Menopoz Erken menopoz ve hamilelik!

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Hadi kızlar erken menepozda hamile kalmak için bildiğiniz herşeyi yazın buraya koca karı ilaçları bile olsa yazın:::::::?

HAYIT TOHUMU

-Adet öncesi görülen, adetin başlamasıyla kesilen, alınganlık, kızgınlık, duygusal çöküntü, göğüslerde şişme ve hassasiyet, tatlı yiyeceklere aşırı istek, kabızlık veya ishal, karın şişmesi, başağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.
-Düzensiz adette, özellikle endometriosis (rahim içindeki salgıfi zarın bulunmaması gereken yerlerde bulunması) ve olağandışı rahim oluşumlarının bulunduğu durumlarda.
-Rahim kistlerinde; yumuşak adele dokusunda oluşan lifsi kistlerin tedavisinde.
Bazı rahim iltihaplarında
-Projesteron ağırlıklı doğum kontrol haplarının kullanımı sonrasında adet döngüsünün düzenlenmesinde.
-Emziren annelerde süt üretimini arttırmada kullanılır. Almanya'da yapılan bir araştırmaya göre hamilelikte kullanılmasının bir sakıncası yoktur ancak 3. aydan sonra kullanımı sütün erken gelmesine neden olabilir. Sütü fazlalaştırmak için kullanılıcaksa doğum ertesi hemen hayıta başlanılır.
-Buluğ çağındaki gençlerde veya yetişkin erkeklerde görülen aknenin tedavisinde, iki-üç aylık bir kullanım sonucunda başarılı sonuçlar elde edilmiştir.
-Adet döneminde dizde oluşan ödemlerde.
-Buluğ çağında, emzirme dönemi ya da menopozda ortaya çıkan çene kemiği hastalığında.
Düzenli hayıt kullanımı östrojeni düşürür ve böylece üreme organlarındaki dokuları kanserden korur. Projesteronu arttırarak kemikleri ve rahim duvarlarını güçlendirir.
Hayıt, hormon dengesizliğini doğrudan hipofiz bezine etki ederek düzenler. Böylece sorunu kaynağından çözümler.
-Hayıtın kendisi bir hormon olmadığından etkisi dolaylıdır. Bu nedenle yumuşak ve yavaş bir tedavi sağlar.
-Hayıtın yan etkisi %2 gibi düşük bir orandadır. Ciltte karıncalanma dışında bir yan etkisine rastlanmamıştır. Hayıt kullanımı bırakıldığında karıncalanmanın da geçtiği gözlenmiştir.
-Hayıt, adet döngüsünün her döneminde kullanılabilinir. (Döngünün yalnızca ikinci döneminde kullanıl-masi gerektiğini söyleyenler de vardır).**
-Sentetik hormon tedavisinde emziren annelerin tedaviyi kesmeleri gerekirken, süt üretimini arttırdığından hayıt tedavisine devam edebilirler.
-Uzun süreli sentetik hormon tedavisi gerektiren bazı hastalıklara bir yıllık hayıt tedavisi yeterli gelebilir.
-Hayıtın arkasında 2000 yıllık bir deneyim ve kullanım varken, sentetik hormon tedavisinin 60 yıllık bir tarihi vardır.
-Hormon tedavisinin maliyeti hayıta göre çok yüksektir.
Elde ettiğiniz tozu kapsüllere koyarak veya çay yaparak kullanabilirsiniz. Ancak yemişlerin öğütülür öğütülmez kullanılması gerekir. Aksi halde öğütülmeyle açığa çıkan bazı maddeler oksijenle temas sonucu bozulurlar.

kızlar hadi birde bunu buldum yorumlarınızı bekliryorum

selam paris ben de erken menepoza girdim 26 yaşındayım vee dr doktor bana olmaz dedi çocuk veee 1yıllık evilyim.fsh 130evet 130 bende çok kötüyüm geleceğimi göremiyorum sırlarla doluyum(ALLAH) CC. mucizelerine canı gönülden inanıyorum dert veren rabbim dermanını esirgeme bizlerden.

kocakarı ilacı olarak ısırganı topla iyice kaynat buharında dur.ben yaptım ama tam usulünce yapamadm tekrar yapıcam.buharında biraz beklemek lazımmış ben az durdum.

