Saç Rengi ve Saç Boyama Siyah saçı parlatmak için bakım

jeyloo

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mart 2008
2.078
23
Saclarimi siyaha boyatiyorum ama kime boyatsamda, istedigim parlaklifi elde edemiyorum, baskalarinda bakiyorum ne güzel parliyor, benimki mat duruyor, nedense.
Önerileriniz varmi?
Bakimimida yaparim ama mat duruyor iste,
simdi diyorum mavi siyaha boyatayim belki o bir parlaklik verir.

kaydirigubbakcemile3 meraba tatlımm..bende sıyah saclıyımm aslında sacım dogal rengı kestane aama bı ara sarı yapmıstım neyse sımdı sıyah saclarım...ben kakao yagını duydum bende yapıcam..gercıı saclarım parılparıl benım cunku dogal urunler sürerım hınt yagı badem yagı ıcıne evıgen ıgne kırarım gece surer dıplerıne sabah yıkarım yıne yapıcam..bıde merak ettım hangı boyayı kullanıosun ona gorede tawsıyede bulunabılırımm:asigim:hihoyyytkaydirigubbakcemile5

Ben de siyah saçlıyım.
Çevremden sürekli benzer tepkileri alırım
aa saçlarınımı boyadın?
mavi siyahmı senin saçların?
bakımmı yapıyorsun?
Tabi tüm sorulara cevabım hayır :)
ama sırrımı sizle paylaşırım :KK66: bildiğimiz bi formül bademyağı, zeytinyağı ve hintyağını karıştırıp sürüyorum saçıma 1saat bekletip yıkıyorum. Bikaç kez dene saçlarında aynı parlaklık olcaktır ve unutmaki koyu renk saç her zaman daha canlı görünür biraaz parlat yeter :KK66:

herbıshey.... cnm aynen katılıorumm sıyah sac gıbısı yok wallahı o karısımının ıcıne bıde evıgenle bepanthen ampul kır ıkısı toplam 7 tl tutuo zaten cok ucuz ıste o zaman sonuc daha ıy olcakkkaydirigubbakcemile5

ben saçlarımı yıkadıktan sonra elime azıcık hindistan cevizi yağı döküyorum özelikle uçlarına sonrada her yerine yediriyorum hem çok güzel kokuyor hemde parlıyor

saç boyası zaten parlaklık veriyor biraz.. ben palette siyah ile boyuyorum.. ışıl ışıl.. hiç bir bakımda yapmıyorum.. kullanılan boyada farkeder mi acaba..

:ecrin_bebek::ecrin_bebek:farkedıyo cnm bence mesela ben palettenın cabuk aktıgını dusunuyorm..kolestonun sıyahı hoş meselaa.....bıde cnm hındıstan cevızı yagını surdukten sonra duzlestrme olsa yapıs yapısmı olur yoksa yagı cekıomu sac

yağı sürdükten sonra hiç bi yapışkanlık olmuyor olsa zaten ne ben sürerdim ne de tavsiye olarak söylerdim dimi :)
ben çok memnunum hindistan cevizi yağından bi de saçım çok kuru bu yağ o kuruluğunu gideriyor beslediği için ama yağlanma yapışma yapmıyor kesinlikle

:emir_bebek:canım benımm yanı belkıı dogal kullanıosndr dıye sorddum benn:dilcikar:kafamçokkarıştı

Hindistan cevizi yağımııı??? demek sadece sürüp bırakabiliyoruz öylecee woooowww harikaaa teşekkürler mltm. Kesinlikle deniycem en kısa zamandaa.

gamze_esra ya da boya konusunda kesinlikle katılıyorum piyasadaki iyi kötü tüm boyaları denemişliğim var ama koleston gerçekten çok iyi belki de benim saçıma iyi geldiği içindir. Rengi gerçekten kolay kolay akmıyor.

Birde saçı boyarken içindeki hazır tüplerle sıkarak degilde fırçayla boyadığında daha iyi olduğunu düşünüyorum. Belkide yanılıyorum bilmiyorum ama mutlaka tasa sıkarak fırçayla boyarım saçımı napiim ancak öyle içime siniyor

Ben de siyah saçlıyım.
Çevremden sürekli benzer tepkileri alırım
aa saçlarınımı boyadın?
mavi siyahmı senin saçların?
bakımmı yapıyorsun?
Tabi tüm sorulara cevabım hayır :)
ama sırrımı sizle paylaşırım :KK66: bildiğimiz bi formül bademyağı, zeytinyağı ve hintyağını karıştırıp sürüyorum saçıma 1saat bekletip yıkıyorum. Bikaç kez dene saçlarında aynı parlaklık olcaktır ve unutmaki koyu renk saç her zaman daha canlı görünür biraaz parlat yeter :KK66:

bunları doğal olan saçına sürüyorsun değil mi canım?
saçların boya değil ?
ve siyah gibi görünüyor?
ben de deneyeceğim de :)

arkadşlar bugün kozmetikçiden nevacolor tüp 1.1 mavi siyah saç boyası aldım saçlarımı boyamak istiyorum ama ailem karşı çıktı nedeni :
1.SıYAH MAVı GÜNEŞTE MASMAVı DURUYORMUŞ ( BU DOĞRUMU )
2. NEVACOLOR TÜP BOYASINN SAÇIMI YAKICAĞINI DÖKÜCEĞıNı SÖLEDıLER ( BU MARKA HAKKINDA BıLGıSı OLAN VARMI NASIL BıR MARKADIR SAÇIMA ZARAR VERıRMı BOYA ÇABUK AKARMI LÜTFEN YARDIMCI OLUN ) :sinifsinif:kafamçokkarıştı:bbo::eek:-tatlicadiarzu-

