Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

kizlar bende 4 ay kullandigimda 3 sene önce ama o sebeptenmi oldu bilmiyorum ama dudaklarimin bittigi yerlerde yani köselerde koyumsu lekeler var.ozamanlar sevgilimle yeni cikmaya baslamistik ve bana söylemisti oralar neden koyulmus diye.. o zamandan beri aklimda kaldi acaba bu ilactan mi oldu.. ve ona karsi ne yapabilirim bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsin...

ss_ss;yeni kullanmaya başladın değil mi?Siyah noktalar dışarı çıkmaya başlıyor demek bu.Dışarı çıkarlarken çok çirkin bir görüntü oluyor ama yavaş yavaş gidecekler.Yüzün kar gibi olacak inşallah.Ben 1.ayın sonunda kontrole gittiğimde doktor ne kadar güzel olmuş cildin kar gibi beyazlık gelmiş demişti.

bailey_s ;benim saçlarım ilaç kullanırken 4-5 gün dayanıyordu.Normalde anca 1gün dayanabiliyordu.Hemen yağlanıyordu.İlacı bırakalı 4 ay oldu.Şimdi 2 gün dayanıyor.Eskisine göre 1 gün gibi bir fark oldu=)=)[/QUO

5 ekimde 1 ay olacak. inş.herkes iyi sonuçlar alır

salyangoz özlü bakım kremini öneririm sivilce ve leke için SALYANGOZ KREMİ(YENİDEN DOĞUŞ) %100 ETKİLİ SONUÇ bunu bulabilirsiniz kampanyalı fiyatı çok uygundur hemde sabun hediyeli hem sivilceden hemde lekeden kurtulursunuz

aaa inanmiyorum 7. aymi ben 4 yada 5 ay kullanmistim hemde en düsük dozunu kullanmistim..doktorum yeterli dedi kestik .. bi süre cok güzeldi cildim muhtesemdi.. 2 sene falan oldu kullanali.. ya benimki simdi yine eskisi gibi yani zaten cok fazla kötü deildi cildim suandada öyle ayni yani asiri derecede sivilcem yok ama roaccutane kullanirken muhtesemdii hic biryerimde sivilce yoktu..simdi strese giriyorum hemen sivilce cikiyor...gögüs bölgemde falanda cikiyor..

ya yeniden mi baslasam daha fazla kullanmak icin..iste bilmiyordum doktorum birakalim dedi ama ayni oldu.. seninki gibi 7 ay kullansam sonra ömür boyu bi daha cikmazmi ?eger öyleyse yeniden baslamak isterim bende..

canım hatta 7 bucuk ay oldu benim ki sınırdaymıs tam biraz fazla olsun işimzi garantiye alalım dedi. 4 ay çok az ve en düşük dozuymuş :KK43: iyi bir cildiyeciye git canım tekrar başlayabilirsin diye biliyorum. Doktorum doz tamamlanmadan asla bitiremem demişti. 60 kg luk bi insan yanlıs hatırlamıyorsam 7200 lük doz alması gerekmiş genede sitesinde yazıyor bi araştır derim.

canım hatta 7 bucuk ay oldu benim ki sınırdaymıs tam biraz fazla olsun işimzi garantiye alalım dedi. 4 ay çok az ve en düşük dozuymuş :KK43: iyi bir cildiyeciye git canım tekrar başlayabilirsin diye biliyorum. Doktorum doz tamamlanmadan asla bitiremem demişti. 60 kg luk bi insan yanlıs hatırlamıyorsam 7200 lük doz alması gerekmiş genede sitesinde yazıyor bi araştır derim.

o doktora gitmeden önce baska doktora gitmistim bana tehlikeli oldugu icin yazmadi..gerek yok dedi..sonra o doktora gittim hem 10 luk düsük dozu yazdi hemde 4 ay kullandim sadece..kilom 50 fln..bu kiloya göre normalmiydi bilmiyorum..ama sitesinden arastiricam..cünkü bazi arkadslar herkesin bünyesine göre deisik uzunlukta oldugunu yazmislardi.. ozamanlar kulllandigimda cildim süper olmustu zaten belki oyüzden artik gerek duymadi.. bilmioyrm ama arstiricam..

