Zayıflamak İsteyenlerin Paylaşım Alanı ( Yöntemlerimiz ve Deneyimlerimiz )

Arkadaşlar zayıflamayı başaranlar.... lütfen yardım ne yaparak zayıfladınız. EN ÇABUK,EN SAĞLIKLI... ben başaramıyorum geçen sene 65 olan ben şimdi o kıyafetlerime giremiyorum.78 kiloyum boyuma göre çok fazla boyum 1.65 geçen sen 40 giyiyodum şimdin 44 beden giyiyorum piskiyatri ilaçlarından sonra böyle oldum şimdi doktor kesti.öyle deli iştahım yok ama veremiyorum Ama kan ilacı içiyorum onundamı etkisi var bilmiyorum.yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum...

slm arkadaşlar ben 28 yaşındayım 1 çocuk annesiyim.bugün pirinç lapasına başladım.iki gün yapıcam sonrada kaynana çorbasına geçicem.16 kg vermeyi hedefliyorum.gelişmelerden haberdar ederim.herkese kolay gelsin.hızlı kilo vermeler:enbuyukkk:

Merhaba kızlar dogru yeremi yazıyorum bilmiyorum yanlış yere yazıyorsam k.bakmayın lütfen.. ya ben diyetimi yaparken yanında sporumuda yapıyorum ama nasıl yapıyorum kafama estiginde 1-2 şarkıda dans ediyorum aradan 2-3 saat geçio tekrar dans akşam 10 dk aralıksız egzersiz falan. yoruldugum an bırakmak zorunda kalıyorum kendimi ii hissendince tekrar yapıyorum. sizce böyle bir etkisi olurmu zayıflamaya. cvp larınızı bekliyorum kızlar. şimdiden teşekkürler.

lapa diyeti ne arkadaşlar bende diyete başladım bugün 3. günüm kilo vermemiş görünüorum çünkü spor yapmıyorum o kadar üşeniorumki arada sırada bisiklet sürüorum haftada 3 kere falan onun bi yararı olur inşallah.. 15 kilo vermem gerek benim sizce en çabuk kaç ay da verebilirim ortalama yani çok merak edioyorum ben 3 ay diye hesapladım her ay 5 kilodan heralde mümkün dimi bu ama tabi benim gibi bir tembele mümkünmüü onu bilmiorum ev aradaşım dışında kimse bilmior diyet yaptığımı ama eridiğimi gördükçe anlılyacaklar :KK70: sevgilimin artık kilo vermen gerek demesiyle başladım diyete ilk defada bu kadar karalıyım bide çok zevkli bir bayanımm aslında ah bir kilo versem öyle şık öyle alımlı giyineceğimki ama işte biliorsunuz kilolardan dolayı istediğimi giyemiorum olsada üstüme güzel durduğu söylenemez moralim çok bozuk bu aralar arkadaşlarımı gördükçe üzülüorum çünkü hepsi incecik kızlar :KK43:(( içlerinde kendimi kötü hissediorum sevgilimde dedi ya artık oooof of bakalım nasıl olacak sonum. Ah bir versem o kiloları çünkü herkes ay yüzün ne kadar güzel diyor bebek gibi diyor ama aslınd beni nekadar kırıolar bi bilseniz hiçbiride ne kadar güzelsin demiyor.. :KK43: bende başaracağım ama nolur beni takip edin aralarda moral verin..

lapa diyeti ne arkadaşlar bende diyete başladım bugün 3. günüm kilo vermemiş görünüorum çünkü spor yapmıyorum o kadar üşeniorumki arada sırada bisiklet sürüorum haftada 3 kere falan onun bi yararı olur inşallah.. 15 kilo vermem gerek benim sizce en çabuk kaç ay da verebilirim ortalama yani çok merak edioyorum ben 3 ay diye hesapladım her ay 5 kilodan heralde mümkün dimi bu ama tabi benim gibi bir tembele mümkünmüü onu bilmiorum ev aradaşım dışında kimse bilmior diyet yaptığımı ama eridiğimi gördükçe anlılyacaklar :KK70: sevgilimin artık kilo vermen gerek demesiyle başladım diyete ilk defada bu kadar karalıyım bide çok zevkli bir bayanımm aslında ah bir kilo versem öyle şık öyle alımlı giyineceğimki ama işte biliorsunuz kilolardan dolayı istediğimi giyemiorum olsada üstüme güzel durduğu söylenemez moralim çok bozuk bu aralar arkadaşlarımı gördükçe üzülüorum çünkü hepsi incecik kızlar :KK43:(( içlerinde kendimi kötü hissediorum sevgilimde dedi ya artık oooof of bakalım nasıl olacak sonum. Ah bir versem o kiloları çünkü herkes ay yüzün ne kadar güzel diyor bebek gibi diyor ama aslınd beni nekadar kırıolar bi bilseniz hiçbiride ne kadar güzelsin demiyor.. :KK43: bende başaracağım ama nolur beni takip edin aralarda moral verin..

