Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç diplerimde çok kaşıntı var

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

çokoprens

iki prens annesi
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
2.766
15
44
selam kızlar, üç gündür saç diplerim inanılmaz derecede kaşınıyor, yanlış anlamayın bitlenmedimjeyyar

eşime kontrol ettirdim, kum gibi küçük küçük kepeklerin olduğunu söyledi

ne yapmalıyım bu kaşıntıdan kurtulabilmek için:uhm:

Canim O Bendedde Var Sanki Bole Bitlenmis Gibi Hisedior Insan Kenduini Demi Acayip Kasinior Hergun Dus Almam Ragmen Amam Tahminimce Benim Kan Dolasimi Kasindiriror Galinba Bazen Elini Insan Cekmek Istemior Ya

kıslar aynen yaa bikaç gündür bnmde saç diplerim kaşınıo çıldırcak gibi oluom ööle tatlı kaşınıo acaba kullandıımıs bu yağ karışımları falan mı yapıo bunu..belki yeni saçlarımıs çıkıodur..

ben yağ karışımı da kullanmıyorum ama anlamadım, oyle tatlı kaşınıyor ki, elimi saçlarımdan alamıyorum, yara olucak kaşınmaktan

bende ve eşimde de kepeklenme başladı .. bu sulardanmı nedir anlamadık .. sık sık yıkamak gerekio böyle olunca hatta hergün yıkıyorum yoksa kaşınmaktan uyuyamıyorum ..fisfisfis kepek şampuanlarıda fayda etmedi. kepekli saçlar içi sedef sabunu kullanınca geçiyormuş ben ona başladım şimdi bakalım nasıl gelicek .:sm_confused:

bende de var ben buldum galiba...
Ankara'da oturanlar bilirler bize Kızılırmak suyu verildi ve son zamanalrda saçlarımı yıkayıp ertesi güne çıkamıyorum hem kaşıntı hem yağlanma oluyor bende sudan olabilir düşüncesindeyim ki...
daha önce böyle bir sorunum yoktu tam tersine saçlarım kurudur benim 1 hafta yıkamasam banamısın demezdi....

bnmde kafa tasım kabuk tutuyor cıldıyeye gozuk cnm ılac verıyo bı tane bıle kalmıo hepsını def edıo :eek:klava:

bende ve eşimde de kepeklenme başladı .. bu sulardanmı nedir anlamadık .. sık sık yıkamak gerekio böyle olunca hatta hergün yıkıyorum yoksa kaşınmaktan uyuyamıyorum ..fisfisfis kepek şampuanlarıda fayda etmedi. kepekli saçlar içi sedef sabunu kullanınca geçiyormuş ben ona başladım şimdi bakalım nasıl gelicek .:sm_confused:

canım sedef sabununu denedikten sonra bizi de bilgilendirir misin?

bugune kadar hiçböyle sorun yaşamamıştım, tatile çıkmaya az kaldı hava-su değişimi belki işe yarar

bnm arkadasımda yesıl sabun denemişti ama kazık gibi oldu sacları vazgeçti ama kepek mepek kalmamıs onun dediğine göre....

canım sedef sabununu denedikten sonra bizi de bilgilendirir misin?

bugune kadar hiçböyle sorun yaşamamıştım, tatile çıkmaya az kaldı hava-su değişimi belki işe yarar

tamam canım söylerim .. biraz saçı sertleştirio ama kepekten kurtulmak için değer ..inşallah faydası olur..

kepekten ziyade kuruluk var, zeytinyağı sürdüm diplerine yumuşasın diye, daha çok kepek yapar mı ki

kepekten ziyade kuruluk var, zeytinyağı sürdüm diplerine yumuşasın diye, daha çok kepek yapar mı ki

benim kullandığım sabunun içinde de zeytinyağı var .. markasını unuttum ambalajını atmasaydım keşke .ama aldığım yerden tekrar bakarım .kepek için diyodu galiba defne otu da vardı içinde defne sabunu yani ..zeytinyağı yumuşatıyo yıkayıncada çıkması kolay oluyo heralde ben öyle tahmin ediyorum .

