Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

CaRMiN

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
600
15
40
Arkadaşlar, cildimdeki hatta bütün vücudumdaki sivilceler için bi kaç doktora gittim... İlk gittiğim doktor ikinci kontrolde bu ilacı önerdi ama bilindiği gibi çok fazla zararı var... İntahara kadar götürdüğü söyleniyo ama benim çevremde kullanan çok insan var hala yaşıyolar..
Neyse, ben kullanmayı reddedip başka doktorlara gittim ama tedavimin sonu hep bu ilaca çıkıyo..
Aranızda kullanan var mı? Öneren- önermeyen....

yeğenim 6 ay kullanmasını önerdi dr oda kullandı ruhsal boyutta yan etkisi çıkmadı ama dediğin yan etkiyi bende duydum yeğenimde tedavinin bitmesine 1 ay cıvarı kala lökositi azalttı ilacı kesdiler hemen düzeldi ama sanırım ciddi bi yan etki bu

ben bu ilacı 4. ayında bıraktım çünkü össye hazırlanıyorum ve konsantremi dağıttı ve feci yan etkisini gördüm dudaklarım kan revan içinde çatlayıp kuruyordu yüzüme pudra sürdüğümde iç anadoludaki çorak topraklar gibi çatlıyordu sürekli kremle dolaşıyordum bepanthane hep yanımdaydı çok çirkinleşmiştim hasta gibi soluktum (ve benim cildim çok yağlıdır genlerimiz böyle buna rağmen feci bir kuruluk oldu) hadi bu dış etkilerini boşverelim ama inanılmaz bir sinir yapıyo çatmadığım kimse olmuyodu günde en az bir kere ağlama krizine giriyodum bağırıp çağırıyodum zaten iyice araştırın bi çok ülkede yasak bile olduğunu görürsünüz gazetede haberleri bile çıktı karaciğeri düzelmesi zor olarak bozabiliyomuş şimdi düşünüyorum da ne olmuşum ben öyle ya!!! ama cildim inanılmaz derecede düzeldi ve güzelleşti eski resimlerime bakıyorum da baya bi değişmişim!(ah bi de izlerim geçse) EĞER HER YÖNTEMİ DENEYİP KURTULAMADIYSANIZ BU İLACI KULLANIN AKSİ TAKDİRDE HİÇ TAVSİYE ETMEM!:1no2:

selam arkadaşlar bende roaccutane kullandım ve bende çok memnun kaldım.2 sene oluyor bırakalı, yaklaşık 5 ay kullandım zaten bu ilacın kullanım süresi 5-6 ay.5-6 aydan fazla kullandırmıyor doktorlar.başlarken kan tahlili yapıyorlar eger tahlil sonuçları iyi çıkarsa yani sanırım vücut bu ilacı kaldırabiliyorsa ilaca başlıyorsun 1 ay sonra tekrar bir kan tahlili yapılıyor o da uygunsa 5 ay devamlı olarak kullanıyorsunuz ( yani bende öyle olmuştu ) herhangi bir yan etkisini görmedim sadece dudaklarda kuruluk ve bazen vücutta kuruluklar oluyor ama bunlarıda doktorun verdiği nemlendirici kremlerle engelliye biliyorsunuz.hiç sinir yapmadı bende.sadece karaciğere karşı bir yan etkisinin olduğunu duydum.ben kullandıgım sürede karaciğerimin en az derecede zarar görmesini sağlamak için hergün 1 bardak ballı süt içerdim veya 1 kase ballı yoğurt. kullanan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim, zaten bilenler varmı bilmiyorum ama ballı süt veya yoğurt karaciğere çok iyi geliyor. 2 sene oluyo ilacı bırakalı ve şu anda hiç bir sağlık problemi yaşamıyorum hiç bir şekildede yan etkisini görmedim.cildimdeki sivlceler tamamen gitti sadece biraz izler var arada bir tek tük çıkıyor( e o kadarda olsun ) vede kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra yağlanma ciddi derecede azalıyor. ben bu ilacı kullanmadan önce bir çok ilaç kullandım hiç biri fayda etmedi sadece roaccutane sivilcelerden kurtulmamı sağladı. fakat lütfen herkez doktor kontrolü altında kullansın bu ilacı ben bir yan etkisini görmedim ama görenler olabilir çünkü bu ilaç gerçekten güçlü bir ilaç yani bazı insanların vücudunda ciddi tahribatlara yol açabilir.benden bu kadar sivilcelerden yana çok çekmiş bir insan olarak sizlerle paylaşmak istedim.umarım kullanan arkadaslarada benim kadar iyi gelir...