canimcim lutfen moralini bozma ben seneler once 75falandim sonra 50 ye kadar dusmustum ama 55 saglikli diye onda sabitlemistim 5 sene sonra depresyona girdim ilac aldim simdi 63 kilo oldum ama diyete basladim gunde bi saat evde kondisyon bisikleti ceviriorum spor konusunda bende tembelim ama rahat spor bisiklet beni zorlamio tv karsisindada ceviriorum anlamiorumama gunde bi saat cevir bence iki gunluk lapa diyeti yaptim 1 kg verdim simdi normal diyet uygulucam sende yaparsinn inan bana is kafamiza koymak motive etmek daralldikca buraya gel birbirimize moral verir destek olursak basasiririz sevgilin dahil kim ne derse desin kulagina tika kendin icin yap cunku birisi icin yapinca zorlanio sonra bikio insan bilmem bu bende boyle yapacaksin canim ben buna inaniorumma.s.a.s.a.s.

meraba tekrar arkadaşlar ben bi internet sitesinde shanghai diye bir diyet duydum onu anlatmak iztedim size bilmiorum bilgisi olan varmı bu konuda sabahları kalktığınızda tatsız ama kalorili bişeyle beslenmemiz gerekiyormuşki beynimize ondan sonra hep tokluk measajı gidiyormuş. Tatsız ama kalorili ne olabilir? mesela türkiyede yokmuş ama çok çok hafifleştirilmiş olan zaytin yağı yada 17 küp şekerli 1 bardak su (neden bilmiorum ama şeker tattan sayılmıyormuş) türkiyede bunun yerine fındıkyağı kullanılıormuş en tatsızı oymuş yaklaşık 400 cal. almamız gerektiğinden 1 çay bardağına 3-4 parmak yağ konuluormuş ama dikkat edilmesi gereken şey ondan önce ve sonra su dışında (sigarada dahil) hiçbişey yenilip içilmeyecekmiş. Yorumlarını okuduğumda 8 günde 6 kiloya kadar veren vardı. Gün boyu aşırı tokluk sağlıyormuş.Bakalım ben fındık yağı bulunca denemeyi düşünüyorum . şekerli suyu tavsiye etmiyorlar ama şekeri fırlatabilir diye.

2 günlük lapa diyetimin sonucunu açıklıyorum hanımlarrr:sm_cool:
2 günde 1.8kaydirigubbakcemile2

süpersin canımcımhihoyyyt ya kızlar şu günlerde geç ilerliyo bu site yazılanları okuyorum sade o da zar zor gamyoncuiremsuayrıca laperla iki aydır hayatımın vazgeçilmesi maden suyu ben de işe yarıyo sade maden suyunun içine limon sıkıp içiyorum günde iki defa süper biçimde midemdekiler eriyo ayrıca ben dündendir kaynana çorbasına başladım şimdiden sanki gidecek gibi kilolar kızlar bi de maydonoz suyu basen bölgesini süper eritiyo görüntü de çok inceliyorsunuz regliye yakın ve regli döneminde içmiyorum kanamayı artırıyo sonrasında başlıyom şişkinlikleri süper attırıyokaydirigubbakcemile5

kızlar ben 1.70 boyunda ve65 kiloyum:KK43: geçen sene 52 kiloydum bir sene içinde 65e çıktım zayıflamak istiyorum en azından 55i görmek istiyorum bunun için bayadır araştırma yapıyorum hatta aktarcıya bıle gıttım dogal olarak zayıflayabılmek ıcın yontemler var mı dıye ılac kasul vs kullanmak ıstemıyorum deneyıp de sonuc aldııgnız yontemler varsa bana da akıl verir miiniz şimdiden herkese teşekkür ederimsenağlama

