Çoğul gebelik yaşayan arkadaşlar...paylaşımlarınız için buluşalım...

seybay

umut et! sabret! şükret!
Kayıtlı Üye
23 Mart 2008
974
6
İlk microenjeksiyon tedavimde hamile kaldım.Şu an 6 haftalık hamileyim.

3 tane 1.kalite embriyo transfer edilmişti.

İlk ulturason muayenemde 3 embriyomunda tuttuğunu hatta 1 tane de kendi içinde bölünüp 4.embriyonun oluşup tuttuğunu öğrendik..Doğal olarak şu an 4 tane canlı embriyoya sahibim.

Hepsi gayet sağlıklı ve herbirinin kalpleri atıyor..3 hafta sonra tekrar muayenem var..Ve çoğul gebelikler biliyorsunuz ki hem anne hem de bebeklerin sağlığı açısından riskli...

Bi karar verilmesi gerekiyor..Kafam çooook karışık..

Cnm Allah Kolaylik Versin Ama Merak Ediyorum çoğul Gebelikte Ne Gibi Farkliliklar Hissediyorsun Ben Daha 8+2 Haftalik Hamileyim Ilk Kez Yarin Dr A Gideceğim 2 Aylik Olmaya Rağmen Karnim Büyüdü Ve Pantolanlarim Sikiyo

canım umudunu kırmak istemem ama benimde pantolonlarım olmuyor ve tek gebelik zayıfsan göbek çabuk çıkar derler,ne kadar doğru bilmem tabi...

şöyle bi okudum da hiç anlamam gebelikten yazan da olmamış hepinize acil şifalar diliyorum rabbim hepinizi korusun

Size başka bir forumda yazmıştım 43 yaşında üçüzlerini doğuran bir bayanla tanıştığımı,
bu bayan 25 yıl tedavi görmüş , 4. micro denemesi ve ilk hamileliğinde üçüzlere hamileliğini öğrenmiş,
hergün Kuran okuyarak, doğumun kolaylaştırması için Allaha dua ederek bebişlerine kavuşmuş,
biliyorsunuz benim de 4. micro denemem de 4 emriyo transfer edildi,
4 emriyo da tutunabilirdi, ama can kazanmış olan bu 4 canı feda etmezdim
belki bana kızacaksınız, söylemesi kolay diye
ama ben böyle düşünüyorum
bu zor kararı verecek arkadaşlarıma Allahım kolaylık versin
gerçekten dünyanın en zor kararı olacak
Allahımhepimizin hamileliğini tamamına eriştirsin İnşallah

selam
bu durumu bende yaşıyorum.3 tane bebek var şu anda 7 haftalık oldu önümüzdeki günlerde gittiğimizde dr birini sonlandırmak istiyor.Aslında kararı bize bıraktı ama gerekli açıklamlarıda yaptı.
Bizi düşündüren zor elde edilmiş bu çoğul gebelikte kalbi atan bu bebeklerden birirninden seybayda ikisinden nasıl vazgeçeceğimiz.Kalbiz 3 nüde istiyor ama risk çok yüksek yazılı birkaç başarılı 3üz 4 üz haberleri yazılıyor ama bunlar çoğul gebelikten başarıya gelmiş nadir durumlar olduğu belirtiliyor bize.
Kararımız birinden vazgeçmek gibi maddi , manevi zorluklar , ailelerin uzak oluşu türkiye şartları hepsi düşündürüyor ama vicdanımız ve gerçekler arasında gidip geliyoruz.
Aranızda bu durumu yaşayn veya çevresinde yaşamış arkadaşların bu konuda deneyimlerine ihtiyaçımız var.

İlk microenjeksiyon tedavimde hamile kaldım.Şu an 6 haftalık hamileyim.

3 tane 1.kalite embriyo transfer edilmişti.

İlk ulturason muayenemde 3 embriyomunda tuttuğunu hatta 1 tane de kendi içinde bölünüp 4.embriyonun oluşup tuttuğunu öğrendik..Doğal olarak şu an 4 tane canlı embriyoya sahibim.

