Yumurtlama belirtisi her ay olur mu

Her kadın her ay yumurtlayacak diye birşey yokmuş. Doktorlar öyle söylüyor. Geçen ay yumurtladıysan bu ay pas geçme ihtimali az da olsa vardır ve bu normaldir diyor doktorlar. Ayrıca yumurtlama belirtisi olan akıntı herzaman farkedilemeyebilirmiş. Ben de ovülasyon testi kullanacam bu ay. Yumurtlama belirtisi olmadan da sonuç pozitif çıkacak mı yumurtlama zamanı onu merak ediyorum. Ben de şüpheye düşüyorum çünkü ben de belirti saptayamıyorum.

İllede belli bir günde yumurtlama olacak diye bir şey yok ki.Yani 14. günden sonra birkaç gün içinde olabilir.Bende her ay yumurtla dönemimi hissediyorum.Epey sancı yapıyor.Akıntıda değişiyor.

evet bu sancıyı ve akıntıyı her ay bende yaşadım.. ama bu ay öle bi belirti yaşamadım. bu ay yumurtlamadım mı şimdi ben :nazar:

ben bu ay dikkat ettim ve o akıntıy anladım,
açık renkli,su kıvamında ,ıslaklık hissettiriyor ve arkadaşların dediği gibi iki parmak arasında uzuyan cinsten

ve bugün tam15.günüm muhtemel akıntı o olmalı dimi :)

ben bu ay dikkat ettim ve o akıntıy anladım,
açık renkli,su kıvamında ,ıslaklık hissettiriyor ve arkadaşların dediği gibi iki parmak arasında uzuyan cinsten

ve bugün tam15.günüm muhtemel akıntı o olmalı dimi :)
daha önce bende bu akıntının sebebini ve ne zaman geldiğini hiç fark etmemiştim...ama şimdi çocuk yapma kararı aldığımdan beri bilinçli olarak kendimi dinliyorum..ve akıntıyı bende fark ettim...sanırım yumurtanın çatlaması ile alakalı yumurta akı gibi çünkü..bizdeki yumurtanın yapısı bildiğin tavuk yumurtası gibi demekki :)))))))

daha önce bende bu akıntının sebebini ve ne zaman geldiğini hiç fark etmemiştim...ama şimdi çocuk yapma kararı aldığımdan beri bilinçli olarak kendimi dinliyorum..ve akıntıyı bende fark ettim...sanırım yumurtanın çatlaması ile alakalı yumurta akı gibi çünkü..bizdeki yumurtanın yapısı bildiğin tavuk yumurtası gibi demekki :)))))))

:roflol::roflol::roflol::roflol:

ay sarısı nerde acaba :1shok:

bşey sorucam ben o akıntıyı ogün farkettim ve tarife uyuyordu o gece bi birliktelik oldu ,
bikaç gün sonra bir baktım akıntının kıvamı değişmiş yani iki parmak arasında uzamıyordu yani benim yumurtam çatladı bitti
şu saatten sonra hamile kalamazmıyım.

bşey sorucam ben o akıntıyı ogün farkettim ve tarife uyuyordu o gece bi birliktelik oldu ,
bikaç gün sonra bir baktım akıntının kıvamı değişmiş yani iki parmak arasında uzamıyordu yani benim yumurtam çatladı bitti
şu saatten sonra hamile kalamazmıyım.

bence 1-2 gün daha çalışmalara devam et. Belki yumurtan hala yaşıyordur.

Ovülasyon testi aldım adetimin bittiği günden itibaren yapmaya başladım fakat akıntım ay sonuna doğru geldi hem de hiç bu kadar yoğun olmamıştı. fakat aynı günler rahatsızlandım ve çok su içmem gerektiği için testlere devam ededim. Ovülasyon dönemim başlamadan 1 gün önce ve bittiği gün çalışma yaptık:KK66:) rahatsızlıktan dolayı:KK43:( şimdi adetim 1 gün geçti fakat olacağını sanmıyorum geç ovülasyon nedeniyle adet tarihim atacak herhalde...

selamlar ben eşimle temmuz ayından beri bebek düşünüyorum ama henüz tutturamadık diyelim. yada bilemiyorum acaba yumutalıklarımdamı bir problem var yaş 29 adetlerim çok düzenli hiç şaşmıyo nasıl anlıcam yumurtladığımı?

valla strese girdim kaç aydır deneyip duruyoruz ama hiç tutturamadık herşeyi yumurtlama gününe göre hesaplıyoruz acaba stresin rolü olabilirmi.?çok takıyorum diyebilirim.

nasil oluyor bunlar hala anlamis degilim ben niye bisey hissetmiyorum ya :S ben normal degilmiyim yoksa

Çoğu kişi hissetmezmiş canım ama bazıları hiisedebiliyor. Mesela ben bazı ay hissedebiliyorum ama bazen hiç hissedemiyorum değişiyo.

cinsellik ve o tur seyler bana gore cok uzak oldugu icin hic ogrenemedim hele yumurtalama fallan konularini hic dinlemzdim.. utanirdim bide ben hic evlenmiyecegim derdim ... ama evlendikden sonra biraz cahil kalmis hissediyorum kendimi ... o yuzden surekli anneme sormaktan utaniyorum...

mesela benden beyazimsi sari gibi akinti geliyordu surekli anneme dedim sen evlendin artik cok normal dedi yumurtluyorsun dedi ... bende aa ben tavukmuyum dedim oyle gecistirdim simdide kasiklarimda agri var dayanilmaz oluyor arada ... sordum usuttugunden oluyor dedi ...

canım kadının yumurtası catladıktan sonra 12 ve 24 saat canlı kalır erkeğin sipermide 5 güne kadar yaşıyabiliyomuş o nedenle sen yumurtlama dönemine girdiğinde mesela ben 28 inde yumurtlucanm bu ay 24 baslasam ilişşkiye girmeye zaten erkeğin sipermi 5 güne kadar yasadıgı için gün asırı girsen senin yumurtan catladıgı zaman sipermler içeride hazır beklemiş olucak canım ama sunu duymustum adetinden 1 hafta önce ve bir hafta önce ilişkiye girdiğinde olma ihtimali cok düşük çünki o aralarda yumurtalıgın kendini toparklıyo.yumurtlamanın hesaplanmasınıda herkez farklı sölüyo 12.14 gün falan diyolar evet genelde böle ama 28 günde bira adet olanlar için daha uygun o onunda hesaplaması var 1.2 gün gec yada erken yumurtluyo olabilirsiniz.önemli olan arsını bilmek ve hesaplamak.eger isterseniz onuda anlatırım bi ara.

yumurtlama hesaplaması şöle yapılıyo kızlar mesela iki adedt arasını hesaplayın 33 gün mesela 33-14=19 yani onunda kirlenddiğini varsayarsak onundan baslıyarak sayarsak 28 ine denk geliyo yumurtlaman.28 inden 5.6 gün önce gün aşırı ilişkiye girmeye baslıyabiliriz o zaman cok yüksekolma ihtimali.

X