Bende Adetten Kesilmstim Ilac Icmeden Hic Adet Olamiyordum Allahima Sukur Simdi Oluyorum Her Ay Bana Gore Hayit Tohumu Bir Mucize Hormonlari Dengeliyor Ne Hormonunuz Yuksek Yada Cikiksa Onu Normal Seviyeye Getiriyor Allah In Bir Mucizesi Iste Ama Surekli Kulanim Onemli Bence

Paris Canim Sna Cevap Yazdim Okursun Bende 3 Haftadir Hayit Tohumu Içiyorum Ve Ilacimda Bitti Ama Henüz Adet Olmadim Bakalim Doktorum 1 Kaç Gün Içinde Hastalanirsin Demişti Ama Olmadim Ben Bir Hafta Bekleim Belki Gerçi Bu Ay Ilk Defa Yumurtladim Onu Biliyorum En Azindan Kismet Herşey Allahtan Kizlar Bende çok ümitsizdm Ilaçla Adet Görüyorum Bakalim Halan Hasta Olmadim Sebebini çok Merk Ediyorum Test Yapmaya Korkuyorum Tek çizgi Görüp Moralim Bozalacak Diye Ama Hamilelik Belirtisi Bişey De Yok Ki Gerçi Hastalanmadim Ama 7 Gün Içinde Hastalanirim Herhalde H.sonu Olurum Belki ümit Etmicem Düşünmücem

Pariscigim nasilsin?
Kizlar yazilariinizi okudum cok uzuldum. Bir tanidigimin adeti senede 2 kere oluyordu bazen hic yoktu.Suan cocugu var.Allahtan umut kesilmes.....Allah buyuktur...
Duan sizlerle birlikte.Insallah Insallah insallah diyorum. Umutlerinizi kesmeyin..........Allah yardimciniz olsun

banada erken menopoz tehşısı konuldu 27 yaşında menopoz belırtılerı başlamıştı bendede aşırı sınırlı lıydım alev alev yanıyordum cok kötü zamanlardı doğrusu doktora gıttım rahım duvarında ıncelme var menopoz başlangıcı denıldı bebek yaparsan duzelır dedı doktor korunmayı bıraktık ama olmuyordu calışıyordum anasınıfı öğretmenıydım doğal olarak cok sıtreslı bır işti kucuk sınıflara bakıyordum 3 yaş cok zordu ama bır turlu hamıle kalamıyordum adetlerım gecıkmeye cok az gelmeye başlamıştıkı ben normalde 8 gun adet görurudum ve cok kanamalı ve ağrılı olurdu ama artık 2 3 gun oda leke leke gelıyordu anlamıyodum bıle hastalandığımı neyse sıtresten patlamak üzereydım ama doktora gıdıyordum kan testı yapıyorlardı kanda gebelık cıkıyodu ama hamıle deyıldım bırde beyın yumurtlamıyı red edıyordu yumurtlayamıyordum normalde kadınlarda yumurtlama 28 lerde ımış bende ıse 7 8 lerde ıdı ılaç tedavısını başlayalım dedı o kadar cok sınırlı ve sıtreslı olmuştumkı kafayada takmıştım ama ben bebeığı deyıl menopoz olayını takmıştım birgun doktorumla kavga ettım ben tedavı felan ıstemıyorum dıye pskolojımı bozdunuz dedım kanda gebelık cıkyo ama ben hamıle deyılım dedım başlamadım bırgun o sınırle ış yerınde tatsız bışı oldu ve cektı cıktım işide bıraktım kendımı eve kapattım ne olursa olsun yeter artık dedım bundan önce tabı doktor bıze bebek yapmamız için bı gece yapın bıgece ara verın demıştı artık ondan bıle gına gelmıştı mesai gıbı, herşeyı bırktım doktoru, işi, evde kalıp kendımı dınledım ve butun sene uğraşmama rağmen halıme kalamayan ben ve doktorların yumurtlamadığım için bıraz zor dedığı hamılelık kendılığınden elımı ayağımı herşeyden cekıp kafamı rahatlatıp evımde huzur ıcınde otutuken 1 ay içinde hamıle kaldım şimdi oğlum 4 5 aylık bu kadar işte önce sakın oalcan ınancan kafayı takmıcan düşünmücen sureklı bebek bebek dıye dıle getırmıcen kendılığınden oluyo işte bende en azından ışe yaradı

Son düzenleme:
slm kızlar dün öğrendiğim bir haberi anlaytayım size.teyzemin eltisi yaşına tam olarak bilmiyorum ama 35-40 yaşları arasında 1,5 yıl önce menopoza girdi erken menopoza..ama 1 hafta önce öğrenmiş ki 7 aylık hamile kilo problemi il gitmiş doktora ama hamile olarak çıkmış şok olmuşlar düşünsenze 3 ay sonra 2 ay sonra doğumu var..ne mucize değil mi..Rabbim böyle mucizeleri herkese yaşatsın inşallah..bende hayıt kullanıyorum inşallah faydası olur..

