Endometrium Duvari Inceliği Konusunda Deneyimi Olan Varmi? Acilllll!!

NilKoksal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
245
10
Beni Taniyanlar Vardir.iki Gün önce Negatif Soonucu Almiştim. Dün Umuta Gittim Sanirim Orada Yaptiricam 2.denememi.fakat Doktorum Enver Bey Endometrium Duvarimin Ince Olduğunu Sanirim Tutmama Sebebimin Bu Olduğunu Söyledi.endişelendim.bunu Yaşayan Varmi Aranizda çözülecek Bir Sorunmu??? Cevap Verirseniz çok Sevinirim.

canım kalçadan yapıştırılan bir bant emdomertium duvarının kalınlaşmasını sağlıyor
benimde çok incelmiş olduğunu söylemişti dr
ama sonra hamile kalabildim
kavuşamasamda bebeklerime

canım kalçadan yapıştırılan bir bant emdomertium duvarının kalınlaşmasını sağlıyor

climara mı kullandın ben de kullanıyorum şu an östrojen hormonu için demişlerdi. Bir de illa kalçadan olmasına gerek yok herhalde di mi ben göbeğe çapıştırdım hep..

Beni Taniyanlar Vardir.iki Gün önce Negatif Soonucu Almiştim. Dün Umuta Gittim Sanirim Orada Yaptiricam 2.denememi.fakat Doktorum Enver Bey Endometrium Duvarimin Ince Olduğunu Sanirim Tutmama Sebebimin Bu Olduğunu Söyledi.endişelendim.bunu Yaşayan Varmi Aranizda çözülecek Bir Sorunmu??? Cevap Verirseniz çok Sevinirim.

hayatım endometrium benim uzmanlık alanım oldu nerdeyse...benim endometrium um üzerinde bir myom vardı...ameliyatla alındı...tabi alınırken kazıma işlemi yapılıyor ve endometrium inceliyor...ama en geç 4-5 ayda eski haline dönmesi gerekiyordu...dönmedi maalesef....ve benim endometrium 5 - 5.5 larda kaldı...bırak normal gebeliği tüp bebek için bile uygun değil bu ölçü...ben ameliyat sonrası adet azalması nedeniyle gidince kalınlaşmadığı ortaya çıkmıştı zaten..biliyorsun hamile isen kalınlaşıyo ve embriyo tutunuyo değilsen kanamayla o tabakayı atıyosun her ay...eskiden 4-5 gün süren adetlerim 1-2 sürünce ve miktar azalinca uyandık biz işe tabi...benim endometrium biraz inatçı çıktı...tüp bebek denemeden önce 40 gün boyunca estrofem denen ilacı 4*1 kullandım..bu ilaç östrojen hormonu içeriyor....ancak 7 mm ye çıktı kalınlık...yani tüp bebek için alt sınır bu...denemeye karar verdik...tabi kullanılan tüp bebek ilaçları, karına yapılan iğneler, kalça bantları da östrojen içerdiğinden transfer günü yapılan ölçümde 9.7 ye çıkmıştı en kalın yeri...dikkatini çekerim her yeri aynı değil yani...ve embriyo o kalın alana tutunsun diye dua ettik..ve tutundu...biliyorsun hamileyim 5 haftalık....senin ölçüm değerin nedir? herhangi bir kalınlık söyledi mi??

Yaa nestle sen de kalça bandı diyorsun illa kalçaya mı olması lazım.. Ben göbekten yapıyorum.

Yaa nestle sen de kalça bandı diyorsun illa kalçaya mı olması lazım.. Ben göbekten yapıyorum.[/QUOT

neden göbeğine yapıştırıyorsun ki??? en ideal yer kalça..ilk öğretirken doktorum yapıştırdı benimkileri..kalça bandı dedi...bende sonra onun yapıştırdığı yerlere yapıştırdım...hamile olduğumu öğrendikten sonra da çıkarttırdı....

peki sen de climara mı kullanıyorsun bana omuz,göbek,kalça olabilir dediler ondan yoksa kafama göre iş yapmıyorum

