Çocuk Hastalıkları Çocuklarda öksürük nasıl geçer.(antibiyotik çözümmü

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
E

EU1

Ziyaretçi
:emir_bebek:kafamçokkarıştı
Sevgili arkadaşlar günümüz çocuklarında dikkat ederseniz öksürük ve aç karnına balgam kusma gibi problemler var.Benim oğlum 6 yaşında ve devamlı öksürüyor ,balgam kusuyor,çocuk antibiyotiğe sonuç vermiyor ve fazla antibiyotikten ciğerleri mahvolmak üzere bende artık alternatif tıbba yöneldim ve birkaç bitki ile güzel sonuçlar aldım.Eğer sizlerinde önerileri varsa bekliyorum

:emir_bebek:kafamçokkarıştı
Sevgili arkadaşlar günümüz çocuklarında dikkat ederseniz öksürük ve aç karnına balgam kusma gibi problemler var.Benim oğlum 6 yaşında ve devamlı öksürüyor ,balgam kusuyor,çocuk antibiyotiğe sonuç vermiyor ve fazla antibiyotikten ciğerleri mahvolmak üzere bende artık alternatif tıbba yöneldim ve birkaç bitki ile güzel sonuçlar aldım.Eğer sizlerinde önerileri varsa bekliyorum

canım gecmişolsun umarım düzelir
bende ogluma ssogukalgınlıgında hastalandıgında
atisptin kulandım kızmdada sinecod kuladım
öyle inaççıöksürük tutmadı am ilaçlarda etkisini gösterip kesti
bide ballı limon yapıyordum ogluma
bide turp la limon
turpu oy içini limonuda sık turp su salıyor karıştırıp içir
komşumun kızı cok öksürürdü ondan aldım tarifi

tatarkızı turpu bende oğlumda denedim çok iyi sonuç alamadım ama zencefille balı karıştırıyorum anu günde 1 tatlı kaşığı yediriyorum ve aradabir sarıkantaron diye bir bitki var onu demleyip 1 çaybardağı içiriyorum bunlar benim çocukta işe yaradı seninde aklında bulunsun.Başka bildiğin şeyler varsa paylaşırsan sevinirim

çocuklar balgamını kusarak atarlar bu aslında iyi birşey hiç yoktan akciğerler boşalıyor solunum sıkıntısı yaratmıyor alternatif tıbba karşı değilim ama bazen durumu daha güçleştiriyor mesela akciğer salgısını arttırıp balgamı bazı bitkiler fazlalaştırıyor kontrollü kullanın eğer daha da geçmezse ileri tetkik için fakülteden infeksiyon çocuk dalına bakan bence bir doçent e falan götürün emin olun araştırıp tedavi ediyorlar bir sürü tetkik var allerji yönünüdende araştırırlar geçmiş olsun

çocuklar balgamını kusarak atarlar bu aslında iyi birşey hiç yoktan akciğerler boşalıyor solunum sıkıntısı yaratmıyor alternatif tıbba karşı değilim ama bazen durumu daha güçleştiriyor mesela akciğer salgısını arttırıp balgamı bazı bitkiler fazlalaştırıyor kontrollü kullanın eğer daha da geçmezse ileri tetkik için fakülteden infeksiyon çocuk dalına bakan bence bir doçent e falan götürün emin olun araştırıp tedavi ediyorlar bir sürü tetkik var allerji yönünüdende araştırırlar geçmiş olsun

canım bende fakültede profa götürdüm ama çocuk fenalaşınca alternatif tıbba yöneldim şuanda kullandığım bitkilerden çok memnunum.yorumun için saol

cnm bende cok sey kullandım.öksürüğü hic gecmiyordu.en son e-bebek diye bir magaza var hatta internette de satıs yapıyorlar orada bir ürünü var.cocugun olsun yetişkinlerin olsun üstüne damlatıyorsun kokusu ile hem burun tıkanıklıklarını gideriyor hem de öksürüğü azaltıyor.adını tam olarak hatırlamıyorum ama mavi kaplı damla seklinde...tavsiye ederim.internetteki sitesindende bakarsan bulabilirsin...

öncelikle geçmiş olsun.bende kızım küçükken çok uğraştım.ilaçların tıkandığı yerde altenatif tıp çok işe yarıyor:aktarda günlük denilen bir tohum var.onu eski bir tavada yakın.bütyükçe parça pamuğu bu yaktığınız günlüğün buharına tutun ve sıcakken çocuğunuzun göğsüne veya sırtına yerleşirin.özellikle yatarken yaparsanız daha güzel sonuç alırsınız.
bide viks var.onuda çok kullandım ben göğünsüne yada sırtına(veya boğazına) sürüp sıcak havlu koyun.kızım büyüdüğü halde öksürük veya girpte birebir sonuç alırım.geçmiş olsun..........

