Ellerinde Egzama olan var mı?

APRILONE

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
259
1
merhaba ellerimdeki egzamalardan bir türlü kurtulamıyorum .dermotave kullandım birde doktor kortizonlu iğne verdi geçer gibi oldular ama tamamen bitmedi fayda gördüğünüz yöntemler var mı

canım hemşire olarak tavsiyem hiç ilaç kullanma geçmiyor bendede var kullanmadıgım hap krem kalmadı tavsiyem hocalar bunu yazıyor duası var 3 çarşamba ögleden önce git yazdır hemen geçiyor benimki geçti geçmiş olsun

ama nerden bulucazki bunu yazan hocayı. benimde sadece sağ elimde var. çok kaşınıyo acıyo. deterjan değince mahvoluyo. işkence gibi. özellikle sıvı el sabunlarına elimi süremiyorum. gül kremi sürüyorum yatmadan önce biraz iyi geliyo ama tamamen geçirmek imkansız galiba

merhaba ellerimdeki egzamalardan bir türlü kurtulamıyorum .dermotave kullandım birde doktor kortizonlu iğne verdi geçer gibi oldular ama tamamen bitmedi fayda gördüğünüz yöntemler var mı

Bugün tv.de Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu anlattı ama egzamam olmadığı için kulak vermemeiştim.Miktarlarını bilmiyorum ama beyaz dutu suda kaynatıp ellerinizi suda bekletin dedi.Bunu araştırabilirsin.O hocanın kitabı ve int.sitesi var.Oralardan yararlanabilirsin.Sevgiler.

Bugün tv.de Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu anlattı ama egzamam olmadığı için kulak vermemeiştim.Miktarlarını bilmiyorum ama beyaz dutu suda kaynatıp ellerinizi suda bekletin dedi.Bunu araştırabilirsin.O hocanın kitabı ve int.sitesi var.Oralardan yararlanabilirsin.Sevgiler.

yarım ltr suya 5 yemek kasıgı tutt koyulup kaynatılacakk elının ısıya dayana bıldıgı kadar sıcaklıkta bekletılecekk o suyu dokmeden bır kac kez deneye bılırsınn . ama suan mevsımı taze dutu da elınızle cımıklayım beklete bılırsınız.

ben de yıllardır kurtulamadım.çatlıyo acıyo.kanıyo,kaşınıyo.beyaz dutu duydum ama denemedim.çok da ümitli değilim çünkü deterjana değince yine oluyo.bildiğim kadarıyla temre okunur.ekzamanın okunduğunu bilmiyodum.onu da sorarım.geçmiş olsun diyelim geçsin inş.

Kızlar benimde elimde var kesin tedavisini bilmiyorum ancak ... diye bir merhem var çok ta ucuz(2ytl) zaman zaman tekrarlar ve ben hemen onu kullanırım.Pembe ambalaj merhem yağlı ve yoğun ,mavi ambalaj krem.Bir deneyin isterseniz yazın daha çok oluyor yediklerimizden de kaynaklanıyor tabiii

Son düzenleyen: Moderatör:
ama nerden bulucazki bunu yazan hocayı. benimde sadece sağ elimde var. çok kaşınıyo acıyo. deterjan değince mahvoluyo. işkence gibi. özellikle sıvı el sabunlarına elimi süremiyorum. gül kremi sürüyorum yatmadan önce biraz iyi geliyo ama tamamen geçirmek imkansız galiba

geçmiş olsun gül kremi dediğniz vazelin gibi birşey mi yoksa bir markası var mı biraz açıklarmısınız

hepinize geçmiş olsun .Basit birşey sanabilir başkaları ama insanın egzaması ellerinde olunca daha da bir zor hiçbir şeye el süremiyorsun bana doktor suya dahi dokunmayacaksındedi herşeyi eldivenle tutacakmışım benim küçüç çocuğum var dedim suya sabuna dokunmadan olmuyor altını değiş elini yıka emzir elini yıka eldiven kullanamam diyince o zaman tamamen geçmezmiş. ömür boyu çekeceksin dedisinirlenmeyecekmişim bile ama yine de geçecek diye bir ümidim var

meraba

benimde sol elimin üzerinde egzama var.

kullandığım krem ise excipial Lipo ( hiç çantamdan eksik etmem )

ellerimi yıkadıktan sonra mutlaka sürerim

yumuşacık yaptığı gibi ellerimi taptaze gösteriyor :))

ama sürmediğimde egzamam yine nüksediyor :KK43:(

meraba

benimde sol elimin üzerinde egzama var.