bende roaccutane mağdurlarından bir tanesiyim
tedavim 1 ay önce bitti. ve sonuç muhteşem
evet heryerde bu ilaç ile ilgili birçok şey söyleniyor.en başta ruhsal sıkıntılar. asla böyle birşey olmuyor.evet ilaç kurutuyor. ama cildim zaten yağlı olduğu için kurumuş hali normal bir cilt gibi oluyor. en büyük yan etkisi dudaklar. aşırı kuruma ve çatlama oluyor. bununda çözümü basit tabikide bepanthene merhemi sürüyoruz ve ısırmadığımız taktirde kurumayı engellemiş oluyoruz.
ilaç karaciğeri yoruyor doğrudur. ama zaten testleri yaptırıyoruz. sadcee 2. ayda kolestrolüm 220 çıkmıştı. sonuca bende inanmamıştım ama 3. ayda 140 ölçüldü. üstelik doktorların tüm telkinlerine rağmen bu sürede alkolde kullandım ağdada yaptım, A vitamini kapsülleride kullandım ve hiçbirşey olmadı.ha birde çocuğum olmayacağını söylüyolar :KK70: bende gülüp geçeiyorum sadece saçmalık...
herşeye rağmen ciddi boyutta sorunluysan bence kullanmanda hiçbir sakınca yok.
o A4 basılmış hayatımda gördüğüm en büyük prospektüsdeki tüm yasakları çiğnememe rağmen hiçbir sorun yaşamadım.
bilgilerine...

Roaccutan, sivilceli cilt problemleri için en etkili ilaç. Diğer tedavilerle yanıt alınamadığı durumlarda doktorun son tercih olarak uyguladığı bir tedavi yöntemi.
Kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç.
Bu durumda site üyelerinin önerileri ile hareket etmek yanlış.
Etkisi: yağ bezi aktivitesinin baskılanması
Dikkat edilecek hususlar: Serum lipid düzeylerinin tedavi boyunca izlenmelidir.
Depresyon geçmişi olan hastalarda dikkatli takip gerekir.
İlaç teratojeniktir. yani sakat doğuma yol açar. Kullanan hastaların kesinlikle hamile kalmaması şarttır. O imzalatılan kağıt da 'hamile kalmayacağım' anlaşmasıdır.
Kullanıcılar ve ilaç kesildikten bir ay sonrasına kadar kan veremezler. (HAMİLE BİRİNE TRANSFERİNİN DOĞURACAĞI RİSKLERDEN SAKINMAK İÇİN)
Cildi aşırı kurutuyor ve çok hızlı soyuyor. Birçok dermokozmetik firma sırf roaccutan kullananlar için, nemlendirici krem formülleri hazırlamışlar. Ayrıca dudklarda da durum vahim. Yine r.. kullananlar için dudak stikleri var.
Kesinlikle güneşten korunmak lazım. Ya tedaviye kışın başlamanı ya da 50 faktörlu anthelios kullanmanı tavsiye ederim.
Umarım verdiğim bilgiler gecikmemiştir ve yeterlidir.
Geçmiş olsun

Arkadaşlar ben yaklaşık 6 sene önce kullandım... Yorumları okurken ağzım açık kaldı.. Nasıl bir ilaçmış bu böyle diye... Gerçekten abartıldığı kadar tehlikeli bir ilaç olduğunu sanmıyorum....
Bursa tıp fakültesinde; tüm tahlillerim yapıldıktan sonra uzman bir dermatolog bayan yazmıştı bana.... Çok ta kolay verdi üstelik...
Doktorum doğum iznine ayrılınca; başka bir uzmanla devam ettim tedaviye. Ama hiç bu denli tahribat edeceğini duymadım....