Pariscigim ozel ve ziyaretci Msj gonderemedim. Yarin Dr yazdigim cevaplari alinca hemen gonderecegim
Pariscigim T3 ve T4 kacti. KIzlar menapoza giren bayanin 2 sene gecmemisse ve arada bir adet goruyorsa az olsa da sans varmis.Bazi ulkelerde Menapoz merkezleri varmis Turkiyede var mi bilemiyorum Daha cok yardimi onlar verebilirlermis. Bunlari suan okudum.
Insallah Insallah insallah

canım T3 ve T4 nedir bilmiyorum
menepoza nezaman girdiğimde elli değilki canım dr anlıyamıyo yani süre veremedi çıldırıyorum kuka insan 28 yaşında erken menepoza mı girer bütün hayallerim yıkıldı
benim adet düzensizliğim vardı ama hep evlenince geçer deniliyodu bana şimdi suç kimin kuka gitmediğim dr kalmadı bunun için hep aynı evlen geçer....evlendim işte yani başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir

ve evlenince korunma ilacı bile kullandım bilsem kullanırmıydım bunu bana dr verdi...
ilacı bırakınca 1 sene adet olmayınca başka bir dr gittim ve o bildi bu olayları...

PARIscigim dayanamadim elimdekileri I-net bilgileri ve onceden varlari ekleyerek ve toplayip yapabildigim kadariyla yaziyim. ...............

Oncelikle canim senen msj aldiktan sonra senin durumunu anlatan bir soru gondermistim birisinen cevap geldi. FSH degerlerini yazmistim T3 /T4 ve TSH bilmedigim icin troid sonunu var demistim.Tup bebekle sansi var.Birkere hamile kalmissa ve ilacla olsa bile adet olabiliyorsa tedaviyi birakmali diyor Russyadan bir dr. Yeni arastiriyim.

Simdi bu menapozun 4 cesidi varmis ben 3 yaziyorum. 1) Hayatinda bir kere adet gorenler 2) Amenorrhoae bu durum 6 ayda bir gelenler birkac defa adet ve 3 aya pes-pese gelen adet varsa olanlara denilir.3) patalijik menapoz bu genetik ve beyindeki sinir sistemlerininden dolayi olani.

Simdi canim tup bebege girmeden once mutlaka bazi tesler yapilmali.

Tirotropin (Tiroit uyarırıcı hormon = TUH = TSH) Ön hipofiz Tiroidin büyümesini ve tiroit hormonlarının salgılanmasını uyarır.
Tiroid bezi 2 tane hormon yapar ve dolaşıma salgılar. Bu hormonlardan birine tiroksin (T4), diğerine tiriiyodotironin (T3) ismi verilir.
Luteinize edici hormon (LH) Ön hipofiz Yumurtalıktan östrojen ve progesteronun, testislerden testestronun üretimini ve salgılanmasını denetler.
Folikül uyarıcı hormon (= FSH = FUH) Ön hipofiz Yumurtalıktaki graf foliküllerinin oluşumunu ve testislerde seminifer tüplerin büyümesini sağlar.
Prolaktin (=Luteotropik hormon =LTH) Ön hipofiz Yumurtalıktan östrojenin ve progesteronun salgılanmasının sürdürülmesine, süt bezlerinin uyarılmasına ve analık içgüdüsünün oluşmasına neden olur.
Testesteron Testisin intersitiyal hücreleri Androjen, erkeklik özelliklerinin gelişmesini uyarır ve devamını sağlar
Progesteron Yumurtalığın korpus luteumu Östraus ve menstrual siklusların düzenlenmesini (östradiyal ile birlikte) sağlar.

Tup bebege girerken troid cok onemlidir. Endokrenoloji uzmanina gorunmelisin cok onemli.