kullandığım krem ise excipial Lipo ( hiç çantamdan eksik etmem )

ellerimi yıkadıktan sonra mutlaka sürerim

yumuşacık yaptığı gibi ellerimi taptaze gösteriyor :))

ama sürmediğimde egzamam yine nüksediyor :KK43:(

Ben Beklazon kullanıyorum bir ara pahalı bir krem almıştım sonuç değişmeyince kendi kremime geri döndümtatlicadiarzu.Kaç defa çantamda krem tüpü patladı hatırlamıyorum Hep çantalarım kirlenir.Ama kesin çözümü yok.Doktora gitmiştim bir sürü yasak koyuyorlar ama sonuç sıfır .En iyisi nemlendirici kullanır gibi krem kullanmak.

geçmiş olsun gül kremi dediğniz vazelin gibi birşey mi yoksa bir markası var mı biraz açıklarmısınız

ıspartadan almıştım adı gülçiçek galiba. çok sıvı bi kıvamı var. fazla yağlı değil. çok güzel bitek o krem iyi geliyo bana. normalde krem kullanmayı hiç sevmem.

canım hemşire olarak tavsiyem hiç ilaç kullanma geçmiyor bendede var kullanmadıgım hap krem kalmadı tavsiyem hocalar bunu yazıyor duası var 3 çarşamba ögleden önce git yazdır hemen geçiyor benimki geçti geçmiş olsun

hemşire, sende bunu yaparsan artık başkaları ne yapsın ,hacı hoca dua nedir yapmayın allah aşkına yav.:sm_confused:

ı. saracoglunun onerdıgı seyı arkadas yazmıs onu dene canım ben de dınledım bugun kolay zaten yan etkısıde yoktur denemekte faydavar
Allah sıfalar versın

benimde bi dönem oldu ama bnmkisi kullandığım bi ilacın yan etkisiydi=(
dermatoloğa gittim ve bana M-furo die bi krem verdi bunu akşam yatarken sürmemi söledi bide Excipial Lipo su içinde yağ emilsiyonu olan başka bi krem daha verdi bunu ise aklıma gelen her dk kullanmamı söledi ve 2 ay içinde geçti ama bence doktora danışmadan hiçbi ürün kullanmayın

hemşire, sende bunu yaparsan artık başkaları ne yapsın ,hacı hoca dua nedir yapmayın allah aşkına yav.:sm_confused:
dünya dua üstündedir canım senin inancın yoksa inancı olanlara saygın olsun azıcık seni kınıyorum ve inancı meslekle bagdaştırdıgın için ne kadar cahil biri olduguna ihtimal veriyorum ne diyeyim Allah ıslah etsin

inançlara saygı duyun lütfen inancın meslekle ilgisi yoktur. ayrıca duanın açamayacağı kapı da yoktur. mesela siyil. hiçbir ilaçla geçmiyor. sadece inanarak okunan dua ile geçiyor. tecrübeyle sabit.

kızlar bendede var bulaşık deterjanına ve çamaşır suyunu kkulandığım zaman çok kötü oluyor ve bende mümkün oldukça eldiven takıyorum adavantane pomad kremı kullanıyorum bnede el kremı gibi arada sürüyorum kremi bırakırsam tekrar başlıyor ibrahim saraç oğlunun kürünü uyguladım faydasını göremedim Allah herkese şifa versin

ben de yıllardır kurtulamadım.çatlıyo acıyo.kanıyo,kaşınıyo.beyaz dutu duydum ama denemedim.çok da ümitli değilim çünkü deterjana değince yine oluyo.bildiğim kadarıyla temre okunur.ekzamanın okunduğunu bilmiyodum.onu da sorarım.geçmiş olsun diyelim geçsin inş.

bende temrenin okunmayla geçtiğini biliyorum ama ekzamanın okumayla geçtiğini bilmiyorum.ibrahim saraçoğlunun dutla yapılan tarifini duydum denemekte fayda vardır diyorum.

dünya dua üstündedir canım senin inancın yoksa inancı olanlara saygın olsun azıcık seni kınıyorum ve inancı meslekle bagdaştırdıgın için ne kadar cahil biri olduguna ihtimal veriyorum ne diyeyim Allah ıslah etsin

inançla ne alakası var yahu nerden nereye getiriyosun lafı, inançla mesleği bağdaştıran sensin bikere kınanacak biri varsa kendini kına önce. kimsenin inancına laf diyen olmadı direk sen daldın inancın yoksa diye, birisi din birisi ilim o zaman niye hemşire oldun ortaya bi laf atıyosan bende söylediğini kabul etmedğimi söyledim, bir insanın inancı olup olmadığını yargılamak sana düşmez,herkesin inancı kendine,çarpıtma lafları,birde cahil lafını etmişsin,kimin cahil olduğu belli,Allah seni ıslah etsin, hemşire hanım..

Son düzenleme:
X