Çocuk Hastalıkları bebeğim yemek yemiyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
merhabalar..

benim bebegimde 7.5 aylik dogum yaptim.Simdi bebegim 4.5 aylık.bebegime sütüm yetmedigim icin mama veriyordum 2. ayda mama vermeyi biraktim sütümden devam ettim.Simdi i4.5 aylik mama veriyorum yemiyor,istahsiz.Erken dogan bebeklerin disleri erken cikiyormus ondan mi oluyor.Birde ellerini agzina götürüyor,tükürük cıkariyor .
bilgi verirseniz sevinirim. iyi günler...

mrb. benim oğlum 8.5 aylık o da yemek saatlerinde beni deli ediyor ağzında bekletiyor...her oyunu denedim şaklaban oldum nerdeyse ama nafile yemiyo

canım benim kızımda 16 aylık 20 gündür çok iştahlı bir bebekken bir anda iştahı kesildi.üst solunum yolu enfeksiyonu ve diş patlattı inanın hiç birşey yediremedim 2 gündür yemesi düzeldi çok şükür Rabbime.Kavaltı yapmıyor ise bebelacın kahvaltı serisini verdim en azından onu yemesi bile güzeldi.bir süre bu şekilde devam edebilirsin çok zorlamayın çocuklarınızı.Birde internette okudum eğer bebeklerin iştahı kesiliyorsa mutlaka bir rahatsızlığı olabilirliğinden bahsediyordu bir doktorumuz.

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum içler acısı yaaaa!!!özene bezene yapıyoruz yemiyorlar ya çıldırıyoruz onlar yemedikçe biz yiyoruz sonra ne oluyor şişiyoruz işte....kaydirigubbakcemile3 bEN yemek sorunundan bıkmıştım 17 aylık kreşe verdim AMAN ALLAH IM kreşte bir kilo aldı bir kilo aldı...Orrdaki çocuklarla yedi..Tatile falan gidince de garsonlara rica ediyordum hepne olur şu çatalı verir misiniz ??şu çatalı verir misiniz diye ??onlara ağzını kocaman açardı başkalarından hep yiyorlar kmşulardan yardım isteyin benim ki benden başka herkes ten yerdi....Şimdi 4 yaşında iştahı açılsın diye de mıltinex in mültivitamın içiriyorum inanılmaz iştahlı tavsiye ederim akşamda yemekten bir saat sonra keçiboynuzu pekmezi içiriyorum oda iştah açıyor ..Benden tavsiye bu kadar ama kreşte süper yiyor kilosu iyi şimdi....çok şükür...hihoyyythihoyyyt

ayy çok geride kalmış bu konu 9 aylıkken yazmışım kızım 19 aylık oldu hala iştahsız sinirlerim boozuluyor ....

bebeğim 10 aylık ve kolay kolay yemeğe ağzını açmıyo. babaannesi ve büyükbabası oyalayarak ve 2-3 saatte biz zorla yedirdikleri için reddetmeye iyice alıştı. ben geçen ay kızım reddettiği anda "tamam git" deyip yürütecine koyuyordur, acıktığı zaman ağzını sonuna kadar aça aça geliyodu yerimseniben midesi küçülür diyolar ama ben yine de açlıktan ölmeyeceğini tahmin ettiğim için hiç ısrar etmiyorum.bi zaman sonra kendi acıkıp açıyo ağzını. ben mi çok rahatım siz mi gereğinden fazla üzülüyosunuz acaba arkadaşlar kaydirigubbakcemile3

bebeğim 10 aylık ve kolay kolay yemeğe ağzını açmıyo. babaannesi ve büyükbabası oyalayarak ve 2-3 saatte biz zorla yedirdikleri için reddetmeye iyice alıştı. ben geçen ay kızım reddettiği anda "tamam git" deyip yürütecine koyuyordur, acıktığı zaman ağzını sonuna kadar aça aça geliyodu yerimseniben midesi küçülür diyolar ama ben yine de açlıktan ölmeyeceğini tahmin ettiğim için hiç ısrar etmiyorum.bi zaman sonra kendi acıkıp açıyo ağzını. ben mi çok rahatım siz mi gereğinden fazla üzülüyosunuz acaba arkadaşlar kaydirigubbakcemile3
canım ben de senin gibi düşünüyordum ve ısrar etmiyordum ama gel gör ki bu ay kilo almayı bırak, 150 gr da kilo vermiş 7 aylık kızım...yani acıkmayan bebek acıkmıyor işte, acıksa bile iki kaşık yiyip doyuyor...ee zaten kilosu çok değildi, bir de üstüne daha da zayıflamış, n'aparsın stres yapmazsın da...çok zormuş bu işler çook...insanın yüreği parçalanıyor bebeğini zayıf zayıf görünce...

benim bebeğim de yemiyor. 9 aylık. hadi aç bırakalım ama alması gereken besinleri alamayıp geri kalırsa diye korkuyorum. zaten artık hiç bir numarayı yutmuyor ,ağzı kesinlikle kapalı gülüp ağlıyor.elimde kaşık, ağzına dayalı bir yudum için dakikalarca öyle bekliyorum,

arkadaşlar benim bebeğim 6 aylık ama ona yemek yediremiyorum.daha ilk kaşıkta ağzında tutmaya başlıyo herşeyi deniyorum reklam açıyorum,oyuncaklarıyla oynatıyorum,ben kendimce bişeler yapıyorum,babası yapıyo olmuyo olmuyo yutucağı yerde ağzının kenarından aşağı akıyo napıcam yardım ediin lütfeeennn!!!!!!!!!!!!!

