Tüp Bebek Merkezleri Brüksel Tüp Bebek Merkezi-dr.yücel Karaman Hakkinda Bilgisi Olan Varmi?? önemliiii...

bende yücel hocayla seminerde tanıştım adamın acayip bi çekim kuvveti var gerçekten bende 3 martta iğnelerime başlıyorum iyiki yücel hocayla karşılaştım sonuç negatifte olsa pozitifte olsa

hayırlı olsun arkadaşım. bende yücel beyle tedaviye başladım.bugün iğnelerimin 3. günü. umarım hepimiz olumlu sonuç alırız.

Bence fiyat sonuç ilişkisi yok. Şans olayı var. Gönül isterdi ki tüp bebek merkezleri adil bir şekilde denetlensin ve gerçek istatistikler kamuoyu ile paylaşılsın. Ülkemizde böyle bir şey ancak 50 yıl sonra gerçek olabilir. Ben diyorum ki en azından paranızdan olmayın, daha az üzülürsünüz. Ucuz olanlar arasında bilinçli bir seçim yapın. Doktoru tüm ekibi iyi inceleyin ve bol bol tanrıya dua edin.
dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmakta var..

Sevimli sizinle tedavi sürelerimiz çok yakın.Benimde 8 marrta lucrin iğnelerim başlıyor.Uuzun protokol ortalama kaç gün sürer?

24 gün filan sürüyor tahminimce ama yinede net değilim sana yücel beymi hüsamettin beymi bakıyor belki bi gün karşılaşırız orda:enbuyukkk::1hug:

Biz ön görüşmeyi Yücel Beyle yaptık, o zaman karar vermemiştik.Özkan beyle ücret, süreç vs. işlerini görüştük.İlaç miktarını tahminen söylemek için doktorun bakması lazım dedi Özkan Bey.Hüsamettin bey ücret talep etmeden vajinal ulstrasonla baktı.Uzun protokole uygun olduğumu ve az ilaç gideceğini söyledi.Biz eşimle dışarda biraz konuşup, orada yapmaya karar verdik.Doktorum belli değil aslında ama Yücel bey olur sanırım.Bugün telefonla arayacağım Yücel Beyi.Özkan Bey eczaneden Lucirn iğne getirtti ve yanlış hatırlamıyorsam Hülya hemşire Lucirn iğneyi nasıl yapacağımı anlattı.Yapmamaız gereken birkaç kan testi var.Aids, sarılık vs. 8 marrta iğneler başlıyor.Regl olunca 3.gün gidecğeim.Benim kafama takılna şeihr dışından gelip gideceğim ve transfer sonrası hangi araçla önsem, kaç gün istanbulda kalsam vs.?

biz sizden istenen tahlillerin hepsini çok öncelerden yapmıştık genetik kan pıhtılaşması filan hepsi var bizde bende yarın gidiyorum lucrine başlıyacaz canım illa yücel hoca bakcak diye bişey yok zaten ikisi var orda sadece ve hep koordineliler yani hüsabettin beyde baksa yücel hocadan habersiz bişey yapmıyor ankaradan geliyosun otobüsle gelip gideceksen en konforlu frmayı seç araç olarak araştır ve mutlaka durumunu bildirip sarsılma oranı en az yerlerden birini rica et zaten brükselin istanbulda anlaşmalı otelleri var yücel beyin dediğine göre 3 sadece yemek ve tuvalet haricinde kalkmayın dedi 3 gün sonra dönersin evine inşallah hayırlısı olur

Sevimli sizin ilk tedaviniz mi? Biz Yücel beye genetik testi sorduk ama ilkinde gerek yok dedi.Pıhtılaşma ile ilgili de bir şey demedi.Bugün ofis uygun olunca arayınca sorsam mı?