Dr transfer yapılabilecek kalınlığın 7mm ve üzeri olduğunu söylemişti bana
senin kalınlığın istenilen ölçüde,
zaten dr transferi yapmazdı
bu nedenle fazla kafana takma canım
her işte bir hayır vardır

hayatım transfer öncesi 7,2 ise alt sınır..biliyorsun 7 nin altına uygulama yapmıyor doktorlar...istisnalar var tabi..benim doktorumun söylediğine göre hasta ısrar edince 6 mm ye yapmışlar ve kadın hamile şu anda..ama istisna tabi bu...sana tavsiyem bir sonraki uygulama öncesi yani ilaçlara başlamadan önce 1 ay östrojen hormonu kullanmandır..bu konuyu doktoruna danış istersen..estrofem ilacın adı...en azından bu ilaç bitince 7 ye ulaşır..tüp bebek ilaçları ile de 9 u bulursun...bu arada adet döneminde 6.5 epey ince filan değil...dediğim gibi benim 5 lerde hatta 4.5 lardaydı adet döneminde...sana da burdaki tüm arkadaşlara da tavsiyem bu tip durumlarda alternatif bir doktor daha olsun ajandanızda...ben bu doktorum bana ince dediğinde yine de başka doktorlardan check etmek istedim..ki benim doktorum 5 lerdeyken benim zar asla umutsuz bir konuşma yapmadı..kalınlaştırırız sorun değil dedi...ekliycem canım seni msn e...ama istersen mesajından sil adresini çünkü yasak aleni olarak adres vermek..

Son düzenleyen: Moderatör:

MERHABA BEN 7 AYDIR TÜP BEBEK TEDAVİSİNDEYİM UMUT TÜP BEBEK MERKEZİ ENVER KURT DOKTORUM ÖNCELERİ DİĞER ARKADAŞIN DEDİĞİ ESTROFEM DENENDİ YAKLAŞIK 3 AY KADAR OLMADI 4.5 ÜSTÜNE ÇIKMADI 2003 SENESİNDE GEÇİRDİĞİM BAĞIRSAK TÜBERKÜLOZU NEDENİYLE BİYOPSİ ALINDI RAHİM TEMİZ ÇIKTI TÜBERKÜLOZ YOK FAKATİLK HİSTEROSKOPİ YAPILDIĞINDA İLERİ DERECE RAHİM İÇİ YAPIŞIKLIK (ASHERMAN SENDROMU) BİRAZ AÇILABİLMİŞTİ ÇOK YÜKSEK DOZLARDA ESTROFEM KULLANDIM YİNE FAYDA ETMEDİ OLMADI DOKTORUM ÇOK UMUT VERMEDİ FAKAT BİRKEZ DAHA HİSTEROSKOPİ UYGULAYACAĞIZ DEDİ MUSTAFA BAHÇECİYLE BERABER ÇÜNKİ BEN GERÇEKTEN ÇOK ZOR BİR HASTAYDIM BUNUDA ANLADIM BUKEZDE AÇILMAZSA ARTIK YAPILACAK BİRŞEY YOK DEDİ BEN ÇOK UMUTSUZDA OLSA BU OPERASYONU OLDUM VE ÇOK ŞÜKÜR RABBİME RAHİM TAMAMEN AÇILDI SPİRAL YERLEŞTİRİLDİ TEKRAR YAPIŞMASIN DİYE ŞİMDİ DOKU YENİLEME TEDAVİSİNDEYİM TEMMUZDA SPİRAL ÇIKARILACAK KONTROL HİSTEROSKOPİ YAPILACAK VE SONUCA GÖRE TRANSFER OLACAK BENCE ENVER BEYE SONUNA KADAR GÜVEN İŞİNİ ÇOK İYİ YAPAN BİR DOKTOR BEN ÇOK MEMNUNUM SANADA BOL ŞANS RABBİM YARDIMCIN OLSUNa.s.

merhaba. bende aynı sorunlardan müzdaribim. ilk önce climara yı bende kullanıyorum ve göbeğime yapıştırıyorum. endometrium um bir türlü kalınlaşmıyor her türlü ilacı kullandım. hatta iki ay önce transfer sırasında kalınlık 5 e düştüğü için iptal edip embriyoları dondurdular. İki gün sonra transfer yapılacak ama dün (bu arada 26. günümdü) kalınlık 6,5 çıktı. Korkuyorum ve moralim çok bozuk. Hiç birşey düzgün gitmez miiii

merhaba. bende aynı sorunlardan müzdaribim. ilk önce climara yı bende kullanıyorum ve göbeğime yapıştırıyorum. endometrium um bir türlü kalınlaşmıyor her türlü ilacı kullandım. hatta iki ay önce transfer sırasında kalınlık 5 e düştüğü için iptal edip embriyoları dondurdular. İki gün sonra transfer yapılacak ama dün (bu arada 26. günümdü) kalınlık 6,5 çıktı. Korkuyorum ve moralim çok bozuk. Hiç birşey düzgün gitmez miiii

hayatım üzülme yoğun bi östrojen yüklemesiyle hallolur....dediğim gibi ben günde 4-6 adet arası östrojen hapı kullandım...kalça bantları bu dozun altında kalıyor...2 gün kalmış transferine 7 yi bulursa tamamdır...transferin gerçekleşir...üzme kendini...

