teflon ve b.makınası :(

ze-ta

EmEkli Editör :P
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2007
699
14
arkadaslar aranızda teflon tencerelerı bulasık makınasında yıkayıpta kotu sonuc alan varmı?

yanı bı zararı oluyormu tencereye cızılme asınma vs..fisfisfis

tencereyı aldıgım yer makınada yıkamayın dedı ama e o zaman ne kalıyorkı gerıye ??kafamçokkarıştı

yıkama çünkü içi demir kaşıkla çizilmiş gibi atıyor.ben teflonlara tahta kaşık kullanırım ama içi çil çil kalktı nedenini anlayamamıştım bende teflonu iyi değil diyordum meğer bulaşık makinam yapmış.şimdi makinaya atmıyorum ama olan tencerelere oldu yeni aldığım tefal tavamı elde yıkıyorum sapa sağlam.eğer teflon kullanacaksan elde yıkayacaksın.eğer atarsanda teflonun özelliği bozulup sağlık açısından zararlar oluşturmaya başlar.

amaan bende atıyorum makinaya aslında doğru değil ama uğraşmak zor geliyor zaten eskimeye başladı.

BUNDAN SONRA KESİNLİKLE TEFLON TENCERE ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUM. AVRUPA ARTIK KULLANMIYOR BU TÜR ÜRÜNLERİ kansorejen madde ihtiva ettiği için.

siyan-beyaz tv ler gibi ellerinde kalan malları bize satmaya çalışıyorlar bence..

hmm.sagolun kızlar o zaman makıaya gırmıcekler ee bende celıklerı kullanırım boylece makınaya gırebılırler :)

ne tembelım yaa :roflol:

hmm.sagolun kızlar o zaman makıaya gırmıcekler ee bende celıklerı kullanırım boylece makınaya gırebılırler :)

ne tembelım yaa :roflol:

tembellik değil akıllılık o kadar para ver makina al birde elde bulaşık yıka,

aldığım eşya en son limitine kadar bana hizmet etmeli ben eşyaya hizmet etmemeliyim bundan sonra böyle hayat tarzımız değişti,

ee yaşlarda biraz ilerleyince işler zor geliyor estetikten çok kullanışına bakıyorsunuz :kahve:

tefalin tavası var ben de kaç yıl oldu hatırlamıyorum eşim hediye etmişti. hep bulaşık makinesinde yıkarım bişeycik olmuyor. diğer adi olan teflonları kabuk kabuk kalktı yanlız. kalitelisinden kullanın derim. ama yanlışlıkla sert koyup alırken metal yerlere değer de çizilirse bişey diyemem.

bende teflonlarimi birkac defa attim makinaya hic birsey olmadi bencede teflonun kalitesine bagli galiba

teflonlarda genelde; bulaşık makinesinde yıkanabilir,ama elde yıkanması tavsiye edilir uyarısı görüyorum.
ben elde yıkarım, mak.de tellerden çizilme ihtimali de var,dikkat istiyor. riske atmaya gerek yok

bende tam aksine hep teflon kullanir ve makinayada koyarim..
4 yildir hicbir cizilme olmadi..
acaba markayla alakasi olabilirmi?

kardeşime 1 sene oldu eternıty marka teflon tencere seti aldım ama şimdi halini görsen içler acısı sakın kullanma derim ben inan bana çöpe atılcak hale geldiler

markası cem platınıum'un setı hıc kullanmadım sımdı evıme gecıyorum orada kulanıcam oyuzden bı sorayım dedım acaba bunu kullanıpta kotu sonuc alan varmı?

yanı demek ıstedıgım bu sette metal kasık kullanılabılıyor aldıgım yer oyle demıstı o yuzden kasıgın cızmedıgını makınanın deterjanı cızermı dıye sormak ıstedım :bbo:

özellikle marka yapmış teflon tencere tava setinde metal kaşık kullanılıyor ve de bulaşık makinesinde de yıkanır diye biliyorum ama ben metal kaşık kullanmadım bulaşık makinesinde birkaç kez yıkamıştım zaten bir süre sonra yeni aldığım teflon seti anneme verdim çünkü çok ağırdılar bana daha pratik çelik ama daha hafif bir set lazımdı ve öyle bir tencere seti aldım hem rahat rahat bulaşık makinesinde kullanıyorum hem de çelik olduğu için gönlüm rahat ama tava olarak teflon tava kullanmaktan vazgeçmedim tabi

yanı demek ıstedıgım bu sette metal kasık kullanılabılıyor aldıgım yer oyle demıstı o yuzden kasıgın cızmedıgını makınanın deterjanı cızermı dıye sormak ıstedım :bbo:

aldığın yerin dediğine bakma sen metal kaşık değil tahta kaşık bile bi süre sonra çiziyor. benimkide cem platinium ama çizildi. hep tahta kaşık kullandığım ve elde yıkadığım halde. :1no2:

benimkilerde cemindi ama sonuç ortada makina çizdi .daha kullanılamaz hale gelmesin diye artık atmıyorum makinaya.ama yok ben tembelim uğraşamam elde paramda çok alırım yenisini dersen at makinaya gitsin.

aynı olay benimde başıma geldi teflon tencerelerimin içi çil çil oldu hemde yepyeniydi ikiside çok üzüldüm çok :KK43:

ben makineye atıyorum teflon tava ve tencereleri ama birşey olmadı. hem teflonun kalitesi, hem makinenin kalitesi hem de kullanılan detarjanın kalitesi etki ediyor bence.

X