Son düzenleme:
Bence iyi markalardan vazgeçmemek lazım. Ben hep Loreal kullanırım, yada kuaförlerde bitkisel boyalar var onlar daha sağlıklıdır tabi yanlız çabuk akıyolar.
Boyada bence Lorealden vazgeçmemek lazım.

arkadşlar bugün kozmetikçiden nvacolor tüp 1.1 mavi siyah saç boyası aldım saçlarımı boyamak istiyorum ama ailem karşı çıktı nedeni :
2. NEVACOLOR TÜP BOYASINN SAÇIMI YAKICAĞINI DÖKÜCEĞıNı SÖLEDıLER ( BU MARKA HAKKINDA BıLGıSı OLAN VARMI NASIL BıR MARKADIR SAÇIMA ZARAR VERıRMı BOYA ÇABUK AKARMI LÜTFEN YARDIMCI OLUN ) satın aldıqım yerdeki kız bunn genelde kuaförlerin kullandıqını söledi ?

arkadşlar bugün kozmetikçiden nvacolor tüp 1.1 mavi siyah saç boyası aldım saçlarımı boyamak istiyorum ama ailem karşı çıktı nedeni :
2. NEVACOLOR TÜP BOYASINN SAÇIMI YAKICAĞINI DÖKÜCEĞıNı SÖLEDıLER ( BU MARKA HAKKINDA BıLGıSı OLAN VARMI NASIL BıR MARKADIR SAÇIMA ZARAR VERıRMı BOYA ÇABUK AKARMI LÜTFEN YARDIMCI OLUN ) satın aldıqım yerdeki kız bunn genelde kuaförlerin kullandıqını söledi ?

bnde yaklaşık 1 ay önce siyaha boyadım..elidor shine şampuanım,elma sirkeside ilacım xD pırıl pırıllar valla :/ ha birde saçlarını günde 1-2 kez fırçala... aklında bulunsun cnm :)

ben de saç rengimi koyulaştırmak için ceviz yağı hint yağı ve badem yağı aldım karıştırıp haftada iki kere kullanacağım bakalım bazıları işe yaradığını söyledi umarım bende de işe yararzemuszemus

Hindistan cevizi yağımııı??? demek sadece sürüp bırakabiliyoruz öylecee woooowww harikaaa teşekkürler mltm. Kesinlikle deniycem en kısa zamandaa.

gamze_esra ya da boya konusunda kesinlikle katılıyorum piyasadaki iyi kötü tüm boyaları denemişliğim var ama koleston gerçekten çok iyi belki de benim saçıma iyi geldiği içindir. Rengi gerçekten kolay kolay akmıyor.

Birde saçı boyarken içindeki hazır tüplerle sıkarak degilde fırçayla boyadığında daha iyi olduğunu düşünüyorum. Belkide yanılıyorum bilmiyorum ama mutlaka tasa sıkarak fırçayla boyarım saçımı napiim ancak öyle içime siniyor
ben saçlarımaa siyah yılan yagı suruyorum bırde çam terebentı bıde ıcınde badem yagı papatya yagı ve bır suru daha yag olan bır karısım var 3unu bır sıseye koyuyorsnn temız saca surup 3 saat beklettıosn snra yıkıosn saclar parlıyor ve uzuyor 1 ay once kestrmstm saclrmı 5 cm kadar smdı yıne aynı boydalar ustelık balyaj yaptrdm sıyahın ustne sonra bır daha ertesı gun sıyaha boyadm smdı hemen sekıl alıyor 20 lıra tuttu hepsı tavsıye ederm:KK66:

ben saçlarımaa siyah yılan yagı suruyorum bırde çam terebentı bıde ıcınde badem yagı papatya yagı ve bır suru daha yag olan bır karısım var 3unu bır sıseye koyuyorsnn temız saca surup 3 saat beklettıosn snra yıkıosn saclar parlıyor ve uzuyor 1 ay once kestrmstm saclrmı 5 cm kadar smdı yıne aynı boydalar ustelık balyaj yaptrdm sıyahın ustne sonra bır daha ertesı gun sıyaha boyadm smdı hemen sekıl alıyor 20 lıra tuttu hepsı tavsıye ederm:KK66:

Bunu tam olarak anlatirmisin ne 20 lira tuttu, ne yaptin tam olarka o karisimda neler var .tskler

bende siyah saç için pırasa suyu duymuştum ama kokar herhalde bilemiyorum.hindistan cevizi yağı daha mantıklı geldi.

X