arkadaşlar kilo vermek hiçççtee zor bişey değill.İşte size İKSİRİ .AZ VE SIK YİYİN..HER İSTEDİĞİNİZİ yiyerek bu şekilde zayıflayacaksınız..az ve sık..yani bi lokma alıp diğer işinize bakmak gibi ..biliyormusunuz yemek masasına oturup önünüze bi porziyon yemek alırsanız muhakkak bir kısmı kiloya dönüşecektir..ama bi kaç lokma atıştırıp bişeyler yaptınızmı kilo milo kalmıyorr...bizim gibi muhteşem mutfağı olan bir ülkede elbette zayıflamak kendini tutmak zor oluyor..size söylüyorum ne yerseniz yiyin ama az yiyin ve sık yiyin..yıllardır kilom bu şekilde aynı kaldı..ne spor ne diyet..az ve sık..zırt pırt yiyin..ben buna ayaküstü atıştırma diyorum..ve bunu alışkanlık haline getirdinizmiii işte size fit vücut...

Birkaç günlük aradan sonra tekrar selam kızlarrrr. Çok mutluyum ve bu mutluluğumu sizinle paylaşmak istiyorum.

En son yazdığım gece saat 2ye kadar nivea body videosunu indirdim. Sonra okuluma gitmek için yola çıktım. Aklımda olan tek şey kilolarım ve arkadaşlarımın yorumu oldu. Ama herkes beni görünce ne kadar kilo vermişsin dedi. Mutlu oldum, ama hala aynaya bakınca kendimi beğenmiyordum, yağlarımdan nefret etmekle kalmıyor vücudumu da beğenmiyordum. Sürekli bu düşünce ile geziyorum. Derken beni şubat ayından beri ilk defa gören bir hocamın dersine girdik. En ön sırada oturuyorum, hoca gayet normal dersi işliyor. Sonra bana baktı, baktı, daha dikkatli baktı ve şöyle dedi :

"YABANCI SANDIM SENİ, NE KADAR ŞİŞMANLAMIŞSIN, TANIYAMADIM ... "

Ardından bütün sınıfta başlayan gülüşmeler, ve kırılan kalbimin sessiz çıtırtıları senağlama

Gerzek hocanın bu kaba sözünden sonra daha da kamçılandı kilo verme isteğim. Salı günü lahana yağını kullanmaya başladım ve lahana yağımı sürüp 40dk nivea body hareketlerini yaptım. Bel ölçüm 82cm ve 69 kiloydum. Sonraki 3 gün devam ettim buna. Aktardan 5i1 yerde çay aldım ve içmeye başladım. Yediklerime çok çok dikkat etmeye başladım. Abur cubur, tuz, şeker, yağ hayatımdan çıktı, ekmekse çok azaldı. Kendimi kasmıyorum. Gerçekten sağlıklı olmak ve kilolarımdan daha doğrusu yağlarımdan kurtulmak için yaptığımı biliyorum çünkü. Bugün 4. gün. Tartıya çıktığımda ilk defa tam 68 kiloyu gördüm. Bel ölçüm ise 77cm olmuş :dance: Gerçekten çok mutluyum. Devamı gelecek bu hikayenin biliyorum, bu sefer gerçekten başarmak istiyorum ve BAŞARACAĞIM :hooray:

walla cnm maske fln hiç bilmiyorum amaa yarın bi kuaförüme gideceğim ve yol danışacağım.yaa bi insan cidden kendini bu kadar kötü hissedemez.kendimii çokk kötü hissediyorum hiç mutlu değilim.artık kendimi hiç ama hiç güsel bulmuyorum bir an önce 60 kilo olmak istiyorum,birde beni mutlu etcek kişilern hayatımda olmasını istiyorum amaa yoqq olmuyor ve eminim bu gidişlede olmayacak

canım benim ya asla bu kadar umutsuz olma sen inanılmaz kilo vermiş azimli ve iradeli birisin güçlüsün 102 kiloyken bu noktaya gelebileceğini tahmin ediyormuydun elbetteki 60 kilo olacaksın hiç ama hiç bozma moralini bir kadının en önem verdiği şeylerden birisidir saçları ki güzel saçlara sahip olmak mutluluk nedeni imiş o yüzden kendini kötü hissediyorsun ama üzülme kuaförüne danış bugün vakit kaybetmeden ayrıca sevdiğin insanlar yanındadır tabiki eğer bir sevgiliyse kastın sen kendine güvenir inanır etrafına ışık saçarsan o seni zaten farkedecektir sen anlamadan ama böyle umutsuz mutsuz suratın asık ne yapacağını bilmez halde dolanırsan ortalıkta kendine bile ışık tutamazken etrafına nasıl vereceksin o enerjiyi şimdi silkelen saçlarını halleta.s bugün şöyle hafif bir bakım yap kendine ve sürekli gül ben güzelim iradeliyim ve yakında etrafımdaki herkes bana hayran olacak de bak göreceksin sonucu pozitif düşün canım pozitif herşey çok güzel olacak asla kötü enerji yayma etrafına o zaman seni bir kedi bile farkedemez untuma:1hug:a.s.