Simdi tedavi zamaninda 1) Boya gore agirlik normal olmali kilo sorunu varsa cozmeli 2) Stressten uzak durmali hic stresse girmemeli 3) Agir islerden Fiziksel islerden ve fazla dusunceden kacinmali cunku nasil anlatacagim hersey beyinden diyelim. 4) Östradiyol tedavi gormeli diyor Östradiyol Yumurtalığın folikülünü astarlayan hücreler Östrojen, dişi özelliklerinin gelişmesini uyarır ve devamını sağlar.

Bunlari buldum sen kendin amenorrhoea/ oliomenorrhoae/gipermenorrhoae ve algomenorrhoae arastirirmisin Eng. yeterli degil belki tercume yapabilsem almancaya bir bakiyim.

canim bunlari bir oku senin depressiyondan cikamaman beni uzuyor. Canim kendi kardesim gibi hissediyorum. lutfen elini cabuk tutarak arastirmaya basla 49 ve 53 yasindakiler menapoza 2 sene once girmis sanslarinin olup olmadiklarini soruyorlar. Canim en azindan sansin var azindan 5-6 ay oncesine adet olduysan bu da sevindirecek haber. Allaha emanet ol!

Canim olacak sey olacak evet evlenince dr hata yapmis gibi ama burda sen ona inandigin icin kullandin.Ama boyle demem gunahtir cunku Allahin takdiridir diye dusunuyorum.
Canim eger seni uzecek birsey yazdiysam hakkini hellal et!

selam paris ben de erken menepoza girdim 26 yaşındayım vee dr doktor bana olmaz dedi çocuk veee 1yıllık evilyim.fsh 130evet 130 bende çok kötüyüm geleceğimi göremiyorum sırlarla doluyum(ALLAH) CC. mucizelerine canı gönülden inanıyorum dert veren rabbim dermanını esirgeme bizlerden.

amin canim insallah dualarimiz kabul olur.. bende 26 yasindayim ve erken menopozdayim bende su an sadece adet olabilmem icin ilac kullaniyorum.benimde fsh cok yüksek allah yardimcimiz olsun

PARIScigim nerdesin? merak ediyorum.

Kizlar Allah yardimciniz olsun.Simdi FSH degeri dusuk olup ta cocugu olmayanlar o kadar cok. Yumurtaligi olup patalojik yumurtalama olmayanlar var. bunlarin hepsi Allahim bir sinavidir. Tabii uzucu bu KK bir arkadasimiz ilac kullanarak 80 degerini 24-e kadar indirebilmis....

Simdi bana tup bebekle 2 sene gecmedikce sans var dedi. Allah yardimciniz olsun.Insallah bir caresi bulunur.

KUKA canım bende ilaçla adet oluyorum o zaman hamile kalma şansım varmı acaba benimde fsh değerim 80 idi sonra 45 oldu ben 2006 da mayıstan sonra adet düzensizliklerim başladı.o zaman bekardım sonra doktora gittim fsf 80 çıktı erken menopoz dediler çocuğun olmaz dediler.ailem saçmalama olurmu öyle şey ikizim var çünkü o çok düzneli adet görüyor ben olamıyordum ağladım çok üzüldüm sonra 2007 ağustosta evlendim ama adet olamıyordum ilaçla sadece oluyorum doktorlara gittim işte nişantaşında oda yumurtalıklarımın küçüldüğünü söyledi.şimdi tüp bebek için başvurdum bu doktor şansımın olduğunu söyledi.henüz gençsin dedi.sana daha yüksek dozda ilaç verecez dedi şimdi ilacım 24 ünde bitti hala hastalanmadım 2 .günü gel demişti doktor ama hastalanmadım bekliyorum hayt tohumu içiyorum her gün bakalım kısmet hipofiz mr çektirdim beyinden bişey çıkmadı artık tüp bebek için uğraşıyorum ama kuka ben şunu anlamadım ben hangi gurba giriyorum şansım varmı benim tsh t3 t4 sorun yok tiroidde sorun yok test yapıldı iyi bir laboratuvarda yaptırdım doktorum dedi fsh ve lh yüksek çıkıyor işte ama ben anlamadım ben ilaçla oluyorum o zaman sizin açıklamanıza göre şansım varmı hangi gruptayım ben

X