Yan etkisini de gördüğümü söyleyemem; şiddetli ağız kuruluğu dışında......

Eğer doktordan onay aldıysanız; bu kadar kasmayın kendinizi... Çünkü sadee bu ilaç için değil; diğer ilaçlar için bile ( yan etki olarak ) öldürücü tehlike her zaman vardır....
Çocuğuma verdiğim ilaçların bile prospektüsünde yan etkileri okuyunca; dehşete kapılıyorum inanın.... Hele de antibiyotikleri.....

Dedim ya 6 sene önce kullandım diye. Ondan sonra çeşitli durumlar nedeniyle defalarca tahlil ve film çekildi... Her yerim turp gibi maşallah...
Demek istediğim şu ki: gerekli tahlilleri olduktan sonra ve doktor da tedaviyi gerekli gördükten sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. (yan etkileri kafanızda büyütürseniz; çok fazla yaşarsınız)

Ben eğer bu topiği kullanmadan önce okusaydım; eminim kalp krizi geçirirdim... Geçmiş olsun herkese...

aynı kaderi paylaşıyoruz benimde 2 ay bitti sivilceler çok fazlalaşmıştı ama şimdi biraz daha iyi ve o kırmızı lekeler bendede var fazlasıyla bende çıkamıyorum pek dışarı gören şaşırıp soruyor ama geçeceğini umut ediyorum doktorum bana tedavi bittikten bi süre sonra geçer bu lekeler dedi.senin doktorun bilgi verdimi bu konuda.ben kapatıcı kullanmıyorum cildim hassas dahada kötü olur diye.

kızlar bende aynıyım valla,3 hafta doldu bi kere dışarı çıkmadım kafayı yicem...aslında bu benim hatamdan dolayı böle oldu.çenemde yanyana 3 tane sivilce çıkmıştı biraz kuruyunca kabuklaştı bende salak gibi o kabuğu kaldırdım,ordan enfeksiyon kaptı ve daha kötü oldu.aman sakın siz böle bi hata yapmayın:eek:klava:bence zorunlu olmadığınız sürece de dışarı çıkmayın,güneşte daha kötü oluyo,balkona bile çıkamıyorum valla.:1no2:

kızlar bende aynıyım valla,3 hafta doldu bi kere dışarı çıkmadım kafayı yicem...aslında bu benim hatamdan dolayı böle oldu.çenemde yanyana 3 tane sivilce çıkmıştı biraz kuruyunca kabuklaştı bende salak gibi o kabuğu kaldırdım,ordan enfeksiyon kaptı ve daha kötü oldu.aman sakın siz böle bi hata yapmayın:eek:klava:bence zorunlu olmadığınız sürece de dışarı çıkmayın,güneşte daha kötü oluyo,balkona bile çıkamıyorum valla.:1no2:

ben çalışıyorum üstelik ama allahtan işyerinde pek kimseyi görmüyorum.arkadaşlarıma bile gidemiyorum beni böyle görsünler istemiyorum.bendede yanağımda 3 tane yanyana çıkmıştı bende sen gibi yaptım ondan sonra her yanıma dağıldı.geçecek inşallah ama sabretmemiz gerek.günlükkaç doz kullanıyorsun ben 30 kullanıyorum.

ben çalışıyorum üstelik ama allahtan işyerinde pek kimseyi görmüyorum.arkadaşlarıma bile gidemiyorum beni böyle görsünler istemiyorum.bendede yanağımda 3 tane yanyana çıkmıştı bende sen gibi yaptım ondan sonra her yanıma dağıldı.geçecek inşallah ama sabretmemiz gerek.günlükkaç doz kullanıyorsun ben 30 kullanıyorum.

