Cilt Bakımı Ürünleri (YÜZ YOGASI) Lourdes Çabuk'un kitabının aldım

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

almagester06

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
1.606
16
arkadaşlar ben bu kadının yüz yogası kitabını aldım. hani şu kalemle dudak dolgunlaştıran falan. isteyen olursa içindeki teknikleri yazabilrim. :1hug:

cnm bende düşünüyom almayı. Kitap faydalı mı yoksa verdiğin paraya değmez mi? yazarsan sevinecem

valla bence güzel bi kitap ben bazılarını yapıyorum ama düzenli başlamadım hakkaten kaslarının çalıştığını hissediyosun. ama kitap biraz pahalı 25 ytl. yüz ile ilgili kısım hariç bide vücut yogası falan var. bağırsak çalıştırmak için falan,ne bileyim başka bacak gögüs için falan. kitapçılarda bi bak içeriğine eğer sadece bi kaç şey için alacaksan alma derim. mesela sadece gzö çevremdeki kırışıklık gitsin falan diye ama yok ben bir ömür boyu yaparım dersen al kütüphanenede olsyn. ama emin değilse kitapçılara bi bak. istersen ben sana özelden yazarım taratırım resimlerini yollarım.pahalı olması da şeyden sanırım kitap kuşe kağıda birinci sınıf yani kağıdı.a.s.

GIRTLAK ADELESİ ( gerdanı ve boynu sıkılaştırmak için)

Harekete başlamadan önce nefes vererek ciğerlerinizdeki havayı tamamen boşaltın. Sonra burundan derin bir nefes alın. 5 saniye tutun ve yavaş yavaş verin.
Sırtınız dik çeneniz yere paralel dursun.
Harekete başlarken derin bir nefes alın ve aşağıdak iki pozisyonu sırayla uygulayın:
1. Pozisyon : Çenenizi ve alt dudağınızı öne doğru çıkartın. Başınızı yavaşca arkaya doğru yaslayın, dilinizi üst damağınıza yapıştırın ve çenenizi yukarı kaldırarak sıkın. Bu pozisyonda on saniye kalın . Bu arada parmak uçlarınızla gırtlağınıza çok hafif vuruşlarla masaj yapın . Nefesinizi vererk başınızı başlangıç pozisyonuna getirin.
2. Pozisyon : Çeneniz ve alt dudağınızı öne doğru çıkarın. Başınızı sola çevirin . Dilinizi üst damağınıza yapıştırın ve başınızı hafifçe arkaya doğru yaslayın. Çenenizi yukarı kaldırarak sıkın . 10 saniye bekleyin. Nefesinizi vererek başınızı başlangıç pozisyonuna getirin. Sonra aynı hareketi sağ yöne doğru uygulayın.

Yukarıdaki iki pozisyondan oluşan egzersiz setini 3 defa tekrarlayın,setler arasında nefes alıp vererek dinlenmeyi unutmayın.

Not: hareketleri uygularken cidinizde çizgi oluşmamasına dikkat edin. Bütün yüz hareketlerini ayna karşısında yapın. Yüz masajı ve göz egzersizleri hariç her hareketi üçer defa yapın ve bu hareketler sırasında nefes tutulmalıdır. Dinlenmek için her hareket arasında derin nefes alın 5 saniye tutun yavaş yavaş verin.

kızlar ya ben bunu yazıyorum ya bişey olmaz dimi:çok üzgünüm: sonra kadın çıkıp karşıma ne diye yazıosun dermiş :1shok: bi sakıncası var mı ki? varsa özelden yazayım bari sizlere:sm_confused:

Gülme Çizgilerini Hafifletmek ve Üst Yanakların Sarkmasını Engellemek İçin
**Baş ve işaret parmaklarınızla üst dudağınızı, yanakların başlangıç noktasına yakın tutun.
Beş milimetre kadar aşağıya çekin
**Derin bir nefes alın ve bu hareketi yaparken gözlerinizi iyice açın. İçten gelen,çoşkulu bir gülümseme ile yanaklarınızı yukarı—yana doğru olabildiğince gerin. Cildinizde çizgi oluşmamasına dikkat edin.

**Nefesinizi ve yüzünüzü bu şekilde 10 saniye tutun ve yavaş yavaş nefes verin.
Hareket sona erdikten sonra derin bir nefes alıp 5 saniye tutun . Nefesinizi yavaşca verin ve 5 saniye dinlenin.
**Bu hareketi üç kez tekrarlayın, arlarda nefes alıp vermeyi ve dinlenmeyi unutmayın.

