17 haftalık hamileyim. DENİZE girebilirmiyim acaba ?

Merhaba canım
valla benim sıkıntımda bu,
acaba tatile gidebilirmiyim, sıcaklar etkiler mi?
denizin zararı olurmu diye
gebelikle ilgili sayfaları okuduğumda zarar değil faydası var yazıyor
ama ben korkuyorum

hatta sana sayfayı kopyaladım;
Hamileyim deyip kendinizi kısıtlamayın! Uzmanlar güneşin fazla olmadığı saatlerde yüzmeyi tavsiye ediyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. İnci Öz, tatile çıkacak olan hamilelere, "güneşin fazla olmadığı saatlerde yüzmeleri, deniz ya da çok yoğun olmayan havuzları tercih etmeleri" konusunda uyardı.

İnci Öz, yaptığı açıklamada, gebelerin tatil için hava sıcaklığı ve nemin çok yoğun olmadığı, tam teşekküllü sağlık kuruluşlarına kolay ulaşılabilecek yerleri seçmeleri gerektiğini ifade etti.

Gebelikte tatilin, uygun ortam ve koşullar sağlanması halinde çok rahat geçebileceğini vurgulayan Öz, şu önerilerde bulundu:

"Güneşin fazla olmadığı saatlerde yüzün. Deniz veya çok yoğun olmayan havuzları tercih edin. Güneşte fazla kalmayın. Sabah erken ve akşam saatlerinde çok yorucu olmayacak şekilde uzun yürüyüşler yapın. Hayvansal ve bitkisel proteinler ile sebze ve meyve ağırlıklı beslenin. Az ve sık yiyin, günlük sıvı alımını da 3-4 litreye kadar artırın."

İnci Öz, hamilelere, çok yoğun ve karbonhidrat ağırlıklı besinler ve aletle yapılan su sporlarından uzak durmaları uyarısında da bulunarak, yüksek koruma faktörlü güneş koruyucularının da mutlaka kullanılması gerektiğini söyledi.

Öz, tatile çıkmadan önce ve dönüşte yapılması gereken gebelikle ilgili değerlendirme ve tetkiklerin de aksatılmamasını önerdi.

bende aynı dertteyim. yaa denizi o kadar çok seviyorum ki anlatamam. kimi diyo mikrop bulaşır felan.kimide iyi olur diyo bir bilene sormak lazım.
senin tüp bebekmi cnm.kaç aylıksın

benim bi tane.iki taneymiş ama bi tane kaldı.
cnm senin çok erken ama ilk üç ay çok tehlikeli biliyosun dimi.
Allah hayırlısıyla kucağına almak nasip eylesin.....

su an 16 haftalik hamileyim ve bugune kadar denize girdim ...
Fazla kalmayin guneste ve gunesin fazla olmadigi zamanlarda girin ...
bu kadar kisitlamayin kendinizi yerimseniben
tabii tup bebek degil benim ki onu belirteyim canim .yinede doktoruna danis derim .

su an 16 haftalik hamileyim ve bugune kadar denize girdim ...
Fazla kalmayin guneste ve gunesin fazla olmadigi zamanlarda girin ...
bu kadar kisitlamayin kendinizi yerimseniben
tabii tup bebek degil benim ki onu belirteyim canim .yinede doktoruna danis derim .

Benim tüp bebek olduğu için endişeleniyorum
şimdi işe dahi gitmiyorum, rapor aldım
3 ayı atlatmalımıyım ne dersiniz?

benim ikincisi kendiliğinden bozulmuş yani.
dr. sor bi derim ben genede. ilk üç ay çok önemli
.ben işe geldim ama işyerinde oturuyodum masa başında.
eve gidincede uzanıyodum hemen.
ayakta fazla kalma .ve maydonoz yeme sakın.....

slm kızlar bende bu h sonu tatile çıkıyorum ve henüz 8 hafta 5 günlük falanım dr uma sordum havuza kesinlikle girmemem gerektiğini denizede kendimi çok yormadan güneşin uygun olduğu saatlerde girebileç-ceğimi söyledi bilginize...

kızlar sakınnnnnnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaa denize girmeyşin arkadaşım denize girid mikrop kaptı dr hamilelerin kullanıdgı antibiyotikten vermesine ragmen 2,5 aylık bebegi düştü.kanlı işeme yapıyordu idrar yollarından enfeksiyon ve mantardı

2,5 aylık genelde gerek tüp bebek gerekse normal hamilelik olsun tehlikeli ve düşük tehlikesinin yoğun olduğu bir dönemdir onu biliyorum ben zaten.

arkadaşım işte hamilesinn ne güzell denizede girmeyı verr seneye bebişinle girersinn sonuçta çok şeyy kaybetmezsin girmezsenn denizin kenarında yürü ve bebeğinle muhabbet ettt bence iyi tatiller

VALLAHi yaaaaaaaa:eek:klava:
kıslar sizlere inanamıyorum geçen sene ben güneşi bırakın
balkona çıkmadım bebeklerime kavuşmak uğruna koltuklar yapıştı bana
ne olur bu sene çıkmayın tatile oturun evinizde
inşALLAH bebeklerinizle gidersiniz

Ben de tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım benim doktorum 12. hafta sonuna kadar yüzmeyi önermedi. 12. haftadan sonra havuzu tercih etme ama emin olduğun plajlardan denize girmeni tavsiye ederim bebeklerinede sanada faydası var dedi henüz zaman ve mekan uydurup giremedim ama önümüzdeki hafta girmeyi düşünüyorum. Bir arkadaşım geçen yıl eylülde doğum yaptı ve haziran itibariyle yazlığındaydı her sabah ve her akşam üzeri denize girdi son haftasına kadar.

X