Kanal tedavisi olmu Di apse yapar m? Apseli Di kurtulabilir mi?

apse için önce antibiyotik kullanman gerek.apse inince ancak çekilebilir.geçmiş olsun:)

yelizcim o dişamelyatla altları temizlenir apikal rezeksiyon deniyor bu işleme sanırım bana da yapıldı bikaç gün önce sonra kanal tedavisi kurtulur dert etme çabuk git derim

gittim .......selçuk diş hek. f. ne gittim pek bi ilgi alaka göremedim ordan oraya salladılar. hocaları izindeymiş falan .endodonti bölümünün dört hocasıda izine çıkmışkafamçokkarıştı neyse geri geldim ankara ya özel bi yere gidicem yarın nolcak yazarım yine

Tedavi edilebilir dert etmeye gerek yok kanal tedavisinde sanırım alınmamış sinir kalıncamı oluyodu emin değilimde antibiyotık kullan iltahap geçene kadar sonrada iyice kontrol etsinler kanalları sonrasındada doldururlar sanırsammm.Bendede kanal tedavisi yapılmış diş varda hatırlamıyorum tam olarak hapse yapan etkeni.Geçmiş olsunnn

apselı dıse once antıbıotık verılır 3 gun sonra dişi cekmek daha doğrudur çunku boyle dıslerde kanal tedavısı çok ıse yaramamaktadır sadece hastaya son bı cozumdur ve garantısı yoktur

kafamçokkarıştı::malasef bendede aynı sorun var kanal tedavisi yapılmıştı ancak filmde biri gözükmüyo biride yarım yapılmış görünüyo diş kökünde iltihap başlangıcı var dr dedigine göre önce apseyi yok edicez kanal içindekini çıkaramazsa dişi çekerim diyo bende çektirmek istemiyorum bilmiyorum neyapıcam bu arada regaip kandiliniz kutlu olsun:uhm:

diş çekılmek zorundadır yapacak bısey yok o yuzden dişlerimizi zamanında guzel fırçalayıp koruyalım arkadaslar

yeliz bnde kanal tedavisi oldum ve dişim apse yaptı ayrıca dişim kurtaarılamad malesef:KK43: çektiler

arkadaşlarbenim 2 dişime 3 sene önce yapılduı kanal tedavisi ve hala çürüksüzduruyo öyle nasıl kurtulamasın iyibir dişçi kurtarır bence

kanal tedavısının diş hekımının ıyı ya da kotu olmasıyla hıç ama hıç alakası yoktur yanlış bılgı verılmesın lutfen.bu sadece dıste çurugun ılerleyıs mıktarı ve yerı ıle alakalıdır

bence dr'la alakası var çünkü ilk kanal tedavimi yaptıralı nerdeyse 4 yıl olmuştu geçen sene kasım ayında 2nci bir kanal tedavisi yaptırmak istegiyle druma gittim doktorum tatilde oldugundan hastanede yaptırmak zorunda kaldım dr yaptırdığım kanalı açıp bakınca bu zaten yapılmış diyerek tekrar kapattı yanlış dişle ugraştıgını söyleyincede ha neyse deyip diger dişe başladı ozamana kadar ben kanal tedavisi görmüş dişimden şikayetçi degildim şimdiyse birini iyi kapatmadığı için digeriniyse baştan savma yaptığı için yeniden yaptırmam gerekiyo buda yetmezmiş gibi çekilebilirde diyolar şimdi bu dr hatası degilmidir? malesef her dr işinin ehli olamıyo:sm_confused:

bence dr'la alakası var çünkü ilk kanal tedavimi yaptıralı nerdeyse 4 yıl olmuştu geçen sene kasım ayında 2nci bir kanal tedavisi yaptırmak istegiyle druma gittim doktorum tatilde oldugundan hastanede yaptırmak zorunda kaldım dr yaptırdığım kanalı açıp bakınca bu zaten yapılmış diyerek tekrar kapattı yanlış dişle ugraştıgını söyleyincede ha neyse deyip diger dişe başladı ozamana kadar ben kanal tedavisi görmüş dişimden şikayetçi degildim şimdiyse birini iyi kapatmadığı için digeriniyse baştan savma yaptığı için yeniden yaptırmam gerekiyo buda yetmezmiş gibi çekilebilirde diyolar şimdi bu dr hatası degilmidir? malesef her dr işinin ehli olamıyo:sm_confused:

tabıkı bu doktor hatası ama sız kendınız dıyorsunuz ılgılenmedı yanlış dısımı actı dıye.her yerde muhakkak ıyı ınsan da vardır kotu ınsanda ama ınanın kanal tedavısı son caredır kesın cozum değıldır kanal tedavılerın %70 ı daha sonra cekıme gıtmektedır.iyi yapılmış kanal tedavının uzun sure kalma sebebı curugun dışın yapısındakı pulpa dedıgımız bolgeye ulaşmış ve curuk ılerlemeış ama abse yapmadan fark edılıp yapılmışsa dayanaklı olma ıhtımalı yuksektır eger dış abse yapmış ve doktor kanal tedavısı yapmışsa ısterse mukemmel olsun dış yıne cekıme her halükarda gıdecektır

benim şimdi bir dişim cürümüş delik şeklinde ben dün dişçiye gitdim biri kanal tedavi yapmadan dolgu yapıcam dedi birie kanal tedavisi olmadan dolgu olmaz dedi acayip kafam karıştı ne yapacagımı şaşırdım

bu arada ''meslek:diş hekimi'' yazan arkadaşlar ne kadar ümitsizsiniz ya da diş çekmeyimi seviyosunuz

çok doğru arkadaşım sözlerine aynen katılıyorum:emir_bebek:

ümitsiz degılım fakultedeyken prof.lar bıle bunu derdı.bız bu ısın egıtımını alıyoruz o yuzden kanalın ne zaman yapılıp dısın ne zaman cekıme gıdecegını gercekten bılıyoruz o yuzden bılerek çekmıyoruz arkadaslar.ben tecrubeme dayanarak konusuyorum buda benım fıkrım ve ısımı ve benı anca meslektasım anlar o yuzden bısey dıyemıyorum açıkçası

selam bayanlar.ben dün katıldım aranıza..kanal tedavisi ile ilgili bilgi vermek istedim.tam olarak kurallarına uygun kanal tedavisi yapılmış ise ve hala kurtulamamışsa en son çare dişi çekmektir.ama öncesinde eğer özellikle ön dişler ve 2 kanallı.tek kanallı ise tekrar kanallar boşaltılır yeni bir tedavi şansı verilir.en son tedaviden sonra apikal rezeksiyon dediğimiz olay kök ucunun ya ni iltihap odağı olan bölgenin cerrahi olarak alınması ve oraya amalgam dolgu yapılarak tedavinin bitirilmesidir.çok geçmiş olsun.keşke konyadayke haberim olsaydı seni yönlendirirdim.:))))))

teşekkür ederim. şimdi benim dişim yapıldı apikal rezksiyondan bahsetmişti dr ama gerek klamadı dedi. bana full porselen denilen diş yapıldı 300 ytl .toplam 475 ytl ödedim peki bu uzun ömürlü olur mu sizce?

X