Sevimli sizin ilk tedaviniz mi? Biz Yücel beye genetik testi sorduk ama ilkinde gerek yok dedi.Pıhtılaşma ile ilgili de bir şey demedi.Bugün ofis uygun olunca arayınca sorsam mı?

yok canım benim 2. ilkinde düşük oldu o yüzden genetik ve kan pıhtılaşması testlerini istedi evet genelde ilk uygulamda yapmıyorlar bizim 2. olucak oyüzden birdaha düşük olmasın diye sebeblerini araştırdıkki iyiki araştırmışız bende kan pıhtılaşması taşıyıcılığı çıktı gebe kalırsam ve transferden sonra 3 ay iğne kullanmam gerekecek düşük olmasın diye

Bilgi için teşekkür ederim.İnsan çok tuhaf oluyormuş bu dönemde, ne okusam, ne duysam hemen kendimi, eşimi, tedavimizi gözden geçiriyorum.Paranoyak bir durum:) umarım sonu mutlu biter...

inşallah canım aynen öyle oluyor herşeye kafayı takıyor acba bize neden yapılmadı falan filan ama biz sadece fikir ediyoruz doktorlarımıza güvenmekten başka çaremiz yok

Arkadaşlar biz 2. tüp bebek denememizi yaptık ve bugün itibarıyla negatif olduğunu öğrendik.ikisini de antalyada yaptırmıştık.ilkinin sonucu kimyasaldı.burada tanıdığımız bir dr.a bu kez istanbul istediğimizi söylediğimizde brüksel ve yücel karaman'ı önerdi.fakat bu sitede brükselde tedavi olan pek fazla kişi olmadığını gördüm.ayrıca bizim sorunumuz erkek infertilitesi değil.benim endometriozisim nedeniyle geçirdiğim operasyondan sonra yumurta rezervinde azalma var.acaba brüksel sıklıkla erkek infertilitesinde mi tercih ediliyor?brükselde tedavi olanlar tecrube ve bilgilerini paylaşıp yardımcı olur musunuz?bir de uzun protokolde ilaçlarla birlikte tedavinin net masrafı ne kadar oluyor?

Selamlar; benimde bir negatif denemem oldu.başka bir merkezde. Yücel bey e gittim tüm test ve röntgenlerle. Rahim filminde rahmin küçük ve şeklinin bebeği taşımayacak gibi oldugunu söyledi ve histereskopi yapalım dedim. oldum.şimdi hormon tedavisindeyim.Direkt tüp bebek demedi. Bizim problemimizin çogu ben kaynaklı. tek tüp tıkalı. rahim şimdilik düzeldi.Bir de yumurtlama problemim var. Eşimin morfolojisi %3. Bakalım bundan sonnra bizim için ne olacak. Çünkü hormon tedavisi 40 günlük bir süreç. henüz 25.gündeyiz.Sonra adet olacağım. Sonra tekrar Yücel bey ile görüşüp ne zaman uygun olursa ki sanırım histereskopiden sonra 2-3 ay dinlen diyorlar. Bu da Eylül ü bulur. Tüp bebek de 2.şansımı deneyeceğim.

Selamlar; benimde bir negatif denemem oldu.başka bir merkezde. Yücel bey e gittim tüm test ve röntgenlerle. Rahim filminde rahmin küçük ve şeklinin bebeği taşımayacak gibi oldugunu söyledi ve histereskopi yapalım dedim. oldum.şimdi hormon tedavisindeyim.Direkt tüp bebek demedi. Bizim problemimizin çogu ben kaynaklı. tek tüp tıkalı. rahim şimdilik düzeldi.Bir de yumurtlama problemim var. Eşimin morfolojisi %3. Bakalım bundan sonnra bizim için ne olacak. Çünkü hormon tedavisi 40 günlük bir süreç. henüz 25.gündeyiz.Sonra adet olacağım. Sonra tekrar Yücel bey ile görüşüp ne zaman uygun olursa ki sanırım histereskopiden sonra 2-3 ay dinlen diyorlar. Bu da Eylül ü bulur. Tüp bebek de 2.şansımı deneyeceğim.

canım umarım tedavinden olumlu sonuç alırsın.madi ve manevi oldukça yıpratıcı bir süreç...peki brükseli tercih etme sebebin neydi?

