kızlar kaçıncı ayda alış verişe başladınız

senemcik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
354
2
40
kızlar kaçıncı ayda alış verişe başladınız ve ilk olarak neler aldınız.ben 3.4.aydan sonra alayım diyorum sonra gidip gelmesi zor olur hem yılbaşı olucak hem doğum şubata geliyor kısmetse kışında zor olur.siz nasıl yaptınız....:emir_bebek::emir_bebek:

Aslinda Tamamem Hurafe Ama Ne Bilim Bende Bazen Böle şeylere Inaniyorum Yani Hani Derler Ya Bebek Doğmadan Beşik Yada Eşya Falan Almak Uğursuzluk Getiririmiş Diye O Yüzden öle Pek Bişi Alalsim Yok.ama ne yalan söliyeyim çok heves ediyorum bebeğim için bişiler almaya.

ben bebek doğmadan değilde 3-4 ay olmadan yani bebek canlanmadan alınmazmış diye duydum.tabiki böyle şeylere inanmıyorumda ama tabiki biraz zaman geçemesi önemli çünkü ilk 3 ay zaten tehlikeli.

ben bebek doğmadan değilde 3-4 ay olmadan yani bebek canlanmadan alınmazmış diye duydum.tabiki böyle şeylere inanmıyorumda ama tabiki biraz zaman geçemesi önemli çünkü ilk 3 ay zaten tehlikeli.

benimki nacizane bir tavsiye ama 3-4 ay erken süreler......allah uzun ömürler versin inşallah ama bence 7-8 aylarda oda çok fazla olmamak kaydıyla bişeyler al derim....sen paranı hazır tutta bişeyler almak 1-2 günde bile olur....yeterki sağlıklı sıhhatli kucağına al.... 5.ayında ölü doğum yapmış biri olarak söylüyorum ben almamıştım ama yakın çevrem o heyecanla bişeyler alıp getirmişti şimdi onların nerelerde olduğunu bile unuttum...o hırsla nereye tıkıştırdıysam.....demem o ki canım kalbini ferah tutup doktorunun muhtemel en erken doğum tarihi ne zaman verirse ondan 15-20 güm önce tamamlarsın......allah kucağına almayı nasip etsin....sağlıkla kal:nazar:

kızlar inanamyaın öle şeylere onun ne zaman ölecegini ne zmaan yaşıcagını allah bilir... ben şuanda kıyafet olarak daha bişi yapmadım bebekelrime ... ama beşik alındıı.. geçenlerde... kıyafetlerinide alıcam hayırlısıyla kuzucıkalrımın..

ben 6,5 aylık olduktan sonra alışverişe başladım ,bebeğimin saglık problemi vardı oyüzden erken alışveriş yapmak istemedik . şuan herşeyini aldık sadece eksik olan bebeğim . rabbim inş. onada sağlıkla kavuşmayı nasip eder

bende oğluma hamileyken 8 ay tek bir badi almıştım 8 ayda odasını ve kıyafetlerini aldım

hıcbır sey almadım almayı da dusunmuyorum
cok hassasım ben kaldıramam allah korusun bır sey olursa dıye almıyorum
anneme de soyledım sakın aldıklarını bana gosterme dıye
o zaman paranoyalarım tutuyor aglamaktan gece gunduz sefıl oluyorum
parası elınde olduktan sonra 1 saatlık ıs hepsı

Bende 33. haftadayım bir kaç gün önce bebek odasını sipariş verdik..Kayın validemde 1 ay önce bebeğin herşeyini almış sağolsun.ilk 6 ay almanın bir gereği yok bence.doğuma bir ay kaldı ben halaaa hamile değilmişim gibi yürüyorum bir zorluk olmuyor ki.

bende 27 haftalık hamişim daha hiç bişi almadım bi badi dışında önümüzdeki haftaya alışverişe çıkmayı düşünüyorum annemlerle hadi hayırlısı inş. odasınıda bu hafta bakıcam alıp almıcağımı bilmiyorum daha kısmet bu işler rabbim bütün hamişleri hayırlı sağlıkla kurtarsın inş. bbeişlerimiiz kucağımıza almayı nasip etsin inş. aminn...

bende daha bişey almadım hiç 5.ay bitince başlıycaz alışverişe yatağıyla arabasını 5 ayda alıcaz kıyafetlerii 6. ay sonunda alıcaz kısmetse

ben 12 haftalik hamisim....aslinda ben alisverise baslamak istiyorum...ama bir sonraki dr randevusnda cinsiyeti belli olacak,artik o zaman alayim diyorum....hayirlisi...

ben daha cinsiyeti belli olmadan almaya başlamıştım..bu tür hurafelere de hiç inanmam ..beşik dışında nerdeyse bir çok şeyini aldım bebişimin üstelik daha 5 aylık..doktorum erken doğum tehliken var dediği için çantasını bile 7.ayda hazırlıycam..ne zaman geleceği belli değil..hazır olsu herşey..allah zamanında sağlıklı doğumlar nasip etsin herkese inş...

4.5 aylık hamileyim ve tek bişey almadım cinsiyeti belli olmadan bişey almak istemedim belli olsun beni tutabilene aşk olsunsırnaşık şeysırnaşık şey:emir_bebek::emir_bebek:

Bende Cinsiyetini öğreneyimde öyle Alayim Diyorum Ama Iyi Değil Dedikleri Için Kendimi Tutuyorum Zor Oluyor Ama Korkuyorum
Bi Yandan Hurafe Diyorum Rabbim Verirse Verir Alacaksa Alir Düşünme Diyorum Kendime Ama Yinede 5 Ayi Beklicem Sanirim

cinsiyetini öğrendikten sonra ufak tefek almaya başlamıştık.büyük eşyaları (yatak gibi) 7.aydan sonra aldık.

benimde büyüklerim en az 3 ay bekle diyorlar... ne olur ne olmaz... allah büyüktür verende Allah alanda Allah...

Ben daha 5 haftalık hamileyim. Ama kesinlikle 7.8. ayına kadar birşey almayı düşünmüyorum. Geçenlerde minicik bir ayakkabı gördüm. Son anda almaktan vazgeçtim...

29. Ay bitti şükürler olsun. Kıyafetler alındı ama yatak ve araba kaldı. Oda son aya inşallah

yolun o kadar başındayım ki birşeyler almamak için zor tutuyorum kendimi ne olacak halim bilmem yani:KK14:

X