Menopoz Erken menopoz ve hamilelik!

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

PARXIXS

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
351
1
Arkadaşlar aranızda erken menepoza girip te hamile kalanlar ve neşekilde hamile kaldıklarını burada bizimle paylaşabilirmisiniz...teşekkürler

erken menopoza girip hamile kalanlar aynı normal menopoza girdiğini zannedipte hamile kalan bayanlar gibi yani menopoza girdiğini düşünüp düzensiz adet görüp hatta bazen aylarca adet görmeyip menopoza girdiğini düşünen hanımlar korunmayıp ovulasyon oldukları bi ayda denk gelip hamile kalabiliyorlar bunun nedenide menopoz öncesi evrede olmalarından kaynaklanıyor yani hormonları menopoza yakın olduklarını göstersede ve uzun süre adet görmeslerde arada hormon seviyeleri değiştiğinden dolayı ovulasyaon olabiliyorlar yani tam olarak menopoza girmemişlerdir biraz karışık anlattım galiba

çok teşekkür ederim bilgilerini lütfen yaz neler yapmalıyım yumurta oluşması için yaşım 29

.............................................................................

canım ilk önce stresten uzak olacaksın
sonra inancaksın beynine bende anne olacağım
ve bu ay ovulasyonum oluşacak
çatlayacak
veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee hamile olacaksın

kısacası inanacaksınnnnnnnnnn

canımmmmmmmmmmmmmmm
ben sana ne diyorum tma dr dediğine inanacağız ama

yine de azmi elden bırakmak yok

:emir_bebek:
Filo yazın okunmuyo arkadaşım istersen tekrar yaz...
mumudihaba stresten uzak diyorsun ya zaten tek stresim bu cnm
ay valla allah bana yardım etsin...ve tabi tüm anne olmak isteyenlere
inşallah bizimde çocuklarımız olur:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Canim Benim Fsh Değerim 45 Ve Bana Erken Menopoz Teşhisi Kondu.ama Ben Bu Ay Doktor A Gittim Tüp Bebek Için önceden Başka Doktorum Bana Cyclo Progynova Vermişti Ekime Kadar Kullan Dedi. Ben Korktum Geç Kalirim Diye Bebek Için 32 Yaşindayim.doktorum Bana Bu Alci Bitince Birak Sana Başka Ilaç Vericez Dedi Yüksek Dozda Birde Ultrasinda Inceledi Beni Bişeyler Işaretledi Herhalde Yumurtaliklarimi.ama Ben Birde Hayit Tohumu Içiyorum Her Sabah 3 Haftadir Oda çok Iyiymiş.önceki Doktorum Iç Dedi Zararri Yok.rahmimin Genç Olduğunu Söyledi Tüp Bebek Doktorum şansim Varmiş Galiba Bakalim Kismet.ama Ben Yinede Sevinemiyorum Korkuyorum.mesela Ablam 73 Lü Yeni Doğum Yapti Aramizda 3 Yaş Var Benimde Böyle Oldu Artik Geçicimi Bu Nasil Bilmiyorum 10 Aylik Evliyim 2006 Başladi Adet Düzensizliğim Evlendiğimde Adet Olamadim üzüldüm.eşimede Söyleyemedim Tepkisi Ne Olur Bilmiyorum Tek Erek çocuk Işte Böyle Arkadaşlar. Ama Artik Dicm Yumurtalikalrimda Sorun Var Benim Her Ay Sanirim Fsh Değerim Takip Edilecek şimdiki Hastanede

Canım çok zor şeyler ben duyduğumda hayatım karardı resmen...
handi hastanede tedavi görüyorsun ve hayıt otnun faydası oldumu gerçekten ozaman bende deniyim bunu

Ben bir tüp bebek denemesi yaptım duyar duymaz ikiz bebekler oldu ve 4 aylıkken kaybettim tekrar tüp bebek denemek istemiyorum bir kere korktum

ben siteden araştırdım herkes memnun 20 yıl bir bayanın olmamış sonra hayıt tohumu kullanmış bebeği olmuş ben mecidiyeköyde çevre hastanesine gidiyorum canım ama umut tüp bebek merkezini çok övüyorlar kadiköyde ben çevreye gidiyorum sen nerde denedin tüp bebek için sen adet görüyormusun peki fsh değerin kaç çıktı peki canım

adet düzensizliği vardı zamanla olmamaya başladım şu an tresequans diye bir menepoz ilacı kullanıyorum canım..tüp bebeği ankarada yaptırdım anatolia hastanesi...burada kontrollaere acıbadem bakırköy de devam ettirdim dr ihmalkarsızlığı yüzünden kaybettim bida denersem amerikan hastanesi bu konuda iyi dr cengiz beye giderim...m.köy çevre hastanesini duydum ama bu konuda iyimi bilemiyorum...şuanda be özel g.o.p hastanesine tedavime devam ediyorum tavsiye ederim hayıt otu nerede satılıyor işe yararmı fiyatı nekadar cnm

merhaba ben de sizdenim:KK43:

7 yaşında bir oğlum var ve 1,5 yıldır dzüensiz adet görüyorum. Birkaç doktora gittim ve erken menapoz dediler. Bir oğlum olduğundan önemsemedim. ama şimdi eşim ve oğlum yeni bir bebek istiyorlar. FSH 30,9. 2 aydır ilaçsız regl oluyorum. Kiloluyum, biraz kilo verip kışa denemek istiyoruz. Kısmet tabi.