Doktorun prof olması ve yüp denemeden önce rahimde ki durumun iyice tespit edilip ileride düşük le sonuçlanmaması için histereskopiyi ehil elleerde yaptırmam dı brükseli tercih etmem. bir de teknolojisi ileride.bu spermi mikroskobik olarak büyütmeleri felan.. Manevi olarak gerçekteb zor bekle ilaç kullan hormon takviyesi psikolojik olarak epey gel-gitler.
Maddi olarak ise sayamayacağım kadar ekstra bir masraf. ama sonuç olumlu olursa herşeye değer bence.
siz ne zaman düşünüyorsunuz?

biz ikinci denemeyi daha yeni yaptık.birkaç ay beklemek gerekiyor sanırım.önümüzdeki ay 2.adetime doğru buradaki merkeze gidip rahim ve yumurtalıkların durumu ve sonraki deneme tarihi ile ilgili bilgi alacağız.sonra seçtiğimiz merkeze gidip görüşmeyi düşünüyoruz.ama bu merkez seçme işi çoook zor.diğer merkezlerin buradaki sayfaları çok kalabalık.burası neden az?

Canım brükselin hem web sitesi yetersiz hem de buraya yazan sayısı kısıtlı neden anlamıyorum bende. ben gittim ön görüşme muayene felan bu arada rahimde ki çöküklük ve küçük olması ileride oluşabilecek gebeliğe engel taşıdığından histereskopi olmamı önerdi yücel bey. bende oldum ama ilgililer ve gittiğimizde hadtanede en az 6-7 çift vardı. şöyle bir baktığımda yanlış anlama ama biz eli kalem tutan insanlarız ama oradakiler orta yaşlı belkide pc kullanmayı çok bilmeyen insanlar. bunuda şuna bağladım uzun zaman bebek sahibi olamayan orta yaşı geçkin insanlar galiba tercih ediyor. umarım hepimiz için hayırlısı olur. bu arada bahçeci kliniği ve brüksel ile bir öngörüşme yap hangisi sana daha sıcak gelir ise onunla devam et.

Canım brükselin hem web sitesi yetersiz hem de buraya yazan sayısı kısıtlı neden anlamıyorum bende. ben gittim ön görüşme muayene felan bu arada rahimde ki çöküklük ve küçük olması ileride oluşabilecek gebeliğe engel taşıdığından histereskopi olmamı önerdi yücel bey. bende oldum ama ilgililer ve gittiğimizde hadtanede en az 6-7 çift vardı. şöyle bir baktığımda yanlış anlama ama biz eli kalem tutan insanlarız ama oradakiler orta yaşlı belkide pc kullanmayı çok bilmeyen insanlar. bunuda şuna bağladım uzun zaman bebek sahibi olamayan orta yaşı geçkin insanlar galiba tercih ediyor. umarım hepimiz için hayırlısı olur. bu arada bahçeci kliniği ve brüksel ile bir öngörüşme yap hangisi sana daha sıcak gelir ise onunla devam et.

canım sana denk gelmiş o 6-7 çift orta yaşl olanlar biz gittiğimizde oturacak yer bulamıyoruz ve yaşıtlarımız çok insanla karşılaşıp güzel sohbetler ediyoruz bence web sayfasıda her hastane gibi ne eksik ne fazla bence burdaki foruma çok takılma çoğu insanın böyle bi siteden bile haberi yok bizlerde biyerlerden duymasak yada tesadüfen bulmasak bizimde olmayacaktı bence kıyaslama yapma

canım anjelik ve sevimlinin izlenim ve tecrübeleri brüksel tüp bebek merkezinin doğru adres olduğunu işaret ediyor ama bu işler aynı zamanda biraz da şans..öyle ya;biz de diğer faktörleri bertaraf edip sadece şans ile yüz yüze kalalım istemiyor muyuz?doğru merkez bu yüzden önemli.nasıl olsa istanbula gideceğiz.iki merkezle de görüşürüz.fakat brüksel fikri daha sıcak gelmeye başladı.aslında benim buradaki kadın doğum dr.um iyi bir dr. ve iyi bir insan.bence tek eksiği birebir tüp bebek merkezinde çalışmıyor oluşu.o da bu merkezi ve yücel karamanı önermişti.sanırım başarısız sonuçlarda sürekli merkez değiştirmek de yanlış olur.kış ya da sonbahar döneminde tekrar gerekirse takipli hasta olarak gidebileceğim de bir yer olmalı.-tabii yürekten diliyorum ki hiçbirimizin bir sonraki denemelere ihtiyacı kalmasın- çalıştığım için ve örneğin brükselin sgk. ile anlaşması olmadığı için uzun süreli rapor almak sorun olacak.çok iyi düşünüp karar vermek lazım.

X