canım, ben günde 40 mg kullanıyorum,daha 3 hafta yeni bitti ama, sanırım 40 mg bana ağır geldi.çünkü bu 3 haftada çok ağır yan etkileri oldu.yani dudaklarım perişan bi hale geldi,affedersin ama burnumun içi kurudu ve yara oldu çok acıyo.1 hafta sonra kontrol ve tahlil için doktora gdicem,belki dozu düşürür.zaten şu an çenemdeki yara haricinde kötü görünen bişi yok,yani sivilce çok çıkmıyo artık.hepimize acil şifalar,geçmiş olsun.a.s.(ayrıca burnunun içi kuruyup yara olan var mı,varsa nasıl bi çözüm önerir.bazen nefes almakta bile zorlanıyorum çünkü):çok üzgünüm:

arkadaşlar bance biraz sabredin. sakın yüzünüzle oynamayın çünkü sivilceler geçtiğinde yüzünüzde küçük çukurluklar kalır. fondotende çok kulanmasanız iyi olur gözenekler tikanır cildiniz nefes alamaz. biraz sabredin tedaviden sonra hepsi geçer...

arkadaşlar mrb bende roaccutaneciyim
tedavime 1ay oldu başlayalı.evt dudaklarım çok kurudu.yüzüm pul pul oldu.ama izler.onlarıda gideriyo mu acaba.bebi bilgilendirirseniz sevinirim

valla bikaç sene önce bi doktor yazmıştı bana, kullandım sonra yan etkilerinden rahatsız oldum, başka bi doktora gittim, bişey kullanıo musun dedi bana roacutane dedim, adam çok sinirlendi "bir doktor hastasına bu kötülüğü nasıl yapar anlamıorum, derhal bırakıosun o ilacı :kızgın: " dedi.. sizin anlayacağınız çok uzun sürmedi roacutane maceram...

merhaba demet hanım
öncelikle teşekkür ederim.pek fazla çukurluklar yok cildimde ilaca başladığımdan bu yana çıkan sivilceler bir kaç gün içinde sönüyor söndükten sonra kırmızı kırmızı lekeleri kalıyor kesinlikle sıkmıyorum sivilceleri ama bazen yanlışlıkla elim çarpıyor yada bi kıyafeti çıkarııken sivilcenin kabuklaşan kısmı kalkıyor.

ne yaparsam yapim kullanamıyorum işte kalça kısmımda bile sivilceler oluştu ama kullanınca aşırı rahatsızlık duyuyorum ne yapim sabaha kadar kaşıntı tutuyor dudaklarımı hissetmiyorum uyuz gibi hissediyorum kendimi:çok üzgünüm:

ya demet hanım ben sivilcelerimi sıkmıyom İLAÇ ÇOK DA GÜZEL KURUTUYO AM YİNEDE KIRMIZI İZLER KALIYO BUNLAR GEÇİCİ Mİ.DOKTORUM GEÇER DEDİ AMA ÇOK MERAK EDİYORUM

ben 3. aya girdim doktorum bu izler tedavin bittikten belli bi süre sonra anca geçer dedi keşke faydası olsada hemen geçse

slm keten helva.tedaviye başlayalı 3ay oldu demişşin.ciddi anlamda bi ilerleme görüyomusun kendinde.yani sence bu ilaç sivilcede çözümmü?ya benim bir buçuk ay oldu dudaklarım çok kötü.sivilcelerimde kuruyo ama kızarıklık var.günde 20mg alıyorum.sen kaç mg alıyosun günde.dediğn gibi ilaç umarım fayde eder ve sivilcesiz günler bizi bekler

slm keten helva.tedaviye başlayalı 3ay oldu demişşin.ciddi anlamda bi ilerleme görüyomusun kendinde.yani sence bu ilaç sivilcede çözümmü?ya benim bir buçuk ay oldu dudaklarım çok kötü.sivilcelerimde kuruyo ama kızarıklık var.günde 20mg alıyorum.sen kaç mg alıyosun günde.dediğn gibi ilaç umarım fayde eder ve sivilcesiz günler bizi bekler

ben de 3 ay kullandım canım mayıs ayıyla tedavime son vermek zorunda kaldım...doktorum 6 ay demişti ama benim burun kanamalarından dolayı ailem karşı çıktı bıraktım ve şuan 3 ay bile yetrli geldi bana sivilcesiz tek günüm geçmiyodu...çok zor bi dönemdi hepsi geride kaldı çok şükür...şimdi cildim güzel tek tük siyah nokta çıkıyo onlarda idare ediliyo...a.s

X