Hepsi gayet sağlıklı ve herbirinin kalpleri atıyor..3 hafta sonra tekrar muayenem var..Ve çoğul gebelikler biliyorsunuz ki hem anne hem de bebeklerin sağlığı açısından riskli...

Bi karar verilmesi gerekiyor..Kafam çooook karışık..

merhaba canım. öncelikle hayırlı olsun. gerçekten zor bir durum senin için. bence herşeyden önce doktorunun seni yönlendirmesi çok önemli. bende ikizlere hamileyim biliyosun. bir sorun olmadığı halde tedirginim.çünkü çoğul gebelik herzaman belli bir risk taşıyor ki senin 4 tane muhtemelen doktorun da 1 veya 2 tanesini sonlandırma taraftarı olacaktır. hem sadece bebeklerde değil anne içinde 4 tane zor. bunu ilerleyen zamanlarda anlarsın ancak. şimdi daha çok yenisin. tabiki seçim senin. içinde atan bir kalbi durdurmak çok zordur eminim ama şimdi için değil ileriye dönü bir karar vermen gerekiyor. allah hakkında hayırlısını versin.:teselli:

canım Umudunu Kırmak Istemem Ama Benimde Pantolonlarım Olmuyor Ve Tek Gebelik Zayıfsan Göbek çabuk çıkar Derler,ne Kadar Doğru Bilmem Tabi...

Evet Ben Zayifim 170 Boyum Var 50 Kilo Idim.son Birkaç Haftada 3 Kilo Aldim.acaba çoğul Mu Diyorum.bebişimiz Sağlikli Olsunda 1,2,3 Hiç Farketmez

seybaycım gebelik yaşamadığım için burayı meşgul etmeyeceğim...ben fikrimi diğer bölümde yazmıştım haddim olmayarak...Allah yardımcın olsun....

Canim Genelde çoğul Gebeliklerde Doktorlar 1 Yada 2 Siningelişimini Durdurma Taraftari Oluyor Bir Arkadaşimdan Bunu Biliyorum Ben
Senin Için çok Zor Bi Karardir Eminim Buna
Biz Bebeklerimiz Zor Kazanabilen Insanlariz Ama 4bebeğin Maddi Açidan Da Bakimi Gerçekten çok Güç Olacaktir..çok Ama çok Muallak Bi Durumdasin
Allah Sana Güç Bebişlere Sağlik Versin..allah Yardimcin Olsun Cnm

6 yıl defalarca tedavi oldum
ama kısmet 11.06.2007 de hamile olduğumu öğrenince başardım mı?
diye düşünmüştüm sevinmiştim öylesine
ama ilk ultrasyon muayenesinde ikizlerimin olacağına o kadar çok sevinmiş
o kadar mutlu olmuştum ki anlatılmaz yaşacak bir duyguydu
bir değil iki çok güzeldi herkez bana artık gezemezsin
alışveriş yapamazsın çarşıya çıkarken illa yardımcı olacak birileri olması gerekir vs
birrrrrr sürü şey hapsine kulaklarımı tıkadım
gün geldi 16 haftalık olmuştuk
rabbime yalvarıyordum ilk bebeğim tam 16 haftalık beni bırakmıştı
ne olursun beni bırakmasın bebeklerim diye ama aynı tekrar yaşadım
olsun buna şükür ikizlerimin bir gitti
oğlum vardı içimde o bırakmasın inşALLAH annesini diye günlerce ağladım yalvardım
olmadı enfeksiyon ilerliyor ve benim hayatı tehlikem artıyordu
20 haftalıktı annesinin karnında son gecesini yaşarken inanırmısınız
ya rüya idi yada gerçekti belki ilk tekmelerini atıyor ve bana artık varlığını iyice
hissettirip elveda dercesine sabaha kadar kıpır kıpır annesinle oynuyordu
istemedim direndim ama oğlumuda benden kopardılar
elimde yine kalan koskocaman bir hiçti

canım seybaycım ilk önce senin sağlığın eğer riske atılacak
kötüye gidecekse
yaaaaaaaaaaaaaaa ama kıyılmazki
canım inşALLAH bebeklerine kavuşursun zorlukları olacaktır ama
6 hafta önce ki düşüncelerini hiç unutma