mrb arkadaşlar.ben 1yıl önce yazılanları düzenli takip ediyodum ve çok güzel diyet yapıyodum.sonra arkadaşlarıma uyarak diyet miyet kalmadı.ve ben tammmm 92 kilo oldum.artık hiç ümidim kalmadı.yaşım 29 olacak.en kötüsü irademe hakim olamıyorum.eşim benim zayıflamam için maddi manevi herşeyi yaptıı.yürüyüş bandım kondisyon bisikletim ab shaberim,sauna eşofmanım.termal sauna şortum hepsii var.ama ben de bunları kullanacak moral irade yok.en iyisi artık boyun eğip 100 olayım diyorummm.nolur arkadaşlar hiç daha önce benim gibi hissedeniniz oldumu.halimden hiç memnun değilimm.

Ben yeni sayılırım baya bi zaman önce üye olmuştum ama katılımım yoktu kabul ederseniz paylaşımlarda bulunmak istiyorum sizlerle özellikle bu kilo konusunda desteginizi rica ediyorum msjların hepsini okumadım ama bir kaçtanesini görünce ümitsiz vakaymışım gibi geldi sizlerinde kilosu kilomu beni görseniz:eek: boyumda kısa 10 gündür rejime başladım nihayetinde, genelde yemegi fazla kaçırınca rejime niyetlenirim :çok üzgünüm:yok bu böyle olmaz yarın başlıycam der ertesi gün sabah aç kalkınca bir güzel kahvaltıylacokacimcoook rejim niyetime son verirdim.
Ben 83 kgyla başladım 10 günde 3 kilo verdim.Ne kadr devam edebilirim bilemiyorum.Üstelik benim tatlı krizlerim var kuru incirle geçiştiriyorum da bi patlak verirse:1shok:

hoş geldin tatlım aramıza a.s. çizelgeni de oluşturmuşsun. ben kendi adıma nasıl başladığımı anlatayım sana, baktım ki yaş 21 göbek sanki 21 çocuk doğurmuş gibi kocaman olmuş kaydirigubbakcemile3 vücudun her yeri yağlarla dolu, gittikçe de artıyor, dedim ki buna bir dur demek lazım. Önce abur cuburuma veda ettim, sonra da fazla yediğim yemeklere. Her şeyi kararında ve sağlıklı şekilde yemeye başladım. Önceden 2 tabak yiyorsam 1 tabağa düşürdüm, sonra mide ufaldıkça porsiyonlar da ufalmaya başladı. Bol bol su içtim, bitkisel çaylar içiyorum, ve her gün 40 dakika sporumu yapıyorum, en az 1,5 saat yürüyorum. Şimdilik yaptıklarım bunlar, beni kilo vermeye iten en büyük olay çevremden alacağım tepkilerden korkumdu, insanların benim hakkımda ne düşündükleri paranoya haline geldi, ama en kötüsü aynaya bakınca beğenmediğin bir vücut görmek, hem de düzeltmek senin elindeyken boş durmak. Ben artık boş durmuyorum ve vücudumu yontmaya çalışıyorum tabiri caizse...

kızlar içinizde patates diyetini hiç deneyen varmı:sm_confused:
Görümcem yapmış eskiden arkadaşıyla beraber içleri dışları patates olmuş ama hiç verememişler.Tabiki sizin yapmak istediginizle aynı olmayabilir ama tek tip beslenmeli diyetlerin iyi olmadığını söylüyor uzmanlar.Neden kalorisi düşük yiyceklerle denemiyorsunuz hem vucudunuzda düşmez birde bizler aslında yanlışı seçtigimiz diyetlerde yapıyoruz.En doğru diyet kalorisi düşük porsuyonu azalmış ekmek sayısı azalmış hamur işlerinin olmadığı bir diyet.yapabilirsenizArkadaşım diyetisyene gitti liste pirzola tavuk balık köfte çocuklar bayram ederde insana gına gelir doğrusu bu şekilde bir diyet bence zor biz mutfağımızda yaptığımız günlük yiyceklerin kalorisini düşürelim bence
kızlar bende senlerdir bu konular hakkında okadar bilgi topladımki defalarca rejim yaptım son bir senedir birtürlü başlayamıyordum nihayetinde başladım 10 günde 3 kg verebildim.rejim rekoru kırcam benim sorunum iradesiz olmak bi süre sonra dalıyorum tatlılara ekmeye üfffff

