyle eczanelerde satılan mineralli makyaj ürünlerinden kullanıyorum.

Bb kremin zararı olmaz diye düşünüyorum . Cilt bakımı yapıyor musunuz ? Maske , nemlendirici vs ?

Arkadaşlar ben şu an 3. ayımdayim tam olarak 75 gündür kullaniyorum ama son birkaç gündür yüzümde fazla sivilce çıkmaya başladı. İlacı kullanmaya başladığımdan beri hiç böyle olmamıştı açıkçası. Sizce bu normal mi ? Günde sadece 10 mg kullanıyorum üstelik :KK43:(

çok normal canım. sen şimdi düşük miktar kullandığın için 3. aya sarkmis o kusma donemi dedigimiz dönem. bence tabii. benim 34. Gunum ilk ay 20 mg 4 gündür de 40 mg alıyorum. 40 mg a basladigim gün kusmaya başladı cildim ki benim ergenlik donemimde bile alnimda hiç sivilce çıkmamisti. şimdi 1 tane cikti alnimda (yanagimdakileri söylemiyorum bile ama işin ilginç yani sol yanagimda hiç yok sağ yanagim dolu ) alnimdakini görsen igrenc içi dolu beyaz. kaç gündür nasıl sabrediyorum sikmamak için bi bilsen :) yani demem o ki normal sabır canım :)

Son düzenleme:
4.5 ayim doldu kizlar benimde. Ilk gittigim dermatologum yanlis makyaj urunu onerdigi icin 3 ay boyunca sivilcelerim deli gibi artti yanaklarimdan alnima ceneme hemen hemen butun yuzume yayildi cok agriliydi. Makyaj urunumu degistirdikten 1 hafta sonra insanlar yuzundeki sislikler inmis demeye basladi. Guvenmediginiz bir doktora gitmeyin mumkunse birden fazla doktorun fikrini alin. Doktorumun onermesi uzerine clinique'in yag yapmayan makyaj urunlerini kullaniyorum yine de lekeleri kapatamiyorum ya o ayri:85:

yuzumdeki lekeler cok korkunc kipkirmizi yanaklarim alnimda cukurlar olustu. hala tek tuk sivilceler cikiyor. Buna da sukur. roaccutane bittikten 6 ay sonra yuze bir islem yapilamadigindan lekelerime bisey yapamicam. Nasil gecicek bunlar:KK14:

He bu arada 50 mg kullaniyorum 3 aydir. Burnumun ici kuru ve kaniyo o yuzden ilac kullaniyorum. saclarim ve kirpiklerim dokuluyor. Gecen ay regl oldugumda resmen kansiz oldum kati kati. su icmeye baslayinca aksama dogru duzeldi biraz. BOL BOL SU ICIN.

Son düzenleme:
4.5 ayim doldu kizlar benimde. Ilk gittigim dermatologum yanlis makyaj urunu onerdigi icin 3 ay boyunca sivilcelerim deli gibi artti yanaklarimdan alnima ceneme hemen hemen butun yuzume yayildi cok agriliydi. Makyaj urunumu degistirdikten 1 hafta sonra insanlar yuzundeki sislikler inmis demeye basladi. Guvenmediginiz bir doktora gitmeyin mumkunse birden fazla doktorun fikrini alin. Doktorumun onermesi uzerine clinique'in yag yapmayan makyaj urunlerini kullaniyorum yine de lekeleri kapatamiyorum ya o ayri:85:

yuzumdeki lekeler cok korkunc kipkirmizi yanaklarim alnimda cukurlar olustu. hala tek tuk sivilceler cikiyor. Buna da sukur. roaccutane bittikten 6 ay sonra yuze bir islem yapilamadigindan lekelerime bisey yapamicam. Nasil gecicek bunlar:KK14:

He bu arada 50 mg kullaniyorum 3 aydir. Burnumun ici kuru ve kaniyo o yuzden ilac kullaniyorum. saclarim ve kirpiklerim dokuluyor. Gecen ay regl oldugumda resmen kansiz oldum kati kati. su icmeye baslayinca aksama dogru duzeldi biraz. BOL BOL SU ICIN.
Bende roaccutane muadili olan aknetrent kullanıyorum. 4. ay bitti benimde size yakın sayılırım. Burun içi kuruluk ve yaralardan bahsetmişsiniz bende aynı dertten muzdaribim. thiocilline isimli bir pomad var. Gerçekten çok işe yarıyor bana doktorum verdi tavsiye ederim.

merhaba;
bende zoretanin kullanıyorum, 1.ayım doldu, 78 kiloyum, günde 40 mg alıyorum. 1.ayın sonunda doktor tahlil yaptı fakat ben tahlilleri göstermeden ilacı yazdırmıştım ve kullanmaya devam ediyorum. int. ten tahlil sonuçlarıma baktım, sonuçlarımda yükseklikler var, tekrar doktora gitme imkanımda yok çalıştığım için. sizin 1. ayınızın sonunda tahlilleriniz nasıldı? benimkiler şöyle:

ALT: 55 (3-34 olması gereken değer)
AST: 35 (3-31 olması gereken değer)
Kolestrol: 225 (130-200 olması gereken değer)
Triglyserid:155 (50-170 olması gereken değer)

bu durumda doktora gitmeden ilaca devam etsem olur mu? normalin çok dışında değil gibi. ne yapsam bilemiyorum.

Kızlar merhaba ben bi 5 sene kadar önce roaccutane kullandım ama maalesef tekrar etti çünkü ben 5. Ayda cildim düzeldi diye bıraktım şimdi baya kötü durumda...dudak kuruluğu burun kanaması dışında da pek bi yan etki yaşadım diyemem..ama sorum şu roaccutane kullanırken saç boyatıyor musunuz? Bütün yan etkileri geçtim saçlarıma bişey olmasın modundayım resmen

merhaba;
bende zoretanin kullanıyorum, 1.ayım doldu, 78 kiloyum, günde 40 mg alıyorum. 1.ayın sonunda doktor tahlil yaptı fakat ben tahlilleri göstermeden ilacı yazdırmıştım ve kullanmaya devam ediyorum. int. ten tahlil sonuçlarıma baktım, sonuçlarımda yükseklikler var, tekrar doktora gitme imkanımda yok çalıştığım için. sizin 1. ayınızın sonunda tahlilleriniz nasıldı? benimkiler şöyle:

ALT: 55 (3-34 olması gereken değer)
AST: 35 (3-31 olması gereken değer)
Kolestrol: 225 (130-200 olması gereken değer)
Triglyserid:155 (50-170 olması gereken değer)

bu durumda doktora gitmeden ilaca devam etsem olur mu? normalin çok dışında değil gibi. ne yapsam bilemiyorum.

bana fikir verebilir misiniz?

X