o doktora gitmeden önce baska doktora gitmistim bana tehlikeli oldugu icin yazmadi..gerek yok dedi..sonra o doktora gittim hem 10 luk düsük dozu yazdi hemde 4 ay kullandim sadece..kilom 50 fln..bu kiloya göre normalmiydi bilmiyorum..ama sitesinden arastiricam..cünkü bazi arkadslar herkesin bünyesine göre deisik uzunlukta oldugunu yazmislardi.. ozamanlar kulllandigimda cildim süper olmustu zaten belki oyüzden artik gerek duymadi.. bilmioyrm ama arstiricam..

doz tamamen kg ile alakalı canım uzunlukta aldıgın doza göre

dozunu anliyorum ama dozum 10 luk oldugu halde 4 ay yaptirmisti.. simdi yine 10 luk yaptirir bence ve kac ay yapilmalidir sizce.. 4 ay derse uzattirmak isterim valla :))

canım ben yeni kullanmaya başladım ama çevremde kullanan çok oldu. bildiğim kadarıyla 10 mg lık dozu çok uzun vadede kullandırıyorlar ve çok problemi olmayan ciltlere. eğer kg'a göre doz tam olarak ayarlanmadan tedavi kesilirse her şey başa dönüyor.

bir de sorum olacak herkese: günde 2 kere alındığı zaman minimum kaç saatten itibaren alabiliyorsunuz? 8-10-12? bilen var mı?

canım ben yeni kullanmaya başladım ama çevremde kullanan çok oldu. bildiğim kadarıyla 10 mg lık dozu çok uzun vadede kullandırıyorlar ve çok problemi olmayan ciltlere. eğer kg'a göre doz tam olarak ayarlanmadan tedavi kesilirse her şey başa dönüyor.

bir de sorum olacak herkese: günde 2 kere alındığı zaman minimum kaç saatten itibaren alabiliyorsunuz? 8-10-12? bilen var mı?

kg ya göre doz alimini kendim ayarlayabilsem hesaplardim normal zamandami kesilmis diye.. bilen varmi nasil ayarlandigini..ben 10 mg lik tam 4 ay kullandim...

canım ben ramazada 6 saatte içiyordum şuan 12 saati geçiyor eczaneye sordugumda düzenli alırsanız iyi olur demişti.

kg ya göre doz alimini kendim ayarlayabilsem hesaplardim normal zamandami kesilmis diye.. bilen varmi nasil ayarlandigini..ben 10 mg lik tam 4 ay kullandim...

canım kaç kg sun arkadasım 53 kg idi o 30 kullandı sonra 40 a cıktı senin alabilcegin max. 40, eğer 60 ın altındaysan he ben üstündeyim dersen 60 a kdr yolu var 60lık kullanan arkadasımda var :) SANIRIM okudugum kadarıyla 6000 ve üstü doz alman lazım 10 mg kullanırsan buda eder 20 ay ama sen 4 ay bu dozu (1200) almıssın 4800 doz daha alman lazım desek 40 mg alsam 4 ayda dozu tamamlayabilirisn tama tabi bu bilgiler kesin değil doktoruna bir sorman lazım, birde daha önce kullandıgın dozu sayar mı ? yoksa 0 dan mı başlarsın onuda bilmiyoruz..

canım kaç kg sun arkadasım 53 kg idi o 30 kullandı sonra 40 a cıktı senin alabilcegin max. 40, eğer 60 ın altındaysan he ben üstündeyim dersen 60 a kdr yolu var 60lık kullanan arkadasımda var :) SANIRIM okudugum kadarıyla 6000 ve üstü doz alman lazım 10 mg kullanırsan buda eder 20 ay ama sen 4 ay bu dozu (1200) almıssın 4800 doz daha alman lazım desek 40 mg alsam 4 ayda dozu tamamlayabilirisn tama tabi bu bilgiler kesin değil doktoruna bir sorman lazım, birde daha önce kullandıgın dozu sayar mı ? yoksa 0 dan mı başlarsın onuda bilmiyoruz..