XXXXXXXXXx
Antakya defne sabununda % 20 oraninda defne yağı,% 80 oranında sofralık zeytinyağı içerir.Tamamen doğal,saf defne sabunu. Defne mucize bitki diye de anılmaktadır. Defne meyvelerinden elde edilen (garlı) çok faydalı bir yağdır. Antiseptik özelliği vardır. Bu yağdan defne sabunu yapılmaktadır. Saç dökülmesi, kepeklenmeye karşı etkilidir. Ayrıca cilde çok faydalıdır. Antiseptik özelliğinden dolayı tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalığına karşı faydalı bir üründür.

Son düzenleyen: Moderatör:
XXXXXXXXXXXXx

bu adresten buldum ..

Antakya defne sabununda % 20 oraninda defne yağı,% 80 oranında sofralık zeytinyağı içerir.Tamamen doğal,saf defne sabunu. Defne mucize bitki diye de anılmaktadır. Defne meyvelerinden elde edilen (garlı) çok faydalı bir yağdır. Antiseptik özelliği vardır. Bu yağdan defne sabunu yapılmaktadır. Saç dökülmesi, kepeklenmeye karşı etkilidir. Ayrıca cilde çok faydalıdır. Antiseptik özelliğinden dolayı tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalığına karşı faydalı bir üründür.

canım ben bu sabundan kullanıyorum:eek: ama yüzüme, yumuşacık yapıyor

önceleri duş jeli kullanıyordum, şimdi onun yerine vücuudmu da bu sabunla yıkıyorum, harika oluyorcoksekeriremsu

ama saçlarıma hiç denememiştim, gidip bir yıkayayım bakalımşakkıdı

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar aynı sorun bendede vardı bir ay öncesine kadar..anneme söyledim..baktı,cok kepek var dedi..bitlenecek bir durumda değiliz,hergün duş alıyoruz..ama tecrübe dediki,bit ilacının bi zararı yok,kepeğini alır götütür,saçın derin rahatlar dedi..bende aldım uyguladım..kepekler tamamen geçti,oh kafam rahatladı valla...

ya ben hala kurtulamadım bu kepekten .2. gün başlıyor minik minik oluşmaya ..
yalnız defne sabununun arkasına katranSabunu''lı sabunla yıkanınca tamamen kurtuluyormuşsun ..
Çam Katranı Sabunu ''Clemantine Çam Katranı Sabunu''varmış bunu bulmaya çalışıcam ben .bayiliklerde satılıyormuş ..:uhm:
aslında adresi var ama reklama girer die burdan yazmayayım dedim ..
kız yasemin inşallah bida olmaz tamamen geçerse söyle bende uygulayayım .. zaten bitli gibi kaşınmaktan başka bişey yapamıyom ..bari şampuanını da kullanıyım tam olsun ..sırnaşık şey
öfffff bıktım bu beyaz yaratıklardan ..:mymeka:

canım dermatoloğa görün istersen mantar ya da başka bir şey olabilir acil şifalar dilerim herkese

Dermovate saç losyonu kepek ve kaşıntıdan kurtulmak için birebir.Eczanelerden temin edilebilir,doktor tavsiyesidir.

Dermovate saç losyonu kepek ve kaşıntıdan kurtulmak için birebir.Eczanelerden temin edilebilir,doktor tavsiyesidir.

canım biliyorum ama bu losyonu çok kortizon içerdiği için kullanmak istemiyorum .. dr kontrolünde kullanılması gerekir o yüzden dikkat edilmesi gerekir.iki tarafı keskin bıçak gibi yani .yinede teşekkür ederim canım ... a.s.

ben yeni bir sabun buldum çam katranı ve kükürt içeriyor ..otacının OTAL isminde çıkardığı bitkisel bi sabun . mantar sivilce ve kepekler için bire bir olduğunu duymuştum bakalım bu sabunu bitinceye kadar denicem .. inşallah işe yarar ..

X