Canım hayıt tohumu baharatçılarda satılıyor aktarlardan alabilirisn ya 2 milyonluk 3 milyonluk al benim kardeşime dedim ben o aldı bana hayıt tohumu ben sabah kalkıyorum çayı demliyorum o sıcak sudan alıp içine bir tatlı kaşığı hayıt tohumu atıyorum sonra bekliyorum demlensin sonra süzüyorum ve içiyorum .ben günde bir kere içiyorum.aslında kşamda içsem iyi olur birde ben şeyi yapıcam dr ibrahim saraçoğlunun bir kürü var 8-9 tane kuru incir yarım litre suda 5 dak kaynat sonra içine havuç at onuda 5 dak kaynat sonra sabah kahvaltıdan önce ve öğle yemeğinden önce içmek gerekiyormuş 21 gün google yaz ibrahim saraçoğlu her hsatalık için kürü var çevre hastanesinide ablam hamilelik iznindeyken tv.de görmüş dr.u iyi olduğunu söylediler bende ablamın doğumunda hastanede beklerken bir bayanın gelini oraya gitmiş memnun kalmış o yüzden başladım daha bakalım hastalanmayı bekliyorum 2. günü gdip fsh değerime bakılacak yumurtlamam nasıl diye herhalde bakılacak.çünkü ultrasonda muayene oldum kısmet artık inşallah allah hayırlısını verir

sağol cnm inşallh iyi haberler alırsın burada gelişmeleri yazarsan sevinirim bu sayfa bizlerin olsun ve gelişmelerimizi burada paylaşalım küçücük bir umut bizim için zaman kazandırı çünki :::KK43:
hayıt otunu nekdadar zaman kullanmak gerekir?

merhaba ben de sizdenim:KK43:

7 yaşında bir oğlum var ve 1,5 yıldır dzüensiz adet görüyorum. Birkaç doktora gittim ve erken menapoz dediler. Bir oğlum olduğundan önemsemedim. ama şimdi eşim ve oğlum yeni bir bebek istiyorlar. FSH 30,9. 2 aydır ilaçsız regl oluyorum. Kiloluyum, biraz kilo verip kışa denemek istiyoruz. Kısmet tabi.

valla keşke benimde 1 çocuğum olsaydı da sonra bunları yaşasaydım 1 çocuğa sahip olmak için insanlar nelerini vermezler ki kıymetini bil

süekli kullanmak lazım bazılarına 3 ayda etki gösteriyormuş bazılarına 2 haftada ben sürekli kullanıcam zararı yok çünkü doktorumda içebilirsin dedi. en azından hamile kalana kadar içerim herhalde ama ben günde 3 tane içmiyorum çünkü ilaçta alıyorum bir tane yeter sanırım herkesin bünyesi farklı olduğu için ben bir tane içiyorum ama ben şimdi bugün son ilacımı alıcam 1- 2 günde hastalanırsın dedi doktor hastalanmazsam belki bir umut bir test yaparım negatif çıakrsa doktorum beni ara dedi işte ama ben içmeye devam edicem artık o yönlendiri beni

Ilacimin Adi Cyclo Progynova Yuvarlak Bir Kapta Ok Işaretleri Var O Sirayla Içiyorsun Bana Gititğim Nişantaşinda Bir Doktorum Dedi Bunu Kullan Adetinin 3.günü Başliyorsun Her Zaman Içemeye 21 Adet Var Sanirim Akşam Günde 1 Tane Bu Ilaçla Bile Hamile Kalma şansim Varmiş Diyen Doktorlar Oldu çünkü Doğum Kontrol Değil Bu Ostrojen Eksikliğini Gideriyor Ama Tüp Bebek Için şimdi Başladiğim Için Bu Doktorum Başka Ilaç Vereceğini Söyledi Yüksek Dozda Artik Onu Bilmiyorum Ama Daha öncede Primolut N Kullaniyordum Günde 3 Defa Ben 3 -4 Tane Doktora Gittim Tabii Ama Ilk Defa Tüp Bebek Tedavisine Başladim Artik Vakit Kaybetmemk Için çünkü Bu Cyclo Progynovayi Vereb Nişantaşindaki Doktorum Ekime Kadar Kullan Sonra Takrar Fsh Bakariz Dedi Ben Korktum Geç Kalirim Diye Bebek Için Tüp Bebek Için Başvurdum çünkü Kendim Bile Mantik Olarak Düşündüm Artik Benim Her Ay Fsh Değerimin Kontrol Edilmesi Lazim Yumurtlama Olunca Hemen Belli Olsun

X