suan ki tam kilomu bilmiyorum ama sanirim 52 falan ama daha fazla deil..bence yeniden baslamam gerek :KK43:( adam bana ne kan testi yapti ne bisey. demekki 10 mglik kullandirttigi icin öyle ilgilenmedi pek fazla.. ben yine ayni doktorami gitsem bilmiom baska doktorum var oda ugrastiriyor yok suraya gitcen yok buraya flan diye...

ay 20ay kullancama 30 mglik kullanirim daha az kullanirim dimi :) 20 ay cok..10 mgde yan etkisinide görmedik sadece az dudak kuruyordu okadar.. ama bazi arkadslar demisler kisinin cildine göre cok kötüyse cok mg gerekiyor sanirim ? 10 mg cok kötü cildi olmayanlar icin diye biliyorum...

suan ki tam kilomu bilmiyorum ama sanirim 52 falan ama daha fazla deil..bence yeniden baslamam gerek :KK43:( adam bana ne kan testi yapti ne bisey. demekki 10 mglik kullandirttigi icin öyle ilgilenmedi pek fazla.. ben yine ayni doktorami gitsem bilmiom baska doktorum var oda ugrastiriyor yok suraya gitcen yok buraya flan diye...

ay 20ay kullancama 30 mglik kullanirim daha az kullanirim dimi :) 20 ay cok..10 mgde yan etkisinide görmedik sadece az dudak kuruyordu okadar.. ama bazi arkadslar demisler kisinin cildine göre cok kötüyse cok mg gerekiyor sanirim ? 10 mg cok kötü cildi olmayanlar icin diye biliyorum...

yok canım yanlış bir tabir o doz ne kdr azsa sivilce o kdr az diye birşey yok benimde cok yoktu ama 40 la başladık. tamamen bünyene göre doz hesabı sivilceyle alakası yok. Başka bir doktora git canım tahlil yapmadan sakın kullanma. 20 ay teorik olarak dedim herhalde kimse 20 ay kullanmamıştır bence sen 30dan başla normal 6 ay kullan canım

yok canım yanlış bir tabir o doz ne kdr azsa sivilce o kdr az diye birşey yok benimde cok yoktu ama 40 la başladık. tamamen bünyene göre doz hesabı sivilceyle alakası yok. Başka bir doktora git canım tahlil yapmadan sakın kullanma. 20 ay teorik olarak dedim herhalde kimse 20 ay kullanmamıştır bence sen 30dan başla normal 6 ay kullan canım

cok tsk ederim canim sayende doktor gibi dozlarini hesaplayabiliyoruM, hangi dozda kullanirsam kac ayda biter falan :))) benim doktorda masallah baya rahatmis ne tahlil ne bisey..ben baska doktora bi giderim insallah yazar.. cünkü benim gittiklerim hep korktugundan yazmadi yada böyle beni kandirdi bosyere kullanmisim...ama bu kez bilincli hareket ederim....

cok tsk ederim canim sayende doktor gibi dozlarini hesaplayabiliyoruM, hangi dozda kullanirsam kac ayda biter falan :))) benim doktorda masallah baya rahatmis ne tahlil ne bisey..ben baska doktora bi giderim insallah yazar.. cünkü benim gittiklerim hep korktugundan yazmadi yada böyle beni kandirdi bosyere kullanmisim...ama bu kez bilincli hareket ederim....

canım almanyadamı yazdırıyorsun ? yurtdısın ilaç yazdırmak çok zormuş diye duydum korkuyorlarmıs yazmıyorlarmıs özellikle amerikada fln.

rica ederim canım artık bilinçlisin doktoruna söylersin seni 20 ile başlatsa itiraz edebilirsin 30 istiyorum dersin baktın ki tahlillerin iyi vucudun olarak iyisin, doktorunda uygun gorurse 40 a cıkarır ama senin kg na 40 max. olan doz. inş geçer sivilcelerin canım. benim artık son 9 günüm kaldı inş kurtuluyorum

Arkadaşlar, ben bir aydır kullanıyorum ruaaccutanı ancak bu ay terleme, baş dönmesi ve görmede bulanıklık gibi şikayetler oluştu. Aynı problemlerle karşılaşan var mı?