hayatım üzülme Yoğun Bi östrojen Yüklemesiyle Hallolur....dediğim Gibi Ben Günde 4-6 Adet Arası östrojen Hapı Kullandım...kalça Bantları Bu Dozun Altında Kalıyor...2 Gün Kalmış Transferine 7 Yi Bulursa Tamamdır...transferin Gerçekleşir...üzme Kendini...

Merhaba Ben şunu Hatirlatmak Istedim Sadece öströjenle Hallolur Demek Yanliş Yönlendirme Olur Eğer Rahim Içinde Ileri Derecede Yapişiklik Yoksa östrejenin Faydasi Olabilir Aksi Taktirde Günde Bir Kutu Estrofem Alsaniz Fayda Etmeyebilir Nacizane Tecrübelerimle Yaziyorum Sevgiyle Sağlikla Kalin Rabbim Herkesin Gönlüne Göre Versin

Merhaba Ben şunu Hatirlatmak Istedim Sadece öströjenle Hallolur Demek Yanliş Yönlendirme Olur Eğer Rahim Içinde Ileri Derecede Yapişiklik Yoksa östrejenin Faydasi Olabilir Aksi Taktirde Günde Bir Kutu Estrofem Alsaniz Fayda Etmeyebilir Nacizane Tecrübelerimle Yaziyorum Sevgiyle Sağlikla Kalin Rabbim Herkesin Gönlüne Göre Versin

elbette..benim söylediğim sadece endometrium inceliği için geçerli..başka bir komplikasyon buna eşlik ediyorsa onun cerrahi müdahaleye ihtiyacı olabilir...sadece endometrium inceliği östrojenle çözülüyor..ama ek bir sebep varsa bu durum için o ayrı...

Nilcim senin rahim kalınlığın kaçmış peki onu merak ettim,
benim rahimde çok kalınlaşmaz hiç bi zaman ama ilk denememde 8 iken tutmadı, ikinci denememde 8'e bile ulaşmamıştı tuttu, hatta doktorun dediğine göre benden önce rahim kalınlığı 6 civarında bi bayanınkide tutmuş, birazda Allah kalmış yani,

bu arada bende ilk denememde transfere kadar estrofem kullanmıştım transferden sonra o bantlardan kullandım demekki bana yeterli gelmemişti,
bu sefer transferden önce estrofeme günde 4 taneyle başladım ve transferden sonrada devam ettim hatta hamileliğin 6.haftasına kadar kesmedim, bant hiç kullanmadım, hap daha etkili galiba

Yaa nestle sen de kalça bandı diyorsun illa kalçaya mı olması lazım.. Ben göbekten yapıyorum.

Bantları kalçaya, göbeğe, kollarının üst kısımlarındaki yağlı bölgelere ve omuzların arka tarafındaki yağlı bölgelere yapıştırabilirsin, hep aynı yere yapıştırmak tahriş yapabiliyo, ben kullandığımda her seferinde değişik bir bölgeye yapıştırıyodum

kuzi çok teşekkürler canım bugün zaten panik yapıp hastaneyi aradım, senin de dediğin gibi o bölgelerden herhangi birine yapıştırılabiliyormuş. Bende çok tahriş olmadı zaten göbeğin farklı yerlerine yaptıp hep. İğneleri yaptığınız bölgeler uygun demişlerdi. Bugün artık yer kalmadığı için bacaklara yaptım..

merhaba arkadaşlar benimde endometrüum sorunum var daha sonra neler oldu kalınlaştımı bilgi verirmisiniz

bende de bu sorun var ama benimki hatalı kürtajla kazınarak inceltilmiş tüp bebekte hangi hastane iyi bu konu ile alakalı olan beni yönlendirir misiniz?

canlarım bende de endimetrium inceligi vardı.2.8 ile başladım transfer sırasında 7 küsürlü idi.hamile kaldım ama devam etmedi.ince olmasının sebebini sordum.daha önce geçirmiş oldugum miyom ameliyatındaki histereskopiden dolayı incelmişolabilecegini söylediler.

X