Kızlar kolanın diyet olması bir aldatmacaymış ondada kalori varmış biyerde okumuştum ben onun yerine canım asitli içecek çektigi zaman maden suyu içiyorum.Bugün oruçluydum dün akşam iftarda balıkla karıştırdığım bol salata yedim iki bardak şekersiz çay, iki kuru incir ve iki tane kestane,gecede sahurda bir elma yeşil çay içtim.Bu akşamda az yağlı bir tane biber dolması ,küçük kase yoğurt ve bir elma yedim.Henüz rokayı mutfagıma sokmadım güzelmi tadı
tartı 79 gösteriyordu yemekten önce ama iki üçgün aynı göstermesi lazım sevinmem için

kızlar daha önce yazmıstım ama yenı gelenler ıcınde yazıyım haftada diyetisyen eşliğinde 1 - 800 gr veriyorum bu diyeti sizlerle paylaşıyım :

sabah : ılık su (uyanır uyanmaz)
2 dilim kepek ekmeği - light peynir- salatalık - domates
light yağsız süt
7-8 saatleri arasında

ara : 1 porsiyon elma ben saat 10 gibi yiyiyorum

öğle : 6 yemek kaşığı sebze- light yoğurt 100 gr yada ayran - 1 dilim kepek ekm - salata yağsız

ara : 1 paket altınbaşak - süt yada 2 porsiyon meyva

aksam : ızgara tavuk 80 gr yada et (2 köfte büyüklüğünde )

gece : 1 porsiyon meyva

Selam Kızlarkaydirigubbakcemile2 Öncelikle kilo veren(verebilen) arkadaşlarımı tebrik ediyorum.:1hug: Ben de bugün bütün cesaretimi toplayıp Tanıta tartıda tartıldım ve şoook oldum Birincisi Gökçeada tatilinde hiç dikkat etmemiştim 1 kg almışımdır diyordum sonra Bayram tatilinde de hiç dikkat etmeyip tatlıları kızartmaları etlkeri yedim ve ağlamak istiyorum şu anki kilom 65,9 çıktı 1,20 kg almış gözüküyorum totalde fakat arkadaşlar sorun kilomuz değilmiş çok almış gözükmüyorum belki ama vücut yağ oranım 31,20'den 32,70'e yükseltmiş(Bu oranın fit vücutta %25'i geçmemesi gerekmiş) kas oranım 25,30'dan 25,13'e sıvı oranım 31,40'dan 31,20'ye inmiş. Vücuttaki yağ miktarı kg olarak 20,30'dan 21,50 kg'ya çıkmış Bu da ne demek sadece 1,5 kg yağ almış tatilden beri vücuduma:KK43:((

uffffffffffffffffffffffffffffffff ağlamak istiyorum ye ye ye habire kabız ol işte sonuç busenağlama
Görünüşte abartı bir değişimim yok ama kasların yerini yağlar almış işte:KK43:( Ben de kendi mi hala 65'im diye kandırıyodum, tartılardan kaçıyordum:mymeka: korktuğum başıma geldi anlayacağınız... Tatlı hamurlu makarna yasak tekrar diyete başlıyorum artık bu böyle olmayacak Kilo almamdaki en büyük etken yürüyüşü bırakmaktı bu akşamdan itibaren ona da başlıyorum:dance: öncelikle bana şu aldığım 1 kgyu hızlı verebilmem için lapa tarifini verebilir misiniz kızlar? Hadi kolay gelsin, selamlarŞeniz

En çok bu stres kilo aldırıyor insana:eek:klava: Ama tatillerin verdiği rahatlıkta etkili olabiliyor tabii.. O zaman gözün görmüyor tatlıları börek çörteği mangalı seviyosun sonra karşına canavar gibi kilo olarak çıkıveriyorlar 3 ay öncesine göre yağ olarak vücuda giren sinsi kilolar bazal metabolizma hızımı yavaşlayı iç organlar çevresindeki yağlanmayı 4'ten 5'e çıkarmış 25 olması geren vücut kitle endeksim 26,70 olmuş acil kurtulmam lazım arkadaşlar fazlalıklardan, herkese kolaylıklar dilerim.:roflol:

zayiflamanin yollari
bir$ey yemeden once iki kere du$unun.

delirince meyva yiyin.

icinde kepek gecen her$eyi yiyin.

bir partneriniz varsa bol bol cinsel aktivite iyidir. ayrıca yağ yakmak için en azından 12 dakikalık aerobik aktivitesi gereklidir.