Arkadaşlar, ben bir aydır kullanıyorum ruaaccutanı ancak bu ay terleme, baş dönmesi ve görmede bulanıklık gibi şikayetler oluştu. Aynı problemlerle karşılaşan var mı?

görmede bulanıklık oldugunu duymustum ama terleme ve bas donmesi duymadım canım

canım almanyadamı yazdırıyorsun ? yurtdısın ilaç yazdırmak çok zormuş diye duydum korkuyorlarmıs yazmıyorlarmıs özellikle amerikada fln.

rica ederim canım artık bilinçlisin doktoruna söylersin seni 20 ile başlatsa itiraz edebilirsin 30 istiyorum dersin baktın ki tahlillerin iyi vucudun olarak iyisin, doktorunda uygun gorurse 40 a cıkarır ama senin kg na 40 max. olan doz. inş geçer sivilcelerin canım. benim artık son 9 günüm kaldı inş kurtuluyorum

evet canim burada cok zor helede roaccutane :)) yani bi doktora gittim iki kere denedim sansimi yazdiramadim :eek:klava: beni büyük bi hastaneye gitmemi orada yazmalarini söyledi yani gittigim yerde yazarmi belli deil oyüzden ugrasmadim...önceden gittigim doktorda bak beni kandirmis 10 mg ile pisssliiikk :)) ama simdi tam baskabi doktora daha basvurucam o yazmazsa 10 mg yapan yere giderim konusurum adamla.. zaten baslamadan önce kesinlikle dogum kontrol hapi kullanmami istedi bende dedim gerek yok ben evli deilim... olsun dedi kullanmaya basla 2 hafta sonra gel dedi.. bende kullanmadim yinede gittim direk öyle yazdi ve kullandim dogum kontrol hapi fln kullanmadan:))

türkiyede bu ilaci yazdirmak kolay sanirim birde para ödüyormusunuz yoksa sigorta karsiliyormu?

canım sigortan varsa karsıllıyor 3 tl ödüyorsun devlete doktor hemen yazmıyor burdada

evet bi git bakalım doktora neler dicek burda paylasırsın canım merak ettim durumunu.
Dogum kontrolu sanırım hamile kalmaman için söyledi ki bu cok onemli allah korusun hamile kalırsan sakat olabiliyor bebek veya baska sorunlar cıkıyor aman diyim

arkadaşlar merhaba, ben de iki gündür aknetrent kullanıyorum.biraz tereddüt ettim ama en sonunda başlayım nolcak sanki herkes kullanıyor dedim.bir ay sonra sınavım var psikoloji durumlarından az çekiniyorum açıkçası ama kendimi psikolojik olarakta birşey olmayacak diye şartlıyorum, hazırlıyorum:) merak ettiğimse güneşle alakalı şeyler.kış geldi ama güneş hala yaz mevsimindeki gibi, acaip yakıyor.ben normalde beyaz tenliyim, bronz olmayı da hiç sevmem güneşten kaçıyorum zaten.ama bi yerde bi yorum okudum dün bu ilaçları kullanan birisi, geri dönülmeyecek şekilde esmerleştirdiğini yazmış.ben yeniden gidip doktoruma soramadım, 15faktörlük krem kullanıyorum ama yine de kararırım filan diye ödüm koptu bugün gölgelere sığına sığına güneşle kovalamaca oynadım resmen:) böyle bi etkisi yoktur değil mi?güneş meselesi çok büyüdü gözümde elimde olsa hiç dışarı çıkıcam yani.bir de o bahsettikleri kızarıklıklar nasıl oluyor?kocaman kırmızı lekeler gibi mi acaba?benim çok fazla sivilcem yok, ayda birkaç kez birkaç tane çıkıyor ama izi kalıyor, zaten izler için aldım ben.inşallah iyi gelir.hepinize geçmiş olsun =)

X