öncelikle geçmiş olsun.bende kızım küçükken çok uğraştım.ilaçların tıkandığı yerde altenatif tıp çok işe yarıyor:aktarda günlük denilen bir tohum var.onu eski bir tavada yakın.bütyükçe parça pamuğu bu yaktığınız günlüğün buharına tutun ve sıcakken çocuğunuzun göğsüne veya sırtına yerleşirin.özellikle yatarken yaparsanız daha güzel sonuç alırsınız.
bide viks var.onuda çok kullandım ben göğünsüne yada sırtına(veya boğazına) sürüp sıcak havlu koyun.kızım büyüdüğü halde öksürük veya girpte birebir sonuç alırım.geçmiş olsun..........

teşekkür ederim verdiğin bilgi için deniycem inşallah buda iyi gelir:1rolleyes:

Öksürüğün birçok nedeni olabilir. Eğer gerekli tahliller yapılmadan ilaç kullanılmışsa -ki problem tam tespit edilememişe benziyor- bu gerçekten kötü, zira antibiyotik protein sentezini durdurur. Hekiminize antibiyotikle ilgili korkunuzu mutlaka anlatın ve bir önceki tedaviden bahsedin. Çocuğunuza da size de geçmiş olsun.

ğecmeyen öksürkte reflüde oluyor kızlar yastığı yükseltin biraz benim kızımda kıs mevsiminde hic ğecmeyen bir öksürük var iyilestiriyoruz aradan 15 ğün sonra tekrar cocuk herdefasında antibiyotik yazık artık en sonunda alerji ilacları verdiler daha kötü oldu artık ilacı bıraktık ilk hastalık basladığında esis antepte aktaralara bronsit cayı yaptırmıs onu vereyorum ğece öksürüğünede vkis sürüp sıcak bez koyuyorum birde zeytn yağı ve dut pekmezini karıstırıp 3 saat ara ile veriyorum ğecmeyen kronik öksürüğü bile ğeciriyor bir deneyin

aslında öksürüğü kesen şuruplar verilmemeli aksine öksürten ilaçlar verilmeli ki vücut atsın onu...doktorlar böyle diyor..benim kızım öksürdüğünde önce balın üstüne limon sıkarım akşamdan veririm ,bal yumuşatır,limon mikropları öldürür...sonra kurusoğan haşlarım ve onun suyunu içiririm..biliyorsunuz kurusoğan doğal antibiyotiktir..eğer öksürükle beraber ateş artarsa tabiki en son çare antibiyotik tedavisi...
sevgiler...

benimde kızım öksürmeye başladığı zaman evde kekik kaynatıyorum buharı iyi geliyor.

yarım su bardağı pekmezin içine bir limon sıkıp kaşık kaşık saat başı vermeyi dene iyi gelir

:KK69:bebeğimin öksürüğü için ne yapabilirim doktoru n verdiği ilaçları kusuyor

ah ah öksürük başa bela, öksürük ilacı veriyorlar öksürüğü kesmek yerine arttırarak balgam çıkartmasını sağlıyor ama bu arada çocuğu da mahvediyor. kızım çok berbat olmuştu. iki ay olacak nerdeyse geçmedi öksürüğü. ben de dün başladım, sabah, akşam kestane balı ve zencefili karıştırıp veriyorum. hemen farketti. çok azaldı öksürüğü, devamedeceğim bakalım inşallah tamamen geçer. turp içine bal koyup onun süzülmesini bekleyip içirmek de iyi geliyormuş.

arkadaşlar benim sıkıntım da aynı 4 yaşında bir kızım var antibiotik kullanmak istemiyorum ne yapıcam bilmiyorum

Benim de 8 buçuk aylik bi kizim var bu aralar çok oksuruyor. Bu viks i kizima da uygulayablir miyim acaba?

Benim de 8 buçuk aylik bi kizim var bu aralar çok oksuruyor. Bu viks i kizima da uygulayablir miyim acaba?

vicks kullanım klavuzunda yazanı aktarıyorum :
"Bu ilacı 2 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız; 6 yaşından küçük çocuklar ise soluyarak içlerine çekmemelidirler."

neden öksürdüğü ve nasıl öksürdüğüne bakın.Mutlaka uzun süreli öksürüklerde DR. görünün.
çok küçük daha her bitkiyi yada ilacı veremezsiniz.Geçmiş olsun.

kızlar benim oğlumda bronşit var bi terlemede hemen öksürmete başlıyo geceleri daha şiddetli balgam kusuyo sürekli sizlere tavsiyemkeçi boynuzu pekmezi yada amdız pekmezi içine toz zencefil bir bardak pekmeze 1 kaşık zencefil tadı acı ama çok işe yarıyo aç karına verilmesi gerek geçmiş olsun heppinize

vicks kullanım klavuzunda yazanı aktarıyorum :
"Bu ilacı 2 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız; 6 yaşından küçük çocuklar ise soluyarak içlerine çekmemelidirler."

neden öksürdüğü ve nasıl öksürdüğüne bakın.Mutlaka uzun süreli öksürüklerde DR. görünün.
çok küçük daha her bitkiyi yada ilacı veremezsiniz.Geçmiş olsun.
Cok tesekkur ederimm

X