benim bebeğim hem emiyor hemde mama veriyorum 4 aylıkken başladım ek gıdalara çok güzel yiyordu şimdi 10 aylık ve 2 haftadır canım çıkıyor yemek yedirirken muz labne peyniri organikpirinçi karıştırıyorum sabah kahvaltısı olarak zar zorda olsa yiyor ama ondan sonra hiç bişey istemiyor ya beni emecek yada mama içecek.iştahlı oğluma ne oldu bilmem.2 dişimiz var acaba yine dişmi çıkarıyor.yoğurtuda azda olsa yiyor ama çorbalar köfteler eskiden iştahla yediği herşeye küstü sanki off

ben de yemek yüzünden delirecek olanlardanım.sinirlerim yıprandı,pedagoğa götürücem artık.8,5 aylık ve sabak kahvaltı yapıyo bi de yogut,tamam.ne mama ne anne sütü ne başka bişi.24 saat içinde yediği sadece bu kadar.bol bol su içiyor,o şişiriyor midesini.ağlıyor su diye.vermesem ayrı bi dert.

ben de yemek yüzünden delirecek olanlardanım.sinirlerim yıprandı,pedagoğa götürücem artık.8,5 aylık ve sabak kahvaltı yapıyo bi de yogut,tamam.ne mama ne anne sütü ne başka bişi.24 saat içinde yediği sadece bu kadar.bol bol su içiyor,o şişiriyor midesini.ağlıyor su diye.vermesem ayrı bi dert.

Ay benim kızım da 7 yaşında ama sofraya oturur oturmaz koca bir bardak suyu diker ve şişer:KK43: Oğlum da fazla iştahlı değil. Yemeyen çocukla uğraşmak çok zor.:KK50: Allah sabır versin:KK70:

Aynı problem benim de 10 aylık olan oğlumda var. Her şeyi eline alıp incelemek istiyor, işine gelen şeyleri ağzına götürüp yemeye çalışıyor, işine gelmeyenleri püskürtüyor, eline alıp mıncıklıyor, sıkıp suyunu çıkarıyor. onun dışında her yer yiyor yani.. Kaşıkla vermeye kalktığım şeyleri reddediyor. Düne kadar çorbaları en azından güzel yiyordu dün onu da püskürttü.Son ay hiç kilo almamış. Napacam ben de bilmiyorum. Her şeyi deniyorum yerse diye ama mümkün değil yemiyor. Düşü
nün tatlı ve tuzlu şeyleri bile deniyorum artık. Çubuk kraker veya ekmek veriyorum eline artık en azından onları yiyor diye.Bbek bisküvisi, pirinç unu maması bunları da yemiyor. Yoğurdu severdi onu da yemez oldu. Su bile içiremiyorum. Hatta ferrum damlasını bile reddediyor artık.Derdi günü emmek! Ben de çok ama çok üzülüyorum.

Son düzenleme:
bende bazen hüngür hüngür ağlıyorum yemek yedirmeye çalışırken.11aylık,8buçuk kilo.reddetmediği tek şey ekmek.bir de anne sütü.minik bir ekmek içi parçasını lokmanın önüne yapıştırıp dudağına değiriyorum,ekmek vericem sanıp ağzını açıyor öyle veriyorum.diş çıkardığı zamanlarda çok iştahsız oluyor,5aylık olduğundan beri ha bire diş çıkarıyor,bir kendini toplayamadı çocuk.7dişi var,3tanesi de çıkmak üzere

arkadaşlar merhaba 7 aylık kızım varr sizce neler vermeyelimm kafam çok karışıkkkk cvp bekliyorumm
:KK5:

walla benim kızımda buaralar iştahsız ben diş çkryr dye dşnyrm inş düzelir çünkü böle değildi ne wersem yerdi sütümü çok emiyor

arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.ne olur bana bana yardım edin.8 aylık bebeğim yemeyi reddediyor. önceleri oynatarak reklam izleterek olmadık şaklabamlıklar yaparak yediriyordum ama 3 gündür ağzını açmıyo.zorla veriyorum geri çıkarıyor.çıldırmamak içten değil.bana bir fikir verin :KK43:

slm arkadaslarr benim 8 aylik bi kizim warr kizim kasik mamayi ret ediyoo en fazla 2 kasiktaa agzini aciyoo sonrasindaa agzini kilitliyoo we asla acmiyoo... ama benim kizimm aptamil biberon mamasi tek iciyoo gunde 3 biberon iciyoo kimi zaman 4 de ciktigi oluyoo .. ama ben kasik mamasida yemesini istiyom acaba ne yapa bilirim bana yardim ederseniz sevinirimm ... ve acaba ne tur yemekler yapip wermeliyim lutfenn yardimlarinizi bekliyomm ...:KK49::nazar:

çinko eksikliği iştahsızlık yapabilir. bir de bebeklere daha oyunla tvyle oyuncakla yemek yedirmeyi alıştırmayın. büyüdükçe daha fazlasını istiyor zamanla da yemek yemeyi koz olarak kullanıyor. ben en baştan bunlara alıştırmamaya çalıştım. bazen bir kase çorbayı ( zorlamadan ) 45 dakikada yedirdiğimi biliyorum.ama bazen bakıcımız oyunla yedirmeye çalışıyor beni de gıcık ediyor. en önemlisi kesinlikle zorlamayın çünkü zorla yedirilen bir yemek sonrasındaki öğün daha zorlaşıyor haberiniz olsun...

X