Merhaba arkadaşlar benimde inş. ikizlerim olacak, 12 haftadayız. İkiz gebeliklerde özellikle zayıfsan karnın hemen çıkıyor, pantolonların olmuyor bende öyleyim, dr konuşun 2 den sonrasında ne yapacaklarını onlar bilir ve size söylerler rahat olun, çoğul gebeliklerde 2 iken bire 4 ken 3 e inme ihtimali söz konusu, dr nuzla doğru kararı siz vereceksiniz takmayın kafanıza Allah büyüktür rahat olun. birbirimizle paylaşalım, bana sorunuz olursa sorabilirsiniz, gerçi seninkiler büyümüş kalp atışlarınıda duymuşsunuz çok güzel hayırlısı, peki çift mi tek mi yumurta ne dedi dr.

canım allah saglıcakla kucagınada almayı nasip etsin bende ikizlere hamileiym 32 haftalıklar allahın izni ile... çok zor valla sen 4 üzle nasıl yapıcan allah kolaylık versin yardımcın olsun canım....
BİGSTAR canım sana da çok sevindim allah saglıcakla kucagına almayı nasip eder inş. kaç haftalık hamişsin acaba:)
basakcıgım herkesin hamileligi bir deildir bu kilo alman ikiz taşıdıgıun anlamına gelmeski hemen benim bebekelrimin ikiz olduklarını ben 10 haftalıkken ögrenmiştim... ve öle çokta kilo alamdım... şuan da hamileligimden berii 8 kilo almışım ve 8 aylık hamileyim.. allah hepimizn yardımcısı olsun..

bigstar pardon bu arada kaç hafta oldugunu yasmışın ... sıcaklardan artık başim dönüyo dogru görmiorum bile:)))

Cnm çok Zor Bi Karar öncelikle Bende Deneyimimi Anlalatayim
Ilk Tüp Bebek Deneyimimde 2embriyoyla Ikizlerime Hamile Kaldim
Bir Kizim Bir Oğlum Vardi :KK43: Mumudihaba Gibi Malesef Bende Oğlumu 21
Kizimi 23.haftamda Biraktim Erken Doğumla :KK43: çok Zor Inan
çoğul Gebelşik Böyle Işte Kararin çok Zor şimdi Bende Düşünüyorum
Bir Daha Tüp Bebk Yaptirirsam Kaç Embriyom Koydurucam 2 Tane Verildi Ikiside
Tuttu şimdi Ne Yapicam Bende Aldiramam Heralde O Da Can Ama Böyle Aci Bi Tecrübe Yaşadim 1 Emriyo şansi Düşürüyor
Kararin çok Zor Allah'la Senin Aranda Malesef.......
Inşallah Sağlikli Doğumlar 4üz Olduğuna Sevinemedim Senin Için çünkü Acisini Yaşadim Allah Göstermesin Sana Sağlikli Doğumlar Nasip Etsin Umarim Hepsini Sağlicakla Alirsin
Bu Arda Benim Yengem Normal Yolla üçüzlere Hamile Kalmişti Hepdini Normal Ayinda Doğurdu Nerdeyse Hepsi Ikibuçuk Kilo Doğdu Allah Isteyince Herşey Oluyo Cnmmm Gerisi Yalannn

seybay cım nasılsın canım 4 bebişle zaman nasıl geçiyor, dr un şahin bey miydi senin bende onda tedaviye başlıyacağım ,ondan sana selam getirdim

seybay cım nasılsın canım 4 bebişle zaman nasıl geçiyor, dr un şahin bey miydi senin bende onda tedaviye başlıyacağım ,ondan sana selam getirdim

Evet canım şahin bey doktorum.Sen karar verdin mi hastane ve doktoruna tam olarak..Ben hamilelik sürecime de acıbademde şahin beyle devam edicem..4 bebiş var evet ama riskleri büyük.3 hafta sonra tekrar muayenem var.ve bi karar vermemiz gerekiyor..

Seybaycım hayırlı olsun,Allah kolaylık versin çok zor bir durum.Ama ben olsam kendi sağlığım ve tabii ki kalan bebeklerimin sağlığı için ikisini sonlandırmayı üzülsem de düşünürdüm.

X