2 ay boyunca her gün 1,5 saat yürüyüş yapıp günlük ekmek ihtiyacını kepek ekmeğiyle karşılamak, içecek olarak diet kola ve ayran içmek, pizza ve fast food'dan uzak durmak.

her yemekten sonra kusmak

edit: bu entry yi ısrarla kötüleyenler için : her yemekten sonra kusmak mantıklı bi yol olmayabilir, ölüme sebebiyet verebilir, ama yine de bir yoldur, objektif bakın ve bunu anlayın..*

(bkz: kusarak zayiflamak)

(hainbaykus, 29.10.2002 20:16 ~ 17.05.2008 01:38)
#1718386 !?

vücuttaki tüm depo edilmiş yağlar yakılacağından dolayı hiç bişey yememek yağlar bitincede vücut kendini sindirirmiş..*

(kush, 29.10.2002 20:29)
#1718410 !?

diyetyapmak.

(xeyn, 29.10.2002 20:30)
#1718412 !?

meyve sebzeyle beslenmek

(kraker, 20.04.2003 02:33)
#2689795 !?

(bkz: karpuz cekirdegi)

(atlantis, 20.04.2003 02:43)
#2689852 !?

aç karnına 8 bardak buz gibi soğuk su içilmelidir. yağlarınızın gözeneklerinizden fışkırdığını görebilirsiniz. hayatta kalmanızı garanti edemem...

(paranormal, 27.06.2004 14:19)
#4846834 !?

sabah aksam duzenli olarak yarim saat yurumek.

(euzinha, 27.06.2004 14:21)
#4846854 !?

aksam 6 dan sonra yemek yememek.

(azoazo, 27.06.2004 15:00)
#4847179 !?

yemek yapmayan bir anneye sahip olmak.

(eilidh, 27.06.2004 15:10)
#4847268 !?

çikolata gibi bi şaheseri görmezden gelmek

(jude eath, 27.06.2004 15:15)
#4847311 !?

askere gitmek.

(lecagot, 27.06.2004 15:23)
#4847380 !?

kimi düşünce kalıplarına göre isveç diyeti.

(neutralife, 27.06.2004 15:24)
#4847394 !?

düz mantık insanı olduğumu kanıtlarcasına tek bir formül öneriyorum bu formülle ba$arıya ula$mı$ biri olarak..**
eğer yemek yersen $i$manlarsın
yemek yemezsen zayıflarsın

bir de yemek için ya$amak ve ya$amak için yemek mevzusu var...

son olarak $una bakmanızda fayda var (bkz: ssg diyeti)

(silmaril, 27.06.2004 15:30)
#4847457 !?

çay + sigara kombinasyonu uygulamak

(roi soleil, 27.06.2004 16:23)
#4848021 !?

beyaz şeker ve beyaz undan uzak durmak, hatta tamamen unutmak (tabi dayanacak gücünüz varsa).

alkol, icki, sigara, cigara, parti, keyif, yuzmek ..yuzmek aciktirir her aciktiginda bi dilim karpuz ya da kavun. yaz sonuna o bunye bunlarla yalan olur.

safariye cikin. colde susuz kalmak ve kaybolmak, en hizli kilo kaybinin metotlarindan biridir. tek dezavantaji kilo kaybinin sonsuza dek kalici kalma ihtimali ve kemiklerinizin de bulunup dogdugunuz yere getirilemediginden tam olarak bilinen mezarinizin olmamasidir. ayrica varsa cocuklariniz ve torunlariniz dini bayramlarda mezarinizi ziyaret edip dua okuyamacaklar, fakat butun bunlara ragmen guzel bir taraf olarak atlaslarda ve haritalarda mezarinizi parmakla gosterebilecekdir.
alintidir

ayy cok hosuma gitti :))

X