Uyarılar: Gözlerinizi fazla açınca alnınızda kırışıklık oluyorsa bu hareketi gözlerinzi kapatarak yapın. Parmaklarınızı fazla sıkarak yanaklarınıza baskı uygulamayın. Bileklerinizi ,avuç içlerinizin başlangıç noktasına birleştirin ve hareket boyunca sabit tutun

canım yanak nasıl eritilir yüz nasıl zayıflatılır böyle bir hareket varsa acil istiyorum canım yazabilirmisin?
canım aşağıda yazdıklarım var ama snaırım forumda böyle bi başlık var yanak nasıl ertilir diye bide oraya bak istersen. bikaç tane daha var ama onlarda alt yanak sarmasını engellemek yüz kaslarını güçlendirmek için diyor. sanırım diğer başlıkta arkadaşın bi tanesi yanaklarını inceltiyodua.s.

Ya aslında kitabı olduğu gibi uploud etsek çok güzel olur linki özelden paylaşırsak sorun olmaz. Bilmiyorum senin için zor olur mu ? Çok büyük iyilik yapmış olcaksın bize.

Acaba o çalışmlardan yanak yükseltme çalışmaları var mı elmacık kemikleriyle ilgili falanda çalıştırmalar var mı

canım kitabı upload etmek mi :1shok: bunları tek tek word de yazmam gerekir ve çok zaman alırfisfisfis bide bi sakıncası var mı diye korkuyrum. her gün iki tane yazasam olmaz mı arkadaşlar

Dudak Çevresi Çizgilerini Hafifletmek ve Dudakları Doğal Yoldan Dolgunlaştırmak İçin

Not: Harekete başlamadan önce nefes vererek ciğerlerinizdeki havayı tamamen boşaltın. Sonra burundan derin bir nefes alın. 5 saniye tutun ve yavaş yavaş verin.

****Baş ve işaret parmaklarınızla dudağınızın her iki ucundan, iki yana çekmeden hafifçe tutun.
****Harekete başlarken derin bi nefes alın .
****Şimdi dudaklarınızı parmak uçlarınızla iki yana doğru 5 milimetre kadar hafifçe çekin. 10 saniye bu şekilde kaldıktan sonra nefesinizi verin.
****Başlangıç pozisyonuna döndükten sonra tekrar derin bir nefes alın. ****Nefesinizi 5 saniye tuttuktan sonra yavaş yavaş verin ve 5 saniye dinlenin.
****Bu hareketi 3 defa tekrarlayın aralarda nefes alıp vermeyi ve dinlenmeyi ihmal etmeyin.
Not : Bu hareketi tekrarladıktan sonra en az birkaç dakika konuşmayın hareket etmeyin

Not: Hareketleri uygularken cidinizde çizgi oluşmamasına dikkat edin. Bütün yüz hareketlerini ayna karşısında yapın. Yüz masajı ve göz egzersizleri hariç her hareketi üçer defa yapın ve bu hareketler sırasında nefes tutulmalıdır. Dinlenmek için her hareket arasında derin nefes alın 5 saniye tutun yavaş yavaş verin.

Yanakların Sarkması (alt yanaktaki sarkmaları toplamak için)

Not: Harekete başlamadan önce nefes vererek ciğerlerinizdeki havayı tamamen boşaltın. Sonra burundan derin bir nefes alın. 5 saniye tutun ve yavaş yavaş verin. Sonra derin bir nefes alın.

*** Baş ve işaret parmaklarınızla ağzınızı iki ucundan tutun ve hafifçe öne doğru çekin. Yani parmaklarınızı dudak kenarlarınızın içinden geçirerek tutun ve çekin.
*** Tebessüm ederek alt yanaklarınızı her iki yana kulaklara doğru gerin.
*** Pozisyonu bozmadan nefesinizi 10 saniye tutun ve nefes verin .
*** Bu hareketi 3 defa tekrarlayın aralarda nefes alıp vermeyi ve dinlenmeyi unutmayın.

Uyarı: Harekete başlarken başınızı arkaya ve yukarıya doğru kaldırın. Serbest kalan parmaklarınızın alt dudağınıza ve çenenize değmemesine dikkat edin. Dirseklerinizi hafifçe kaldırın.

Not: Hareketleri uygularken cildinizde çizgi oluşmamasına dikkat edin. Bütün yüz hareketlerini ayna karşısında yapın. Yüz masajı ve göz egzersizleri hariç her hareketi üçer defa yapın ve bu hareketler sırasında nefes tutulmalıdır. Dinlenmek için her hareket arasında derin nefes alın 5 saniye tutun yavaş yavaş verin.

X